Jämtland · Sverige

Tännäskröket: værmelding og snøvarsel

For Tännäskröket viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 12:00, modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 850 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 14:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Tännäskröket og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Tännäskröket er det familievennlige hjørnet av Funäsfjällen: fire heiser og omtrent 327 m høydeforskjell, med den laveste starthøyden av alle områdene i passet, ved rundt 562 m. Værmeldingen beregnes ved Tännäskrökets vandrerhjem.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Tännäskröket er ett av seks områder i Fjällpasset og en tur med vei eller skibuss fra de andre. Denne siden omtaler bare de egne fire heisene og løypene; passet gjør ikke de andre områdene til en del av Tännäskröket.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Tännäskröket

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 5 °C · 850 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MET Nordic · Utstedt 4. nov., 12:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Det øverste nivået på 1 000 m ligger over heisenes oppgitte topp på 889 m, og nivået på 700 m ligger allerede et stykke oppi bakken. Les nivåene som høydejusterte modellverdier for vandrerhjemmets punkt, ikke som forholdene i løypene.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 12:00 · Europe/Stockholm · Open-Meteo · MET Nordic

Temperaturvarsel time for time4,6 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°7°4. nov., 146. nov., 13
Varselverdier time for time
Tännäskröket · 850 m · Europe/Stockholm
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 14:004,60835,2
4. nov. 2026, 15:004,40824,8
4. nov. 2026, 16:004,30795,2
4. nov. 2026, 17:004,10814,8
4. nov. 2026, 18:0040814,6
4. nov. 2026, 19:003,90854,6
4. nov. 2026, 20:003,90875
4. nov. 2026, 21:003,90885
4. nov. 2026, 22:003,90875,6
4. nov. 2026, 23:0040875,5
5. nov. 2026, 00:004,20865,5
5. nov. 2026, 01:004,30836
5. nov. 2026, 02:004,20895
5. nov. 2026, 03:0040865
5. nov. 2026, 04:003,70806,1
5. nov. 2026, 05:003,20796,4
5. nov. 2026, 06:002,50785,8
5. nov. 2026, 07:001,90804,7
5. nov. 2026, 08:001,40804,7
5. nov. 2026, 09:001,20804,6
5. nov. 2026, 10:001,40774,6
5. nov. 2026, 11:001,80754,4
5. nov. 2026, 12:002,10734,2
5. nov. 2026, 13:002,10724,2
5. nov. 2026, 14:001,80744,5
5. nov. 2026, 15:001,30784,7
5. nov. 2026, 16:000,80814,8
5. nov. 2026, 17:000,50824,2
5. nov. 2026, 18:000,30833,6
5. nov. 2026, 19:0000853,4
5. nov. 2026, 20:00−0,50883,2
5. nov. 2026, 21:00−10911,6
5. nov. 2026, 22:00−1,10922
5. nov. 2026, 23:00−1,30931,8
6. nov. 2026, 00:00−1,60921,9
6. nov. 2026, 01:00−1,80921,7
6. nov. 2026, 02:00−2,10932
6. nov. 2026, 03:00−2,40921,8
6. nov. 2026, 04:00−2,60931,8
6. nov. 2026, 05:00−2,90942,1
6. nov. 2026, 06:00−3,10932,2
6. nov. 2026, 07:00−3,30932
6. nov. 2026, 08:00−3,30932
6. nov. 2026, 09:00−2,70911,9
6. nov. 2026, 10:00−1,20831,9
6. nov. 2026, 11:000,10761,7
6. nov. 2026, 12:0010741,9
6. nov. 2026, 13:001,50721,7
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
11/48 h
Lengste sammenhengende periode
11 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MET Nordic · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Stockholm

700 m6,1°C850 m4,6°C1 000 m3,6°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 14:00 → 5. nov., 14:00

700 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

850 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 000 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

700 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,6°C
19—Over vurderingsgrensen · 4°C
20—Over vurderingsgrensen · 3,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 4°C
22—Over vurderingsgrensen · 3,9°C
23—Over vurderingsgrensen · 4,1°C
00—Over vurderingsgrensen · 4,2°C
01—Over vurderingsgrensen · 4°C
02—Over vurderingsgrensen · 4,4°C
03—Over vurderingsgrensen · 3,9°C
04—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
850 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 3,1°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
1 000 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,8°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

11 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 11 h

Temperaturvarsel time for time4,6 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°7°4. nov., 146. nov., 13
850 m · Europe/Stockholm
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20263,9° / 4,6°0 mm (10 h)
5. nov. 2026−1,3° / 4,3°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−3,3° / 1,5°0 mm (14 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 12:00 · Hentet: 4. nov., 13:17 · Europe/Stockholm

Open-Meteo · MET Nordic ↗
Orientering på fjellet
700 m850 m1 000 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 12:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Funäsfjällen · Heiser · Funäsdalsberget named

Tännäskröket · Oppført av kilden: heiserRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun heiser oppført av kilden. Fullstendighet, observasjonstidspunkt per element og offentlig tilgang er ikke verifisert. Et felles skipass fastslår ikke en skiforbindelse.

Heisstatus
  • Barnliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Hemliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • K2 Liften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Länken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Boolsk kildestatus (ja/nei); observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Funäsfjällen · Heiser · Funäsdalsberget named

Tännäskröket · Oppført av kilden: heiser4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Funäsfjällen · Heiser · Funäsdalsberget named

Tännäskröket · Oppført av kilden: heiser3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Tännäskröket?

For Tännäskröket viser varselet fra Open-Meteo · MET Nordic, utstedt 4. nov., 12:00, modellert snøfall på 0 mm på 700 m, 0 mm på 850 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 14:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Tännäskröket?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Tännäskröket. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Tännäskröket?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Tännäskröket. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Jämtland · Sverige

Bli kjent med fjellet

En oversikt oppgir skiterrenget til 562–889 m, laveste start av de seks områdene. Freeride.com beskriver velpreparerte løyper og nevner ett barneområde og en snowpark. Bildet er et skjema, ikke et løypekart.

Høyde
562 til 889 m, 327 m høydeforskjell[5]
Familier
Familievennlig: preparerte løyper, korte køer, ett barneområde[6]
Heiser
4 heiser ifølge oversikten[5]

Før skidagen

Er Tännäskröket et godt valg for familier?

En omtale på Freeride.com sier at det er populært blant familier for rimelig skikjøring, preparerte løyper og stort sett korte heiskøer, og oppgir ett barneområde. Det er en tredjeparts vurdering, så sjekk området før du reiser.[6]

Hvorfor når værmeldingen for Tännäskröket opp til 1 000 m?

Modellnivåene er faste trinn rundt vandrerhjemmets punkt. Heisene oppgis å ende nær 889 m, så nivået på 1 000 m ligger over alt heisene når.[2][5]

Kan jeg kombinere Tännäskröket med andre områder i Funäsfjällen samme dag?

Bare med vei eller skibuss. Fjällpasset gjelder overalt, men det oppgis ingen skiforbindelse til de andre områdene, så sjekk rapporten for hvert område.[1][4]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Funäsfjällen · SkiområdeFunäsfjällen
  2. Tännäskröket · Plassering og høydeOpenStreetMap
  3. Funäsfjällen · Rapportdata og målestederFunäsfjällen
  4. Funäsfjällen · Heis- og løypestatusFunäsfjällen
  5. Skiresort.info · Funäsfjällen · Fakta og områdeinformasjonSkiresort.info
  6. Freeride.com · Tännäskröket · FamilieområderFreeride.com
  7. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo