Alpes-de-Haute-Provence · Frankrike
Val d’Allos – La Foux: værmelding og snøvarsel
For Val d’Allos – La Foux viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 800 m, 0 mm på 2 200 m og 0,9 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 8. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Val d’Allos – La Foux: Heiser: Antall åpne ukjent · 17 oppført (Val d’Allos · La Foux · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Val d'Allos); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 42 oppført (Val d’Allos · La Foux · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Val d'Allos); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Val d’Allos · La Foux · altitude (2 600 m); skistedets rapport; Val d’Allos · Lumiplan; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
La Foux d’Allos er en av de to skistasjonene i Val d’Allos i departementet Alpes-de-Haute-Provence, i massivene Pelat og Trois-Évêchés. Stedet ligger på omtrent 1 800 m og er forbundet med Pra Loup som Espace Lumière.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 17 oppførtVal d’Allos · La Foux · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Val d'Allos)
- Løyper
- Antall åpne ukjent · 42 oppførtVal d’Allos · La Foux · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Val d'Allos)
- Snødybde
- 0 cmved Val d’Allos · La Foux · altitude (2 600 m) · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Siden dekker Val d’Allos – La Foux. Sammen med Pra Loup utgjør det Espace Lumière, ifølge operatørene til sammen 180 km løyper. Pra Loup har en egen side med egne heiser og egen snørapport. Le Seignus, den andre skistasjonen i Val d’Allos, har eget løypekart og dekkes ikke.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
0 – 6 °C · 2 200 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 10:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Val d’Allos – La Foux er verdiene på 1 800, 2 200 og 2 600 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen La Chaup, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 15:00 | 0,5 | 0,1 | 100 | 3,5 |
| 8. nov. 2026, 16:00 | 0,3 | 0 | 100 | 3,2 |
| 8. nov. 2026, 17:00 | 0,2 | 0 | 100 | 2,8 |
| 8. nov. 2026, 18:00 | 0,1 | 0 | 83 | 3,1 |
| 8. nov. 2026, 19:00 | 1,3 | 0 | 85 | 3,3 |
| 8. nov. 2026, 20:00 | 1,4 | 0 | 91 | 3,2 |
| 8. nov. 2026, 21:00 | 1,4 | 0 | 90 | 2,8 |
| 8. nov. 2026, 22:00 | 1,3 | 0 | 92 | 2,6 |
| 8. nov. 2026, 23:00 | 1,1 | 0 | 98 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | 0,9 | 0,1 | 100 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 1 | 0,1 | 100 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 1,2 | 0 | 99 | 3,8 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 1,3 | 0 | 98 | 3,5 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 1,6 | 0 | 95 | 4,6 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 1,7 | 0 | 97 | 4,3 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 1,8 | 0 | 98 | 5,1 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 1,8 | 0 | 100 | 5 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 2 | 0,1 | 100 | 4,6 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 2,1 | 0,1 | 100 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 2,2 | 0,1 | 100 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 2,4 | 0,1 | 100 | 3 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 2,5 | 0,1 | 100 | 3,2 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 2,7 | 1 | 100 | 3 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 2,7 | 0,7 | 100 | 3,6 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 2,7 | 0 | 100 | 3,8 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 2,5 | 0 | 100 | 3,1 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 2,6 | 0,4 | 100 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 2,6 | 1,1 | 100 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 2,6 | 0,6 | 100 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 2,6 | 0,2 | 100 | 2,5 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 2,7 | 0 | 100 | 3,1 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 2,8 | 0,1 | 100 | 3,6 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 2,9 | 0,1 | 99 | 3,9 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 3,1 | 0 | 100 | 3,9 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 3,2 | 1,7 | 100 | 3,2 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 3,5 | 0,1 | 100 | 4,1 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 3,9 | 0,1 | 100 | 4,3 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 4,2 | 0,3 | 100 | 4,4 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 4,5 | 2,5 | 99 | 3,4 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 4,8 | 2,1 | 100 | 3,6 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 4,9 | 1,5 | 100 | 3,1 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 4,9 | 2,2 | 100 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 5,1 | 5,4 | 100 | 3,5 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 5,4 | 0,5 | 100 | 3,4 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 5,9 | 0,1 | 98 | 2,9 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 5,9 | 0,2 | 98 | 3,2 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 6,1 | 0,1 | 94 | 4,5 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 6,4 | 1,4 | 91 | 3,5 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−2,7°C
Vind: 5,1 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:000,5°C
Vind: 3,5 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:002,6°C
Vind: 2,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 10:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 15:00 → 9. nov., 15:00
1 800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 600 m
0,9 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
4 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
0,5°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | 0,1° / 1,4° | 0,1 mm (9 h) |
| 9. nov. 2026 | 0,9° / 2,9° | 4,9 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 3,1° / 6,4° | 18,2 mm (15 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 10:00 · Hentet: 8. nov., 13:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Ingen tidligere varsel for denne sammenligningen.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Espace Lumière · Lumiplay map lifts og pistes (Pra Loup, La Foux)
Val d’Allos · La Foux · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Val d'Allos)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17Utenfor driftsperioden: 17
Løypestatus · — / 42
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Source-listed local resort items only; source status has no observation time and public access is unverified.
Heisstatus
- TSD LA CHAUP · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD MARIN PASCAL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS AIGUILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS OBSERVATOIRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS PONT DE L'ABRAU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS POURET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS UBAGUETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS VESCAL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK CROUS I · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK CROUS II · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK LA TARDEE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK PLAINES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK PLATEAU I · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK PLATEAU II · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK SIGNAL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHAUVET Tapis 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHAUVET Tapis 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- CROCUS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESCARGOT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GENTIANES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SEOLANE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VERDON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ALPAGES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BLEUETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHARDONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN DE L'ABRAU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN DES PLAINES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHOUCAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COQS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COUCOUS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- DIGITALE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ETERLOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- FORET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L'ASTUCE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LE COL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIEVRE BLANC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MYRTILLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- QUARTZ · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- RENARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ROCHE AUX FEES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TRANS AMAZONIENNE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- AGNEAUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ARNICA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BIDIBULLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHAMOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ECUREUILS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- EDELWEISS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- FOUINES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- JONQUILLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LAGOPEDES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PERDRIX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SEREGNIER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SERGE GOUSSEAULT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SOURCES DU VERDON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TETRAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 3 EVECHES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BUSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GENEPY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ROLLER COASTER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Espace Lumière · Lumiplan snow bulletins (Pra Loup, La Foux)
Val d’Allos · La Foux · reported snow depth at 1800 og 2 600 mRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Val d’Allos · La Foux · station (1 800 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
| Val d’Allos · La Foux · altitude (2 600 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Espace Lumière · Lumiplay map lifts og pistes (Pra Loup, La Foux)
Val d’Allos · La Foux · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Val d'Allos)8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17Utenfor driftsperioden: 17
Løypestatus · — / 42
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Espace Lumière · Lumiplan snow bulletins (Pra Loup, La Foux)
Val d’Allos · La Foux · reported snow depth at 1800 og 2 600 m8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Val d’Allos · La Foux · station (1 800 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
| Val d’Allos · La Foux · altitude (2 600 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 0 |
Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for Val d’Allos – La Foux ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 14:27 UTC+1.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Val d’Allos – La Foux ?
For Val d’Allos – La Foux viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 800 m, 0 mm på 2 200 m og 0,9 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 8. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Val d’Allos – La Foux ?
Snødybde: 0 cm (ved Val d’Allos · La Foux · altitude (2 600 m); skistedets rapport; Val d’Allos · Lumiplan; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Val d’Allos – La Foux ?
Heiser: Antall åpne ukjent · 17 oppført (Val d’Allos · La Foux · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Val d'Allos); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 42 oppført (Val d’Allos · La Foux · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Val d'Allos); Espace Lumière · Lumiplay; Hentet 8. nov., 14:27 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Stolheisene La Chaup og Marin Pascal starter i landsbyen; stolheisen Observatoire ender ifølge OpenStreetMap på 2 576 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når starter skisesongen i Val d’Allos – La Foux?
Val d’Allos turistkontors nettside, lest 8. november 2026, oppgir lørdag 12. desember 2026 for åpningen av skiområdene, avhengig av snøen. Hva som er åpent en gitt dag, viser heis- og løypestatusen.[4]
Dekker siden hele skianlegget Espace Lumière?
Nei. Siden dekker bare Val d’Allos – La Foux. Sammen med Pra Loup utgjør det Espace Lumière, ifølge operatørene til sammen 180 km løyper. Pra Loup har en egen side med egne heiser og egen snørapport. Le Seignus, den andre skistasjonen i Val d’Allos, har eget løypekart og dekkes ikke.[8]
Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?
Heis- og løypestatus kommer fra kartet Espace Lumière, som publiseres via Lumiplay og lister Val d’Allos for seg. Snødybden kommer fra Lumiplans snørapport på 1 800 og 2 600 m; den har ingen måledato. Dessuten vises Météo-France-stasjonen La Foux d’Allos på 1 900 m med måledatoen, som kan være fra en tidligere sesong.[4][5][6][7]
Er varslene for 1 800, 2 200 og 2 600 m for Val d’Allos – La Foux observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 800, 2 200 og 2 600 m ved ett representativt punkt (dalstasjonen La Chaup).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Office de Tourisme du Val d’Allos · SkiområdeOffice de Tourisme du Val d’Allos
- OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Office de Tourisme du Val d’Allos · LøypekartOffice de Tourisme du Val d’Allos
- Office de Tourisme du Val d’Allos · Vær-, heis- og løyperapportOffice de Tourisme du Val d’Allos
- Lumiplan Lumiplay · Vær-, heis- og løyperapportLumiplan Lumiplay
- Lumiplan · SnørapportLumiplan
- Météo-France · SnørapportMétéo-France
- Office de Tourisme de Pra Loup · Områdets avgrensningOffice de Tourisme de Pra Loup
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo