Salzburg · Østerrike

Zell am See – Schmittenhöhe: værmelding og snøvarsel

For Zell am See – Schmittenhöhe viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 780 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 950 m de neste 24 timene fra 8. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Zell am See – Schmittenhöhe og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Siste rapport 8. nov., 17:55 · ikke aktuell. Skistedets offisielle informasjon

Schmittenhöhe er Zell am Sees hjemmefjell, over innsjøen i Pinzgau. Heisene går fra omtrent 760 m i dalen opp til toppen på 1 965 m.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
0 av 28 åpneSchmittenhöhe, Zell am See · reviewed operatør map subset
Løyper
0 av 41 åpneSchmittenhöhe, Zell am See · reviewed operatør map subset
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Siden dekker skianlegget Schmittenhöhe, drevet av Schmittenhöhebahn AG, med tilgang fra Zell am See, Schüttdorf og Viehhofen. Naboområder som Kitzsteinhorn Kaprun og Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn er egne skiområder og dekkes ikke her. Varselet bruker ett punkt ved dalstasjonen for cityXpress.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Ingen nylige lokale rapporter

Skjematisk fjellandskap · Zell am See – Schmittenhöhe

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Zell am See – Schmittenhöhe

Offisielt løypekart
Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 7 °C · 1 400 m · 8. nov. – 10. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 8. nov., 10:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

For Schmittenhöhe er verdiene på 780, 1 400 og 1 950 m høydejusterte modellvarsler ved varselpunktet dalstasjonen for cityXpress, ikke observasjoner eller separate værstasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Europe/Vienna · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time0,8 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°9°8. nov., 1810. nov., 17
Varselverdier time for time
Zell am See – Schmittenhöhe · 1 400 m · Europe/Vienna
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
8. nov. 2026, 18:000,80900,4
8. nov. 2026, 19:000,50910,2
8. nov. 2026, 20:000,30910,3
8. nov. 2026, 21:000,10910,2
8. nov. 2026, 22:000,10890,1
8. nov. 2026, 23:00−0,20910,5
9. nov. 2026, 00:00−0,20890,6
9. nov. 2026, 01:00−0,20900,3
9. nov. 2026, 02:00−0,30900,5
9. nov. 2026, 03:00−0,50920,3
9. nov. 2026, 04:00−0,70910,1
9. nov. 2026, 05:00−0,80900,3
9. nov. 2026, 06:00−1,20910,4
9. nov. 2026, 07:00−1,40880,4
9. nov. 2026, 08:0000820,4
9. nov. 2026, 09:001,70850,7
9. nov. 2026, 10:002,90731
9. nov. 2026, 11:0040730,9
9. nov. 2026, 12:004,60730,8
9. nov. 2026, 13:005,30770,7
9. nov. 2026, 14:005,70790,4
9. nov. 2026, 15:005,30820,2
9. nov. 2026, 16:004,40890,4
9. nov. 2026, 17:0040730,9
9. nov. 2026, 18:003,60640,3
9. nov. 2026, 19:003,50580,4
9. nov. 2026, 20:003,20550,5
9. nov. 2026, 21:0030610,8
9. nov. 2026, 22:002,70620,4
9. nov. 2026, 23:002,50620,5
10. nov. 2026, 00:002,60680,5
10. nov. 2026, 01:002,70670,4
10. nov. 2026, 02:002,90660,5
10. nov. 2026, 03:0030660,5
10. nov. 2026, 04:003,30660,7
10. nov. 2026, 05:003,40,1690,8
10. nov. 2026, 06:003,90,2710,6
10. nov. 2026, 07:004,10,3740,7
10. nov. 2026, 08:004,20,4781
10. nov. 2026, 09:004,20,6871,1
10. nov. 2026, 10:004,90,5910,9
10. nov. 2026, 11:005,40,1910,5
10. nov. 2026, 12:006,30,2930,4
10. nov. 2026, 13:006,50,2930,6
10. nov. 2026, 14:006,50,1930,8
10. nov. 2026, 15:0060,1920,7
10. nov. 2026, 16:005,50,1890,5
10. nov. 2026, 17:004,80851,3
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
2/48 h
Lengste sammenhengende periode
2 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Vienna

780 m4,4°C1 400 m0,8°C1 950 m−2,8°C0°C · ≈ 1 522 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 522 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

8. nov., 18:00 → 9. nov., 18:00

780 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 950 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

780 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,2°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
1 400 m

2 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
06✓Egnet vær · −2°C
07✓Egnet vær · −2,5°C
1 950 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,7°C
19✓Egnet vær · −3,9°C
20✓Egnet vær · −4,1°C
21✓Egnet vær · −4,3°C
22✓Egnet vær · −4,4°C
23✓Egnet vær · −4,6°C
00✓Egnet vær · −4,7°C
01✓Egnet vær · −4,7°C
02✓Egnet vær · −4,8°C
03✓Egnet vær · −4,8°C
04✓Egnet vær · −5,1°C
05✓Egnet vær · −5,3°C
06✓Egnet vær · −5,6°C
07✓Egnet vær · −6°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

0,8°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

2 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 2 h

Temperaturvarsel time for time0,8 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°9°8. nov., 1810. nov., 17
1 400 m · Europe/Vienna
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
8. nov. 2026−0,2° / 0,8°0 mm (6 h)
9. nov. 2026−1,4° / 5,7°0 mm (24 h)
10. nov. 20262,6° / 6,5°2,9 mm (18 h)

Leverandørens oppdatering: 8. nov., 10:00 · Hentet: 8. nov., 13:17 · Europe/Vienna

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
780 m1 400 m1 950 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Ingen tidligere varsel for denne sammenligningen.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 8. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 8. nov. 2026, 13:17
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Schmittenhöhe · Løyper · operator map lifts and

Schmittenhöhe, Zell am See · reviewed operatør map subsetArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 16:30

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 28

Løypestatus · 0 / 41

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Reviewed subset of the operator map project, which also lists neighbouring ski areas. Ski routes, the terrain park and unreviewed items are not counted. The map update time has no stated timezone; item observation times are not given.

Heisstatus
  • areitXpress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Areitbahn II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Areitbahn III · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • cityXpress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Hirschkogel-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Breiteckbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Schmittenhöhebahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Sonnenalmbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Hochzellerbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Kettingbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • trassXpress · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Hahnkopflift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Kapellenbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Fallegglift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Osthanglift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Schmiedhoflift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Hochmaisbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Ebenbergbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Schmidolins Zauberteppich · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Sonnengratbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Glocknerbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Schmidolins Drachentunnel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • zellamseeXpress Sektion II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • zellamseeXpress Sektion I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Enzianlift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Bambilift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Sonnkogelbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Schmidolinlift · Ukjent · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
Løypestatus
  • 1 Breiteckpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 2 Hirschkogelpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 5 Nordabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 3 Glocknerwiese · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 4 Schüttabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 4c Skiweg Schüttabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 5 Nordabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 6 Rennstrecke · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 7 Zeller Skiweg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 8 Kapellenpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 9 Kettingpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 13 Standard Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 11 Skiweg Sonnengrat · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 12 Sonnengratpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 14 Trass Abfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 15 Sonnkogelpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 15 Sonnkogelpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 16 Alte Hochmaispiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 17 Osthangpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 18 Schmiedhofpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 19 Neue Hochmaispiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 20 Südabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 3a Skiweg Glocknerwiese · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 5a Skiweg Nord a · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 5b Skiweg Nord b · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 6 Slalomhang · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 9a Skiweg Kapellen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 9b Skiweg Ketting · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 1 Breiteckpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 2 Hirschkogelpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 21 Tannwaldabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 8 Kapellenpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 9 Kettingpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Hahnkopf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Piste Fallegglift · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Piste Schmidolins Zauberteppich · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Enzianpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • Drachentunnel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 10 Hochzellerpiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 4a Skiweg Schüttabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
  • 4b Skiweg Schüttabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Source-listed state; the feed update time has no stated timezone and items carry no observation time.
Offisiell kilde ↗

LWD Salzburg · Schmittenhöhe Schneestation snow depth

Schmittenhöhe Schneestation · snødybde ved stasjonenArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 07:20
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Schmittenhöhe Schneestation (1 870 m) · Målt snødybde7,9
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Schmittenhöhe · Løyper · operator map lifts and

Schmittenhöhe, Zell am See · reviewed operatør map subset8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 16:30

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 28

Løypestatus · 0 / 41

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

LWD Salzburg · Schmittenhöhe Schneestation snow depth

Schmittenhöhe Schneestation · snødybde ved stasjonen8. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
8. nov. 2026, 07:20
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Schmittenhöhe Schneestation (1 870 m) · Målt snødybde7,9
Offisiell kilde ↗

Nyheter fra skistedet

Alle nyheter om skistedet

Ingen nyheter for Zell am See – Schmittenhöhe ennå. Notiser publiseres bare fra kilder med registrert grunnlag for gjenbruk, og ingen er registrert for dette skistedet. Siste heismelding: 8. november 2026, 16:30 UTC+1.

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Zell am See – Schmittenhöhe ?

For Zell am See – Schmittenhöhe viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 8. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 780 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 950 m de neste 24 timene fra 8. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Zell am See – Schmittenhöhe ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Zell am See – Schmittenhöhe. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Siste rapport 8. nov., 17:55 · ikke aktuell. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Zell am See – Schmittenhöhe ?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Zell am See – Schmittenhöhe. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Siste rapport 8. nov., 17:55 · ikke aktuell. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Salzburg · Østerrike

Bli kjent med fjellet

Operatøren nevner seks viktige tilførselsheiser: areitXpress fra Schüttdorf, cityXpress, trassXpress, Schmittenhöhebahn og Sonnenalmbahn fra Zell am See og zellamseeXpress fra Viehhofen. Den nevner også fem lange dalnedfarter på over 1 000 høydemeter, Trass-nedfarten, en snowpark og Funslope XXL. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Løyper
77 km[1]
Toppunkt
1 965 m[7]
Varselpunkt
Dalstasjonen for cityXpress[2]

Før skidagen

Når starter skisesongen på Schmittenhöhe?

Operatørens side om åpne anlegg (sjekket 8. november 2026) oppgir 4. desember 2026 som planlagt start på vintersesongen og sier at det avhenger av snø og vær. Den offisielle heis- og løypestatusen viser hva som er åpent en gitt dag.[6][4]

Dekker siden også Kaprun eller Saalbach?

Nei. Kitzsteinhorn Kaprun og Skicircus-områdene er egne skiområder med egne sider. Operatørens kartprosjekt viser også naboområder, så PisteWindow teller bare de kontrollerte heisene og løypene på Schmittenhöhe.[4][1]

Hvor kommer heisstatus og snødybde på siden fra?

Heis- og løypestatus kommer fra operatørens interaktive løypekart, som det er lenket til fra den offisielle nettsiden. Snødybden kommer fra LWD Salzburgs snøstasjon Schmittenhöhe på 1 870 m, nær toppen. Det finnes ingen måling i dalen eller på midten av fjellet, og siden viser snødybden som utilgjengelig når stasjonen ikke melder noen verdi.[3][4][5]

Er varslene for 780, 1 400 og 1 950 m på Schmittenhöhe observasjoner?

Nei. Det er modellverdier justert til 780, 1 400 og 1 950 m, beregnet ved ett representativt punkt (dalstasjonen for cityXpress).[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Schmittenhöhebahn AG · SkiområdeSchmittenhöhebahn AG
  2. OpenStreetMap · Plassering og høydeOpenStreetMap bidragsytere
  3. Schmittenhöhebahn AG · LøypekartSchmittenhöhebahn AG
  4. Schmittenhöhebahn AG / Intermaps · Heis- og løypestatusSchmittenhöhebahn AG / Intermaps
  5. Lawinenwarndienst Salzburg · SnørapportLawinenwarndienst Salzburg
  6. Schmittenhöhebahn AG · Åpningstider og tilgangSchmittenhöhebahn AG
  7. Wikipedia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  8. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo