Savoie · Frankrike

Val d’Isère: værmelding og snøvarsel

For Val d’Isère viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 850 m, 0,2 mm på 2 500 m og 0,2 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Val d’Isère: Heiser: Antall åpne ukjent · 2 oppført (Val d'Isère · BELLEVARDE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet; Tignes – Val d’Isère · Lumiplay; Hentet 4. nov., 10:23 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Val d’Isère er en ekte dalby på 1 850 m nær den italienske grensen, ved kanten av nasjonalparken Vanoise, med grendene La Daille og Le Fornet i hver sin ende av hovedgata.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 2 oppførtVal d'Isère · BELLEVARDE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet
  • Val d'Isère · PISAILLAS · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet Antall åpne ukjent · 2 oppført
  • Val d'Isère · SOLAISE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet Antall åpne ukjent · 1 oppført
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselpunktet ligger i landsbyen, ikke på Pissaillas-breen eller på Bellevarde-veggen. Tignes ligger bak kammen med eget vær; bruk siden for Val d’Isère-siden og åpne naboen for seg.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Val d’Isère

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−4 – 1 °C · 2 500 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Trinnene 1 850, 2 500 og 3 000 m starter i landsbyen og stiger mot heisene; de er modellestimater for punktet 45,44924° N, 6,98021° Ø, ikke målinger fra La Daille, Solaise eller breen.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−2,4 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°4°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Val d’Isère · 2 500 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:00−2,40783,9
4. nov. 2026, 12:00−20754,9
4. nov. 2026, 13:00−20754,6
4. nov. 2026, 14:00−1,50715,4
4. nov. 2026, 15:00−1,50714,7
4. nov. 2026, 16:00−20743,9
4. nov. 2026, 17:00−3,10792,6
4. nov. 2026, 18:00−3,20762,4
4. nov. 2026, 19:00−3,30742,3
4. nov. 2026, 20:00−3,50752,6
4. nov. 2026, 21:00−3,60761,7
4. nov. 2026, 22:00−3,40742,4
4. nov. 2026, 23:00−3,10751,9
5. nov. 2026, 00:00−2,90772,5
5. nov. 2026, 01:00−2,80811,6
5. nov. 2026, 02:00−30,1842,9
5. nov. 2026, 03:00−30793,4
5. nov. 2026, 04:00−3,10813,9
5. nov. 2026, 05:00−3,10,1793,5
5. nov. 2026, 06:00−2,90772
5. nov. 2026, 07:00−2,90752,1
5. nov. 2026, 08:00−2,90772
5. nov. 2026, 09:00−1,60742,7
5. nov. 2026, 10:00−0,50723,2
5. nov. 2026, 11:000,40694,1
5. nov. 2026, 12:001,10674,9
5. nov. 2026, 13:001,20684,5
5. nov. 2026, 14:000,90713,3
5. nov. 2026, 15:000,90732,7
5. nov. 2026, 16:000,50762,8
5. nov. 2026, 17:00−0,30822,2
5. nov. 2026, 18:00−0,60832,3
5. nov. 2026, 19:00−0,70832,8
5. nov. 2026, 20:00−1,10,1872,3
5. nov. 2026, 21:00−0,70803,1
5. nov. 2026, 22:00−0,70802,9
5. nov. 2026, 23:00−0,80842,8
6. nov. 2026, 00:00−1,30,3932,3
6. nov. 2026, 01:00−1,30,4942,2
6. nov. 2026, 02:00−1,10,2902,3
6. nov. 2026, 03:00−1,10,1902,2
6. nov. 2026, 04:00−1,30,1902,5
6. nov. 2026, 05:00−1,50,5962,4
6. nov. 2026, 06:00−1,71,1962,2
6. nov. 2026, 07:00−20,8941,9
6. nov. 2026, 08:00−1,80,2901,9
6. nov. 2026, 09:00−0,70842,3
6. nov. 2026, 10:00−0,20822,2
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,2 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
38/48 h
Lengste sammenhengende periode
25 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 850 m2,9°C2 500 m−2,4°C3 000 m−5,6°C0°C · ≈ 2 206 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 206 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 850 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

3 000 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 850 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
2 500 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −5°C
19✓Egnet vær · −5,2°C
20✓Egnet vær · −5,3°C
21✓Egnet vær · −5,4°C
22✓Egnet vær · −5,3°C
23✓Egnet vær · −5°C
00✓Egnet vær · −4,6°C
01✓Egnet vær · −4,3°C
02✓Egnet vær · −4,3°C
03✓Egnet vær · −4,6°C
04✓Egnet vær · −4,6°C
05✓Egnet vær · −4,7°C
06✓Egnet vær · −4,6°C
07✓Egnet vær · −4,8°C
3 000 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −8,1°C
19✓Egnet vær · −8,2°C
20✓Egnet vær · −8,4°C
21✓Egnet vær · −8,4°C
22✓Egnet vær · −8,3°C
23✓Egnet vær · −8,1°C
00✓Egnet vær · −7,8°C
01✓Egnet vær · −7,5°C
02✓Egnet vær · −7,5°C
03✓Egnet vær · −7,8°C
04✓Egnet vær · −7,8°C
05✓Egnet vær · −7,8°C
06✓Egnet vær · −7,8°C
07✓Egnet vær · −7,8°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−2,4°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

38 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 25 h

Temperaturvarsel time for time−2,4 °C
Temperaturvarsel time for time−6°0°4°4. nov., 116. nov., 10
2 500 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−3,6° / −1,5°0 mm (13 h)
5. nov. 2026−3,1° / 1,2°0,3 mm (24 h)
6. nov. 2026−2° / −0,2°3,7 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 09:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 850 m2 500 m3 000 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Tignes / Val d’Isère

Val d'Isère · BELLEVARDE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartetRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 2Utenfor driftsperioden: 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun sektorelementer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • TPH OLYMPIQUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD BORSAT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • BORSAT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • FRESSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GENEPY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GRAND PRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LANCHES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VERTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 3J · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CLUB DES SPORTS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COLLET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CRITERIUM · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • DIEBOLD Bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • DIEBOLD Haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES TINES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MOUTONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • FONTAINE FROIDE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • G · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • JOSERAY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES GAMELLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • OK bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • OK haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ORANGE bas · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ORANGE haut · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • RAYE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SANTONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • EPAULE CHARVET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • FACE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • STADE OLYMPIQUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SEMANMILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Val d'Isère · FORNET/ISERAN · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartetRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun sektorelementer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Løypestatus
  • AROLLAY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ISERANE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PONT ABATTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PRE CHEMIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PYRAMIDES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VALLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MANGARD · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PETIT BOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TABLE ORIENTATION · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • FORET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SIGNAL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TUNNEL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Val d'Isère · PISAILLAS · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartetRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 2Utenfor driftsperioden: 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun sektorelementer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • TSD CASCADE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK MONTETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • LAC CEMA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • AIGUILLE PERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LES CHAMPIONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MONTETS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PAYS DESERT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PISSAILLAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TRAV.DES ARSES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CASCADE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COMBE DU GEANT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MORAINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Val d'Isère · SOLAISE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartetRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 1Utenfor driftsperioden: 1

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun sektorelementer oppført av kilden. Kildestatus har ikke observasjonstidspunkt, og offentlig tilgang er ikke verifisert.

Heisstatus
  • TC SOLAISE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • LAC OUILLETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MADELEINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SAVONNETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VILLAGE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ZONE TRANQUILLE DE MADELEINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COL MADELEINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GLACIERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LA FOURCHE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LAC PARC A MOUTONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LEISSIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MARAIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PLAN MILLET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ST JACQUES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TR DU LAISINANT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TRAVERSEE DU ROGONEY · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • AIGLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ARCELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CUGNAI · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • M · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MATTIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PLAN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ROUTE DU COL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 3000 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COMBE MARTIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MARMOTTONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • RHONE ALPES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • S · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Val d’Isère → Tignes · Oppført av kilden: forbindelseRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Forbindelser etter retning

De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.

Val d’Isère → Tignes

  • VAL D'ISERE - TIGNES · Utenfor driftsperioden (OUT_OF_PERIOD)
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Tignes og Val d’Isère NIVO stations

Stasjon Val d Isere JoserayArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
29. apr. 2026, 08:45
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Val d Isere Joseray (1 854 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Tignes / Val d’Isère

Val d'Isère · BELLEVARDE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 2Utenfor driftsperioden: 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val d'Isère · FORNET/ISERAN · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val d'Isère · PISAILLAS · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 2Utenfor driftsperioden: 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val d'Isère · SOLAISE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 1Utenfor driftsperioden: 1

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val d’Isère → Tignes · Oppført av kilden: forbindelse4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Tignes / Val d’Isère

Val d'Isère · BELLEVARDE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 2Utenfor driftsperioden: 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val d'Isère · FORNET/ISERAN · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val d'Isère · PISAILLAS · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 2Utenfor driftsperioden: 2

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val d'Isère · SOLAISE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 1Utenfor driftsperioden: 1

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Val d’Isère → Tignes · Oppført av kilden: forbindelse3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Tignes og Val d’Isère NIVO stations

Stasjon Val d Isere Joseray4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
29. apr. 2026, 08:45
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Val d Isere Joseray (1 854 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Val d’Isère?

For Val d’Isère viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 850 m, 0,2 mm på 2 500 m og 0,2 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Val d’Isère?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Val d’Isère. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Val d’Isère?

Heiser: Antall åpne ukjent · 2 oppført (Val d'Isère · BELLEVARDE · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet; Tignes – Val d’Isère · Lumiplay; Hentet 4. nov., 10:23 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Face de Bellevarde, som nås med kabelbanen Funival fra La Daille, var i 1992 åsted for herrenes utfor, super-G og storslalåm i OL. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.

Varselpunkt
45,44924° N, 6,98021° Ø[1]
Publisert landsbyhøyde
1 850 m[2]
Kommunens høydeintervall
1 785–3 599 m[4]
Delt område
Tignes–Val d’Isère[3]

Før skidagen

Hvor høyt når Val d’Isère-området over landsbyen?

Ifølge Wikipedia går kommunen fra 1 785 til 3 599 m, så toppene ligger omtrent 1 750 m over landsbyen. Landsbyvarselet kan ikke erstatte høydeverdiene.[4][2]

Kan jeg kjøre fra Val d’Isère til Tignes og tilbake på en dag?

De utgjør ett delt skiområde, men krysningen avhenger av heiser som denne siden ikke kan bekrefte. Kartet har ingen observasjonstid, så sjekk det igjen på ettermiddagen før du binder deg til hjemturen.[3]

Gjelder landsbyvarselet også heisene på Solaise eller Pissaillas?

Bare løst. Punktet ligger på landsbynivå; verdiene for 2 500 og 3 000 m er modelljusteringer, ikke målinger fra de heisene. Vinden høyt på fjellet kan avvike mye fra den i landsbyen.[1][4]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Val d’Isère · Plassering og høydeOpenStreetMap via Mapcarta
  2. Val d’Isère · Plassering og høydeVal d’Isère rådhus
  3. Tignes–Val d’Isère · LøypekartTignes turisme / ALTTA og STVI
  4. Val d’Isère · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo