Sälen · Dalarna · Sverige
Tandådalen/ Hundfjället (Sälen): værmelding og snøvarsel
For Tandådalen/Hundfjället (Sälen) viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 06:30, modellert snøfall på 0 mm på 650 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 850 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde
Meldte forhold for Tandådalen/Hundfjället (Sälen): Heiser: 0 av 26 åpne (Sälen · Tandådalen; SkiStar; Hentet 4. nov., 12:37 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Marsh below Väggen · Tandådalen / Hundfjället shared terrain sensor; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 12:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Fra åpne bakker i Östra Tandådalen til skogkledde nedfarter i Hundfjället: sammenlign været i høyden før du velger område.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 26 åpneSälen · Tandådalen
- Sälen · Hundfjället 0 av 21 åpne
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Marsh below Väggen · Tandådalen / Hundfjället shared terrain sensor · skistedets rapport
- Sesong
- Åpner 11. des. · om 37 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Områdets dekning: Siden dekker de sammenhengende områdene Tandådalen og Hundfjället. Rapportene beholder områdenavnene; Lindvallen, Högfjället og totaltall for Sälen er utenfor.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−6 – 3 °C · 750 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 06:30
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varslene på 650, 750 og 850 m er høydejusterte ved ett representativt punkt for de to områdene. De er verken separate stasjoner eller varsler for hver himmelretning og angir ikke nøyaktige bunn- og topphøyder.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 06:30 · Europe/Stockholm · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 3 | 0 | 80,4 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 3 | 0 | 82,2 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 1,8 | 0 | 85,7 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 0,2 | 0 | 90,1 | 1,1 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | −0,6 | 0 | 93,7 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −1 | 0 | 94,3 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −1,2 | 0 | 94,9 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −1,1 | 0 | 95 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −1 | 0 | 94,6 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1,1 | 0 | 94,9 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −1,5 | 0 | 95 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −1,6 | 0 | 94,1 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −1,6 | 0 | 93,3 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −1,5 | 0 | 94,3 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −1,3 | 0 | 93,9 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −1,2 | 0 | 93,1 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −0,8 | 0 | 91,8 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −1,1 | 0 | 93,3 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −1,8 | 0 | 94,1 | 2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −2,2 | 0 | 95,2 | 2 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | −1,5 | 0 | 92,2 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 0,6 | 0 | 87,6 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 1,7 | 0 | 83,9 | 3 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 2,6 | 0 | 82,6 | 3 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 3,1 | 0 | 80,6 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 3,2 | 0 | 77,2 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 2,5 | 0 | 78,3 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 1 | 0 | 84,6 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 0,6 | 0 | 85,3 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 0,4 | 0 | 83,8 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 0,2 | 0 | 82,5 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −0,6 | 0 | 84,5 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −0,5 | 0 | 81,8 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,6 | 0 | 83,3 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −1,1 | 0 | 85,4 | 4 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −1,5 | 0 | 85,9 | 3 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −2 | 0 | 87,4 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −2,9 | 0 | 88,8 | 1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −3,7 | 0 | 86,3 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −4,3 | 0 | 85 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −4,7 | 0 | 85,8 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −5,1 | 0 | 85,9 | 1 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −5,6 | 0 | 82,7 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −5,9 | 0 | 85,1 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −5,2 | 0 | 86,6 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −2,6 | 0 | 80,4 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | −0,3 | 0 | 75,7 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 0,6 | 0 | 74,3 | 1,9 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 22/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 15 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,3 °C · 42 h
4. nov. 2026, 01:29 → 4. nov. 2026, 06:30
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,4°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:303°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:303,7°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 06:30Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
650 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
750 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
850 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
5 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
3°Mulighet for snøproduksjon
22 / 48 hLengste kuldeperiode: 15 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −1,5° / 3° | 0 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | −2,2° / 3,2° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −5,9° / 0,6° | 0 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 06:30 · Hentet: 4. nov., 07:18 · Europe/Stockholm
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,3°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 13:00 — 6. nov. 2026, 07:0042 h · 750 m · Europe/Stockholm
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,3 °CTidligere varsel: −0,9 °C
Siste varsel: −0,6 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- −3 hTidligere varsel: 20 h
Siste varsel: 17 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −0,9 °C | −0,6 °C | +0,3 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 20 h | 17 h | −3 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 01:29
Hentet: 4. nov. 2026, 02:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 06:30
Hentet: 4. nov. 2026, 07:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Sälen
Sälen · TandådalenRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 26
| Målested | cm |
|---|---|
| Marsh below Väggen · Tandådalen / Hundfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng på myren nedanför Väggen | 0 |
| Tandådalen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Stora Backen) | 0 |
| Tandådalen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Tandådalen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Pulsen Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tandådalen Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Östliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Östliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Kvilliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Norrliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Norrliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Parliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Parliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Solliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Barnliften östra · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Transportliften östra · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Kalvenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Skidskoleliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Skidskoleliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Teknikliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Teknikliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Barnliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Topplänken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Tunnelliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Förbindelseliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Kotten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Östra Tandådalen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Skidskoleliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Tandådalstorget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Tandådalen Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- Valles skidland Östra Tandådalstorget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Valles Skidland Tandådalstorget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Pulsen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Barnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Familjebacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Barnens Fjäll · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Barnområdet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Gusjöbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Killybacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Femåbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Snösvängen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Kröken/Fun Ride · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Skogsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Solbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Albacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Myrbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Flatfjällsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Åsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Kalvåsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Blixten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Svansen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Puckeln · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Specialen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Stora Backen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hanget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Stjärnfallet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Kometen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Valleslingan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tandådalen Big Air Arena · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snow Park Red · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- SkiStar Snow Park Blue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Sälen · HundfjälletRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 21
| Målested | cm |
|---|---|
| Marsh below Väggen · Tandådalen / Hundfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng på myren nedanför Väggen | 0 |
| Hundfjället · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Familjebacken) | 0 |
| Hundfjället · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Hundfjället · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Väggenbanan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- East Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- West Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Grytanliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Ravinliften 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Ravinliften 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Toppliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Lången 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Lången 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Lavenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Vinkelliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Barnliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Bredas lift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Stockenliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Trolliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Lines lift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Förbindelseliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Kvarten 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Kvarten 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Hundfjällstorget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Trollbäckstorget · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- Lätta Nedfarten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Barnbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Skidskolebacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Trollskogen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Myrstigen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Vita Ringen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Familjebacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ljungbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ravinbacke 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Ravinbacke 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Granbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Källbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Sixtenbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Långbacken 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Långbacken 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Långbacken 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Långbacken 4 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fjällfen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Näsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Väggen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Worldcupbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Branten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Göstabacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Genvägen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Trollsvansen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Lavenvägen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Fun Ride · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Sälen
Sälen · Tandådalen4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 26
| Målested | cm |
|---|---|
| Marsh below Väggen · Tandådalen / Hundfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng på myren nedanför Väggen | 0 |
| Tandådalen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Stora Backen) | 0 |
| Tandådalen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Tandådalen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Sälen · Hundfjället4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 21
| Målested | cm |
|---|---|
| Marsh below Väggen · Tandådalen / Hundfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng på myren nedanför Väggen | 0 |
| Hundfjället · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Familjebacken) | 0 |
| Hundfjället · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Hundfjället · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Sälen
Sälen · Tandådalen3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 26
| Målested | cm |
|---|---|
| Marsh below Väggen · Tandådalen / Hundfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng på myren nedanför Väggen | 0 |
| Tandådalen · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Stora Backen) | 0 |
| Tandådalen · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Tandådalen · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Sälen · Hundfjället3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 21
| Målested | cm |
|---|---|
| Marsh below Väggen · Tandådalen / Hundfjället shared terrain sensor · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng på myren nedanför Väggen | 0 |
| Hundfjället · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Familjebacken) | 0 |
| Hundfjället · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Hundfjället · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Lagrede SkiStar-rapporter for utvalgte skiområder. Måletidene er ubekreftet.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Tandådalen/Hundfjället (Sälen)?
For Tandådalen/Hundfjället (Sälen) viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 06:30, modellert snøfall på 0 mm på 650 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 850 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Tandådalen/Hundfjället (Sälen)?
Snødybde: 0 cm (ved Marsh below Väggen · Tandådalen / Hundfjället shared terrain sensor; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 12:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Tandådalen/Hundfjället (Sälen)?
Heiser: 0 av 26 åpne (Sälen · Tandådalen; SkiStar; Hentet 4. nov., 12:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Avrundede skråninger går ned mot skogkledde søkk og brede åpninger med startsteder nedenfor. Illustrasjonen er skjematisk. Bruk de offisielle kartene for navngitte nedfarter og forbindelser.
Før skidagen
Kan man kjøre mellom Tandådalen og Hundfjället?
SkiStar forbinder områdene med heiser; skibuss er et annet alternativ. Sjekk rapportene for dagen, også forbindelsene du trenger for å komme tilbake.[3][2][4]
Hva skiller områdene?
Östra Tandådalen har brede blå og røde nedfarter og en snowpark; rundt Tandådalstorget finnes brattere nedfarter. Hundfjället kombinerer nybegynnerområdet ved Trollbäckstorget og Trollskogen med mer krevende nedfarter, blant annet Väggen.[1][2]
Viser tallene heiser som er i drift nå?
Lagrede SkiStar-rapporter angir heiser som er åpne for sesongen. Observasjonstiden er ikke bekreftet, så tallene verifiserer ikke dagens drift. I den offisielle Sälen-rapporten kan du velge Tandådalen eller Hundfjället.[5][4]
Hva måler snørapporten?
SkiStar skiller mellom snødybde i naturlig terreng, snødybde i løype og snøfallsmengder. Les sted og beskrivelse for hver måling. Løypedybde beskriver ikke natursnøen rundt hver hytte; ubekreftede observasjonstider markeres.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått