Uri · Zwitserland
Weer en sneeuwverwachting Andermatt
Voor Andermatt geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 08:17, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.450 m, 0,7 mm op 1.900 m en 0,8 mm op 2.400 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 11:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Andermatt en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. Officiële skigebiedinformatie
Andermatt is het Urner uiteinde van het gebied met drie dorpen: een garnizoensdorp aan de Gotthardroute op 1.437 m in het Urserental, met twee afzonderlijke bergen erboven, de Gemsstock en de kant Nätschen–Gütsch.
Vandaag in het kort
Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.
- Liften
- Niet gemeld
- Pistes
- Niet gemeld
- Sneeuwhoogte
- Niet gemeld
- Seizoen
- Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Gebiedsdekking: De liftgegevens van de exploitant zetten Andermatt, Sedrun en Disentis in één tabel, zelfs de sleeplift van Realp; aantallen en kilometers voor het hele gebied zijn dus geen cijfers van Andermatt. Trein, kabelbaan en skiverbindingen hebben elk hun eigen status.
Jouw winterbeeld
Actueel overzicht
De sneeuw onder je ski’s.
Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.
Andermatt
-1 – 3 °C · 1.900 m · 4 nov – 6 nov
MET Norway · Uitgegeven 4 nov, 08:17
Bronnen en methode
Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.
De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.
De niveaus 1.450, 1.900 en 2.400 m zijn modelschattingen voor het dalstation van de Gütsch-Express, geen metingen. Het laagste niveau ligt dicht bij de 1.437 m van het dorp; het bergstation van de Gemsstock op 2.955 m ligt ongeveer 550 m boven het hoogste niveau.
De berg, uur voor uur
Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.
Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48
Uitgegeven: 4 nov 2026, 08:17 · Europe/Zurich · MET Norway
Uurlijkse verwachtingswaarden
| Lokale tijd | Temperatuur °C | Neerslag mm | Luchtvochtigheid % | Wind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4 nov 2026, 11:00 | 0,1 | 0 | 91,6 | 3,5 |
| 4 nov 2026, 12:00 | 0,7 | 0,1 | 85,2 | 3,9 |
| 4 nov 2026, 13:00 | 0,8 | 0,1 | 84,2 | 4,1 |
| 4 nov 2026, 14:00 | 0,6 | 0 | 88,6 | 3,7 |
| 4 nov 2026, 15:00 | 0,2 | 0,1 | 92,5 | 3,6 |
| 4 nov 2026, 16:00 | -0,2 | 0 | 96,5 | 3,2 |
| 4 nov 2026, 17:00 | -0,5 | 0,1 | 98,2 | 3,1 |
| 4 nov 2026, 18:00 | -0,6 | 0,1 | 98,6 | 3,3 |
| 4 nov 2026, 19:00 | -0,6 | 0 | 98,4 | 3,3 |
| 4 nov 2026, 20:00 | -0,7 | 0 | 98,5 | 3,3 |
| 4 nov 2026, 21:00 | -0,6 | 0,1 | 98,2 | 3,4 |
| 4 nov 2026, 22:00 | -0,6 | 0,1 | 98 | 3,2 |
| 4 nov 2026, 23:00 | -0,7 | 0,1 | 98,2 | 3,1 |
| 5 nov 2026, 00:00 | -0,7 | 0 | 98,6 | 3 |
| 5 nov 2026, 01:00 | -0,8 | 0 | 98,9 | 2,9 |
| 5 nov 2026, 02:00 | -0,7 | 0 | 98,5 | 2,9 |
| 5 nov 2026, 03:00 | -0,6 | 0 | 98,4 | 3 |
| 5 nov 2026, 04:00 | -0,6 | 0 | 98,8 | 3 |
| 5 nov 2026, 05:00 | -0,6 | 0 | 98,8 | 3 |
| 5 nov 2026, 06:00 | -0,5 | 0 | 98,7 | 2,9 |
| 5 nov 2026, 07:00 | -0,5 | 0 | 98,4 | 2,8 |
| 5 nov 2026, 08:00 | -0,4 | 0 | 98,1 | 2,9 |
| 5 nov 2026, 09:00 | -0,2 | 0 | 97,8 | 3 |
| 5 nov 2026, 10:00 | 0,3 | 0 | 97,1 | 3,1 |
| 5 nov 2026, 11:00 | 1 | 0 | 94,8 | 3,1 |
| 5 nov 2026, 12:00 | 1,9 | 0 | 90,5 | 3,2 |
| 5 nov 2026, 13:00 | 2,3 | 0 | 88,3 | 3,2 |
| 5 nov 2026, 14:00 | 2,4 | 0 | 87,7 | 3 |
| 5 nov 2026, 15:00 | 2,5 | 0 | 86,8 | 2,8 |
| 5 nov 2026, 16:00 | 2 | 0 | 90 | 2,7 |
| 5 nov 2026, 17:00 | 0,8 | 0 | 95,2 | 1,6 |
| 5 nov 2026, 18:00 | 0,8 | 0 | 96,2 | 2 |
| 5 nov 2026, 19:00 | 0,6 | 0 | 97 | 2,2 |
| 5 nov 2026, 20:00 | 0,2 | 0 | 97,8 | 2,2 |
| 5 nov 2026, 21:00 | -0,2 | 0 | 98,3 | 2,5 |
| 5 nov 2026, 22:00 | -0,5 | 0 | 97,8 | 2,4 |
| 5 nov 2026, 23:00 | 0 | 0 | 97,9 | 2,8 |
| 6 nov 2026, 00:00 | 0,1 | 0 | 97 | 2,9 |
| 6 nov 2026, 01:00 | 0,1 | 0 | 95,8 | 2,8 |
| 6 nov 2026, 02:00 | -0,1 | 0 | 95,4 | 2,7 |
| 6 nov 2026, 03:00 | -0,2 | 0 | 94,8 | 2,6 |
| 6 nov 2026, 04:00 | -0,2 | 0 | 94 | 2,5 |
| 6 nov 2026, 05:00 | 0,1 | 0,1 | 94,1 | 2,5 |
| 6 nov 2026, 06:00 | 0,4 | 0 | 94,9 | 2,5 |
| 6 nov 2026, 07:00 | 0,7 | 0,1 | 96 | 2,6 |
| 6 nov 2026, 08:00 | 1 | 0,1 | 97,1 | 2,6 |
| 6 nov 2026, 09:00 | 1,2 | 0,1 | 97,6 | 2,6 |
| 6 nov 2026, 10:00 | 1,5 | 0,3 | 96,5 | 2,5 |
- Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
- 0,7 mm waterequivalent
- Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Langste aaneengesloten periode
- 0 h
Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.
Weer voor sneeuwproductie
Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.
Stull (2011)Zo veranderde de verwachting
Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: -0,1 °C · 56 h
4 nov 2026, 02:17 → 4 nov 2026, 08:17
Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario
Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.
Seizoensvooruitzicht
Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.
Bron: MET Norway · CC BY 4.0
Berggegevens per uur
Eén berg. Verschillende omstandigheden.
Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.
Europe/Zurich
Berekening
Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.
-2,9°C
Wind: 3,5 m/s · Neerslag: 0 mm/h
MET Norway · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 08:170,1°C
Wind: 3,5 m/s · Neerslag: 0 mm/h
MET Norway · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 08:172,8°C
Wind: 3,5 m/s · Neerslag: 0 mm/h
MET Norway · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 08:17Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.
Verwachte sneeuwval
Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.
4 nov, 11:00 → 5 nov, 11:00
1.450 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
1.900 m
0,7 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.400 m
0,8 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
Weer voor sneeuwproductie vannacht
Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.
0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar
Berekening voor sneeuwproductie
Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.
Vooruitblik op korte termijn
Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.
Luchttemperatuur
0,1°Weerkansen voor sneeuwproductie
0 / 48 hLangste koude periode: 0 h
| Reisdatums | Luchttemperatuur °C | Neerslag mm |
|---|---|---|
| 4 nov 2026 | -0,7° / 0,8° | 0,8 mm (13 h) |
| 5 nov 2026 | -0,8° / 2,5° | 0 mm (24 h) |
| 6 nov 2026 | -0,2° / 1,5° | 0,7 mm (11 h) |
Update van de aanbieder: 4 nov, 08:17 · Opgehaald: 4 nov, 08:18 · Europe/Zurich
MET Norway ↗Schematisch hoogteprofiel
Zo berekenen we dit
Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.
Stull (2011) ↗Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario voor sneeuwbalans
Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.
Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.
Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.
Verwachtingsarchief
Wat veranderde in de verwachting?
Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.
0,1°C kouder in de overeenkomstige verwachtingsuren.
Overeenkomstige verwachtingsperiode4 nov 2026, 11:00 — 6 nov 2026, 19:0056 h · 1.900 m · Europe/Zurich
Uren tussen updates van de aanbieder6 h
- Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
- -0,1 °CEerdere verwachting: 0,5 °C
Nieuwste verwachting: 0,4 °C - Totale neerslagVerwachting
- +1,2 mmEerdere verwachting: 1,2 mm
Nieuwste verwachting: 2,4 mm - Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
- -0,2 mmEerdere verwachting: 1,1 mm
Nieuwste verwachting: 0,8 mm - Uren met geschikt weerGemodelleerd
- +0 hEerdere verwachting: 0 h
Nieuwste verwachting: 0 h
| Details | Eerdere verwachting | Nieuwste verwachting | Verandering |
|---|---|---|---|
| Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting | 0,5 °C | 0,4 °C | -0,1 °C |
| Totale neerslagVerwachting | 1,2 mm | 2,4 mm | +1,2 mm |
| Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd | 1,1 mm | 0,8 mm | -0,2 mm |
| Uren met geschikt weerGemodelleerd | 0 h | 0 h | +0 h |
Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.
Uitgegeven: 4 nov 2026, 02:17
Opgehaald: 4 nov 2026, 04:17
snow-0.1.0
Open opgeslagen verwachting ↗Uitgegeven: 4 nov 2026, 08:17
Opgehaald: 4 nov 2026, 08:18
snow-0.1.0
Open opgeslagen verwachting ↗Zo werkt de vergelijking+
De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.
Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.
Verwachtingsstatus
Sneeuw en liften
Officiële skigebiedinformatieBerichten uit de skigebieden
Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.
Andermatt–Sedrun–Disentis · Gecontroleerd: voorbeelden
Andermatt · Gütsch · Selectie (onvolledig): voorbeeldenBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 09:03
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Alleen geselecteerde voorbeelden, geen volledige inventaris of lokaal totaal. De update van de bron heeft geen tijdzone. Waarnemingstijd per item en toegang zijn niet geverifieerd.
Liftstatus
- Gütsch-Express 1. Sek · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Bronstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
- 1 Passstrasse · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Bronstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Andermatt · Sector Gemsstock separate · Selectie (onvolledig): voorbeeldenBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 09:03
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Alleen geselecteerde voorbeelden, geen volledige inventaris of lokaal totaal. De update van de bron heeft geen tijdzone. Waarnemingstijd per item en toegang zijn niet geverifieerd.
Liftstatus
- Gemsstock-Bahn · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Bronstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
- 71 Gletscherabfahrt / Bernhard Russi Run · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Bronstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Schneehüenerstock-Express · Apart vermeld: verbindingBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 09:03
Pistestatus · Bericht niet beschikbaar
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Verbinding apart weergegeven. Richting, waarnemingstijd per item en openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Liftstatus
- Schneehüenerstock-Express · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Bronstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
SLF · Andermatt study plot
Station AndermattGearchiveerd bericht
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 1 nov 2026, 07:00
| Meetlocatie | cm |
|---|---|
| Andermatt (1.440 m) · Gemeten sneeuwhoogteHandmatig gemeten totale sneeuwhoogte op de grond (HS) in centimeters. | 0 |
Dagelijks rapportarchief
Dagelijks rapportarchief
Andermatt–Sedrun–Disentis · Gecontroleerd: voorbeelden
Andermatt · Gütsch · Selectie (onvolledig): voorbeelden4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 09:03
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Andermatt · Sector Gemsstock separate · Selectie (onvolledig): voorbeelden4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 09:03
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Schneehüenerstock-Express · Apart vermeld: verbinding4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 09:03
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Andermatt–Sedrun–Disentis · Gecontroleerd: voorbeelden
Andermatt · Gütsch · Selectie (onvolledig): voorbeelden3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 3 nov 2026, 23:02
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Andermatt · Sector Gemsstock separate · Selectie (onvolledig): voorbeelden3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 3 nov 2026, 23:02
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Schneehüenerstock-Express · Apart vermeld: verbinding3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 3 nov 2026, 23:02
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗SLF · Andermatt study plot
Station Andermatt4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 1 nov 2026, 07:00
| Meetlocatie | cm |
|---|---|
| Andermatt (1.440 m) · Gemeten sneeuwhoogteHandmatig gemeten totale sneeuwhoogte op de grond (HS) in centimeters. | 0 |
Vragen over sneeuw en liften
Hoeveel sneeuw wordt er in Andermatt verwacht?
Voor Andermatt geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 08:17, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.450 m, 0,7 mm op 1.900 m en 0,8 mm op 2.400 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 11:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting ↗
Hoeveel sneeuw ligt er in Andermatt?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Andermatt. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗
Welke liften zijn open in Andermatt?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Andermatt. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗
Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?
Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.
De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.
Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.
Leer de berg kennen
Gurschen-Bahn en Gemsstock-Bahn ontsluiten de steile Gemsstock, terwijl Gütsch-Express (twee secties) en Gütsch-Flyer Nätschen–Gütsch bedienen. Een gondel voor tien personen van de Oberalppas (2.044 m) naar de Schneehüenerstock (2.600 m), geopend in 2018, verbindt Nätschen met de Oberalpzijde.
Voor je skidag
Welke berg bij Andermatt past bij mij, Gemsstock of Nätschen?
Volgens Wikipedia is de Gemsstock steil en vooral geschikt voor gevorderden, terwijl Nätschen zich vooral op beginners richt, met een kindergebied op twee loopbanden. Beide liggen boven Andermatt maar gebruiken andere liften.[5]
Hoe kom ik van Andermatt naar de Oberalpzijde?
De Oberalppas ligt ten oosten van het dorp op 2.044 m. De gondel Oberalppass–Schneehüenerstock, van 2.044 naar 2.600 m, verbindt Nätschen met het Oberalpgebied. Controleer de status in de gegevens van de exploitant voordat je op de verbinding rekent.[5][6]
Bestemmingsbronnen
PisteWindow · Gecontroleerd
- Andermatt–Sedrun–Disentis · SkigebiedAndermatt–Sedrun–Disentis
- Andermatt · Locatie en hoogteFerienregion Andermatt / Outdooractive
- Andermatt–Sedrun–Disentis · PistekaartAndermatt–Sedrun–Disentis
- Andermatt–Sedrun–Disentis · Lift- en pistestatusAndermatt–Sedrun–Disentis
- Andermatt–Sedrun · SkigebiedWikipedia
- Andermatt · Locatie en hoogteWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo