Salzburg · Østerrike
Wagrain: værmelding og snøvarsel
For Wagrain viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 850 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde
Meldte forhold for Wagrain: Heiser: 0 av 19 åpne (Wagrain · Oppført av kilden: fanegruppe i kilden; Snow Space Salzburg; Hentet 4. nov., 08:23 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Wagrain ligger på 838 m. Tettstedet ligger i en høydal mellom Salzach ved St. Johann og Enns; veien B 163 knytter St. Johann, Altenmarkt og avkjøringen til Tauern-motorveien ved Flachau sammen.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 19 åpneWagrain · Oppført av kilden: fanegruppe i kilden
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Snow Space Salzburg oppgir 120 løypekilometer og 45 heisanlegg for de tre stedene; i Wagrain kommer Funslope og Wagrainis Winter World i tillegg. Tallene for Snow Space Salzburg gjelder hele området, ikke bare Wagrain; varselet bruker ett bygdepunkt.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Wagrain
−3 – 11 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
For Wagrain er verdiene på 850, 1 400 og 1 900 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet Grafenbergbahn, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Vienna · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 2,6 | 0 | 78,4 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 3,9 | 0 | 74,8 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 5,3 | 0 | 70,5 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 6,1 | 0 | 67,6 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 6,9 | 0 | 63,6 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 7,2 | 0 | 61,9 | 2 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 6,8 | 0 | 63 | 2,2 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 5,3 | 0 | 72,8 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 3 | 0 | 78,4 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 1,9 | 0 | 82,2 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 1,4 | 0 | 84,4 | 3 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 1,1 | 0 | 84,6 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 1 | 0 | 84,1 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 1,3 | 0 | 82,4 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 1,2 | 0 | 82,5 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 0,9 | 0 | 82,6 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 0,6 | 0 | 82,6 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 0,4 | 0 | 82,1 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 0,2 | 0 | 82,1 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −0,1 | 0 | 83 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −0,6 | 0 | 83,8 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −1,1 | 0 | 86,2 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −1,5 | 0 | 87,7 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 0 | 0 | 83,6 | 3 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 3 | 0 | 72,3 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 5,5 | 0 | 62,9 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 7,6 | 0 | 55,5 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 9,2 | 0 | 51 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 10,2 | 0 | 47,4 | 2 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 10,5 | 0 | 46,3 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 9,9 | 0 | 49 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 7,4 | 0 | 59,1 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 3,3 | 0 | 70,5 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,4 | 0 | 75,4 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −0,1 | 0 | 79,3 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −1,1 | 0 | 80,3 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −1,8 | 0 | 80,8 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −2 | 0 | 80,2 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −2 | 0 | 80,9 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −1,9 | 0 | 81,3 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −1,8 | 0 | 82 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −1,9 | 0 | 82,4 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −2,1 | 0 | 82,8 | 2,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −2,3 | 0 | 83,4 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −2,4 | 0 | 83,8 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −2,6 | 0 | 83,5 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −3 | 0 | 83,8 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,6 | 0 | 78,8 | 2,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 15/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 13 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 52 h
3. nov. 2026, 20:17 → 4. nov. 2026, 02:17
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Vienna
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−0,8°C
Vind: 1,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:172,6°C
Vind: 1,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:175,5°C
Vind: 1,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
850 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 400 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 900 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
2 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
2,6°Mulighet for snøproduksjon
15 / 48 hLengste kuldeperiode: 13 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 1° / 7,2° | 0 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −2° / 10,5° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −3° / −0,6° | 0 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 03:18 · Europe/Vienna
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 1 400 m · Europe/Vienna
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: 2,3 °C
Siste varsel: 2,4 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 15 h
Siste varsel: 15 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2,3 °C | 2,4 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 15 h | 15 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 3. nov. 2026, 20:17
Hentet: 3. nov. 2026, 22:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 03:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Snow Space Salzburg · Drift, avgrenset til tab
Wagrain · Oppført av kilden: fanegruppe i kildenRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 19
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Gruppe oppført av kilden, ikke en verifisert fullstendig oversikt. Løypesegmenter beholder kildens vanskelighetsgrad, nummer og lengde. Skiruter og navngitte forbindelser er separate. Observasjonstidspunkt og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- 15 Kogelalmbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Seilbahn Flying Mozart 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Seilbahn Flying Mozart 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Rote 8er Gondel 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Rote 8er Gondel 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Sonntagskogelbahn 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 6er Sesselbahn Hachau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Sonntagskogelbahn 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14 Topliner - Mulde · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Bergschlepplift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Egglift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Übungslift Edelweiss · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Übungslift Flying Mozart · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Wagrainis Übungslift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Zauberteppich Wagrainis Winterwelt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 21 Grafenbergbahn 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 22 Grafenbergbahn 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 23a Schlepplift Grafenberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 23b Übungslift Grafenberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 11 Rote 8er Talabfahrt · 1700m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 13a Wagrainis Übungshang · 400m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 13c Übungshang Edelweiss · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14 Skiweg Topliner · 600m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 18a Übungshang Flying Mozart · 200m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 18b Bergschleppliftabfahrt · 400m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 18c Eggliftabfahrt · 800m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 23a Piste Grafenberg Schlepplift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 23b Übungshang Grafenberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 24 Hachau Abfahrt · 400m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 25 Sonntagskogel 1 · 1500m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 25a Skiweg Sonntagskogel · 467m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Point-Talstation Grafenberg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Skiweg P6 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Skiweg Sonntagskogel · 467m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 11 Skiweg Rote 8er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 12 Abfahrt Rote 8er · 3700m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 12 Skiweg Rote 8er · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14 Kammabfahrt · 1200m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 15 Kogelalmabfahrt · 500m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 16 Flying Mozart Talabfahrt · 1300m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 16a Hintere Widmoos · 1200m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 16b Vordere Widmoos - FIS Strecke · 1300m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 17 Abfahrt Flying Mozart · 4300m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 21 Kühberg Talabfahrt · 2400m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 22 Grafenberg Abfahrt 1 · 2800m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 22 Vierer Abfahrt · 1600m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 25 Spathkogel · 500m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 26 Sonntagskogel 2 · 800m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 14 Steilhang Mulde · 800m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 15 Giftabfahrt · 600m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 25 Spathkogel Steilhang · 500m · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Wagrain · Separat oppført: navngitte skiforbindelserRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Heisstatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Navngitte forbindelser oppført av kilden, adskilt fra lokale totaler. Retning, driftskontekst, observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- Verbindung Flachau Wagrain · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Wagrain · Forbindelse 20 G-LINK Wagrain (130 Personen)Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Separat oppført forbindelse, ikke en lokal oversikt. Retning, observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- 20 G-LINK Wagrain (130 Personen) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Wagrain · Forbindelse 10 EUB Panorama LinkRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Separat oppført forbindelse, ikke en lokal oversikt. Retning, observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- 10 EUB Panorama Link · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Snow Space Salzburg · Drift, avgrenset til tab
Wagrain · Oppført av kilden: fanegruppe i kilden4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 19
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Wagrain · Separat oppført: navngitte skiforbindelser4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Wagrain · Forbindelse 20 G-LINK Wagrain (130 Personen)4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Wagrain · Forbindelse 10 EUB Panorama Link4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Snow Space Salzburg · Drift, avgrenset til tab
Wagrain · Oppført av kilden: fanegruppe i kilden3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 19
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Wagrain · Separat oppført: navngitte skiforbindelser3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Wagrain · Forbindelse 20 G-LINK Wagrain (130 Personen)3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Wagrain · Forbindelse 10 EUB Panorama Link3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Wagrain?
For Wagrain viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 850 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Wagrain?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Wagrain. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Wagrain?
Heiser: 0 av 19 åpne (Wagrain · Oppført av kilden: fanegruppe i kilden; Snow Space Salzburg; Hentet 4. nov., 08:23 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Varselpunktet ligger ved Grafenbergbahn, heisbasen som denne siden følger. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvilken heis går fra Wagrain opp til løypene?
Varselpunktet ligger ved Grafenbergbahn, heisbasen som denne siden følger.[6]
Hvordan henger Wagrain sammen med Snow Space Salzburg?
Snow Space Salzburg oppgir 120 løypekilometer og 45 heisanlegg for de tre stedene; i Wagrain kommer Funslope og Wagrainis Winter World i tillegg.[6]
Er varslene for 850, 1 400 og 1 900 m ved Wagrain observasjoner?
Nei. Det er modellverdier justert til 850, 1 400 og 1 900 m ved ett representativt punkt (Grafenbergbahn).[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Snow Space Salzburg · SkiområdeSnow Space Salzburg
- Wagrain · Plassering og høydeOutdooractive
- Snow Space Salzburg · LøypekartSnow Space Salzburg
- Snow Space Salzburg · Heis- og løypestatusSnow Space Salzburg
- Wagrain · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Snow Space Salzburg · SkiområdeSnow Space Salzburg