Funäsfjällen · Härjedalen · Sverige
Tänndalen: værmelding og snøvarsel
Varselet fra MET Norway for Tänndalen, utstedt 4. nov., 07:29, har færre enn 24 komplette timer fremover, så ingen snøfallssum vises.
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Tänndalen og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Følg været i Tänndalen fra nedfartene i Hamra til Svansjön, og skill fjellvær fra rapportert snø.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Åpner 19. des. · om 45 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Områdets dekning: Varslet representerer det sammenhengende alpinområdet Tänndalen: Hamra, Buskvallen, Tännporten og Svansjön. Andre partnere i Funäsfjällen-heiskortet, inkludert Tänndalsvallen, har egne forhold. Hamra Syd er et separat turområde.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−2 – 4 °C · 900 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 07:29
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene på 750, 900 og 1 050 m bruker et representativt punkt på 62,5619° N, 12,2317° Ø. Dette er varsler for valgte høyder, ikke tre værstasjoner eller verifiserte høyder for bunn, midt og topp. Lokale forhold kan variere i dalen.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:29 · Europe/Stockholm · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 4,2 | 0 | 98,3 | 10,2 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 4,2 | 0 | 98,6 | 9,4 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 4,2 | 0 | 99,2 | 9,4 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,2 | 0 | 97,5 | 9,3 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,3 | 0 | 94,9 | 9,6 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4,2 | 0 | 94,3 | 9,1 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 4,2 | 0 | 95,3 | 8,8 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 4,1 | 0 | 95,8 | 8,5 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 4 | 0 | 98,3 | 8,3 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,9 | 0 | 99,1 | 8,7 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 4 | 0 | 98,2 | 9 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,9 | 0 | 99 | 10,2 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 4 | 0 | 99,2 | 10,2 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 4,1 | 0 | 99,6 | 10,7 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 4,2 | 0 | 99,8 | 9,8 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 4 | 0 | 99,9 | 8,8 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 3,9 | 0 | 93,3 | 12,3 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 3,6 | 0 | 94,1 | 10,5 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 3,1 | 0 | 89,7 | 12 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,6 | 0 | 87,6 | 11 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 2,3 | 0 | 89,6 | 10,5 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 2,1 | 0 | 90,6 | 9,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2 | 0 | 88,7 | 9,6 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2 | 0 | 86,6 | 8,7 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 1,9 | 0 | 85 | 8,2 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 1,9 | 0 | 83,9 | 7,8 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 1,9 | 0 | 83,7 | 7,4 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 1,9 | 0 | 84,5 | 7,3 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 1,7 | 0 | 85,7 | 7,6 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 1,5 | 0 | 87,4 | 8,2 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 1,3 | 0 | 88,6 | 8,8 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,3 | 0 | 90,1 | 7,7 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1 | 0 | 91,1 | 7,7 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,7 | 0 | 92,1 | 8,9 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,7 | 0 | 93,1 | 7,1 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,7 | 0 | 94,1 | 6,1 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0,4 | 0 | 94,9 | 5,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0,2 | 0 | 95,8 | 5,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0 | 0 | 96,3 | 5,1 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,3 | 0 | 97,1 | 4,7 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,8 | 0 | 95,7 | 4,2 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −1,2 | 0 | 92,2 | 3,3 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −1,7 | 0 | 88,2 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −2,1 | 0 | 85,8 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −2,2 | 0 | 83 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −2,3 | 0 | 83,3 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −1,8 | 0 | 83 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,2 | 0 | 79 | 1,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- — mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 5/42 h
- Lengste sammenhengende periode
- 5 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 44 h
4. nov. 2026, 02:29 → 4. nov. 2026, 07:29
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,9°C
Vind: 10,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 07:294,2°C
Vind: 10,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 07:294,2°C
Vind: 10,2 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 07:29Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
750 m
— mm vannekvivalentHele perioden er utilgjengelig · Dekning: 18/24 h
900 m
— mm vannekvivalentHele perioden er utilgjengelig · Dekning: 18/24 h
1 050 m
— mm vannekvivalentHele perioden er utilgjengelig · Dekning: 18/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 9/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 9/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 9/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
4,2°Mulighet for snøproduksjon
5 / 48 hLengste kuldeperiode: 5 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3,9° / 4,3° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | 0,4° / 4,2° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,3° / 0,2° | 0 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:29 · Hentet: 4. nov., 08:17 · Europe/Stockholm
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 07:0044 h · 900 m · Europe/Stockholm
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,1 °CTidligere varsel: 2,4 °C
Siste varsel: 2,2 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- Utilgjengelig
- Timer med egnet værModellert
- Utilgjengelig
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2,4 °C | 2,2 °C | −0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | — | — | Utilgjengelig |
| Timer med egnet værModellert | — | — | Utilgjengelig |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:29
Hentet: 4. nov. 2026, 03:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 07:29
Hentet: 4. nov. 2026, 08:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Tänndalen · Oppført av kilden: heiser
Tänndalen · heiser oppgitt av kilden including conveyors og storm liftsRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 2. nov. 2026, 08:33
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
Heisstatus
- Lången · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- TP Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Blåbärsliden 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Blåbärsliden 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Parkliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Kläppliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Valliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Hamraliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Fäbodknappen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Hamra Komfort · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Barnliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Vigelliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Rullbandet Tännporten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Rullbandet Krokskogen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Rullbandet Hamra · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Stormlift 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Stormlift 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
- Stormlift 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Öppet lör-sön för allmänheten kl. 09-15. Öppet dagligen för träningsgrupper och alpina klubbar.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Tänndalen · Oppført av kilden: heiser
Tänndalen · heiser oppgitt av kilden including conveyors og storm lifts4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 2. nov. 2026, 08:33
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Tänndalen · Oppført av kilden: heiser
Tänndalen · heiser oppgitt av kilden including conveyors og storm lifts3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 2. nov. 2026, 08:33
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Tänndalen?
Varselet fra MET Norway for Tänndalen, utstedt 4. nov., 07:29, har færre enn 24 komplette timer fremover, så ingen snøfallssum vises.
Hvor mye snø ligger det i Tänndalen?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Tänndalen. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Tänndalen?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Tänndalen. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Anlegget strekker seg langs dalen med nedfarter over og under tregrensen. Åpent fjell og bjørkeskog gir ulike forhold; sjekk varselet og adkomsten ved startstedet.
Før skidagen
Dekker varselet hele Funäsfjällen-heiskortet?
Nei. Et regionalt heiskort kan omfatte flere separate anlegg. Denne siden gjelder Tänndalen; Tänndalsvallen, Funäsdalsberget, Ramundberget og andre partnere trenger egne varsler og rapporter.[4]
Hvorfor sammenligne 750, 900 og 1 050 meter?
Sammenlign samme time på hver høyde for å se variasjoner i temperatur, vind og nedbør. Nivåene gjør det lettere å lese forskjeller i høyden, men måler ikke snøen i en bestemt nedfart.[11]
Kan jeg bruke en åpen heis uten å tilhøre en treningsgruppe?
Sjekk adgangsvilkår og heisstatus. Tänndalen publiserer separate førsesongtider for publikum og alpinlag. Oppdateringstiden for heisene mangler angitt tidssone og bekrefter ikke alene dagens drift.[5][6]
Er rapportert snø i løypa natursnø?
Nei. Strømmen operatøren lenker til skiller mellom dybde i løype og naturlig terreng. UTC-oppdateringen gjelder hele rapporten og angir ikke sted eller tid for hver måling. Hold de to dybdene atskilt.[7]
Er Hamra Syd en del av de preparerte løypene?
Hamra Syd er et separat tur- og frikjøringsområde uten heiser eller preparerte nedfarter. Varselet og løypemeldingene her avgjør verken adkomst eller sikkerhetsforhold der.[10]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Tänndalen · SkikjøringTänndalen
- Tänndalen · Praktisk informasjonTänndalen
- Tänndalen · Snowparker og barneområderTänndalen
- Tänndalen · Funäsfjällen · Heiskort og områderTänndalen
- Tänndalen · Heis- og løypestatusTänndalen
- Tänndalen · Åpningstider og tilgangTänndalen
- Tänndalen idag · SnørapportTänndalen / Velit Activities
- Tänndalen · LøypekartTänndalen
- Tänndalen · WebkameraerTänndalen
- Hamra Syd · ToppturområdeTänndalen
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo