Haute-Savoie · Frankrike
Saint-Nicolas-de-Véroce: værmelding og snøvarsel
For Saint-Nicolas-de-Véroce viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0 mm på 1 600 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 5. nov., 08:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Saint-Nicolas-de-Véroce og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Saint-Nicolas-de-Véroce er en liten fjellandsby ved foten av Mont Joly, omtrent ti kilometer oppover veien fra sentrum av Saint-Gervais, på veien mot Les Contamines.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet er grenda på omtrent 1 200 m. Det gjelder bare denne sidedalen; byen Saint-Gervais ligger på 850 m, og Les Contamines bak en rygg har egen side.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Saint-Nicolas-de-Véroce
1 – 10 °C · 1 600 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 01:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene for 1 200, 1 600 og 2 200 m er modellestimater for ett grendepunkt (omtrent 45°51′ N, 6°43′ Ø), ikke målinger fra heisene på Mont Joly.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 08:00 | 4,3 | 0 | 50 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 5,5 | 0 | 50 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 8,4 | 0 | 43 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 9,3 | 0 | 43 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 9,6 | 0 | 42 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 9,4 | 0 | 44 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 8,9 | 0 | 47 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 7,5 | 0 | 55 | 1 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 7,3 | 0 | 65 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 6,3 | 0 | 62 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 5 | 0 | 63 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 4,5 | 0 | 60 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 4,2 | 0 | 60 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 3,9 | 0 | 61 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 3,6 | 0 | 62 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 3,4 | 0 | 64 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 3,1 | 0 | 65 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 2,9 | 0 | 66 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 2,9 | 0 | 67 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 2,5 | 0 | 70 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 2,3 | 0 | 71 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 2,3 | 0 | 70 | 1 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 1,9 | 0 | 71 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 1,5 | 0 | 73 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 1,3 | 0 | 81 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 2,2 | 0,2 | 86 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 2,8 | 0,2 | 90 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 2,6 | 0,4 | 97 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 2,7 | 1,2 | 97 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 2,8 | 1,2 | 96 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 2,6 | 1,3 | 97 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 2,5 | 1,2 | 98 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 2,4 | 1,1 | 99 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 1,8 | 0,5 | 99 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | 1,4 | 0,4 | 99 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | 1,1 | 0,4 | 96 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | 1,2 | 0,3 | 94 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | 1,2 | 0,4 | 93 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | 1,2 | 0,3 | 93 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | 1,1 | 0,3 | 93 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | 1,1 | 0,3 | 93 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | 0,9 | 0,1 | 94 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 02:00 | 0,7 | 0 | 95 | 0,1 |
| 7. nov. 2026, 03:00 | 0,5 | 0 | 97 | 0,1 |
| 7. nov. 2026, 04:00 | 0,6 | 0 | 97 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 05:00 | 0,6 | 0,2 | 99 | 0,1 |
| 7. nov. 2026, 06:00 | 0,7 | 0,3 | 98 | 0,1 |
| 7. nov. 2026, 07:00 | 0,7 | 0,2 | 98 | 0,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0 °C · 62 h
4. nov. 2026, 19:00 → 5. nov. 2026, 01:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
0,4°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 01:004,3°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 01:004,5°C
Vind: 1,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 01:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 08:00 → 6. nov., 08:00
1 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
13 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
4,3°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | 3,4° / 9,6° | 0 mm (16 h) |
| 6. nov. 2026 | 1,1° / 3,1° | 9,5 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | 0,5° / 1,1° | 1,1 mm (8 h) |
Leverandørens oppdatering: 5. nov., 01:00 · Hentet: 5. nov., 03:18 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 08:00 — 7. nov. 2026, 22:0062 h · 1 600 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 3,2 °C
Siste varsel: 3,2 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −0,9 mmTidligere varsel: 11,5 mm
Siste varsel: 10,6 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0,7 mm
Siste varsel: 0,8 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 3,2 °C | 3,2 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 11,5 mm | 10,6 mm | −0,9 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,7 mm | 0,8 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 19:00
Hentet: 4. nov. 2026, 22:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00
Hentet: 5. nov. 2026, 03:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Saint-Nicolas · Heiser · Chattrix og Chef LieuRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Utvalgte eksempler på heiser og løyper oppført av kilden, ikke en lokal total. Statustidspunkt og tilgang er ikke verifisert. Utenfor driftsperioden er ukjent.
Heisstatus
- TSD CHATTRIX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
- TS CHEF LIEU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kartstatusen har ikke observasjonstidspunkt per element; driftsflagget fastslår ikke vinteråpning.
Évasion Mont-Blanc · gjennomgåtte lokale eksempler og forbindelser
Saint-Nicolas · Les ChattrixRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heisstatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun én utvalgt løype. Ingen verifisert lokal heisoversikt. Observasjonstidspunkt per element og tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- LES CHATTRIX · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
LIAISON SKI SAINT GERVAIS – SAINT NICOLASRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kildens forbindelsesmarkering er adskilt fra lokale oversikter. Utenfor driftsperioden er ukjent, ikke bevis for stenging eller åpning. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- LIAISON SKI SAINT GERVAIS – SAINT NICOLAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
LIAISON SKI SAINT NICOLAS – SAINT GERVAISRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kildens forbindelsesmarkering er adskilt fra lokale oversikter. Utenfor driftsperioden er ukjent, ikke bevis for stenging eller åpning. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- LIAISON SKI SAINT NICOLAS – SAINT GERVAIS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Saint-Nicolas · Heiser · Chattrix og Chef Lieu5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Saint-Nicolas · Heiser · Chattrix og Chef Lieu4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · Gjennomgått: adkomstheiser på kartet og forbindelser
Saint-Nicolas · Heiser · Chattrix og Chef Lieu3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · gjennomgåtte lokale eksempler og forbindelser
Saint-Nicolas · Les Chattrix5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI SAINT GERVAIS – SAINT NICOLAS5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI SAINT NICOLAS – SAINT GERVAIS5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · gjennomgåtte lokale eksempler og forbindelser
Saint-Nicolas · Les Chattrix4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI SAINT GERVAIS – SAINT NICOLAS4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI SAINT NICOLAS – SAINT GERVAIS4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Évasion Mont-Blanc · gjennomgåtte lokale eksempler og forbindelser
Saint-Nicolas · Les Chattrix3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI SAINT GERVAIS – SAINT NICOLAS3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗LIAISON SKI SAINT NICOLAS – SAINT GERVAIS3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Saint-Nicolas-de-Véroce?
For Saint-Nicolas-de-Véroce viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 200 m, 0 mm på 1 600 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 5. nov., 08:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Saint-Nicolas-de-Véroce?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Saint-Nicolas-de-Véroce. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Saint-Nicolas-de-Véroce?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Saint-Nicolas-de-Véroce. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Heiser i Mont Jolys skråninger har gått siden 1970, og landsbyen ble slått sammen med Saint-Gervais i 1973. Om de henger sammen med det større nettet, avhenger av heiskortet; tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.
Før skidagen
Er Saint-Nicolas-de-Véroce et eget sted adskilt fra Saint-Gervais?
Administrativt nei: den har hørt til Saint-Gervais siden 1973. På stedet er det en egen landsby, omtrent ti kilometer oppover dalen, med egne heiser og eget værpunkt.[5]
Henger heisene i Saint-Nicolas sammen med resten av Évasion Mont-Blanc?
Ifølge Wikipedia finnes en forbindelse til Saint-Gervais-området, og et kort kan dekke bare Saint-Nicolas eller hele nettet. Sjekk kortet ditt og forbindelsens status før du drar.[5][4]
Er varselet for Saint-Nicolas det samme som for Les Contamines?
Nei. De to landsbyene er naboer, men ligger i ulike daler, hver med sitt eget modellpunkt; se siden for Les Contamines hvis du skal dit.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Évasion Mont-Blanc · SkiområdeMegève Tourisme
- Saint-Nicolas-de-Véroce · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Évasion Mont-Blanc · LøypekartMegève Tourisme
- Évasion Mont-Blanc · Heis- og løypestatusMegève Tourisme
- Saint-Nicolas-de-Véroce · Fakta og områdeinformasjonWikipédia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo