Innlandet · Norge

Trysil: værmelding og snøvarsel

For Trysil viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 07:29, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde

Meldte forhold for Trysil: Heiser: 0 av 16 åpne (Trysil · Høyfjellssentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:07 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Turistsentret; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 10:07 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Følg været fra skogkledde nedfarter til det åpne fjellet på Trysilfjellet. Sammenlign høydene og sjekk deretter rapporten for området ditt.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
0 av 16 åpneTrysil · Høyfjellssentret
  • Trysil · Turistsentret 0 av 14 åpne
  • Trysil · Skihytta 0 av 8 åpne
  • Trysil · Høgegga 0 av 2 åpne
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved Turistsentret · skistedets rapport
Sesong
Åpner 4. des. · om 30 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker de sammenhengende områdene Turistsenteret, Skihytta, Høyfjellssenteret/Fageråsen og Høgegga. Hver lagrede rapport beholder områdenavnet.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Trysil

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 6 °C · 750 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 07:29

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene på 400, 750 og 1 100 m er høydejusterte ved ett representativt punkt i Trysil. De er verken tre værstasjoner eller varsler for hver himmelretning. SkiStar oppgir 1 100 m som høyeste skihøyde; toppen er 1 132 m.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:29 · Europe/Oslo · MET Norway

Temperaturvarsel time for time5,8 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°8°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Trysil · 750 m · Europe/Oslo
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:005,8080,92,2
4. nov. 2026, 12:006080,61,9
4. nov. 2026, 13:005,9078,12,2
4. nov. 2026, 14:005,6079,72,2
4. nov. 2026, 15:004,9085,12,3
4. nov. 2026, 16:003,4091,92,6
4. nov. 2026, 17:002,9092,83
4. nov. 2026, 18:002,9092,23,2
4. nov. 2026, 19:002,9092,53,5
4. nov. 2026, 20:003092,83,5
4. nov. 2026, 21:003091,73,8
4. nov. 2026, 22:003,1091,84,3
4. nov. 2026, 23:003,5088,44,2
5. nov. 2026, 00:003,7086,54,3
5. nov. 2026, 01:003,8086,53,9
5. nov. 2026, 02:003,5086,64,1
5. nov. 2026, 03:003,2087,54,1
5. nov. 2026, 04:002,80893,9
5. nov. 2026, 05:002,9088,94,1
5. nov. 2026, 06:002,6090,44
5. nov. 2026, 07:002,5092,94,1
5. nov. 2026, 08:002,50943,9
5. nov. 2026, 09:002,9094,44,2
5. nov. 2026, 10:003,7091,75
5. nov. 2026, 11:004,4087,65,3
5. nov. 2026, 12:004,8086,35,3
5. nov. 2026, 13:004,9083,74,9
5. nov. 2026, 14:004,8081,54,9
5. nov. 2026, 15:004,3082,25
5. nov. 2026, 16:003,4086,45,3
5. nov. 2026, 17:002,7087,25,5
5. nov. 2026, 18:002,2083,65,1
5. nov. 2026, 19:001,8087,33,8
5. nov. 2026, 20:001,5085,44,7
5. nov. 2026, 21:001,2081,44,3
5. nov. 2026, 22:001,4079,14,8
5. nov. 2026, 23:001,4080,24,4
6. nov. 2026, 00:001,40804,3
6. nov. 2026, 01:001,3078,83,6
6. nov. 2026, 02:000,8077,13,2
6. nov. 2026, 03:000,20762,5
6. nov. 2026, 04:00−0,6075,11,6
6. nov. 2026, 05:00−1,30730,3
6. nov. 2026, 06:00−1,8072,20,9
6. nov. 2026, 07:00−2,1075,61
6. nov. 2026, 08:00−2,20801,5
6. nov. 2026, 09:00−1,4082,31,8
6. nov. 2026, 10:000,60811,7
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
6/48 h
Lengste sammenhengende periode
6 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,3 °C · 44 h

4. nov. 2026, 02:29 → 4. nov. 2026, 07:29

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Oslo

400 m7,5°C750 m5,8°C1 100 m3,3°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

750 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
19—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
20—Over vurderingsgrensen · 3,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 3,8°C
22—Over vurderingsgrensen · 4°C
23—Over vurderingsgrensen · 4°C
00—Over vurderingsgrensen · 4,1°C
01—Over vurderingsgrensen · 4,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 3,9°C
03—Over vurderingsgrensen · 3,7°C
04—Over vurderingsgrensen · 3,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
06—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
07—Over vurderingsgrensen · 3,5°C
750 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
03—Over vurderingsgrensen · 2°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
1 100 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
00—Over vurderingsgrensen · −0°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

5,8°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

6 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 6 h

Temperaturvarsel time for time5,8 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°8°4. nov., 116. nov., 10
750 m · Europe/Oslo
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20262,9° / 6°0 mm (13 h)
5. nov. 20261,2° / 4,9°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−2,2° / 1,4°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:29 · Hentet: 4. nov., 08:17 · Europe/Oslo

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
400 m750 m1 100 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,3°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 07:0044 h · 750 m · Europe/Oslo

Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,3 °CTidligere varsel: 3,1 °C
Siste varsel: 2,9 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 3 h
Siste varsel: 3 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel3,1 °C2,9 °C−0,3 °C
Samlet nedbørVærvarsel0 mm0 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert3 h3 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

400 mNytt varsel4. nov. 2026, 07:29
750 mNytt varsel4. nov. 2026, 07:29
1 100 mNytt varsel4. nov. 2026, 07:29

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

SkiStar · Trysil

Trysil · turistsentretRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
turistsentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret0
turistsentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13)0
turistsentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
turistsentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.

Heisstatus
  • Trysilgondolen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Liekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Fjellekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Oddtrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hygglo · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hygglo 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Fryvil · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tussi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Eventyr 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hesten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Skiskole · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tunnelbåndet Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 14 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 19 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Eventyr · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 24 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 34 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 39 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 56 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 60 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 65 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 13 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 25 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 26 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 35 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 61 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 62 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 64 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 78 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 15 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 23 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 77 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 22 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 28 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Fun Ride · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Snowpark black, red and blue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Trysil · skihyttaRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 8

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
skihytta · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Skihytta0
skihytta · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L4).0
skihytta · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
skihytta · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.

Heisstatus
  • Skihytta Ekspress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Tolver´n · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Oletrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Valleheisen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Håvitrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Skihytta Ekspress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Håvi 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Håvi 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 10 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 11 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 16 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 27 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 55 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 6 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 8 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 9 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 18 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 4 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 5 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 12 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 7 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Trysil · hoyfjellssentretRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 16

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
hoyfjellssentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret0
hoyfjellssentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53)0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.

Heisstatus
  • Toppekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Brynbekken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Stormyra 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Stormyra · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Familietrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Kanken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Skarven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hytteheis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Stjerna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Smotten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Isiz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Myrsnipa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Skistar Lodge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Hytteheis 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Skiskole · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Barneområdet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 36 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 37 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 38 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 40 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 41 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 43 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 45 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 47 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 48 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 51 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 57 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 66 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 71 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 72 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 73 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 74 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 29 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 50 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 81 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 44 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 46 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 52 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 53 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 54 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 58 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 68 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Trysil · hogeggaRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 2

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
hogegga · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng0
hogegga · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner0
hogegga · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
hogegga · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.

Heisstatus
  • Høgekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Høgegga · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 17 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 31 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 32 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 33 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 49 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 59 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Vihammerskogen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 30 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 63 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 69 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 70 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Ekspert´n · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 76 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 80 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • Offpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

SkiStar · Trysil

Trysil · turistsentret4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
turistsentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret0
turistsentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13)0
turistsentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
turistsentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Trysil · skihytta4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 8

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
skihytta · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Skihytta0
skihytta · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L4).0
skihytta · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
skihytta · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Trysil · hoyfjellssentret4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 16

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
hoyfjellssentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret0
hoyfjellssentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53)0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Trysil · hogegga4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 2

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
hogegga · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng0
hogegga · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner0
hogegga · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
hogegga · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

SkiStar · Trysil

Trysil · turistsentret3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 14

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
turistsentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Turistsenteret0
turistsentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L13)0
turistsentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
turistsentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Trysil · skihytta3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 8

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
skihytta · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Skihytta0
skihytta · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L4).0
skihytta · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
skihytta · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Trysil · hoyfjellssentret3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 16

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
hoyfjellssentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret0
hoyfjellssentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53)0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗
Trysil · hogegga3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 2

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
hogegga · Snødybde · urørt terrengOpreparerad terräng0
hogegga · Snødybde · preparert løypePrepareras med snökanoner0
hogegga · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
hogegga · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Trysil?

For Trysil viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 07:29, modellert snøfall på 0 mm på 400 m, 0 mm på 750 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Innlandet · Norge

Bli kjent med fjellet

Ett fjell, flere startsteder: brede nedfarter går gjennom skogen nederst, mens terrenget åpner seg i høyden. Illustrasjonen er skjematisk; bruk det offisielle kartet for navngitte nedfarter og forbindelser.

Sammenhengende områder
4 rundt Trysilfjellet[1]
Publisert løypelengde
81 km · SkiStars guide[1]
Høyeste skihøyde
1 100 m[2]
Lengste publiserte nedfart
5,4 km[2]

Før skidagen

Er de fire områdene i Trysil forbundet?

Ja. SkiStar beskriver Turistsenteret, Skihytta, Høyfjellssenteret/Fageråsen og Høgegga som forbundet med nedfarter og heiser. Sjekk hvilke forbindelser som er i drift på besøksdagen i operatørens rapport.[1][3]

Viser heistallene hva som er i drift nå?

Den lagrede områdestrømmen angir heiser som er åpne for sesongen. Observasjonstiden er ikke bekreftet, så tallene beviser ikke at heisene er i drift nå. Se den siste statusen fra SkiStar.[4][3]

Er snødybden i løypa det samme som natursnø?

Nei. SkiStar skiller mellom snødybde i terreng, snødybde i løype og mengde snø som har falt. Behold kontekst og tidsstatus for hver måling; snødybden i løypa beskriver ikke snøen rundt hver hytte.[4]

Hvorfor er toppen høyere enn øverste varselnivå?

Det øverste varselnivået er 1 100 m, som er høyeste skihøyde oppgitt av SkiStar. Destination Trysil oppgir 1 132 m for toppen: dette er to ulike referansepunkter.[2][5]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Trysil · SkiområdeSkiStar
  2. Trysil · LøypekartSkiStar
  3. Trysil · Vær-, heis- og løyperapportSkiStar
  4. Trysil · SektorrapporterSkiStar
  5. Trysilfjellet · Fire Guard Cabin · Praktisk informasjonDestination Trysil
  6. Trysil · Reise til destinasjonenSkiStar
  7. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo