Savoie · Frankrike

Valloire: værmelding og snøvarsel

For Valloire viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 400 m, 0 mm på 2 100 m og 0 mm på 2 750 m de neste 24 timene fra 8. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Valloire: Heiser: 0 av 15 åpne (Valloire sectors Crey du Quart og Sétaz · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet; Lumiplay / Valmeinier – Valloire; Hentet 8. nov., 17:26 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 44 åpne (Valloire sectors Crey du Quart og Sétaz · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet; Lumiplay / Valmeinier – Valloire; Hentet 8. nov., 17:26 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Valloire er en bygd i Maurienne i Savoie, ifølge fransk Wikipedia på 1 405 m ved kirken. Sektorene Sétaz og Crey du Quart utgjør 80 km av de 160 km som operatøren oppgir for det sammenhengende skianlegget Galibier-Thabor med Valmeinier.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 15 åpneValloire sectors Crey du Quart og Sétaz · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet
Løyper
0 av 44 åpneValloire sectors Crey du Quart og Sétaz · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker Valloire-siden av skianlegget Galibier-Thabor: sektorene Crey du Quart og Sétaz slik operatørens kart lister dem. Valmeinier har en egen side. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen for Sétaz-gondolen i Valloire, så forholdene i Valmeinier og i øvre terreng kan avvike.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Valloire

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

1 – 7 °C · 2 100 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 10:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Valloire er verdiene på 1 400, 2 100 og 2 750 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen for Sétaz-gondolen, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1,2 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°8. nov., 1810. nov., 17
Varselverdier time for time
Valloire · 2 100 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 18:001,20800,3
8. nov. 2026, 19:001,10790,5
8. nov. 2026, 20:001,10770,6
8. nov. 2026, 21:001,50750,6
8. nov. 2026, 22:001,70740,9
8. nov. 2026, 23:001,90740,8
9. nov. 2026, 00:001,60770,9
9. nov. 2026, 01:001,60760,8
9. nov. 2026, 02:001,30781,3
9. nov. 2026, 03:001,40781,8
9. nov. 2026, 04:001,40762
9. nov. 2026, 05:001,70742
9. nov. 2026, 06:001,90732,3
9. nov. 2026, 07:001,90732,3
9. nov. 2026, 08:002,20732,3
9. nov. 2026, 09:0040711,5
9. nov. 2026, 10:005,60691,1
9. nov. 2026, 11:006,40721,1
9. nov. 2026, 12:0070661,9
9. nov. 2026, 13:0070681,4
9. nov. 2026, 14:006,50731
9. nov. 2026, 15:006,10731,3
9. nov. 2026, 16:005,80771,2
9. nov. 2026, 17:005,10772,1
9. nov. 2026, 18:004,60,1793,5
9. nov. 2026, 19:004,40814,6
9. nov. 2026, 20:004,40825,4
9. nov. 2026, 21:004,30,1825,7
9. nov. 2026, 22:004,30,2815,6
9. nov. 2026, 23:004,40,1815,4
10. nov. 2026, 00:004,40,4835,4
10. nov. 2026, 01:004,50,4825
10. nov. 2026, 02:004,60,2824,9
10. nov. 2026, 03:004,90,4863,7
10. nov. 2026, 04:004,90,2863,7
10. nov. 2026, 05:005,10,2863,7
10. nov. 2026, 06:005,40843
10. nov. 2026, 07:004,80883,5
10. nov. 2026, 08:004,60,2854,5
10. nov. 2026, 09:004,23,8873,9
10. nov. 2026, 10:004,25,4882,4
10. nov. 2026, 11:004,41,6881,1
10. nov. 2026, 12:004,51,9910,9
10. nov. 2026, 13:004,23,2891
10. nov. 2026, 14:004,51,9862,2
10. nov. 2026, 15:005,10,7841,1
10. nov. 2026, 16:005,70840,2
10. nov. 2026, 17:005,10831,1
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 400 m4,7°C2 100 m1,2°C2 750 m−3°C0°C · ≈ 2 286 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 286 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 18:00 → 9. nov., 18:00

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 100 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 750 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
19—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
2 100 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
2 750 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −4,6°C
19✓Egnet vær · −4,7°C
20✓Egnet vær · −4,9°C
21✓Egnet vær · −4,7°C
22✓Egnet vær · −4,4°C
23✓Egnet vær · −4,4°C
00✓Egnet vær · −4,5°C
01✓Egnet vær · −4,5°C
02✓Egnet vær · −4,6°C
03✓Egnet vær · −4,6°C
04✓Egnet vær · −4,6°C
05✓Egnet vær · −4,5°C
06✓Egnet vær · −4,4°C
07✓Egnet vær · −4,4°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,2°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time1,2 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°8. nov., 1810. nov., 17
2 100 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 20261,1° / 1,9°0 mm (6 h)
9. nov. 20261,3° / 7°0,5 mm (24 h)
10. nov. 20264,2° / 5,7°20,5 mm (18 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 10:00 · Hentet: 8. nov., 13:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 400 m2 100 m2 750 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Ingen tidligere varsel for denne sammenligningen.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Valloire · Løyper · Lumiplay map lifts and

Valloire sectors Crey du Quart og Sétaz · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartetRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15Utenfor driftsperioden: 15

Løypestatus · 0 / 44

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Source-listed map sectors only; source status has no observation time and public access is unverified.

Heisstatus
  • TC BRIVE 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK CHATEAU RIPAILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK CRETE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK GD PLATEAU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK SEA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD BRIVE 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD MONTISSOT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSF LAC VIEILLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TAPIS DEBUTANT THIMEL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TC SETAZ · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK VERNEYS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD CORNAFOND · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD VERNEYS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSF MOULIN BENJAMIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSF THIMEL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • AIGLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BELETTE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BLANCHON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHAMOIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CROCUS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • EDELWEISS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ESCARGOT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ETERLOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GENTIANES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GERBOISE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • LUTINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MEREGERS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MULOTS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PERVENCHE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PRIMEVERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ROSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SEA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SELLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SOLDANELLE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • STADE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • AIRELLES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BLAIREAU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BOUQUETIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CAMPANULE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CASCADE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHEVREUIL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • CHOUCAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COMBE THIMEL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • DAHU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • JB GRANGE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • JOUBARBE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MELEZES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MOULIN · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MUGUET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • MYOSOTIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • OLYMPIQUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • RHODOS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SETAZ BLEUE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • SILENE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • STADE THIMEL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TETRAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VERNEYS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • VICLOUSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • ANCOLIE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Valloire · Løyper · Lumiplay map lifts and

Valloire sectors Crey du Quart og Sétaz · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15Utenfor driftsperioden: 15

Løypestatus · 0 / 44

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Ingen nyheter for Valloire ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 17:26 UTC+1.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Valloire ?

For Valloire viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 400 m, 0 mm på 2 100 m og 0 mm på 2 750 m de neste 24 timene fra 8. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Valloire ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Valloire. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Valloire ?

Heiser: 0 av 15 åpne (Valloire sectors Crey du Quart og Sétaz · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet; Lumiplay / Valmeinier – Valloire; Hentet 8. nov., 17:26 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 44 åpne (Valloire sectors Crey du Quart og Sétaz · Oppført av kilden: heiser og nedfartsløyper på kartet; Lumiplay / Valmeinier – Valloire; Hentet 8. nov., 17:26 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Operatørens kart lister Valloires sektorer Sétaz og Crey du Quart ved siden av Valmeiniers, så de to bygdene deler ett skianlegg. To gondoler, Sétaz og Crêt de la Brive, starter nær bygda. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Skianlegget Galibier-Thabor
160 km[1]
Sektorer i Valloire
80 km[1]
Varselpunkt
dalstasjonen for Sétaz-gondolen[2]

Før skidagen

Når åpner skianlegget i Valloire?

Operatørens åpningsside, sjekket 8. november 2026, oppgir en delvis førsesongåpning 5. og 6. desember 2026, sektorene i Valloire (Sétaz og Crey du Quart) fra 12. til 18. desember og hele Galibier-Thabor med Valmeinier fra 19. desember 2026 til 11. april 2027. Datoene avhenger av snøforholdene. Heis- og løypestatus viser hva som er åpent en gitt dag.[3][4]

Dekker siden hele skianlegget Galibier-Thabor?

Nei. Området forbinder Valloire og Valmeinier, og operatøren oppgir 160 km løyper. Siden dekker Valloires sektorer Sétaz og Crey du Quart, som operatøren setter til 80 km. Valmeiniers sektorer har en egen side.[1]

Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?

Heis- og løypestatus kommer fra operatørens interaktive kart og teller bare Valloires sektorer Crey du Quart og Sétaz. Kartet oppgir ikke oppdateringstidspunkt, så tallene er merket som kildeoppgitt. Snødybden kommer fra Météo-Frances stasjon Valloire på 2 295 m, en del av et sesongarkiv: siden viser siste måling med dato eller markerer snøen som utilgjengelig.[4][5]

Er varslene for 1 400, 2 100 og 2 750 m i Valloire observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 1 400, 2 100 og 2 750 m ved ett representativt punkt (dalstasjonen for Sétaz-gondolen).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Valloire Tourisme · SkiområdeValloire Tourisme
  2. OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Valloire Tourisme · Åpningstider og tilgangValloire Tourisme
  4. Valloire Tourisme / Lumiplay · Heis- og løypestatusValloire Tourisme / Lumiplay
  5. Météo-France · SnørapportMétéo-France
  6. Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo