Jämtland · Sverige
Vemdalsskalet: værmelding og snøvarsel
For Vemdalsskalet viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 07:29, modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 800 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde
Meldte forhold for Vemdalsskalet: Heiser: 0 av 13 åpne (Vemdalen · Vemdalsskalet; SkiStar; Hentet 4. nov., 12:08 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Vemdalsskalet; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 12:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Vemdalsskalet er Vemdalens klassiske fjellandsby med sportsbutikker og restauranter rundt Skalets torg og raske ekspressheiser som tar deg opp til kjøring over to fjell. Værmeldingen beregnes ved SkiStars idrettssenter.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 13 åpneVemdalen · Vemdalsskalet
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 0 cmved Vemdalsskalet · skistedets rapport
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Vemdalsskalet er ett av tre skiområder i Vemdalen med felles SkiPass; Björnrike og Klövsjö–Storhogna nås med vei eller skibuss. Denne siden gjelder bare bysektoren og det nye terrenget Hovde Syd.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Vemdalsskalet
−2 – 6 °C · 800 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 07:29
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
En tabell over områder i Jämtland oppgir Vemdalsskalet til 592–946 m, så nivåene 600, 800 og 1 000 m omslutter det, med det øverste over heisene. Verdiene er modellert for idrettssenteret, ikke målt i løypene.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:29 · Europe/Stockholm · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 13:00 | 6,1 | 0 | 80,2 | 7,4 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 5,9 | 0 | 79,9 | 7,5 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 5,4 | 0 | 81,4 | 7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4,7 | 0 | 84,3 | 5,7 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 3,9 | 0 | 88,9 | 5,1 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3,6 | 0 | 91,2 | 4,8 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 3,6 | 0 | 91,6 | 5,5 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 3,9 | 0 | 88 | 5,9 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 3,9 | 0 | 87,5 | 6,2 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 3,7 | 0 | 89,8 | 6,1 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 3,5 | 0 | 90,8 | 5,9 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 3,7 | 0 | 91,1 | 5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 4 | 0 | 92,6 | 4,5 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 4,1 | 0 | 86 | 5,4 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 4,4 | 0 | 77 | 8 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 4 | 0 | 77,3 | 7,1 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 3,3 | 0 | 78,8 | 5,5 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 2,5 | 0 | 80,8 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 1,8 | 0 | 83,4 | 4,1 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 1,2 | 0 | 87,8 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 0,9 | 0 | 89,4 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 1,5 | 0 | 85,5 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 2,4 | 0 | 77,4 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 3 | 0 | 74,5 | 4,8 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 3,3 | 0 | 73,6 | 5 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 3,2 | 0 | 74 | 5 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 2,6 | 0 | 76,8 | 5 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 1,7 | 0 | 81,4 | 4,9 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 1 | 0 | 85,4 | 4,7 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 0,6 | 0 | 88,8 | 4,4 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 0,3 | 0 | 90,7 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,1 | 0 | 92 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0 | 0 | 93,4 | 2 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,2 | 0 | 93,7 | 2 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,3 | 0 | 93,9 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,4 | 0 | 95,2 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,6 | 0 | 95,2 | 1 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,9 | 0 | 96 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −1,5 | 0 | 97,1 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −1,9 | 0 | 96,5 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −2,1 | 0 | 95,8 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −2,2 | 0 | 95,8 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −2,3 | 0 | 95,5 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −2,4 | 0 | 95,3 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −1,8 | 0 | 93,6 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,4 | 0 | 86,9 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 0,8 | 0 | 78,7 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 1,4 | 0 | 75 | 1,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 6/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 6 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,4 °C · 42 h
4. nov. 2026, 02:29 → 4. nov. 2026, 07:29
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Stockholm
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
4,5°C
Vind: 7,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 07:296,1°C
Vind: 7,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 07:296,9°C
Vind: 7,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 07:29Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 13:00 → 5. nov., 13:00
600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
800 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
6,1°Mulighet for snøproduksjon
6 / 48 hLengste kuldeperiode: 6 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 3,5° / 6,1° | 0 mm (11 h) |
| 5. nov. 2026 | −0,3° / 4,4° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,4° / 1,4° | 0 mm (13 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:29 · Hentet: 4. nov., 08:18 · Europe/Stockholm
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,4°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 13:00 — 6. nov. 2026, 07:0042 h · 800 m · Europe/Stockholm
Timer mellom leverandørens oppdateringer5 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,4 °CTidligere varsel: 2,4 °C
Siste varsel: 2,1 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 3 h
Siste varsel: 3 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2,4 °C | 2,1 °C | −0,4 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 3 h | 3 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:29
Hentet: 4. nov. 2026, 03:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 07:29
Hentet: 4. nov. 2026, 08:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
SkiStar · Vemdalen separate ski areas
Vemdalen · VemdalsskaletRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 13
| Målested | cm |
|---|---|
| Vemdalsskalet · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt vid platån mellan Turisten och Sörbacken | 0 |
| Vemdalsskalet · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Turisten) | 0 |
| Vemdalsskalet · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Vemdalsskalet · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Kildeinformasjon: Sektoroversikt oppført av kilden. Åpen for sesongen er ikke aktuell offentlig drift. Pistesammendraget og de navngitte radene stemmer ikke overens, så den oppførte løypeoversikten er ufullstendig.
Heisstatus
- Skalet Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Hovde Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Väst Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Pass Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Mellanliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Västliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Granliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Sydliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Mini · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Barnliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Toppliften · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Barnområdet 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
- Rullband Barnområdet 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus «åpen for sesongen»; offentlig tilgang ved hentingen er ikke verifisert.
Løypestatus
- Barnbackarna · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Nedre blåbär · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Tunneln · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Lätta Blåbär · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Övre Blåbär · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Slingan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Pers · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Smygaren · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hildings · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Solgläntan · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Klockars · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Sörbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Turisten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Svåra Turisten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Väst · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Nääs · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Passet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Träningsbacken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Toppbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Hovde · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Stugbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Nääsbranten · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Gamla Puckeln · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Skals · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Minipark Tunneln · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
- Familjeparken · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Løypestatus «åpen for sesongen»; gjeldende tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiStar · Vemdalen separate ski areas
Vemdalen · Vemdalsskalet4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 13
| Målested | cm |
|---|---|
| Vemdalsskalet · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt vid platån mellan Turisten och Sörbacken | 0 |
| Vemdalsskalet · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Turisten) | 0 |
| Vemdalsskalet · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Vemdalsskalet · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
SkiStar · Vemdalen separate ski areas
Vemdalen · Vemdalsskalet3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heiser åpne for sesongen: 0 / 13
| Målested | cm |
|---|---|
| Vemdalsskalet · Snødybde · urørt terrengMäts digitalt vid platån mellan Turisten och Sörbacken | 0 |
| Vemdalsskalet · Snødybde · preparert løypeGenomsnittligt snödjup i pist med snökanoner (Turisten) | 0 |
| Vemdalsskalet · Rapportert snøfall · 24 hSnö senaste 24h | 0 |
| Vemdalsskalet · Rapportert snøfall · 72 hSnö senaste 72h | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Vemdalsskalet?
For Vemdalsskalet viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 07:29, modellert snøfall på 0 mm på 600 m, 0 mm på 800 m og 0 mm på 1 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 13:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Stockholm). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Vemdalsskalet?
Snødybde: 0 cm (ved Vemdalsskalet; skistedets rapport; SkiStar; Hentet 4. nov., 12:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Vemdalsskalet?
Heiser: 0 av 13 åpne (Vemdalen · Vemdalsskalet; SkiStar; Hentet 4. nov., 12:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
SkiStar beskriver en livlig, klassisk fjellstemning. Hovde Syd, åpnet til jul 2025, gir familieorientert kjøring: den røde løypa Klockars, flere blå løyper, en snøpark og en Fun Ride. Bildet er et skjema, ikke et løypekart.
Før skidagen
Hva er nytt i Vemdalsskalet?
SkiStar opplyser at Hovde Syd åpnet til jul 2025 med den røde løypa Klockars, flere blå løyper, snøpark og Fun Ride, rettet mot familier.[5]
Hvor stort er Vemdalsskalet sammenlignet med Björnrike?
En tabell fra en tredjepart oppgir her 13 heiser og 354 m høydeforskjell, mot 15 heiser og 440 m i Björnrike. Det er oversiktstall, ikke en aktuell telling.[6]
Hvilket punkt bruker værmeldingen for Vemdalsskalet?
SkiStars idrettssenter i bygda, et punkt i OpenStreetMap. En modell justerer det til 600, 800 og 1 000 m.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- SkiStar Vemdalen · SkiområdeSkiStar
- Vemdalsskalet · Plassering og høydeOpenStreetMap
- SkiStar Vemdalen · Rapportdata og målestederSkiStar
- SkiStar Vemdalen · Heis- og løypestatusSkiStar
- SkiStar Vemdalen · Guide til skiområdetSkiStar
- Skiresort.info · Jämtland · Fakta og områdeinformasjonSkiresort.info
- Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo