Tyrol · Østerrike
Scheffau am Wilden Kaiser: værmelding og snøvarsel
For Scheffau am Wilden Kaiser viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 06:20, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 1 250 m og 0 mm på 1 650 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde
Meldte forhold for Scheffau am Wilden Kaiser: Heiser: 0 av 15 åpne (SkiWelt Scheffau · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 12:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Scheffau am Wilden Kaiser ligger på 745 m. Bygda ligger omtrent 8,5 km sørøst for Kufstein og 13 km nordvest for Kitzbühel, på sørvestlige utløpere som for det meste ligger i naturreservatet Kaisergebirge.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 15 åpneSkiWelt Scheffau · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: To gondolbaner med 8 seter går fra bygda til Brandstadl, det finnes en gratis øvingsheis (nr. 79) i bygda, og barneklubben Snow Pirates ligger ved fjellstasjonen. Tallene for SkiWelt gjelder hele området, ikke bare Scheffau am Wilden Kaiser; varselet bruker ett bygdepunkt.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Scheffau am Wilden Kaiser
−4 – 11 °C · 1 250 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 06:20
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene på 750, 1 250 og 1 650 m er høydejusterte modellvarsler ved turistkontoret, ikke separate værstasjoner. Landsbyhøyden på operatørens kart er ikke en måling ved punktet.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 06:20 · Europe/Vienna · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 6,8 | 0 | 64,3 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 7,2 | 0 | 63,9 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 6,8 | 0 | 66,4 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 5,4 | 0 | 75,1 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 2,1 | 0 | 86,9 | 1,1 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 1,1 | 0 | 89,2 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 0,3 | 0 | 91 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,4 | 0 | 91,8 | 1 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −0,8 | 0 | 90,5 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1,1 | 0 | 90,3 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −1,8 | 0 | 91,2 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −1,8 | 0 | 89,3 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −2,1 | 0 | 88,6 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −2,9 | 0 | 90,2 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −3,1 | 0 | 88,9 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −3,4 | 0 | 88,2 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −3,4 | 0 | 87 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −3,3 | 0 | 85,2 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −3,3 | 0 | 84,3 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −1,5 | 0 | 78,1 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1,4 | 0 | 70,9 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 4,8 | 0 | 63,7 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 7,5 | 0 | 55,5 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 9,3 | 0 | 49,9 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 10,5 | 0 | 45 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 11 | 0 | 44,3 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 10,6 | 0 | 49,1 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 8,1 | 0 | 67,5 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 5,2 | 0 | 73,7 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 3,8 | 0 | 78,8 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,6 | 0 | 79,6 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1,3 | 0 | 80,1 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −0,2 | 0 | 83,3 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −1,2 | 0 | 86,4 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −2,1 | 0 | 88,2 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −2,5 | 0 | 87,3 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −2,5 | 0 | 84,6 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −3 | 0 | 83,4 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −3,4 | 0 | 82 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −3,8 | 0 | 81,4 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −4,1 | 0 | 81,4 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −4,3 | 0 | 81,7 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −4,4 | 0 | 81,7 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −2,2 | 0 | 76,9 | 2 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 2,7 | 0 | 70,7 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 6,5 | 0 | 59,4 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 8,4 | 0 | 49,1 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 9,3 | 0 | 48,3 | 1,6 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 21/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 11 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: 0 °C · 54 h
4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 06:20
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Vienna
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
4,4°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:206,8°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:209,8°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:20Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
750 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 250 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 650 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
9 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
6,8°Mulighet for snøproduksjon
21 / 48 hLengste kuldeperiode: 11 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −1,8° / 7,2° | 0 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | −3,4° / 11° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −4,4° / 9,3° | 0 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 06:20 · Hentet: 4. nov., 07:18 · Europe/Vienna
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 13:00 — 6. nov. 2026, 19:0054 h · 1 250 m · Europe/Vienna
Timer mellom leverandørens oppdateringer4,1 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 1,9 °C
Siste varsel: 1,9 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 21 h
Siste varsel: 21 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 1,9 °C | 1,9 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 21 h | 21 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 02:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 06:20
Hentet: 4. nov. 2026, 07:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Scheffau · Oppført av kilden: heiser og merkede løyperRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun kartelementer oppført av kilden. Ingen observasjonstidspunkt per element og ingen verifisering av skitilgang.
Heisstatus
- 60 · 4EUB Brandstadl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 61 · 8er Gondelbahn Brandstadl I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 62 · 8er Gondelbahn Brandstadl II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 64 · Osthang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 65 · Ostlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 66 · Südhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 67 · Eiberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 69 · Kummereralm-Lift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 70 · Muldenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 71 · Aualm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 73 · Hochfeldlift-Schwoich · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 74 · Babylift Schwoich · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 77 · Babylift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 78 · Übungslift - Berg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 79 · Übungslift - Dorf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 0 · Verbindung Dorf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 60 · Abfahrt Hochlechen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 60 · Brandstadl Talabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 60 · Brandstadl Talabfahrt Abfahrt S · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 61 · Brandstadl Talabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 78 · Verbindung Ostlift - Übungslift Berg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 64 · Osthang Abfahrten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 65 · Ostlift - Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 65a · Verbindung Aualm - Osthang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 66 · Skimovie Strecke · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 66 · Südhang Abfahrten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 66a · Verbindung Osthang-Südhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Verbindung Osthang Berg - Südhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 67 · Eiberg I Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 67 · Eiberg II - Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 67a · Verbindung Südhang Osthang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 69 · Kummereralmbahn Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 69 · Verbindung Muldenlift-Kummereralmbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 69a · Kummereralmbahn Abfahrt II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 70 · Mulden - Abfahrten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 70 · Mulden - Abfahrten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 70a · Verbindung Eiberg Mulden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 71 · Aualm - Abfahrten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 71a · Verbindung Eiberg - Aualm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 72 · Verbindung Filzboden - Aualm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 77 · Babylift - Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 78 · Übungslift Berg Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 79 · Übungslift Dorf - Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Kinderkaiserland · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Skiweg Kummereralm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Überfahrt Südhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Verbindung Parkplatz 4 - 4 EUB · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 99 · Verbindung Brandstadl Tanzboden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Verbindung Südhang Aualm · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 73 · Hochfeld I-Schwoich · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 73 · Hochfeld II-Schwoich · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 74 · Übungspiste Hochfeld-Schwoich · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 64a · Verbindung Tanzboden - Osthang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Scheffau · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Scheffau · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Scheffau am Wilden Kaiser?
For Scheffau am Wilden Kaiser viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 06:20, modellert snøfall på 0 mm på 750 m, 0 mm på 1 250 m og 0 mm på 1 650 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Scheffau am Wilden Kaiser?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Scheffau am Wilden Kaiser. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Scheffau am Wilden Kaiser?
Heiser: 0 av 15 åpne (SkiWelt Scheffau · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 12:10 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Fra bygda tar gondolbanen Brandstadl deg opp til 1 650 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvilken heis går fra Scheffau am Wilden Kaiser opp til løypene?
Fra bygda tar gondolbanen Brandstadl deg opp til 1 650 m.[6]
Hvordan henger Scheffau am Wilden Kaiser sammen med SkiWelt?
To gondolbaner med 8 seter går fra bygda til Brandstadl, det finnes en gratis øvingsheis (nr. 79) i bygda, og barneklubben Snow Pirates ligger ved fjellstasjonen.[6]
Er varslene for 750, 1 250 og 1 650 m ved Scheffau am Wilden Kaiser observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 750, 1 250 og 1 650 m ved ett representativt punkt (Scheffau am Wilden Kaiser).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Scheffau · SkiområdeSkiWelt
- Scheffau · Plassering og høydeWilder Kaiser
- SkiWelt · LøypekartSkiWelt
- SkiWelt · Heis- og løypestatusSkiWelt
- Scheffau · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Scheffau · SkiområdeSkiWelt
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo