Hautes-Alpes · Frankrike
Vars: værmelding og snøvarsel
For Vars viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 650 m, 0,1 mm på 2 250 m og 7,3 mm på 2 750 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Vars: Heiser: Antall åpne ukjent · 18 oppført (Vars · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Vars); La Forêt Blanche · Lumiplay; Hentet 8. nov., 22:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 66 oppført (Vars · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Vars); La Forêt Blanche · Lumiplay; Hentet 8. nov., 22:09 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 70 cm (ved Vars · altitude (2 750 m); skistedets rapport; Vars · Lumiplan; Hentet 8. nov., 22:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Vars er en skidestinasjon i departementet Hautes-Alpes i de sørlige franske Alpene. Skianlegget strekker seg fra 1 650 til 2 750 m og er forbundet med Risoul som La Forêt Blanche.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 18 oppførtVars · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Vars)
- Løyper
- Antall åpne ukjent · 66 oppførtVars · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Vars)
- Snødybde
- 70 cmved Vars · altitude (2 750 m) · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Siden dekker Vars. Sammen med Risoul utgjør det La Forêt Blanche, ifølge operatørene til sammen 185 km løyper. Risoul har en egen side med egne heiser og egen snørapport.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
0 – 6 °C · 2 250 m · 8. nov. – 10. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 16:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Vars er verdiene på 1 650, 2 250 og 2 750 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen Chabrières, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8. nov. 2026, 23:00 | 0,3 | 0,1 | 100 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 00:00 | 0,3 | 0 | 100 | 2,8 |
| 9. nov. 2026, 01:00 | 0,5 | 0 | 100 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 02:00 | 0,6 | 0,2 | 100 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 03:00 | 0,7 | 0,2 | 100 | 2,1 |
| 9. nov. 2026, 04:00 | 0,7 | 0,1 | 99 | 2,9 |
| 9. nov. 2026, 05:00 | 0,9 | 0 | 98 | 2,9 |
| 9. nov. 2026, 06:00 | 0,9 | 0 | 100 | 2,4 |
| 9. nov. 2026, 07:00 | 1,1 | 0 | 100 | 3,1 |
| 9. nov. 2026, 08:00 | 1,3 | 0 | 99 | 2,6 |
| 9. nov. 2026, 09:00 | 1,7 | 0,1 | 98 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 10:00 | 1,8 | 0,2 | 100 | 2,3 |
| 9. nov. 2026, 11:00 | 2,1 | 0,6 | 100 | 3,3 |
| 9. nov. 2026, 12:00 | 2,4 | 1 | 100 | 4,9 |
| 9. nov. 2026, 13:00 | 2,4 | 1,3 | 100 | 3,8 |
| 9. nov. 2026, 14:00 | 2,6 | 1,3 | 100 | 3,8 |
| 9. nov. 2026, 15:00 | 2,6 | 1,3 | 100 | 3,6 |
| 9. nov. 2026, 16:00 | 2,7 | 0,8 | 100 | 3,1 |
| 9. nov. 2026, 17:00 | 2,7 | 1,1 | 100 | 2,9 |
| 9. nov. 2026, 18:00 | 2,6 | 1 | 100 | 4,8 |
| 9. nov. 2026, 19:00 | 2,8 | 1,2 | 100 | 4,2 |
| 9. nov. 2026, 20:00 | 2,8 | 0,2 | 99 | 2,7 |
| 9. nov. 2026, 21:00 | 3 | 0,1 | 94 | 3,7 |
| 9. nov. 2026, 22:00 | 2,9 | 1,2 | 93 | 3,4 |
| 9. nov. 2026, 23:00 | 2,8 | 1,1 | 94 | 3,5 |
| 10. nov. 2026, 00:00 | 3 | 0,8 | 93 | 3 |
| 10. nov. 2026, 01:00 | 3,2 | 0,9 | 94 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 02:00 | 3,5 | 1 | 93 | 3 |
| 10. nov. 2026, 03:00 | 3,8 | 2,8 | 92 | 2,4 |
| 10. nov. 2026, 04:00 | 3,7 | 2,1 | 96 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 05:00 | 4 | 1,2 | 94 | 2 |
| 10. nov. 2026, 06:00 | 4,1 | 0,8 | 95 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 07:00 | 4,4 | 0,6 | 95 | 2 |
| 10. nov. 2026, 08:00 | 4,3 | 0,2 | 93 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 09:00 | 4,7 | 0,3 | 93 | 0,7 |
| 10. nov. 2026, 10:00 | 4,9 | 1,6 | 96 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 11:00 | 5,1 | 1,9 | 96 | 1,2 |
| 10. nov. 2026, 12:00 | 4,6 | 2,6 | 98 | 1,9 |
| 10. nov. 2026, 13:00 | 4,2 | 2 | 99 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 14:00 | 4,3 | 2,7 | 98 | 1,7 |
| 10. nov. 2026, 15:00 | 5,2 | 0 | 98 | 0,6 |
| 10. nov. 2026, 16:00 | 5,6 | 0 | 89 | 0,9 |
| 10. nov. 2026, 17:00 | 5 | 0 | 88 | 1,4 |
| 10. nov. 2026, 18:00 | 4,2 | 0 | 90 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 19:00 | 3,9 | 0 | 84 | 2,1 |
| 10. nov. 2026, 20:00 | 3,9 | 0 | 81 | 2,2 |
| 10. nov. 2026, 21:00 | 3,8 | 0 | 78 | 2,3 |
| 10. nov. 2026, 22:00 | 3,6 | 0 | 74 | 2,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,1 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 62 h
8. nov. 2026, 10:00 → 8. nov. 2026, 16:00
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−2,6°C
Vind: 2,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:000,3°C
Vind: 2,7 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:003,6°C
Vind: 2,3 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 8. nov., 16:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
8. nov., 23:00 → 9. nov., 23:00
1 650 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 250 m
0,1 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 750 m
7,3 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer
8 h · Egnet vær · 9/9 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
0,3°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 8. nov. 2026 | 0,3° / 0,3° | 0,1 mm (1 h) |
| 9. nov. 2026 | 0,3° / 3° | 13 mm (24 h) |
| 10. nov. 2026 | 3° / 5,6° | 21,5 mm (23 h) |
Leverandørens oppdatering: 8. nov., 16:00 · Hentet: 8. nov., 18:18 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode8. nov. 2026, 23:00 — 11. nov. 2026, 13:0062 h · 2 250 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: 3 °C
Siste varsel: 3,1 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0,1 mmTidligere varsel: 39,6 mm
Siste varsel: 39,7 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,1 mmTidligere varsel: 0,1 mm
Siste varsel: 0,1 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 3 °C | 3,1 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 39,6 mm | 39,7 mm | +0,1 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0,1 mm | 0,1 mm | +0,1 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00
Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 8. nov. 2026, 16:00
Hentet: 8. nov. 2026, 18:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
La Forêt Blanche · Lumiplay map lifts og pistes (Vars, Risoul)
Vars · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Vars)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 18Utenfor driftsperioden: 18
Løypestatus · — / 66
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Source-listed local resort items only; source status has no observation time and public access is unverified.
Heisstatus
- TMX CHABRIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD BOIS NOIR · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD ESCONDUS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD MAYT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD PEYROL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD SAINTE MARIE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD SIBIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD VARS SPEED MASTER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS FONTBONNE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS PEYNIER (accès Peynier) · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS PLANS (accès les Claux) · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK CREVOUX 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK CREVOUX 2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK ECRINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK EYSSINA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK JARDIN G2 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TAPIS CLAUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TAPIS ECRINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- ADROIT · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BABY ECRINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN DES ECUREUILS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN DES ITALIENS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CLAUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CROCUS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ECRINS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GENTIANES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SERRE BANET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ACCES RISOUL · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ACCES VARS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BOUISSET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CABRIS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CARIBOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CEMBROS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHEMIN DES CASSETTES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CLAPIER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COMBE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CORNICHE SUPERIEURE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CRETES DE PATEGOUS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CREVOUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- EDELWEISS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ESCONDUS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRAND VALLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- HERMINE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- HEUREUX · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- JAS DU BOEUF · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L'ETERLOU · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L'EYSSINA · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LA FAISANDIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MARMOTTES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MELEZES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MOUREE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PETIT UBAC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PEYNIER · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PLANS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SAGNES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SERRE MEYRAND · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VALLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ALPET · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BARRES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BERARDIE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BLANCHONS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CABRETTES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHASTARDON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COL SANS NOM · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CORNICHE INFERIEURE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CRETES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LIEVRE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- OLYMPIQUE INF · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- OLYMPIQUE SUP · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PATEGOUS (stade) · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- RESINIERE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ROCHETTE (stade) · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SIBIERES · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE SLALOM TETRAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE SLALOM UBAC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TETRAS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ZAKOPANE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CASSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CONI · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- EVASION · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRAND UBAC · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LES ECUREUILS · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MUR DU VALLON · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
- STADE DE VITESSE · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Kildestatus; uten observasjonstidspunkt; offentlig tilgang er ikke verifisert.
La Forêt Blanche · Lumiplan snow bulletins (Vars, Risoul)
Vars · reported snow depth at 1850 og 2 750 mRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Vars · station (1 850 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 40 |
| Vars · altitude (2 750 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 70 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
La Forêt Blanche · Lumiplay map lifts og pistes (Vars, Risoul)
Vars · heiser på kildekartet og downhill pistes (map resort: Vars)8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 18Utenfor driftsperioden: 18
Løypestatus · — / 66
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗La Forêt Blanche · Lumiplan snow bulletins (Vars, Risoul)
Vars · reported snow depth at 1850 og 2 750 m8. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
| Målested | cm |
|---|---|
| Vars · station (1 850 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 40 |
| Vars · altitude (2 750 m) · Rapportert snødybdeSnødybde ifølge operatørens bulletin. Målemetode og observasjonstidspunkt er ikke verifisert. | 70 |
Nyheter fra skistedet
Alle nyheter om skistedetIngen nyheter for Vars ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 22:09 UTC+1.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Vars ?
For Vars viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 650 m, 0,1 mm på 2 250 m og 7,3 mm på 2 750 m de neste 24 timene fra 8. nov., 23:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Vars ?
Snødybde: 70 cm (ved Vars · altitude (2 750 m); skistedets rapport; Vars · Lumiplan; Hentet 8. nov., 22:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Vars ?
Heiser: Antall åpne ukjent · 18 oppført (Vars · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Vars); La Forêt Blanche · Lumiplay; Hentet 8. nov., 22:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 66 oppført (Vars · source-listed map lifts og downhill pistes (map resort: Vars); La Forêt Blanche · Lumiplay; Hentet 8. nov., 22:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Stolheiser starter i Sainte-Marie og Les Claux; den kombinerte stol- og gondolheisen Chabrières går fra Les Claux til 2 210 m, og stolheisen Vars Speed Master når 2 721 m. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Når starter skisesongen i Vars?
Operatørens nettside, lest 8. november 2026, melder vintersesongen fra 5. desember 2026 til 11. april 2027. Hva som er åpent en gitt dag, viser heis- og løypestatusen.[1][4]
Dekker siden hele skianlegget La Forêt Blanche?
Nei. Siden dekker bare Vars. Sammen med Risoul utgjør det La Forêt Blanche, ifølge operatørene til sammen 185 km løyper. Risoul har en egen side med egne heiser og egen snørapport.[1]
Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?
Heis- og løypestatus kommer fra kartet La Forêt Blanche, som publiseres via Lumiplay og lister Vars for seg. Snødybden kommer fra Lumiplans snørapport på 1 850 og 2 750 m; den har ingen måledato. For Vars brukes ingen værstasjon.[4][5]
Er varslene for 1 650, 2 250 og 2 750 m for Vars observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 650, 2 250 og 2 750 m ved ett representativt punkt (dalstasjonen Chabrières).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Vars (vars.com) · SkiområdeVars (vars.com)
- OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
- Vars (vars.com) · LøypekartVars (vars.com)
- Lumiplan Lumiplay · Vær-, heis- og løyperapportRisoul operatør / Lumiplan Lumiplay
- Lumiplan · SnørapportLumiplan
- Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo