Granada · Andalucía · Spania

Sierra Nevada: værmelding og snøvarsel

For Sierra Nevada viser varselet fra Open-Meteo · DWD ICON, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 2 100 m, 0 mm på 2 683 m og 0,3 mm på 3 300 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Madrid). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Sierra Nevada og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Sierra Nevada er skianlegget Pradollano i fjellene over Granada. Heisene går fra omtrent 2 100 m i landsbyen opp til 3 300 m nær Veleta, og det er ingen trær i bakkene.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker skianlegget Sierra Nevada, drevet av Cetursa Sierra Nevada med Pradollano som sentrum. Byen Granada, turrutene i nasjonalparken og andre spanske skianlegg er egne emner; prognosen bruker ett punkt ved dalstasjonen til gondolen Al-Ándalus.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Ingen nylige lokale rapporter

Skjematisk fjellandskap · Sierra Nevada

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

4 – 9 °C · 2 683 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · DWD ICON · Utstedt 8. nov., 16:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Sierra Nevada er verdiene på 2 100, 2 683 og 3 300 m høydejusterte modellprognoser for prognosepunktet dalstasjonen til gondolen Al-Ándalus, ikke observasjoner eller egne værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00 · Europe/Madrid · Open-Meteo · DWD ICON

Temperaturvarsel time for time7,1 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°8. nov., 2310. nov., 22
Varselverdier time for time
Sierra Nevada · 2 683 m · Europe/Madrid
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 23:007,10654,7
9. nov. 2026, 00:006,80,5706,4
9. nov. 2026, 01:006,81,7797
9. nov. 2026, 02:006,90,4797,7
9. nov. 2026, 03:007,10798,2
9. nov. 2026, 04:006,90,1807,5
9. nov. 2026, 05:0070787,8
9. nov. 2026, 06:006,51,2896,7
9. nov. 2026, 07:006,73,8957,9
9. nov. 2026, 08:006,92956,9
9. nov. 2026, 09:006,95,2956,2
9. nov. 2026, 10:007,30,4847,2
9. nov. 2026, 11:007,50,1847,3
9. nov. 2026, 12:0080767,9
9. nov. 2026, 13:008,30697,6
9. nov. 2026, 14:008,50707,1
9. nov. 2026, 15:008,60686,4
9. nov. 2026, 16:0080726,6
9. nov. 2026, 17:007,20756,3
9. nov. 2026, 18:006,20776,7
9. nov. 2026, 19:005,50817,1
9. nov. 2026, 20:005,10807,2
9. nov. 2026, 21:0050807,3
9. nov. 2026, 22:004,80787
9. nov. 2026, 23:004,50786,8
10. nov. 2026, 00:0040786,4
10. nov. 2026, 01:003,80746,2
10. nov. 2026, 02:003,90666
10. nov. 2026, 03:003,90585,6
10. nov. 2026, 04:003,90635,6
10. nov. 2026, 05:004,10615,4
10. nov. 2026, 06:004,10645,1
10. nov. 2026, 07:004,10614,7
10. nov. 2026, 08:004,10594,3
10. nov. 2026, 09:004,80614,2
10. nov. 2026, 10:006,20614,2
10. nov. 2026, 11:007,40564,4
10. nov. 2026, 12:008,10534,3
10. nov. 2026, 13:008,60554,4
10. nov. 2026, 14:008,80524,5
10. nov. 2026, 15:008,40554,4
10. nov. 2026, 16:007,80534,5
10. nov. 2026, 17:0070584,4
10. nov. 2026, 18:005,80654,3
10. nov. 2026, 19:004,80804,3
10. nov. 2026, 20:004,50844,1
10. nov. 2026, 21:004,50884
10. nov. 2026, 22:004,50893,9
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 62 h

8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 16:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · DWD ICON · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Madrid

2 100 m9°C2 683 m7,1°C3 300 m3°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 23:00 → 9. nov., 23:00

2 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 683 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

3 300 m

0,3 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

2 100 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 4,9°C
00—Over vurderingsgrensen · 5,2°C
01—Over vurderingsgrensen · 5,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 5,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 5,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 5,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 5,7°C
06—Over vurderingsgrensen · 6,2°C
07—Over vurderingsgrensen · 6,8°C
2 683 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
00—Over vurderingsgrensen · 4°C
01—Over vurderingsgrensen · 4,8°C
02—Over vurderingsgrensen · 4,9°C
03—Over vurderingsgrensen · 5,1°C
04—Over vurderingsgrensen · 5°C
05—Over vurderingsgrensen · 4,9°C
06—Over vurderingsgrensen · 5,4°C
07—Over vurderingsgrensen · 6,1°C
3 300 m

0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer

23—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,2°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

7,1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time7,1 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°8. nov., 2310. nov., 22
2 683 m · Europe/Madrid
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 20267,1° / 7,1°0 mm (1 h)
9. nov. 20264,5° / 8,6°15,4 mm (24 h)
10. nov. 20263,8° / 8,8°0 mm (23 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 16:00 · Hentet: 8. nov., 18:17 · Europe/Madrid

Open-Meteo · DWD ICON ↗
Orientering på fjellet
2 100 m2 683 m3 300 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode8. nov. 2026, 23:00 — 11. nov. 2026, 13:0062 h · 2 683 m · Europe/Madrid

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,2 °CTidligere varsel: 5,7 °C
Siste varsel: 5,9 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+2 mmTidligere varsel: 13,4 mm
Siste varsel: 15,4 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel5,7 °C5,9 °C+0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel13,4 mm15,4 mm+2 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

2 100 mNytt varsel8. nov. 2026, 16:00
2 683 mNytt varsel8. nov. 2026, 16:00
3 300 mNytt varsel8. nov. 2026, 16:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Ingen lagret rapport for destinasjonen.

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Det finnes ingen nyhetskilde for dette skistedet ennå.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Sierra Nevada ?

For Sierra Nevada viser varselet fra Open-Meteo · DWD ICON, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 2 100 m, 0 mm på 2 683 m og 0,3 mm på 3 300 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Madrid). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Sierra Nevada ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Sierra Nevada. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Sierra Nevada ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Sierra Nevada. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Granada · Andalucía · Spania

Bli kjent med fjellet

Pradollano ligger ved foten av åpne, trebare skråninger. To gondoler, Al-Ándalus og Borreguiles, tar skiløperne til platået Borreguiles, der stol- og trekkheiser fortsetter mot Veleta-siden. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Heisenes høyde
2 100–3 300 m[6]
Løyper
Mer enn 112 km · operatørens opplysning[1]
Prognosepunkt
Dalstasjonen til gondolen Al-Ándalus[2]

Før skidagen

Hvor beregnes prognosen for Sierra Nevada?

Ved dalstasjonen til gondolen Al-Ándalus i Pradollano. Verdien på 2 683 m tilsvarer fjellstasjonen til gondolen Borreguiles, og 3 300 m er skianleggets publiserte høyeste punkt.[2][5][6]

Er lift- og løypestatusen på siden live?

Operatøren publiserer den i sin offisielle snørapport, lenket her. Utenfor sesongen viser rapporten området som stengt; sjekk den, med dens eget tidsstempel, før du reiser.[4]

Hvor kan jeg se løypene?

Operatørens løypekart, lenket her, viser soner og runder. Operatøren oppgir mer enn 112 km løype.[3][1]

Dekker siden hele fjellkjeden Sierra Nevada?

Nei. Den dekker bare skianlegget Pradollano. Resten av fjellkjeden, byen Granada og turrutene er ikke en del av prognosen.[1]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Cetursa Sierra Nevada · SkiområdeCetursa Sierra Nevada
  2. OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Cetursa Sierra Nevada · LøypekartCetursa Sierra Nevada
  4. Cetursa Sierra Nevada · Heis- og løypestatusCetursa Sierra Nevada
  5. OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  6. Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  7. Open-Meteo · DWD ICONOpen-Meteo