Graubünden · Sveits
Sedrun: værmelding og snøvarsel
For Sedrun viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 06:20 – 4. nov., 06:21 modellert snøfall på 0 mm på 1 450 m, 0 mm på 1 900 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Sedrun og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Sedrun er den rætoromansktalende mellombyen av de tre, i kommunen Tujetsch ved inngangen til Oberalppasset, der Vorderrhein har sitt utspring. Skikjøringen vender mot Oberalp-siden fremfor Gemsstock eller Caischavedra.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Operatørens heistabell er ikke delt opp etter sted, så stolheiser som Milez-Flyer, Calmut-Flyer, Cuolm Val-Flyer og Oberalp-Flyer står ved siden av heiser fra Andermatt og Disentis. Wikipedias tall per delområde er den nærmeste tilnærmingen på stedsnivå.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Sedrun
−1 – 4 °C · 1 900 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 06:21
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 1 450, 1 900 og 2 400 m er modellestimater for Sedrun stasjon, ikke målinger. Det laveste nivået tilsvarer de 1 450 m Wikipedia oppgir for kommunen Tujetsch, hvis laveste punkt, Nislas, ligger på 1 230 m.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 06:21 · Europe/Zurich · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 0 | 0 | 90,9 | 2,7 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 0,5 | 0 | 82,3 | 3 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 0,9 | 0 | 79 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 1,2 | 0 | 77,7 | 3,1 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 1,8 | 0 | 73,9 | 3,8 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 1,4 | 0 | 76,9 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 1 | 0 | 81,7 | 2,9 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 0,5 | 0 | 86,2 | 2,7 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | −0,1 | 0 | 91,3 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −0,2 | 0 | 93,3 | 2,9 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −0,2 | 0 | 93,4 | 3 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,1 | 0 | 93,8 | 3 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −0,1 | 0 | 94,3 | 3 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 0 | 0 | 93,4 | 3 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 0 | 0 | 93,5 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 0 | 0 | 93,2 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 0 | 0 | 92,9 | 3 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −0,1 | 0 | 93,2 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −0,2 | 0 | 93,8 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −0,4 | 0 | 95,3 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −0,3 | 0 | 95 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −0,3 | 0 | 94,8 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −0,2 | 0 | 94,8 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −0,1 | 0 | 93,3 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 0,6 | 0 | 89,9 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 1,4 | 0 | 86,4 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 2,3 | 0 | 80,9 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 3,2 | 0 | 75,7 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 3,7 | 0 | 73,7 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 4,2 | 0 | 71,4 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 4,2 | 0 | 71,2 | 3 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 3,3 | 0 | 75,4 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 1,3 | 0 | 86,5 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 0,8 | 0 | 89,8 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 0,6 | 0 | 92,7 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,3 | 0 | 95,3 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −0,1 | 0 | 97,5 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,4 | 0 | 97 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,8 | 0 | 97,5 | 2,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,6 | 0 | 96,9 | 2,7 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,4 | 0 | 96,1 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,2 | 0 | 95,3 | 2,8 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,4 | 0 | 94,7 | 2,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,5 | 0 | 94,9 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,6 | 0 | 95,6 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,3 | 0,2 | 97,2 | 2,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,3 | 0,1 | 98,1 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,1 | 0 | 98,1 | 2,3 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: 0 °C · 58 h
4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 06:21
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−3°C
Vind: 2,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:200°C
Vind: 2,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:212,7°C
Vind: 2,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:20Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
1 450 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 900 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
0°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −0,2° / 1,8° | 0 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −0,8° / 4,2° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,6° / −0,1° | 0,3 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 06:21 · Hentet: 4. nov., 07:18 · Europe/Zurich
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 19:0058 h · 1 900 m · Europe/Zurich
Timer mellom leverandørens oppdateringer4,1 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 1 °C
Siste varsel: 1 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0,3 mm
Siste varsel: 0,3 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0,2 mm
Siste varsel: 0,2 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 1 °C | 1 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0,3 mm | 0,3 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,2 mm | 0,2 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 02:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 06:21
Hentet: 4. nov. 2026, 07:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Andermatt–Sedrun–Disentis · Gjennomgått: eksempler
Sedrun · Dieni og Milez · Utvalg (ufullstendig): eksemplerRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 07:03
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun utvalgte eksempler, ikke en fullstendig oversikt eller lokal total. Kildens oppdatering har ingen tidssone. Observasjonstidspunkt per element og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- Milez-Flyer · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 47 Dieni · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 44 Milez · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 48 Clavadi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Schneehüenerstock-Express · Separat oppført: forbindelseRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 07:03
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Forbindelsen vises separat. Retning, observasjonstidspunkt per element og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- Schneehüenerstock-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
SLF · Sedrun study plot
Stasjon SedrunArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026, 07:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Sedrun (1 413 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter. | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Andermatt–Sedrun–Disentis · Gjennomgått: eksempler
Sedrun · Dieni og Milez · Utvalg (ufullstendig): eksempler4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 07:03
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Schneehüenerstock-Express · Separat oppført: forbindelse4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 07:03
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Andermatt–Sedrun–Disentis · Gjennomgått: eksempler
Sedrun · Dieni og Milez · Utvalg (ufullstendig): eksempler3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:02
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Schneehüenerstock-Express · Separat oppført: forbindelse3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:02
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SLF · Sedrun study plot
Stasjon Sedrun4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 1. nov. 2026, 07:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Sedrun (1 413 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter. | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Sedrun?
For Sedrun viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 06:20 – 4. nov., 06:21 modellert snøfall på 0 mm på 1 450 m, 0 mm på 1 900 m og 0 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Sedrun?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Sedrun. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Sedrun?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Sedrun. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Oberalp-området er det største av de tre hovedområdene, med 7 heiser, 13 løyper på rundt 50 km, en stor terrengpark, en halfpipe og en skicrossbane. Valtgeva, i selve Sedrun, har to små nybegynnerløyper med to skiheiser og et tepper.
Før skidagen
Er Sedrun det samme som Tujetsch?
Sedrun er hovedstedet; Tujetsch er kommunen, den vestligste i Graubünden, ved inngangen til Oberalppasset. Ifølge Wikipedia snakket 66,2 % rætoromansk i 2000, i den lokale varianten Tuatschin.[6]
Hvor kan nybegynnere stå på ski i Sedrun?
Wikipedia beskriver området Valtgeva i Sedrun med to små nybegynnerløyper, to skiheiser og et tepper. Det større området Oberalp med 13 løyper er hovedterrenget for alle andre.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Andermatt–Sedrun–Disentis · SkiområdeAndermatt–Sedrun–Disentis
- Sedrun · Plassering og høydeGraubünden Turisme
- Andermatt–Sedrun–Disentis · LøypekartAndermatt–Sedrun–Disentis
- Andermatt–Sedrun–Disentis · Heis- og løypestatusAndermatt–Sedrun–Disentis
- Andermatt–Sedrun · SkiområdeWikipedia
- Sedrun · Plassering og høydeWikipedia