Haute-Savoie · Frankrike
Samoëns: værmelding og snøvarsel
For Samoëns viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 720 m, 0,1 mm på 1 600 m og 0,1 mm på 2 100 m de neste 24 timene fra 5. nov., 02:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Samoëns: Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (Samoëns · oppførte heiser og alpine løyper Plateau des Saix / Tête des Saix; Samoëns tourist office; Hentet 5. nov., 01:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Samoëns er en landsbyinngang til Grand Massif; varselpunktet ligger ved Grand Massif Express.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 12 oppførtSamoëns · oppførte heiser og alpine løyper Plateau des Saix / Tête des Saix
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Samoëns er et sted i skiområdet Grand Massif; områdets totaltall gjelder ikke bare Samoëns. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Samoëns
1 – 5 °C · 1 600 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 19:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Samoëns er verdiene på 720, 1 600 og 2 100 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Grand Massif Express, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 19:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 02:00 | 0,9 | 0 | 59 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 0,6 | 0 | 62 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 0,7 | 0 | 62 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 0,9 | 0 | 61 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 1,6 | 0 | 60 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 1,3 | 0 | 60 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 1,1 | 0 | 60 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,4 | 0 | 58 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 3,1 | 0 | 57 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4,7 | 0 | 56 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 5,4 | 0 | 53 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 5,2 | 0 | 66 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 5,1 | 0 | 70 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 5 | 0 | 73 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 4,3 | 0 | 74 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 3,2 | 0 | 77 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 3 | 0 | 65 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,1 | 0 | 60 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 3,7 | 0 | 63 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 3,5 | 0 | 58 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 3,3 | 0 | 59 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 3 | 0 | 63 | 0,1 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 2,8 | 0 | 65 | 0,1 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 2,3 | 0,1 | 71 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 3,2 | 0 | 73 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 3,3 | 0,1 | 73 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 3 | 0 | 75 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 2,3 | 0 | 85 | 1 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 1,7 | 0 | 95 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 1,4 | 0,2 | 96 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 1,4 | 0,2 | 98 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 2,3 | 0 | 98 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 2,9 | 0,7 | 96 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 3,2 | 1,6 | 95 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 3,4 | 1,9 | 94 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 3,2 | 2,4 | 92 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 3,4 | 0,8 | 93 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 3 | 0,5 | 98 | 1 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 2,7 | 0,4 | 100 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 2,5 | 0,3 | 100 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | 2,1 | 0,1 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | 1,9 | 0,1 | 99 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | 1,8 | 0,1 | 98 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | 1,7 | 0,2 | 98 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | 1,7 | 0,4 | 99 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | 1,7 | 0,6 | 98 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | 1,7 | 0,3 | 97 | 0,7 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | 1,5 | 0,1 | 99 | 0,3 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,1 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 4/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 4 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 63 h
4. nov. 2026, 13:00 → 4. nov. 2026, 19:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−2,4°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 19:000,9°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 19:001,9°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 19:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 02:00 → 6. nov., 02:00
720 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 600 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 100 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 6/6 vurderte timer
4 h · Egnet vær · 6/6 vurderte timer
6 h · Egnet vær · 6/6 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
0,9°Mulighet for snøproduksjon
4 / 48 hLengste kuldeperiode: 4 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | 0,6° / 5,4° | 0 mm (22 h) |
| 6. nov. 2026 | 1,4° / 3,4° | 10,7 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | 1,5° / 1,7° | 0,4 mm (2 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 19:00 · Hentet: 4. nov., 22:18 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 02:00 — 7. nov. 2026, 17:0063 h · 1 600 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,2 °CTidligere varsel: 2,4 °C
Siste varsel: 2,6 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0,3 mmTidligere varsel: 11,3 mm
Siste varsel: 11,6 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- −0,2 mmTidligere varsel: 0,3 mm
Siste varsel: 0,1 mm - Timer med egnet værModellert
- +3 hTidligere varsel: 1 h
Siste varsel: 4 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2,4 °C | 2,6 °C | +0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 11,3 mm | 11,6 mm | +0,3 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,3 mm | 0,1 mm | −0,2 mm |
| Timer med egnet værModellert | 1 h | 4 h | +3 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00
Hentet: 4. nov. 2026, 17:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 19:00
Hentet: 4. nov. 2026, 22:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Samoëns · Bulletin Drift · tourism
Samoëns · oppførte heiser og alpine løyper Plateau des Saix / Tête des SaixRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 01:09
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun navngitte lokale sektorer. Bulletinens oppdatering har verken verifisert tidsforskyvning eller observasjonstidspunkt per element.
Heisstatus
- TC GRAND MASSIF EXPRESS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TC VERCLAND · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TS DAMOISEAUX · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TS DEMOISELLES · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TK BABUCHES · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TK CHATEAU · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TK PENDANTS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TK PLATEAU · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TK SOLEIL · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TAPIS ORATOIRE · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TSD CHARIANDE EXPRESS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- TS CHARIANDE 2 · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
Løypestatus
- BABUCHE · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- CHATEAU · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- DEMOISELLES · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- LESIERE · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- PENDANTS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- AOUIA BAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- AOUIA HAUT · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- L’ECUREUIL · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- ORATOIRE BAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- ORATOIRE HAUT · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- SOLEIL · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- BOUQUETIN · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- GRAND CRET · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- PLATEAU · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- STADE PLATEAU · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- STADE SOLEIL · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- CHEMIN A MOCCAND · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- DAHU · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- GOUILLES · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- VEROSSE · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- VEROSSE DIRECT · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- ZIZIPANPAN · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- ZONE PEDAGOGIQUE · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- LAC · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- MARMOTTE BAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- MARMOTTE HAUT · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- PAREMENTS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- STADE DE LA CROIX · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- AIGLE NOIR BAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- AIGLE NOIR HAUT · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- CHAMOIS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- CORNE BAS · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
- CORNE HAUT · Ukjent · Kildeinformasjon: Kildestatus og offentlig tilgang er ikke uavhengig verifisert.
Samoëns · Separat oppført: forbindelserRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 01:09
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Forbindelser etter retning
De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.
Samoëns – Les Carroz
- SAMOENS – CARROZ · Ukjent (Hors période)
Samoëns – Flaine
- SAMOENS – FLAINE · Ukjent (Hors période)
Samoëns – Morillon
- SAMOENS – MORILLON · Ukjent (Hors période)
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Samoëns · Bulletin Drift · tourism
Samoëns · oppførte heiser og alpine løyper Plateau des Saix / Tête des Saix5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 01:09
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Samoëns · Separat oppført: forbindelser5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 01:09
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Samoëns · Bulletin Drift · tourism
Samoëns · oppførte heiser og alpine løyper Plateau des Saix / Tête des Saix4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 23:39
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Samoëns · Separat oppført: forbindelser4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 23:39
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Samoëns · Bulletin Drift · tourism
Samoëns · oppførte heiser og alpine løyper Plateau des Saix / Tête des Saix3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:39
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 12Utenfor driftsperioden: 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Samoëns · Separat oppført: forbindelser3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:39
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Samoëns?
For Samoëns viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 720 m, 0,1 mm på 1 600 m og 0,1 mm på 2 100 m de neste 24 timene fra 5. nov., 02:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Samoëns?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Samoëns. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Samoëns?
Heiser: Antall åpne ukjent · 12 oppført (Samoëns · oppførte heiser og alpine løyper Plateau des Saix / Tête des Saix; Samoëns tourist office; Hentet 5. nov., 01:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Landskapet ved Samoëns er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.
Før skidagen
Er Samoëns hele skiområdet Grand Massif?
Nei. Grand Massif omfatter flere steder, og Samoëns er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]
Er forbindelsene rundt Samoëns åpne?
Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Samoëns. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]
Er varslene for 720, 1 600 og 2 100 m ved Samoëns observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 720, 1 600 og 2 100 m ved ett representativt punkt (Grand Massif Express).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Grand Massif · SkiområdeGrand Massif
- Samoëns · Plassering og høydeOffice de tourisme de Samoëns
- Grand Massif · LøypekartGrand Massif
- Grand Massif · Heis- og løypestatusGrand Massif
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo