Maurienne · Savoie · Frankrike

Saint-Sorlin-d’Arves: værmelding og snøvarsel

For Saint-Sorlin-d’Arves viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 06:20 – 4. nov., 06:21 modellert snøfall på 0,3 mm på 1 500 m, 1 mm på 2 000 m og 1 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Saint-Sorlin-d’Arves: Heiser: Antall åpne ukjent · 17 oppført (SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 08:42 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Saint-Sorlin-d’Arves er landsbyen ved foten av Col de la Croix-de-Fer under Pic de l’Étendard og Sybelles-stedet med områdets høyeste skikjøring, rundt 2 620 m ved Les 3 Lacs.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 17 oppførtSAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin)
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselpunktet er landsbyen på omtrent 1 517 m, over 1 000 m under Les 3 Lacs. Det beskriver ikke Saint-Jean-d’Arves, som ligger lavere i samme dal og har eget punkt i La Chal.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Saint-Sorlin-d’Arves

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Saint-Sorlin-d’Arves

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 5 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 06:20

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Verdiene for 1 500, 2 000 og 2 600 m er modellestimater for landsbypunktet på 1 517 m. Den øverste ligger nær Sybelles’ høyeste punkt, men er ikke en måling ved Les 3 Lacs.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 06:20 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time−0,2 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°7°4. nov., 096. nov., 08
Varselverdier time for time
Saint-Sorlin-d’Arves · 2 000 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 09:00−0,20812,3
4. nov. 2026, 10:000,9071,62,4
4. nov. 2026, 11:001,9065,83,2
4. nov. 2026, 12:002,2063,23,4
4. nov. 2026, 13:002,6060,23,9
4. nov. 2026, 14:002,4060,54
4. nov. 2026, 15:002061,83,1
4. nov. 2026, 16:001,5063,62,6
4. nov. 2026, 17:000,5070,82,3
4. nov. 2026, 18:00−0,6076,51,8
4. nov. 2026, 19:00−0,2075,22
4. nov. 2026, 20:00−1,1078,91,6
4. nov. 2026, 21:00−2,40841,6
4. nov. 2026, 22:00−2,8086,41,6
4. nov. 2026, 23:00−2,5087,11,6
5. nov. 2026, 00:00−1,20,484,51,9
5. nov. 2026, 01:00−1,50,287,61,9
5. nov. 2026, 02:00−1,60,286,91,9
5. nov. 2026, 03:00−0,90,183,91,9
5. nov. 2026, 04:00−2,10,186,61,7
5. nov. 2026, 05:00−2,4086,91,7
5. nov. 2026, 06:00−3087,21,6
5. nov. 2026, 07:00−2,9087,31,7
5. nov. 2026, 08:00−2,2085,81,8
5. nov. 2026, 09:0000792,6
5. nov. 2026, 10:002069,92,6
5. nov. 2026, 11:003,2066,22,5
5. nov. 2026, 12:003,9064,82,4
5. nov. 2026, 13:004,6063,22,2
5. nov. 2026, 14:004,3064,22
5. nov. 2026, 15:003,7067,41,9
5. nov. 2026, 16:002,80,174,41,7
5. nov. 2026, 17:001,70,283,61,4
5. nov. 2026, 18:0011,288,91,3
5. nov. 2026, 19:000,61,493,71,3
5. nov. 2026, 20:000196,71,3
5. nov. 2026, 21:00−0,30,895,91,3
5. nov. 2026, 22:00−0,21,695,51,3
5. nov. 2026, 23:00−0,4297,31,6
6. nov. 2026, 00:00−0,31,697,41,5
6. nov. 2026, 01:00−0,31,3971,6
6. nov. 2026, 02:00−0,41,696,81,4
6. nov. 2026, 03:00−0,41,597,11,5
6. nov. 2026, 04:00−0,4197,11,1
6. nov. 2026, 05:00−0,71,896,51,1
6. nov. 2026, 06:00−0,80,695,81,1
6. nov. 2026, 07:00−0,70,193,61,1
6. nov. 2026, 08:00−1,40,291,71,1
Modellert snøfall · neste 24 timer
1 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
16/48 h
Lengste sammenhengende periode
15 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: 0 °C · 58 h

4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 06:20

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 500 m2,8°C2 000 m−0,2°C2 600 m−3,8°C0°C · ≈ 1 967 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 967 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00

1 500 m

0,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 600 m

1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 500 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
22—Over vurderingsgrensen · −1°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −1°C
2 000 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2,5°C
19✓Egnet vær · −2,2°C
20✓Egnet vær · −2,8°C
21✓Egnet vær · −3,7°C
22✓Egnet vær · −3,9°C
23✓Egnet vær · −3,6°C
00✓Egnet vær · −2,5°C
01✓Egnet vær · −2,6°C
02✓Egnet vær · −2,7°C
03✓Egnet vær · −2,3°C
04✓Egnet vær · −3,2°C
05✓Egnet vær · −3,5°C
06✓Egnet vær · −4,1°C
07✓Egnet vær · −4°C
2 600 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −5,9°C
19✓Egnet vær · −5,6°C
20✓Egnet vær · −6,2°C
21✓Egnet vær · −7,2°C
22✓Egnet vær · −7,5°C
23✓Egnet vær · −7,1°C
00✓Egnet vær · −6°C
01✓Egnet vær · −6,1°C
02✓Egnet vær · −6,3°C
03✓Egnet vær · −5,8°C
04✓Egnet vær · −6,8°C
05✓Egnet vær · −7°C
06✓Egnet vær · −7,6°C
07✓Egnet vær · −7,5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−0,2°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

16 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 15 h

Temperaturvarsel time for time−0,2 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°7°4. nov., 096. nov., 08
2 000 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−2,8° / 2,6°0 mm (15 h)
5. nov. 2026−3° / 4,6°9,3 mm (24 h)
6. nov. 2026−1,4° / −0,3°9,7 mm (9 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 06:20 · Hentet: 4. nov., 07:18 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 500 m2 000 m2 600 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 19:0058 h · 2 000 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer4,1 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 0,2 °C
Siste varsel: 0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 27 mm
Siste varsel: 27 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 20,9 mm
Siste varsel: 20,9 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 16 h
Siste varsel: 16 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel0,2 °C0,2 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel27 mm27 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert20,9 mm20,9 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert16 h16 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 500 mNytt varsel4. nov. 2026, 06:21
2 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 06:20
2 600 mNytt varsel4. nov. 2026, 06:21

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin)Rapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17Utenfor driftsperioden: 17

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun elementer i lokale sektorer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • 1-TSD MOULIN EXP · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 17-TSD EAU D OLLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 20-TSD CHOSEAUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 21-TSD DU ROUET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 2-TSF DE LA LAUZE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 6-TSF BLANCHARDS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 7-TSF CHALET BALME · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 14-TSF DES 3 LACS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 16-TSF PT PERRON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 3-TK DU MOLLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 4-TK DES CHOUCAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 11-TK BOBBY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 12-TK ROCHE NOIRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 15-TK DES BANCS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5-TAPIS MOLLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 22-TAPIS CHOSEAUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 23-TAPIS BOBY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • BEURRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHOUCAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CLAFORAY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE BOBBY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE MOLLARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES BOULEVARDS B · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES BOULEVARDS H · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PIERRE AIGUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VACHERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BLEUETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COL DES LACS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA COMBE BALME · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE COQ DE BRUYERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES BLANCHONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES CHALETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES MARMOTTES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES VALLONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LONGE COMBE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MYRTILLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PANORAMIQUE Bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PANORAMIQUE Haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • RETOUR DES CHALETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BON AMOUR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • EDELWEISS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L AIGUILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA BALME · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES GRANGES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES TUFS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • STADE SLALOM · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SUPER G · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L ETENDARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA BARTAVELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE MUR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LE ROCHER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES PERRONS FREERIDE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES PERRONS HAUT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PERDRIX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Daglige stasjoner Saint-Jean og Saint-Sorlin

Saint-Sorlin-d’Arves · Stasjon ST-SORLIN D'ARVESArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Saint-Sorlin-d’Arves (1 694 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin)4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17Utenfor driftsperioden: 17

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les Sybelles · Drift, avgrenset til local

SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin)3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17Utenfor driftsperioden: 17

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Daglige stasjoner Saint-Jean og Saint-Sorlin

Saint-Sorlin-d’Arves · Stasjon ST-SORLIN D'ARVES4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Saint-Sorlin-d’Arves (1 694 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Saint-Sorlin-d’Arves?

For Saint-Sorlin-d’Arves viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 06:20 – 4. nov., 06:21 modellert snøfall på 0,3 mm på 1 500 m, 1 mm på 2 000 m og 1 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Saint-Sorlin-d’Arves?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Saint-Sorlin-d’Arves. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Saint-Sorlin-d’Arves?

Heiser: Antall åpne ukjent · 17 oppført (SAINT SORLIN D'ARVES · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet (Saint Sorlin); Les Sybelles · Lumiplay; Hentet 4. nov., 08:42 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Maurienne · Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Over stedet reiser Pic de l’Étendard seg til 3 464 m med en bre mellom omtrent 2 700 og 3 464 m på østsiden. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart, og breen hører ikke til løypene.

Varselpunkt
Saint-Sorlin-d’Arves · 1 517 m[2]
Sybelles’ høyeste punkt
Les 3 Lacs · 2 620 m[5]
Kommunens høydeintervall
1 427–3 464 m[5]
Topp over stedet
Pic de l’Étendard · 3 464 m[5]

Før skidagen

Hvor ligger den høyeste skikjøringen i Sybelles?

Ved Les 3 Lacs i Saint-Sorlin-området, ifølge Wikipedia rundt 2 620 m. Å nå dit avhenger av heiser kartet ikke bekrefter, så sjekk heisrapporten først.[5][3]

Kan jeg kjøre ski på breen ved Pic de l’Étendard?

Wikipedia nevner breen på toppens østside mellom omtrent 2 700 og 3 464 m, men regner den ikke blant løypene. Se på den som høyfjell og ikke som stedets preparerte skikjøring.[5]

Hvor langt under toppen ligger varselpunktet i Saint-Sorlin?

Over 1 000 m under Sybelles’ høyeste punkt på 2 620 og nesten 2 000 m under Étendard. Varselets øverste rad er den nærmeste veiledningen for det som ligger over landsbyen.[5][2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Saint-Sorlin-d’Arves · SkiområdeMaurienne Tourisme
  2. Saint-Sorlin-d’Arves · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
  3. Les Sybelles · Heis- og løypestatusLes Sybelles
  4. Les Sybelles · SkiområdeMaurienne Tourisme
  5. Saint-Sorlin-d’Arves · Fakta og områdeinformasjonWikipédia