Innlandet · Norge

Trysil Høyfjellssenteret: værmelding og snøvarsel

For Trysil Høyfjellssenteret viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:29 – 4. nov., 07:29 modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde

Meldte forhold for Trysil Høyfjellssenteret: Heiser: 0 av 16 åpne (Trysil · Høyfjellssentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:37 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Høyfjellssentret; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Høyfjellssenteret er nordporten til Trysil, gruppert av SkiStar med Fageråsen og ifølge SkiStar preget av en roligere høyfjellsfølelse med mange grønne og noen røde løyper. Værmeldingen beregnes ved resepsjonen på Høyfjellsenter.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 16 åpneTrysil · Høyfjellssentret
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved Høyfjellssentret · skistedets rapport
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Denne siden beskriver sektoren Høyfjellssenteret og Fageråsen mot nord. Sørsektorene Turistsenteret og Skihytta og den bratte Høgegga har egne sider. De 69 løypene og 41 heisene SkiStar oppgir, beskriver hele fjellet, ikke denne porten.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Trysil Høyfjellssenteret

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Trysil Høyfjellssenteret

Været fremover
Varseldekningen er ufullstendig

−2 – 5 °C · 950 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 07:29

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Nivåene på 800, 950 og 1 100 m starter høyt, fordi resepsjonens punkt ligger høyere oppe i fjellet enn sørsidens bussholdeplasser. De er høydejusterte modellverdier for det punktet, ikke målinger i løypene.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:29 · Europe/Oslo · MET Norway

Temperaturvarsel time for time3,7 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°7°4. nov., 096. nov., 08
Varselverdier time for time
Trysil Høyfjellssenteret · 950 m · Europe/Oslo
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 09:003,70774,2
4. nov. 2026, 10:004,4075,53,7
4. nov. 2026, 11:004,9074,23
4. nov. 2026, 12:005074,22,4
4. nov. 2026, 13:004,9074,12,7
4. nov. 2026, 14:004,5075,82,8
4. nov. 2026, 15:003,9079,23,5
4. nov. 2026, 16:003,1085,53,9
4. nov. 2026, 17:002,5089,34,1
4. nov. 2026, 18:002,4089,54,3
4. nov. 2026, 19:002,5089,94,9
4. nov. 2026, 20:002,5090,14,9
4. nov. 2026, 21:002,5087,75,3
4. nov. 2026, 22:002,4086,55,6
4. nov. 2026, 23:002,7082,85,5
5. nov. 2026, 00:002,70825,7
5. nov. 2026, 01:002,80825,7
5. nov. 2026, 02:002,7081,36,4
5. nov. 2026, 03:002,7081,66,7
5. nov. 2026, 04:002,5083,26,4
5. nov. 2026, 05:002,2084,86,6
5. nov. 2026, 06:002088,46,2
5. nov. 2026, 07:001,8091,96,2
5. nov. 2026, 08:001,7092,35,6
5. nov. 2026, 09:001,9092,15,8
5. nov. 2026, 10:002,6087,16,9
5. nov. 2026, 11:003083,66,9
5. nov. 2026, 12:003,40826,8
5. nov. 2026, 13:003,50806,5
5. nov. 2026, 14:003,2078,96,4
5. nov. 2026, 15:002,6080,76,4
5. nov. 2026, 16:001,8084,86,5
5. nov. 2026, 17:001,2084,96,6
5. nov. 2026, 18:000,6084,96,2
5. nov. 2026, 19:000,2087,55,9
5. nov. 2026, 20:000,1084,46,1
5. nov. 2026, 21:00−0,2081,55,7
5. nov. 2026, 22:00−0,3082,15,9
5. nov. 2026, 23:00−0,4082,65,4
6. nov. 2026, 00:00−0,5081,95,2
6. nov. 2026, 01:00−0,5080,64,8
6. nov. 2026, 02:00−0,5078,33,9
6. nov. 2026, 03:00−0,7077,42,9
6. nov. 2026, 04:00−1,2077,51,9
6. nov. 2026, 05:00−1,7072,90,8
6. nov. 2026, 06:00−2,1068,52
6. nov. 2026, 07:00−1,9070,92,6
6. nov. 2026, 08:00−1,70742,9
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
9/48 h
Lengste sammenhengende periode
9 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 46 h

4. nov. 2026, 02:29 → 4. nov. 2026, 07:29

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Oslo

800 m4,3°C950 m3,7°C1 100 m2,1°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00

800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

950 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

800 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
950 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 1°C
03—Over vurderingsgrensen · 1°C
04—Over vurderingsgrensen · 1°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
07—Over vurderingsgrensen · 1°C
1 100 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,3°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

3,7°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

9 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 9 h

Temperaturvarsel time for time3,7 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°7°4. nov., 096. nov., 08
950 m · Europe/Oslo
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20262,4° / 5°0 mm (15 h)
5. nov. 2026−0,4° / 3,5°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−2,1° / −0,5°0 mm (9 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:29 · Hentet: 4. nov., 08:17 · Europe/Oslo

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
800 m950 m1 100 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 07:0046 h · 950 m · Europe/Oslo

Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,2 °CTidligere varsel: 2,1 °C
Siste varsel: 1,9 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+2 hTidligere varsel: 5 h
Siste varsel: 7 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel2,1 °C1,9 °C−0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel0 mm0 mm+0 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert5 h7 h+2 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

800 mNytt varsel4. nov. 2026, 07:29
950 mNytt varsel4. nov. 2026, 07:29
1 100 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:29

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

SkiStar · Trysil

Trysil · hoyfjellssentretRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 16

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
hoyfjellssentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret0
hoyfjellssentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53)0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0

Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.

Heisstatus
  • Toppekspressen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Brynbekken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Stormyra 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Stormyra · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Familietrekket · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Kanken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Skarven · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Hytteheis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Stjerna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Smotten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Isiz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Myrsnipa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Skistar Lodge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Hytteheis 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Skiskole · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
  • Rullebånd Barneområdet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 36 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 37 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 38 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 40 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 41 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 43 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 45 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 47 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 48 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 51 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 57 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 66 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 71 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 72 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 73 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 74 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 29 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 50 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 81 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 44 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 46 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 52 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 53 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 54 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 58 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
  • 68 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

SkiStar · Trysil

Trysil · hoyfjellssentret4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 16

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
hoyfjellssentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret0
hoyfjellssentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53)0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

SkiStar · Trysil

Trysil · hoyfjellssentret3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heiser åpne for sesongen: 0 / 16

Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
hoyfjellssentret · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt i orörd terräng vid Høyfjellsenteret0
hoyfjellssentret · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (L53)0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h0
hoyfjellssentret · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Trysil Høyfjellssenteret?

For Trysil Høyfjellssenteret viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:29 – 4. nov., 07:29 modellert snøfall på 0 mm på 800 m, 0 mm på 950 m og 0 mm på 1 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Oslo). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Trysil Høyfjellssenteret?

Snødybde: 0 cm (ved Høyfjellssentret; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Trysil Høyfjellssenteret?

Heiser: 0 av 16 åpne (Trysil · Høyfjellssentret; SkiStar; Hentet 4. nov., 08:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Innlandet · Norge

Bli kjent med fjellet

Slake grønne løyper dominerer, og barneområdet Valleland ved Gammelgård ligger ved heisen F11 med tallerkenheiser, matter, lette løyper og akebakke. Fun Ride finnes i løype 81. Bildet er et skjema, ikke et løypekart.

Karakter
Roligere høyfjellsfølelse (SkiStars beskrivelse); mange grønne og noen røde løyper[5]
Familier
Barneområdet Valleland (Gammelgård) ved heisen F11; Fun Ride i løype 81[5]
Ved basen
Skiskole, skiutleie, restauranter, SkiStarshop, grillplass, toaletter, parkering[5]

Før skidagen

Er Høyfjellssenteret roligere enn sørsiden?

SkiStar beskriver det som roligere, med høyfjellsfølelse og mange grønne løyper. Det er sektorens egen karakteristikk, ikke et målt besøkstall.[5]

Hvor tas værmeldingen for Høyfjellssenteret?

Ved resepsjonen på Høyfjellsenter, et punkt i OpenStreetMap. En modell justerer den til 800, 950 og 1 100 m, så det laveste nivået ligger allerede høyt i fjellet.[2]

Hva finnes for barn på Høyfjellssenteret?

Barneområdet Valleland ved Gammelgård ved heisen F11, med tallerkenheiser, matter, lette løyper og akebakke. Rapporten viser om det går.[5][1]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. SkiStar Trysil · SkiområdeSkiStar
  2. Trysil Høyfjellssenteret · Plassering og høydeOpenStreetMap
  3. SkiStar Trysil · Rapportdata og målestederSkiStar
  4. SkiStar Trysil · Heis- og løypestatusSkiStar
  5. SkiStar Trysil · Guide til skiområdetSkiStar