Isère · Frankrike
Villard-Reculas: værmelding og snøvarsel
For Villard-Reculas viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 08:17 modellert snøfall på 0,9 mm på 1 500 m, 1,3 mm på 1 800 m og 1,5 mm på 2 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Villard-Reculas og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Villard-Reculas er et høytliggende sted i Alpe d’Huez Grand Domaine; varselet bruker et punkt i 1 route des Pistes.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Villard-Reculas er et sted i skiområdet Alpe d’Huez Grand Domaine; områdets totaltall gjelder ikke bare Villard-Reculas. Sjekk åpne forbindelser i den offisielle rapporten.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Ingen nylige lokale rapporter
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Villard-Reculas
−1 – 9 °C · 1 800 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 08:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Villard-Reculas er verdiene på 1 500, 1 800 og 2 100 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet 1 route des Pistes, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17 · Europe/Paris · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 1,2 | 0 | 75,3 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 3,3 | 0 | 63,3 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 3,3 | 0,3 | 66 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 3,1 | 0 | 72,2 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 3,9 | 0 | 68,3 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,2 | 0 | 61,4 | 2,3 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 4,4 | 0 | 53,8 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4 | 0 | 54,7 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 2,2 | 0 | 66,7 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 1,2 | 0 | 67,4 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 0,2 | 0 | 70,3 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,3 | 0 | 71,8 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −0,6 | 0 | 73,3 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −0,7 | 0 | 74,5 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −0,8 | 0 | 77,1 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −0,9 | 0,6 | 79,8 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −0,3 | 0,4 | 81,6 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −0,2 | 0,2 | 80,7 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 0,3 | 0 | 78,5 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −1 | 0 | 80,3 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −1 | 0 | 78,3 | 2 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −1,1 | 0 | 76,7 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −1,2 | 0 | 75,9 | 2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −0,2 | 0 | 73,5 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,5 | 0 | 66,6 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 5,3 | 0 | 58,3 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 7,1 | 0 | 51,9 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 8,2 | 0 | 48,5 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 8,9 | 0 | 47,2 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 8,9 | 0 | 46,8 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 8,3 | 0 | 48,1 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 7,3 | 0 | 51,8 | 1 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 4,6 | 0 | 63,9 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2,9 | 0 | 69,2 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,9 | 0 | 73,4 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,3 | 0 | 73,2 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 2,4 | 0,2 | 75 | 1 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 2,2 | 0 | 79,1 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 2,3 | 1,4 | 80,6 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,7 | 1 | 84,6 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 1,2 | 0,3 | 90,7 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,4 | 0,8 | 89,2 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 1,2 | 1 | 91,2 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,8 | 2,1 | 95,7 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0,5 | 3,3 | 99,2 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0,5 | 2,4 | 98 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 0,3 | 0,8 | 98,5 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0,6 | 0,2 | 96,1 | 0,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 1,3 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 11/47 h
- Lengste sammenhengende periode
- 6 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0 °C · 58 h
4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 08:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−0,6°C
Vind: 1,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:171,2°C
Vind: 1,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:173°C
Vind: 1,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
1 500 m
0,9 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 800 m
1,3 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 100 m
1,5 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
10 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
1,2°Mulighet for snøproduksjon
11 / 48 hLengste kuldeperiode: 6 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −0,8° / 4,4° | 0,3 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −1,2° / 8,9° | 2,8 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 0,3° / 1,7° | 11,9 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:17 · Hentet: 4. nov., 08:18 · Europe/Paris
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 19:0058 h · 1 800 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 2,2 °C
Siste varsel: 2,2 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −7,1 mmTidligere varsel: 32 mm
Siste varsel: 24,9 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- Utilgjengelig
- Timer med egnet værModellert
- Utilgjengelig
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2,2 °C | 2,2 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 32 mm | 24,9 mm | −7,1 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | — | — | Utilgjengelig |
| Timer med egnet værModellert | — | — | Utilgjengelig |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 03:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17
Hentet: 4. nov. 2026, 08:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonIngen lagret rapport for destinasjonen.
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Villard-Reculas?
For Villard-Reculas viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 08:17 modellert snøfall på 0,9 mm på 1 500 m, 1,3 mm på 1 800 m og 1,5 mm på 2 100 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Villard-Reculas?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Villard-Reculas. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Villard-Reculas?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Villard-Reculas. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Landskapet ved Villard-Reculas er skjematisk, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.
Før skidagen
Er Villard-Reculas hele skiområdet Alpe d’Huez Grand Domaine?
Nei. Alpe d’Huez Grand Domaine omfatter flere steder, og Villard-Reculas er bare ett av dem; områdets tall er ikke en lokal oversikt.[1]
Er forbindelsene rundt Villard-Reculas åpne?
Sjekk den offisielle heis- og løyperapporten før du drar fra Villard-Reculas. Et kart bekrefter ikke åpning.[4]
Er varslene for 1 500, 1 800 og 2 100 m ved Villard-Reculas observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 1 500, 1 800 og 2 100 m ved ett representativt punkt (1 route des Pistes).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Alpe d’Huez Grand Domaine · SkiområdeAlpe d’Huez Grand Domaine
- Villard-Reculas · Plassering og høydeIsère Attractivité / Oisans Tourisme
- Alpe d’Huez Grand Domaine · LøypekartAlpe d’Huez Grand Domaine
- Alpe d’Huez Grand Domaine · Heis- og løypestatusAlpe d’Huez Grand Domaine