Sør-Tirol · Italia
Selva di Val Gardena: værmelding og snøvarsel
For Selva di Val Gardena viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 06:21 modellert snøfall på 0 mm på 1 550 m, 0,1 mm på 2 000 m og 0,2 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Selva di Val Gardena og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Selva di Val Gardena, Sëlva på ladinsk, er en landsby i Val Gardena (Gröden) i Sør-Tirol, på rundt 1 563 m. Folk søker etter Val Gardena; varselpunktet er landsbyen Selva, nabo til Santa Cristina.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Selva er en inngang til Sella Ronda, som går gjennom flere daler og operatører. Regionale totaler er ikke en Selva-oversikt, og denne siden kan ikke bekrefte at en retning av runden eller en enkelt heis går.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Selva di Val Gardena
−5 – 6 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 06:21
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 1 550, 2 000 og 2 500 m er modellestimater for landsbyen Selva, ikke målinger. Det laveste nivået ligger nær landsbyens 1 563 m, og starten på Saslong på 2 249 m ligger mellom det midtre og det øverste nivået.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 06:21 · Europe/Rome · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 1 | 0 | 82,7 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 2,3 | 0 | 73,3 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 2,4 | 0 | 73,6 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 2,6 | 0,2 | 73 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 2,9 | 0 | 70,7 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 2,9 | 0 | 69,9 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 2,8 | 0 | 68,5 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 2,2 | 0 | 72,9 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 0,4 | 0 | 83,7 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −1,1 | 0 | 87,6 | 0,6 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −1,5 | 0 | 89,4 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −1,8 | 0 | 90,1 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −2,7 | 0 | 91,8 | 0,9 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −3,7 | 0 | 95,5 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −4 | 0 | 96 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −4,1 | 0 | 94,8 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −4,3 | 0 | 95,5 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −4,5 | 0 | 95,8 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −4,6 | 0 | 95,9 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −5 | 0 | 96,9 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −5,3 | 0 | 96,8 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −5 | 0 | 96,9 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −4,9 | 0 | 96,3 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −2,7 | 0 | 89,7 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1,2 | 0 | 73,5 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,7 | 0 | 65,4 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4 | 0 | 59,9 | 1 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 5 | 0 | 57,2 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 5,6 | 0 | 56,3 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 5,8 | 0 | 56,3 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 5,4 | 0 | 58,2 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 3,7 | 0 | 70,5 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 1 | 0 | 75,8 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | −0,1 | 0 | 80,3 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −0,8 | 0 | 81,5 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −1 | 0 | 81,7 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −1,2 | 0 | 82,3 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −1,3 | 0 | 82 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −1,3 | 0 | 80,3 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −1,1 | 0 | 78,2 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −1 | 0 | 76,4 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −1,1 | 0 | 75,2 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −1 | 0 | 73,3 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,8 | 0 | 72,1 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,8 | 0 | 71,6 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,8 | 0 | 71,4 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,8 | 0 | 71,5 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0,8 | 0 | 69,8 | 0,5 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,1 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 28/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 15 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: 0 °C · 58 h
4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 06:21
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Rome
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−2,4°C
Vind: 1,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:211°C
Vind: 1,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:213,3°C
Vind: 1,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:21Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
1 550 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 000 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 500 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
9 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
1°Mulighet for snøproduksjon
28 / 48 hLengste kuldeperiode: 15 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −4° / 2,9° | 0,2 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −5,3° / 5,8° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,1° / 0,8° | 0 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 06:21 · Hentet: 4. nov., 07:18 · Europe/Rome
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 19:0058 h · 2 000 m · Europe/Rome
Timer mellom leverandørens oppdateringer4,1 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 0,6 °C
Siste varsel: 0,6 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0,2 mm
Siste varsel: 0,2 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0,1 mm
Siste varsel: 0,1 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 28 h
Siste varsel: 28 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 0,6 °C | 0,6 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0,2 mm | 0,2 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,1 mm | 0,1 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 28 h | 28 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 02:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 06:21
Hentet: 4. nov. 2026, 07:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger
Selva · Dantercepies · Utvalg: eksemplerRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun utvalgte lokale eksempler, ikke en fullstendig oversikt. Observasjonstidspunkt per element og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- Dantercepies I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Heisstatus oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Dantercepies II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Heisstatus oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Selva · Dantercepies · Utvalg: løypeRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heisstatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun én utvalgt løype, ikke en lokal total. Observasjonstidspunkt per element og tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- Dantercepies - Selva · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Sellaronda · Rundtur clockwiseRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04.11.2026, 08:35
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kildens status for rundturen, ikke en lokal heistotal. Oppdateringen har ingen tidssone og verifiserer ikke hver strekning.
Heisstatus
- Sellaronda clock'wise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Rundturens rad i kilden; oppdateringen har verken verifisert tidssone eller verifisert betydning av observasjonen.
Sellaronda · Rundtur counterclockwiseRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 13.05.2026, 17:26
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kildens status for rundturen, ikke en lokal heistotal. Oppdateringen har ingen tidssone og verifiserer ikke hver strekning.
Heisstatus
- Sellaronda counter clock'wise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Rundturens rad i kilden; oppdateringen har verken verifisert tidssone eller verifisert betydning av observasjonen.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger
Selva · Dantercepies · Utvalg: eksempler4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Selva · Dantercepies · Utvalg: løype4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Rundtur clockwise4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 04.11.2026, 08:35
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Rundtur counterclockwise4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 13.05.2026, 17:26
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Gjennomgått: lokale eksempler og rundturens retninger
Selva · Dantercepies · Utvalg: eksempler3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Selva · Dantercepies · Utvalg: løype3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Rundtur clockwise3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 03.11.2026, 23:50
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Sellaronda · Rundtur counterclockwise3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 13.05.2026, 17:26
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Selva di Val Gardena?
For Selva di Val Gardena viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 06:21 modellert snøfall på 0 mm på 1 550 m, 0,1 mm på 2 000 m og 0,2 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Selva di Val Gardena?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Selva di Val Gardena. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Selva di Val Gardena?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Selva di Val Gardena. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Like over Val Gardena, under Langkofel, har Saslong arrangert verdenscupens utfor siden februar 1969. Den er 3,446 km lang, faller fra 2 249 til 1 410 m, har gjennomsnittlig helling på 13,8 grader og er berømt for de tre kamelpuklene.
Før skidagen
Er Selva det samme som Val Gardena?
Selva (Sëlva) er en landsby i Val Gardena og grenser til Santa Cristina. Dalen er større enn landsbyen, og vårt varsel gjelder bare punktet i Selva på rundt 1 563 m.[5]
Hva er Saslong?
Verdenscupens utforbakke over Val Gardena: 3,446 km, 839 m høydeforskjell, fra 2 249 m ned til 1 410 m, største helling 29,6 grader. Kamelpuklene er den mest kjente strekningen, med et rekordhopp på 88 m i 2003.[6]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Sellaronda · SkiområdeDolomiti Superski
- Selva di Val Gardena · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Sellaronda · LøypekartDolomiti Superski
- Sellaronda · Heis- og løypestatusDolomiti Superski
- Selva di Val Gardena · Plassering og høydeWikipedia
- Saslong · Fakta og områdeinformasjonWikipedia