Piemonte · Italiaanse Alpen · Italië

Weer en sneeuwverwachting Cesana

Voor Cesana geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 02:17, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.350 m, 8,9 mm op 2.000 m en 8,9 mm op 2.400 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 09:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting

Gemelde omstandigheden voor Cesana: Liften: 0 van 2 open (Liften · Cesana access; Montgenèvre / Digisnow; Opgehaald 4 nov, 08:25 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie

Cesana Torinese is een toegangspoort in de bovenste Susavallei richting Monti della Luna en Sansicario.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Gesloten volgens bericht
Liften
0 van 2 openLiften · Cesana access
Pistes
Niet gemeld
Sneeuwhoogte
Niet gemeld
Seizoen
Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: Cesana heeft toegangsliften richting Claviere en Sansicario; de alpiene pistecondities horen bij deze verbonden sectoren. Het gepubliceerde bord heeft geen aparte pistesectie voor Cesana. Colle Bercia geeft nabijgelegen bergcontext, geen meting in het dorp.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Schematisch berglandschap · Cesana

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

-2 – 1 °C · 2.000 m · 4 nov – 6 nov

MET Norway · Uitgegeven 4 nov, 02:17

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

Verwachtingen op 1.350 / 2.000 / 2.400 m zijn voor hoogte aangepaste modelschattingen bij Cesana Torinese (44,95244° N, 6,79067° O), geen afzonderlijke metingen.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 4 nov 2026, 02:17 · Europe/Rome · MET Norway

Temperatuurverwachting per uur-1,6 °C
Temperatuurverwachting per uur-5°0°3°4 nov, 096 nov, 08
Uurlijkse verwachtingswaarden
Cesana · 2.000 m · Europe/Rome
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
4 nov 2026, 09:00-1,60,494,32,6
4 nov 2026, 10:00-1,60,793,92,7
4 nov 2026, 11:00-1,40,691,33
4 nov 2026, 12:00-1,10,786,53,2
4 nov 2026, 13:00-1,41,185,32,9
4 nov 2026, 14:00-1,41,684,32,7
4 nov 2026, 15:00-1,50,684,32,5
4 nov 2026, 16:00-1,80,588,12,2
4 nov 2026, 17:00-2,10,291,12,3
4 nov 2026, 18:00-2,20,193,32,2
4 nov 2026, 19:00-2,3094,72,2
4 nov 2026, 20:00-2,3094,72,3
4 nov 2026, 21:00-2,40,295,92,3
4 nov 2026, 22:00-2,30,495,52,4
4 nov 2026, 23:00-2,20,395,72,5
5 nov 2026, 00:00-2,10,395,82,5
5 nov 2026, 01:00-2,30,397,12,6
5 nov 2026, 02:00-2,20,396,22,5
5 nov 2026, 03:00-2,20,296,32,5
5 nov 2026, 04:00-2,2095,72,4
5 nov 2026, 05:00-2,2095,62,4
5 nov 2026, 06:00-2,30,2962,1
5 nov 2026, 07:00-2,20,295,62,1
5 nov 2026, 08:00-2093,31,9
5 nov 2026, 09:00-1,4089,82,3
5 nov 2026, 10:00-0,8088,12,3
5 nov 2026, 11:00-0,2085,52,3
5 nov 2026, 12:000,3084,22,4
5 nov 2026, 13:000,6083,52,4
5 nov 2026, 14:000,6084,42,3
5 nov 2026, 15:000,20,388,42,1
5 nov 2026, 16:00-0,20,492,22
5 nov 2026, 17:00-0,51,294,72
5 nov 2026, 18:00-0,90,697,42,2
5 nov 2026, 19:00-0,90,497,82,3
5 nov 2026, 20:00-0,90,597,62,6
5 nov 2026, 21:00-0,90,997,42,7
5 nov 2026, 22:00-0,91,297,12,5
5 nov 2026, 23:00-1,10,697,22,4
6 nov 2026, 00:00-1,20,996,82,4
6 nov 2026, 01:00-1,20,796,62,1
6 nov 2026, 02:00-1,20,596,42
6 nov 2026, 03:00-1,31,496,51,8
6 nov 2026, 04:00-1,21,496,71,6
6 nov 2026, 05:00-1,30,6971,5
6 nov 2026, 06:00-1,70,296,51,2
6 nov 2026, 07:00-1,40961,4
6 nov 2026, 08:00-1094,41,5
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
8,9 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
26/48 h
Langste aaneengesloten periode
25 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: -0,1 °C · 52 h

3 nov 2026, 20:17 → 4 nov 2026, 02:17

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: MET Norway · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Rome

1.350 m2,9°C2.000 m-1,6°C2.400 m-3,4°C0°C · ≈ 1.769 m
Geschatte 0 °C-grens: ≈ 1.769 m
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

4 nov, 09:00 → 5 nov, 09:00

1.350 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.000 m

8,9 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.400 m

8,9 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

1.350 m

0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · 1,6°C
19—Boven de beoordelingsgrens · 1,6°C
20—Boven de beoordelingsgrens · 1,6°C
21—Boven de beoordelingsgrens · 1,6°C
22—Boven de beoordelingsgrens · 1,7°C
23—Boven de beoordelingsgrens · 1,8°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 1,9°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 1,8°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 1,9°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 1,9°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 1,8°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 1,8°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 1,7°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 1,8°C
2.000 m

14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18✓Geschikt weer · -2,9°C
19✓Geschikt weer · -2,9°C
20✓Geschikt weer · -2,9°C
21✓Geschikt weer · -2,9°C
22✓Geschikt weer · -2,8°C
23✓Geschikt weer · -2,7°C
00✓Geschikt weer · -2,6°C
01✓Geschikt weer · -2,7°C
02✓Geschikt weer · -2,6°C
03✓Geschikt weer · -2,6°C
04✓Geschikt weer · -2,7°C
05✓Geschikt weer · -2,7°C
06✓Geschikt weer · -2,8°C
07✓Geschikt weer · -2,7°C
2.400 m

14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18✓Geschikt weer · -4,6°C
19✓Geschikt weer · -4,6°C
20✓Geschikt weer · -4,6°C
21✓Geschikt weer · -4,7°C
22✓Geschikt weer · -4,6°C
23✓Geschikt weer · -4,5°C
00✓Geschikt weer · -4,4°C
01✓Geschikt weer · -4,5°C
02✓Geschikt weer · -4,4°C
03✓Geschikt weer · -4,4°C
04✓Geschikt weer · -4,5°C
05✓Geschikt weer · -4,5°C
06✓Geschikt weer · -4,6°C
07✓Geschikt weer · -4,5°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting van MET Norway, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

-1,6°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

26 / 48 h

Langste koude periode: 25 h

Temperatuurverwachting per uur-1,6 °C
Temperatuurverwachting per uur-5°0°3°4 nov, 096 nov, 08
2.000 m · Europe/Rome
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
4 nov 2026-2,4° / -1,1°7,4 mm (15 h)
5 nov 2026-2,3° / 0,6°7,6 mm (24 h)
6 nov 2026-1,7° / -1°5,7 mm (9 h)

Update van de aanbieder: 4 nov, 02:17 · Opgehaald: 4 nov, 04:17 · Europe/Rome

MET Norway ↗
Oriëntatie op de berg
1.350 m2.000 m2.400 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief
Bergjournaal

Wat veranderde in de verwachting?

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

0,1°C kouder in de overeenkomstige verwachtingsuren.

Overeenkomstige verwachtingsperiode4 nov 2026, 09:00 — 6 nov 2026, 13:0052 h · 2.000 m · Europe/Rome

Uren tussen updates van de aanbieder6 h

Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
-0,1 °CEerdere verwachting: -1,1 °C
Nieuwste verwachting: -1,2 °C
Totale neerslagVerwachting
+2,6 mmEerdere verwachting: 18,1 mm
Nieuwste verwachting: 20,7 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
+2,6 mmEerdere verwachting: 18,1 mm
Nieuwste verwachting: 20,7 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd
+1 hEerdere verwachting: 25 h
Nieuwste verwachting: 26 h
DetailsEerdere verwachtingNieuwste verwachtingVerandering
Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting-1,1 °C-1,2 °C-0,1 °C
Totale neerslagVerwachting18,1 mm20,7 mm+2,6 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd18,1 mm20,7 mm+2,6 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd25 h26 h+1 h

Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.

Zo werkt de vergelijking+

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Verwachtingsstatus

1.350 mRecente verwachting4 nov 2026, 02:17
2.000 mRecente verwachting4 nov 2026, 02:17
2.400 mRecente verwachting4 nov 2026, 02:17

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Berichten uit de skigebieden

Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.

Montgenèvre · Bedrijf, beperkt tot Italian

Liften · Cesana accessBerichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
4 nov 2026, 08:20

Open volgens bronlijst: 0 / 2

Pistestatus · Bericht niet beschikbaar

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Alleen geselecteerde benoemde bronrijen. Geen volledige inventaris van de bestemming of het netwerk. Buiten de bedrijfsperiode en niet-herkende statussen zijn onbekend.

Liftstatus
  • SG2 RAFUYEL · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Liften · Cesana access; de actuele openbare toegang en de waarnemingstijd van het item zijn niet geverifieerd.
  • TC8* CESANA SKI LODGE · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Liften · Cesana access; de actuele openbare toegang en de waarnemingstijd van het item zijn niet geverifieerd.
Verbindingen per richting

De genoemde onderdelen geven slechts gedeeltelijke informatie en bevestigen geen doorgaande route of actuele publieke toegang.

Cesana → Claviere

  • CESANA - CLAVIERE · Als gesloten gemeld (fermé)

Cesana → Sansicario

  • CESANA - SANSICARIO · Als gesloten gemeld (fermé)
Officiële bron ↗

ARPA Piemonte · Station Colle Bercia

Station Colle Bercia · Dorp Montiluna/Claviere side, not CesanaGearchiveerd bericht

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
2 nov 2026, 08:00
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Colle Bercia (2.200 m) · Gemeten sneeuwhoogteGevalideerde sneeuwhoogte op de grond in centimeters (validated_snow_height).6
Officiële bron ↗
Dagelijks rapportarchief

Dagelijks rapportarchief

Montgenèvre · Bedrijf, beperkt tot Italian

Liften · Cesana access4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
4 nov 2026, 08:20

Open volgens bronlijst: 0 / 2

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Montgenèvre · Bedrijf, beperkt tot Italian

Liften · Cesana access3 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
3 nov 2026, 23:57

Open volgens bronlijst: 0 / 2

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

ARPA Piemonte · Station Colle Bercia

Station Colle Bercia · Dorp Montiluna/Claviere side, not Cesana4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
2 nov 2026, 08:00
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Colle Bercia (2.200 m) · Gemeten sneeuwhoogteGevalideerde sneeuwhoogte op de grond in centimeters (validated_snow_height).6
Officiële bron ↗

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Cesana verwacht?

Voor Cesana geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 02:17, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.350 m, 8,9 mm op 2.000 m en 8,9 mm op 2.400 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 09:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Cesana?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Cesana. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Cesana?

Liften: 0 van 2 open (Liften · Cesana access; Montgenèvre / Digisnow; Opgehaald 4 nov, 08:25 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Piemonte · Italiaanse Alpen · Italië

Leer de berg kennen

Het schema voor Cesana is een eigen illustratie, geen kaart of weergave van actuele omstandigheden.

Verwachtingspunt
Cesana Torinese[2]
Hoogte van het verwachtingspunt
1.350 m[2]
Skigebied
Vialattea[1]

Voor je skidag

Beschrijft de verwachting voor Cesana het hele gebied Vialattea?

Nee. Ze is berekend voor één punt (Cesana Torinese); de omstandigheden verschillen binnen het gebied.[2]

Is er een onderhouden piste terug naar het dorp Cesana?

Een onderhouden terugweg naar het dorp is niet bevestigd. Het gemeentelijke rapport onderscheidt de beheerde route naar het dalstation van de stoeltjeslift bij Palo 10 van de daaropvolgende off-pisteroute naar Cesana.[5][4][3]

Is de verwachting voor Cesana een gemeten sneeuwdikte?

Nee. De waarden voor Cesana zijn modelschattingen, geen waarnemingen van sneeuwdikte.[2]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Cesana · SkigebiedVialattea
  2. Cesana Torinese · Locatie en hoogteOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Montgenèvre · Cesana · Lift- en pistestatusMontgenèvre
  4. Regione Piemonte · Claviere · Sansicario · GebiedsafbakeningRegione Piemonte
  5. Comune di Cesana Torinese · Palo 10 · GebiedsafbakeningComune di Cesana Torinese