Piemonte · Italië

Weer en sneeuwverwachting Alagna Valsesia

Voor Alagna Valsesia geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 5 nov, 07:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.200 m, 0,9 mm op 2.000 m en 4 mm op 2.700 m in de 24 uur vanaf 5 nov, 13:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting

PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Alagna Valsesia en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. De laatste update is mislukt; de waarden komen uit een eerdere ophaalronde. Officiële skigebiedinformatie

Alagna Valsesia is het Piemontese uiteinde van het gebied Monterosa Ski: een Walserdorp op ongeveer 1.190 m in de provincie Vercelli, net ten zuiden van de Monte Rosa, en als enige van de drie dalen buiten de Valle d’Aosta.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Geen actueel bericht

De laatste update is mislukt. De waarden komen uit een eerdere ophaalronde.

Liften
Niet gemeld
Pistes
Niet gemeld
Sneeuwhoogte
Niet gemeld
Seizoen
Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: De exploitant meldt de drie dalen apart en de liften, pistes en verbindingen van Alagna zijn vermeldingen aan Piemontese kant. Freeride Indren en de satellietgebieden vallen buiten dit bericht, en de 180 km van het hele gebied is geen cijfer van Alagna.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Schematisch berglandschap · Alagna Valsesia

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

-1 – 2 °C · 2.000 m · 5 nov – 7 nov

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 5 nov, 07:00

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

De niveaus 1.200, 2.000 en 2.700 m zijn modelschattingen voor de plaats Alagna, geen metingen. Het hoogste niveau ligt onder de Passo dei Salati (2.980 m) en ver onder de Monte Rosa (4.638 m); de omstandigheden in het freerideterrein moeten apart worden gecontroleerd.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 5 nov 2026, 07:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperatuurverwachting per uur1,4 °C
Temperatuurverwachting per uur-4°0°4°5 nov, 137 nov, 12
Uurlijkse verwachtingswaarden
Alagna Valsesia · 2.000 m · Europe/Rome
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
5 nov 2026, 13:001,401001
5 nov 2026, 14:001,501001,2
5 nov 2026, 15:001,501000,9
5 nov 2026, 16:001,501000,9
5 nov 2026, 17:001,101000,7
5 nov 2026, 18:00101000,6
5 nov 2026, 19:001,10,1980,6
5 nov 2026, 20:001,10,1980,5
5 nov 2026, 21:000,90,11000,6
5 nov 2026, 22:000,70,3990,4
5 nov 2026, 23:000,60,41000,1
6 nov 2026, 00:000,60,21000,1
6 nov 2026, 01:000,50,41000,1
6 nov 2026, 02:000,40,51000,2
6 nov 2026, 03:000,40,51000,1
6 nov 2026, 04:000,50,4990,1
6 nov 2026, 05:000,80,2970,6
6 nov 2026, 06:000,70,1960,5
6 nov 2026, 07:000,70960,3
6 nov 2026, 08:000,90960,5
6 nov 2026, 09:000,80,11000,5
6 nov 2026, 10:000,90,11000,6
6 nov 2026, 11:001,20,11000,6
6 nov 2026, 12:001,30,41000,6
6 nov 2026, 13:001,50,21001,1
6 nov 2026, 14:001,50,11001,2
6 nov 2026, 15:001,10,31000,7
6 nov 2026, 16:000,60,6990,9
6 nov 2026, 17:00-0,10,61000,9
6 nov 2026, 18:00-0,11,6980,1
6 nov 2026, 19:00-0,20,9990,3
6 nov 2026, 20:00-0,20,4980,6
6 nov 2026, 21:00-0,50,31000,4
6 nov 2026, 22:00-0,41,3990,6
6 nov 2026, 23:00-0,70,21001
7 nov 2026, 00:00-0,70,3991
7 nov 2026, 01:00-0,80,3990,5
7 nov 2026, 02:00-0,80,21000,5
7 nov 2026, 03:00-0,40940,3
7 nov 2026, 04:00-0,40831,4
7 nov 2026, 05:00-0,30781,1
7 nov 2026, 06:00-0,40701,3
7 nov 2026, 07:00-1,30830,9
7 nov 2026, 08:00-1,10870,2
7 nov 2026, 09:00-0,10860,3
7 nov 2026, 10:00-0,60980,4
7 nov 2026, 11:00-0,20960,4
7 nov 2026, 12:000,10980,9
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
0,9 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
4/48 h
Langste aaneengesloten periode
4 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: -0,1 °C · 64 h

5 nov 2026, 01:00 → 5 nov 2026, 07:00

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Rome

1.200 m6,4°C2.000 m1,4°C2.700 m-3,2°C0°C · ≈ 2.213 m
Geschatte 0 °C-grens: ≈ 2.213 m
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

5 nov, 13:00 → 6 nov, 13:00

1.200 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.000 m

0,9 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.700 m

4 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

1.200 m

0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · 4,1°C
19—Boven de beoordelingsgrens · 4,3°C
20—Boven de beoordelingsgrens · 4,1°C
21—Boven de beoordelingsgrens · 4°C
22—Boven de beoordelingsgrens · 4°C
23—Boven de beoordelingsgrens · 4°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 3,8°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 3,6°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 3,7°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 3,5°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 3,3°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 3,1°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 2,9°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 3°C
2.000 m

0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · 1°C
19—Boven de beoordelingsgrens · 0,8°C
20—Boven de beoordelingsgrens · 0,8°C
21—Boven de beoordelingsgrens · 0,9°C
22—Boven de beoordelingsgrens · 0,5°C
23—Boven de beoordelingsgrens · 0,6°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 0,6°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 0,5°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 0,4°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 0,4°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 0,3°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 0,4°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 0,2°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 0,2°C
2.700 m

14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18✓Geschikt weer · -3,6°C
19✓Geschikt weer · -3,7°C
20✓Geschikt weer · -3,8°C
21✓Geschikt weer · -3,6°C
22✓Geschikt weer · -4,1°C
23✓Geschikt weer · -3,9°C
00✓Geschikt weer · -4°C
01✓Geschikt weer · -4°C
02✓Geschikt weer · -4,1°C
03✓Geschikt weer · -4,1°C
04✓Geschikt weer · -4,2°C
05✓Geschikt weer · -4,2°C
06✓Geschikt weer · -4,3°C
07✓Geschikt weer · -4,3°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

1,4°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

4 / 48 h

Langste koude periode: 4 h

Temperatuurverwachting per uur1,4 °C
Temperatuurverwachting per uur-4°0°4°5 nov, 137 nov, 12
2.000 m · Europe/Rome
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
5 nov 20260,6° / 1,5°1 mm (11 h)
6 nov 2026-0,7° / 1,5°9,5 mm (24 h)
7 nov 2026-1,3° / 0,1°0,8 mm (13 h)

Update van de aanbieder: 5 nov, 07:00 · Opgehaald: 5 nov, 10:17 · Europe/Rome

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Oriëntatie op de berg
1.200 m2.000 m2.700 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief
Bergjournaal

Wat veranderde in de verwachting?

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

0,1°C kouder in de overeenkomstige verwachtingsuren.

Overeenkomstige verwachtingsperiode5 nov 2026, 13:00 — 8 nov 2026, 05:0064 h · 2.000 m · Europe/Rome

Uren tussen updates van de aanbieder6 h

Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
-0,1 °CEerdere verwachting: 0,2 °C
Nieuwste verwachting: 0,1 °C
Totale neerslagVerwachting
+3,7 mmEerdere verwachting: 9,2 mm
Nieuwste verwachting: 12,9 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
+1,5 mmEerdere verwachting: 5,3 mm
Nieuwste verwachting: 6,8 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd
-1 hEerdere verwachting: 9 h
Nieuwste verwachting: 8 h
DetailsEerdere verwachtingNieuwste verwachtingVerandering
Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting0,2 °C0,1 °C-0,1 °C
Totale neerslagVerwachting9,2 mm12,9 mm+3,7 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd5,3 mm6,8 mm+1,5 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd9 h8 h-1 h

Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.

Zo werkt de vergelijking+

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Verwachtingsstatus

1.200 mRecente verwachting5 nov 2026, 07:00
2.000 mRecente verwachting5 nov 2026, 07:00
2.700 mRecente verwachting5 nov 2026, 07:00

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Berichten uit de skigebieden

Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.

Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen

Alagna Valsesia · Gecontroleerd: voorbeeldenBerichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Alleen geselecteerde voorbeelden, geen lokaal totaal. Waarnemingstijd en openbare toegang zijn niet geverifieerd. Een open lift bewijst geen toegang om te skiën.

Liftstatus
  • ALAGNA-PIANALUNGA · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • PIANALUNGA-CIMALEGNA-SALAT · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
  • ALAGNA · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Officiële bron ↗
PASSO DEI SALATI · Apart vermeld: verbindingBerichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Pistestatus · Bericht niet beschikbaar

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Alleen verbindingsmarkering van de bron. Trajecten per richting, waarnemingstijd en doorgaande route zijn niet geverifieerd.

Liftstatus
  • PASSO DEI SALATI · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Officiële bron ↗

Monterosa Alagna Snow

De laatste ophaalactie mislukte. Opgeslagen berichten hieronder zijn historisch.

Geen opgeslagen bericht. Bekijk de officiële bron.

Dagelijks rapportarchief

Dagelijks rapportarchief

Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen

Alagna Valsesia · Gecontroleerd: voorbeelden5 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗
PASSO DEI SALATI · Apart vermeld: verbinding5 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen

Alagna Valsesia · Gecontroleerd: voorbeelden4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗
PASSO DEI SALATI · Apart vermeld: verbinding4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen

Alagna Valsesia · Gecontroleerd: voorbeelden3 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗
PASSO DEI SALATI · Apart vermeld: verbinding3 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Alagna Valsesia verwacht?

Voor Alagna Valsesia geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 5 nov, 07:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.200 m, 0,9 mm op 2.000 m en 4 mm op 2.700 m in de 24 uur vanaf 5 nov, 13:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Alagna Valsesia?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Alagna Valsesia. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Alagna Valsesia?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Alagna Valsesia. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Piemonte · Italië

Leer de berg kennen

Alagna is met 1.212 m het laagste punt van Monterosa Ski, en de Passo dei Salati op ongeveer 2.980 m is de overgang naar het Lysdal. Een kabelbaan verbindt Alagna sinds december 2005 met Gressoney; harde wind kan de passen sluiten. Alagna staat bekend om off-pisteroutes als Balma en Malfatta.

Verwachtingspunt
Plaats Alagna Valsesia[2]
Dorpshoogte
Ongeveer 1.190 m[5]
Laagste punt van Monterosa Ski
1.212 m, in Alagna[6]
Passo dei Salati
Ongeveer 2.980 m · overgang naar Gressoney[5]

Voor je skidag

Ligt Alagna in Piemonte of in de Valle d’Aosta?

In Piemonte. Alagna Valsesia is een comune in de provincie Vercelli, terwijl Champoluc en Gressoney in de Valle d’Aosta liggen. Dat bepaalt wie de lawine- en wegberichten uitgeeft, niet de skipas.[5]

Hoe kom ik van Alagna naar Gressoney op ski?

Over de Passo dei Salati op ongeveer 2.980 m, die Alagna verbindt met de kant van Gressoney en Champoluc. Sinds december 2005 rijdt daar een kabelbaan, en volgens Wikipedia kan harde wind de verbinding sluiten.[5][6]

Is Alagna een freeridebestemming?

Wikipedia noemt het internationaal bekend om freeride, met routes als Balma en Malfatta. Deze pagina geeft geen lawine- of off-pisteinformatie, en het bericht van de exploitant laat hier freeride Indren buiten beschouwing.[5][1]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Monterosa Ski · SkigebiedVisit Monterosa
  2. Alagna Valsesia · Locatie en hoogteOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Monterosa Ski · PistekaartVisit Monterosa
  4. Monterosa Ski · Lift- en pistestatusVisit Monterosa
  5. Alagna Valsesia · Locatie en hoogteWikipedia
  6. Monterosa Ski · SkigebiedWikipedia
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo