Tyrol · Østerrike
Steinplatte-Winklmoosalm: værmelding og snøvarsel
For Steinplatte-Winklmoosalm viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 250 m og 0 mm på 1 650 m de neste 24 timene fra 8. nov., 14:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde
Meldte forhold for Steinplatte-Winklmoosalm: Heiser: 0 av 14 åpne (Steinplatte-Waidring og Winklmoosalm-Reit im Winkl ski area · Løyper · operator map lifts and; Micado Skigebiete Manager / Bergbahnen Steinplatte-Waidring; Hentet 8. nov., 13:40 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 20 åpne (Steinplatte-Waidring og Winklmoosalm-Reit im Winkl ski area · Løyper · operator map lifts and; Micado Skigebiete Manager / Bergbahnen Steinplatte-Waidring; Hentet 8. nov., 13:40 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Steinplatte-Winklmoosalm er et skiområde ved Waidring / Reit im Winkl. Heisene går fra omtrent 800 m i dalen til 1 650 m.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 14 åpneSteinplatte-Waidring og Winklmoosalm-Reit im Winkl ski area · Løyper · operator map lifts and
- Løyper
- 0 av 20 åpneSteinplatte-Waidring og Winklmoosalm-Reit im Winkl ski area · Løyper · operator map lifts and
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Denne siden dekker skiområdet Steinplatte-Winklmoosalm, som drives av Bergbahnen Steinplatte-Waidring. St. Johann in Tirol, Lofer og Pillersee er egne skiområder og dekkes ikke her. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen 15-EUB Steinplatte. Skiområdet ligger på grensen mellom Østerrike og Tyskland. Varselpunktet ligger i Østerrike; operatørens heisliste dekker begge sider.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
1 – 8 °C · 1 250 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 10:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Steinplatte-Winklmoosalm er verdiene på 800, 1 250 og 1 650 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen 15-EUB Steinplatte, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Europe/Vienna · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 14:00 | 5,5 | 0 | 83 | 2,4 |
| 8. nov. 2026, 15:00 | 5,2 | 0 | 85 | 1,7 |
| 8. nov. 2026, 16:00 | 4 | 0 | 94 | 1,1 |
| 8. nov. 2026, 17:00 | 2,8 | 0 | 90 | 0,2 |
| 8. nov. 2026, 18:00 | 2 | 0 | 88 | 0,2 |
| 8. nov. 2026, 19:00 | 1,6 | 0 | 88 | 0,2 |
| 8. nov. 2026, 20:00 | 1,3 | 0 | 92 | 0,4 |
| 8. nov. 2026, 21:00 | 1 | 0 | 93 | 0,8 |
| 8. nov. 2026, 22:00 | 1,2 | 0 | 93 | 1 |
| 8. nov. 2026, 23:00 | 0,9 | 0 | 94 | 0,7 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | 0,9 | 0 | 93 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 0,8 | 0 | 91 | 1 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 0,8 | 0 | 88 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 0,7 | 0 | 87 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 0,6 | 0 | 88 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 0,6 | 0 | 86 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 0,6 | 0 | 84 | 1,3 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 0,7 | 0 | 82 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 1 | 0 | 78 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 4 | 0 | 73 | 1,3 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 5,6 | 0 | 64 | 1,3 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 6,8 | 0 | 58 | 1,8 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 7,6 | 0 | 56 | 1,7 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 8,2 | 0 | 54 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 8,2 | 0 | 56 | 1,8 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 7,4 | 0 | 64 | 1,8 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 6,4 | 0 | 74 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 5,2 | 0,1 | 71 | 1,9 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 4,9 | 0,6 | 73 | 1,2 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 4,5 | 0,5 | 78 | 1 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 4 | 0,4 | 81 | 0,8 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 4 | 0,6 | 79 | 0,9 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 4 | 0,6 | 79 | 1,1 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 4,2 | 0,6 | 79 | 1 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 4,1 | 0,4 | 81 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 4,1 | 0,2 | 81 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 4,2 | 0,3 | 81 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 4,2 | 0,4 | 80 | 1,2 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 4,3 | 0,4 | 80 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 4,3 | 0,5 | 80 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 4,4 | 0,7 | 81 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 4,6 | 0,8 | 85 | 1,5 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 5 | 0,9 | 87 | 1,3 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 5,4 | 0,9 | 89 | 1,1 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 5,9 | 0,8 | 90 | 1 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 6,4 | 0,6 | 90 | 0,8 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 6,9 | 0,3 | 91 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 7,2 | 0,1 | 91 | 0,9 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Vienna
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
1,8°C
Vind: 2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:005,5°C
Vind: 2,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:007,9°C
Vind: 1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 14:00 → 9. nov., 14:00
800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 250 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 650 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
5,5°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | 0,9° / 5,5° | 0 mm (10 h) |
| 9. nov. 2026 | 0,6° / 8,2° | 3,4 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 4,1° / 7,2° | 7,3 mm (14 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 10:00 · Hentet: 8. nov., 13:17 · Europe/Vienna
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Ingen tidligere varsel for denne sammenligningen.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Steinplatte-Winklmoosalm · Løyper · operator map lifts and
Steinplatte-Waidring og Winklmoosalm-Reit im Winkl ski area · Løyper · operator map lifts andRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 14
Løypestatus · 0 / 20
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Operator map inventory. 11 huts, parks, trails, ski routes and other non-lift, non-piste items are not counted. The map feed gives no update time.
Heisstatus
- 15-EUB (Gondelbahn) Steinplatte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 6-SB Kammerkör · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 8-SB Steinplatte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 6-SB Plattenkogel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 6-SB Bäreck · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 8-SB Kapellen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 4-SB Mösern · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 4-SB Schwarzlofer · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Schlepplift Dorflift Waidring · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 4-SB Roßalm (Reit im Winkl) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Schlepplift Roßalm (Reit im Winkl) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Schlepplift-Kurven-Lift (Reit im Winkl) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 6-SB Scheibelberg (Reit im Winkl) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- 8-EUB Winklmoosalmbahn (Reit im Winkl) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
Løypestatus
- Parkplatz Abfahrt (Nr. 1) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Stallenabfahrt (Nr. 2) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Kammerkör Abfahrt (Nr. 3) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Kammerkör Abfahrt (Nr. 4) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Kammerkör Abfahrt (Nr. 5) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Lärchenabfahrt (Nr. 6) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Südhang Abfahrt (Nr. 7) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Nordhang Abfahrt (Nr. 8) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Steinberg Abfahrt (Nr. 9/9a) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Grünboden Abfahrt (Nr. 10) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Alte Rennstrecke (Nr. 11) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Möseralm Abfahrt (Nr. 12) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Rennstrecke (Nr. 13) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Schwarzlofer Abfahrt (Nr. 14) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Jägerhäusl Abfahrt (Nr. 15) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Hausergraben Abfahrt (Nr. 16) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Roßalm Abfahrt (Nr. 17 Reit im Winkl) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Skiweg Schwarzlofer (Nr. 18) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Scheibelberg Abfahrt (Nr. 19 Reit im Winkl) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
- Kurvenlift Abfahrt (Nr. 20 Reit im Winkl) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the map feed carries no observation time.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Steinplatte-Winklmoosalm · Løyper · operator map lifts and
Steinplatte-Waidring og Winklmoosalm-Reit im Winkl ski area · Løyper · operator map lifts and8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 14
Løypestatus · 0 / 20
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for Steinplatte-Winklmoosalm ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 13:40 UTC+1.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Steinplatte-Winklmoosalm ?
For Steinplatte-Winklmoosalm viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 1 250 m og 0 mm på 1 650 m de neste 24 timene fra 8. nov., 14:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Steinplatte-Winklmoosalm ?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Steinplatte-Winklmoosalm. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Steinplatte-Winklmoosalm ?
Heiser: 0 av 14 åpne (Steinplatte-Waidring og Winklmoosalm-Reit im Winkl ski area · Løyper · operator map lifts and; Micado Skigebiete Manager / Bergbahnen Steinplatte-Waidring; Hentet 8. nov., 13:40 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 20 åpne (Steinplatte-Waidring og Winklmoosalm-Reit im Winkl ski area · Løyper · operator map lifts and; Micado Skigebiete Manager / Bergbahnen Steinplatte-Waidring; Hentet 8. nov., 13:40 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Blant heisene på operatørens liste er 15-EUB Steinplatte, 8-SB Kapellen og 8-EUB Winklmoosalmbahn. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når kan man stå på ski i skiområdet Steinplatte-Winklmoosalm?
Åpningsdagene fastsettes av operatøren og avhenger av snøen. Operatørens statussider (sjekket 8. november 2026) er referansen; denne siden viser antall heiser og løyper der PisteWindow kan lese dem.[5]
Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?
Heis- og løypestatus kommer fra operatørens kartdata (Micado Skigebiete Manager). Det er ennå ikke verifisert noen snøkilde innenfor skiterrenget, så snødybden vises som utilgjengelig.[5]
Er varslene for 800, 1 250 og 1 650 m i Steinplatte-Winklmoosalm observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 800, 1 250 og 1 650 m, beregnet i ett representativt punkt (dalstasjonen 15-EUB Steinplatte).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Bergbahnen Steinplatte-Waidring · SkiområdeBergbahnen Steinplatte-Waidring
- OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- OpenStreetMap contributors · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Bergbahnen Steinplatte-Waidring / 3 Länder Freizeit Arena · LøypekartBergbahnen Steinplatte-Waidring / 3 Länder Freizeit Arena
- Bergbahnen Steinplatte-Waidring · Heis- og løypestatusBergbahnen Steinplatte-Waidring
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- 3 Länder Freizeit Arena · Områdets avgrensning3 Länder Freizeit Arena
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo