Graubünden · Sveits
St. Moritz Corviglia: værmelding og snøvarsel
For St. Moritz Corviglia viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 800 m, 0,4 mm på 2 400 m og 0,4 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 8. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde
Meldte forhold for St. Moritz Corviglia: Heiser: 0 av 23 åpne (Corviglia ski area · operatør facilities page; Engadin St. Moritz Mountains AG; Hentet 8. nov., 19:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 33 åpne (Corviglia ski area · operatør facilities page; Engadin St. Moritz Mountains AG; Hentet 8. nov., 19:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Corviglia er skianlegget over St. Moritz i Øvre Engadin, drevet av Engadin St. Moritz Mountains. Heisene går fra rundt 1 781 m i St. Moritz Bad opp til 3 014 m ved Piz Nair, og operatøren oppgir 155 km løyper.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 23 åpneCorviglia ski area · operatør facilities page
- Løyper
- 0 av 33 åpneCorviglia ski area · operatør facilities page
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Siden dekker bare skianlegget Corviglia. Corvatsch and Diavolezza/Lagalb er adskilte skianlegg med egne operatører og anleggslister og dekkes ikke her. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen for Signalbahn, St. Moritz Bad.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−4 – 2 °C · 2 400 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 16:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For St. Moritz Corviglia er verdiene på 1 800, 2 400 og 3 000 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen for Signalbahn, St. Moritz Bad, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 20:00 | −3,7 | 0 | 67 | 2,2 |
| 8. nov. 2026, 21:00 | −3,8 | 0 | 67 | 2,2 |
| 8. nov. 2026, 22:00 | −3,9 | 0 | 64 | 2,1 |
| 8. nov. 2026, 23:00 | −3,8 | 0 | 61 | 2,2 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | −3,7 | 0 | 62 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | −3,6 | 0 | 63 | 3,1 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | −3,5 | 0 | 61 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | −3,5 | 0 | 60 | 3,4 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | −3,5 | 0 | 61 | 3,4 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | −3,4 | 0 | 61 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | −3,4 | 0 | 62 | 2,9 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | −3,3 | 0 | 63 | 3 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | −2,9 | 0 | 62 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | −2,3 | 0 | 64 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | −1,7 | 0 | 67 | 3,9 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | −1,2 | 0 | 71 | 6 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | −0,8 | 0 | 72 | 6,8 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | −1 | 0 | 77 | 7,1 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | −1 | 0 | 77 | 7,1 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | −1,1 | 0,1 | 78 | 7,1 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | −1,4 | 0,1 | 83 | 7,7 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | −1,4 | 0,1 | 85 | 7,8 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | −1,2 | 0,1 | 84 | 7,6 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | −1,1 | 0 | 83 | 7,6 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | −0,9 | 0 | 82 | 7,3 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | −0,8 | 0 | 83 | 7,1 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | −0,8 | 0 | 85 | 7,7 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | −0,8 | 0 | 88 | 6,4 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | −0,9 | 0 | 92 | 5,2 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | −1 | 0 | 96 | 3,9 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | −1,5 | 0 | 99 | 2,9 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | −1,4 | 0 | 100 | 2,9 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | −1,3 | 0,1 | 100 | 2,6 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | −1,2 | 0,3 | 98 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | −1,2 | 0,3 | 98 | 2,2 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | −1,1 | 0,5 | 98 | 1,9 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | −0,5 | 0 | 94 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 0,1 | 0 | 93 | 2,7 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 0,4 | 0 | 94 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 0,9 | 0 | 94 | 2,3 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 1,5 | 0 | 92 | 1,7 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 1,9 | 0 | 91 | 1,7 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 1,8 | 0 | 94 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 2 | 0 | 91 | 1,2 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 1,9 | 0 | 84 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 1 | 0 | 87 | 1,6 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 1,2 | 0 | 82 | 1,9 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 1,1 | 0 | 82 | 1,9 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,4 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 27/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 27 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 65 h
8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 16:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−7,6°C
Vind: 2,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:00−3,7°C
Vind: 2,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:00−1,6°C
Vind: 1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 20:00 → 9. nov., 20:00
1 800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 400 m
0,4 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
3 000 m
0,4 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 12/12 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−3,7°Mulighet for snøproduksjon
27 / 48 hLengste kuldeperiode: 27 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | −3,9° / −3,7° | 0 mm (4 h) |
| 9. nov. 2026 | −3,7° / −0,8° | 0,4 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | −1,5° / 2° | 1,2 mm (20 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 16:00 · Hentet: 8. nov., 18:18 · Europe/Zurich
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode8. nov. 2026, 20:00 — 11. nov. 2026, 13:0065 h · 2 400 m · Europe/Zurich
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: −0,8 °C
Siste varsel: −0,7 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0,7 mmTidligere varsel: 1 mm
Siste varsel: 1,6 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,7 mmTidligere varsel: 0,9 mm
Siste varsel: 1,6 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 27 h
Siste varsel: 27 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −0,8 °C | −0,7 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 1 mm | 1,6 mm | +0,7 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,9 mm | 1,6 mm | +0,7 mm |
| Timer med egnet værModellert | 27 h | 27 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00
Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00
Hentet: 8. nov. 2026, 18:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
St. Moritz Corviglia · Løyper · operator lifts and
Corviglia ski area · operatør facilities pageRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 23
Løypestatus · 0 / 33
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Operator facilities page for this area only. 1 backcountry routes, the Muottas Muragl funicular and non-piste items are not counted. The page gives no observation time or timezone for status, so open counts are not a verified live opening.
Heisstatus
- St.Moritz Bad – Signal · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- St.Moritz Dorf – Chantarella · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Chantarella – Corviglia · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Corviglia – Piz Nair · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Celerina – Marguns · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Suvretta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Suvretta – Randolins · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Randolins – Munt da San Murezzan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Alp Giop – Munt da San Murezzan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Salastrains · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- FIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Zauberteppich Runzöl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Sass Runzöl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Marguns – Corviglia · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Plateau Nair · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Trais Fluors · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Zauberteppich Marguns · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Glüna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Fuorcla Grischa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Lej da la Pêsch · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Quartas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Tschainas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Ponylift Paradiso · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
Løypestatus
- Paradiso · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Swing · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Lanigiro · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Corviglia Run · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- FIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Standard · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Alpina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Akademiker · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Muntanella · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Pizzin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Thomas Run · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Olympia · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Runzöl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Runzöl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Marmotta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Champion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Grischa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Schlattain · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Fuorcla Grischa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Glüna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Chüderas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Princess · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Mezzauna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Selin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Saluver (Talabfahrt) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Cristolais-Samedan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Talabfahrt St.Moritz Dorf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Talabfahrt St.Moritz Bad · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Talabfahrt Suvretta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Chamanna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Foppas Run · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Skilift Run · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
- Pêsch Run · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Operator-reported status; observation time and public access remain unverified.
SLF · St. Moritz village study plot 7MZ0 snow depth
SLF St. Moritz village plot · below the Corviglia slopes, not on the ski terrainArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 07:00
| Målested | cm |
|---|---|
| St. Moritz study plot (1 850 m) · Målt snødybdeManual total ground snow depth (HS) in centimetres at an SLF study plot. The observation is local to the plot. | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
St. Moritz Corviglia · Løyper · operator lifts and
Corviglia ski area · operatør facilities page8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 23
Løypestatus · 0 / 33
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SLF · St. Moritz village study plot 7MZ0 snow depth
SLF St. Moritz village plot · below the Corviglia slopes, not on the ski terrain8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 8. nov. 2026, 07:00
| Målested | cm |
|---|---|
| St. Moritz study plot (1 850 m) · Målt snødybdeManual total ground snow depth (HS) in centimetres at an SLF study plot. The observation is local to the plot. | 0 |
Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for St. Moritz Corviglia ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 19:09 UTC+1.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i St. Moritz Corviglia ?
For St. Moritz Corviglia viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 800 m, 0,4 mm på 2 400 m og 0,4 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 8. nov., 20:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i St. Moritz Corviglia ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i St. Moritz Corviglia. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i St. Moritz Corviglia ?
Heiser: 0 av 23 åpne (Corviglia ski area · operatør facilities page; Engadin St. Moritz Mountains AG; Hentet 8. nov., 19:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 33 åpne (Corviglia ski area · operatør facilities page; Engadin St. Moritz Mountains AG; Hentet 8. nov., 19:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Signalbahn går fra St. Moritz Bad og Chantarella-taubanen fra St. Moritz Dorf mot Corviglia, mens en kabelbane går fra Celerina til Marguns. Fra Corviglia fortsetter Piz Nair-banen til 3 014 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når starter sesongen ved St. Moritz Corviglia?
Operatørens anleggsside, sjekket 8. november 2026, oppgir vinterruter som starter mellom 28. november og 19. desember 2026 avhengig av heisen og slutter senest 4. april 2027. Operatøren varsler en forhåndsåpning 27. november 2026 bare for sesongkortinnehavere. Den offisielle statusen viser hva som er åpent en gitt dag.[4]
Henger St. Moritz Corviglia sammen med de andre skianleggene i Engadin St. Moritz?
Nei, det er adskilte skianlegg med ulike operatører, hvert med egne heiser og egen statusliste. Corvatsch and Diavolezza/Lagalb har egne sider med egne varselpunkter. Løype- og heistall legges aldri sammen på tvers av anleggene.[4][1]
Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?
Heis- og løypestatus kommer fra Engadin St. Moritz Mountains AGs offisielle anleggsside. Siden oppgir verken observasjonstidspunkt eller snødybde. En snømåling i terrenget til dette skianlegget er ennå ikke verifisert, så snødybden vises som utilgjengelig.[4][3]
Er varslene for 1 800, 2 400 og 3 000 m ved St. Moritz Corviglia observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 800, 2 400 og 3 000 m ved ett representativt punkt (dalstasjonen for Signalbahn, St. Moritz Bad).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Engadin St. Moritz Mountains · SkiområdeEngadin St. Moritz Mountains AG
- OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Engadin St. Moritz Mountains / Infosnow · LøypekartEngadin St. Moritz Mountains AG / Infosnow
- Engadin St. Moritz Mountains · Heis- og løypestatusEngadin St. Moritz Mountains AG
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo