Tyrol · Østerrike
Söll: værmelding og snøvarsel
For Söll viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 06:20 modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 1 200 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde
Meldte forhold for Söll: Heiser: 1 av 12 åpne (SkiWelt Söll · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Söll station (689 m); målestasjon; Hydrographischer Dienst Tirol; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Söll ligger på 703 m. Bygda ligger omtrent 9 km sør for Kufstein og 9 km øst for Wörgl, under Hohe Salve.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 1 av 12 åpneSkiWelt Söll · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Söll station (689 m) · målestasjon
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: En andre gondolbane går til toppen av Hohe Salve på 1 828 m, og SkiWelt beskriver Sölls kveldsskikjøring, omtrent 10 km, som Østerrikes største. Tallene for SkiWelt gjelder hele området, ikke bare Söll; varselet bruker ett bygdepunkt.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−3 – 11 °C · 1 200 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 06:20
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene på 700, 1 200 og 1 800 m er høydejusterte modellvarsler ved turistkontoret, ikke separate værstasjoner. Landsbyhøyden på operatørens kart er ikke en måling ved punktet.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 06:20 · Europe/Vienna · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 0,7 | 0 | 83,8 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 2 | 0 | 79,3 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 3,6 | 0 | 74,9 | 1 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 5,4 | 0 | 68,5 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 6,4 | 0 | 65,8 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 6,8 | 0 | 65,3 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 6,4 | 0 | 68,1 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 5 | 0 | 75,7 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 1,8 | 0 | 88,2 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 0,8 | 0 | 90,7 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 0,2 | 0 | 93,4 | 0,5 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,6 | 0 | 95,5 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −0,9 | 0 | 93,7 | 1 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1 | 0 | 92,2 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −1,6 | 0 | 93,3 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −1,6 | 0 | 91,7 | 2 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −1,9 | 0 | 90,9 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −2,7 | 0 | 92,1 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −2,8 | 0 | 91,1 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −3,1 | 0 | 90,7 | 2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −3,3 | 0 | 89,9 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −3,1 | 0 | 88,8 | 2 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −3,1 | 0 | 88,1 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −1,3 | 0 | 81,6 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1,3 | 0 | 74,2 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 4,5 | 0 | 68 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 7,1 | 0 | 60,6 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 9,1 | 0 | 53 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 10,3 | 0 | 46,1 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 10,9 | 0 | 43,7 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 10,5 | 0 | 48,3 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 8 | 0 | 67,2 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 5 | 0 | 74,4 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 3,6 | 0 | 80,8 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,4 | 0 | 83,2 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1,2 | 0 | 83,2 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −0,1 | 0 | 84,7 | 1 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,8 | 0 | 86,1 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −1,5 | 0 | 88 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −1,7 | 0 | 86,3 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −1,6 | 0 | 83,5 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −1,9 | 0 | 81,3 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −2,2 | 0 | 79,5 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −2,7 | 0 | 78,5 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −3 | 0 | 78,3 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −3,2 | 0 | 77,9 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −3,3 | 0 | 77,5 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −1,5 | 0 | 76,5 | 1,3 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 21/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 11 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: 0 °C · 58 h
4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 06:20
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Vienna
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−2,9°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:200,7°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:203,7°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:20Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
700 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
9 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
0,7°Mulighet for snøproduksjon
21 / 48 hLengste kuldeperiode: 11 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −1,6° / 6,8° | 0 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −3,3° / 10,9° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −3,3° / −1,5° | 0 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 06:20 · Hentet: 4. nov., 07:18 · Europe/Vienna
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 19:0058 h · 1 200 m · Europe/Vienna
Timer mellom leverandørens oppdateringer4,1 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 2,1 °C
Siste varsel: 2,1 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 21 h
Siste varsel: 21 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2,1 °C | 2,1 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 21 h | 21 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 02:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 06:20
Hentet: 4. nov. 2026, 07:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Söll · Oppført av kilden: heiser og merkede løyperRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 1 / 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun kartelementer oppført av kilden. Ingen observasjonstidspunkt per element og ingen verifisering av skitilgang.
Heisstatus
- 26 · 10er Gondelbahn Hexenwasser · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 42 · 8er Gondelbahn Hohe Salve · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 43 · 4er Sesselbahn Keat · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 44 · Stöckl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 45 · Hexen6er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 46 · Rinner · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 47 · Hans im Glück · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 51 · Siller-Keat · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 57 · Knolln · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 58 · Hexenteppich 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 59 · Hexenteppich 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Mühlbichl (Übungsbereich im Dorf) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 40 · Familienabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 40 · Hohe Salve - Kraftalmabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 40a · Talabfahrt Söll · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 42 · Black Eagle (Gipfelabfahrt) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 42a · Gipfel - Hangbrücke · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 43 · Keatabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 43 · Trainingsstrecke Keat · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 43a · Skiweg Keat Siller - Hochsöll · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 44 · Stöcklabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 45 · Hexen6er-Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 46 · Rinnerabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Hexenwelle · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Boardercross - Red Viper · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 47 · Hans im Glück Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Hans im Glück Skiparcours · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 51 · Siller-Keat · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 51a · Siller-Keat · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 57 · Knollnabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 58 · Hexenteppich Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
- 0 · Trainingsstrecke Stöckl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; skitilgang er ikke verifisert.
Hydro Tirol · Stasjon Söll snow
Stasjon Söll · 689 m · snødybde på bakkenTidsangitt leverandørrapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 08:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Söll station (689 m) · Målt snødybde | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Söll · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 1 / 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SkiWelt · Drift, avgrenset til village map
SkiWelt Söll · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 1 / 12
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Hydro Tirol · Stasjon Söll snow
Stasjon Söll · 689 m · snødybde på bakken4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 08:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Söll station (689 m) · Målt snødybde | 0 |
Hydro Tirol · Stasjon Söll snow
Stasjon Söll · 689 m · snødybde på bakken3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Söll station (689 m) · Målt snødybde | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Söll?
For Söll viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 06:20 modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 1 200 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Söll?
Snødybde: 0 cm (ved Söll station (689 m); målestasjon; Hydrographischer Dienst Tirol; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Söll?
Heiser: 1 av 12 åpne (SkiWelt Söll · Oppført av kilden: heiser og merkede løyper; SkiWelt · official map; Hentet 4. nov., 08:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Fra bygda tar gondolbanen Hexenwasser deg opp til 1 160 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvilken heis går fra Söll opp til løypene?
Fra bygda tar gondolbanen Hexenwasser deg opp til 1 160 m.[6]
Hvordan henger Söll sammen med SkiWelt?
En andre gondolbane går til toppen av Hohe Salve på 1 828 m, og SkiWelt beskriver Sölls kveldsskikjøring, omtrent 10 km, som Østerrikes største.[6][5]
Er varslene for 700, 1 200 og 1 800 m ved Söll observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 700, 1 200 og 1 800 m ved ett representativt punkt (Söll).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Söll · SkiområdeSkiWelt
- Söll · Plassering og høydeWilder Kaiser
- SkiWelt · LøypekartSkiWelt
- SkiWelt · Heis- og løypestatusSkiWelt
- Söll · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Söll · SkiområdeSkiWelt