Aostavallei · Italië

Weer en sneeuwverwachting Champoluc–Frachey

Voor Champoluc–Frachey geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 02:17, een modelmatige sneeuwval van 0,4 mm op 1.600 m, 2,5 mm op 2.200 m en 2,5 mm op 2.700 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 09:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting

PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Champoluc–Frachey en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. De laatste update is mislukt; de waarden komen uit een eerdere ophaalronde. Officiële skigebiedinformatie

Champoluc is het Val d’Ayas-uiteinde van Monterosa Ski: een dorp op ongeveer 1.568 m op de brede, vlakke dalbodem van het bovenste Ayasdal, met de Crest-kabelbaan rechtstreeks vanuit het centrum.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Geen actueel bericht

De laatste update is mislukt. De waarden komen uit een eerdere ophaalronde.

Liften
Niet gemeld
Pistes
Niet gemeld
Sneeuwhoogte
Niet gemeld
Seizoen
Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: De exploitant meldt de drie dalen apart en de liften, pistes en verbindingen in het Val d’Ayas zijn eigen vermeldingen. Freeride Indren en de satellietgebieden vallen buiten dit bericht, en de 180 km van heel Monterosa Ski is geen cijfer van Champoluc.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Schematisch berglandschap · Champoluc–Frachey

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Open het skigebiedbericht

Champoluc–Frachey

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

-3 – 1 °C · 2.200 m · 4 nov – 6 nov

MET Norway · Uitgegeven 4 nov, 02:17

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

De niveaus 1.600, 2.200 en 2.700 m zijn modelschattingen voor het dorp Champoluc, geen metingen. Het laagste niveau ligt net boven de dorpshoogte van 1.568 m, en de Bätt-pas op 2.676 m ligt dicht bij het hoogste niveau.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 4 nov 2026, 02:17 · Europe/Rome · MET Norway

Temperatuurverwachting per uur-2,1 °C
Temperatuurverwachting per uur-5°0°4°4 nov, 096 nov, 08
Uurlijkse verwachtingswaarden
Champoluc–Frachey · 2.200 m · Europe/Rome
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
4 nov 2026, 09:00-2,10,491,71,3
4 nov 2026, 10:00-2,40,593,71,7
4 nov 2026, 11:00-2,30,294,91,5
4 nov 2026, 12:00-1,70,187,31,8
4 nov 2026, 13:00-1,70,288,31,7
4 nov 2026, 14:00-1,70,388,41,7
4 nov 2026, 15:00-1,90,290,11,6
4 nov 2026, 16:00-20,291,31,6
4 nov 2026, 17:00-2,50,294,71,4
4 nov 2026, 18:00-2,70,194,51,4
4 nov 2026, 19:00-2,70,192,91,3
4 nov 2026, 20:00-2,8090,91,2
4 nov 2026, 21:00-2,80891,1
4 nov 2026, 22:00-2,5086,11,1
4 nov 2026, 23:00-2,6085,11
5 nov 2026, 00:00-2,4084,81,2
5 nov 2026, 01:00-2,5086,61,2
5 nov 2026, 02:00-2,4088,11,3
5 nov 2026, 03:00-2,5089,11,2
5 nov 2026, 04:00-2,6089,50,9
5 nov 2026, 05:00-2,4089,81
5 nov 2026, 06:00-2,2089,51
5 nov 2026, 07:00-2,4089,60,9
5 nov 2026, 08:00-2087,21,2
5 nov 2026, 09:00-1,1082,11
5 nov 2026, 10:00-0,4078,51,1
5 nov 2026, 11:0000781,2
5 nov 2026, 12:000,3077,51,1
5 nov 2026, 13:000,8075,21,2
5 nov 2026, 14:001,1074,31,4
5 nov 2026, 15:001075,51,4
5 nov 2026, 16:000,8077,51,3
5 nov 2026, 17:00-1,1085,40,9
5 nov 2026, 18:00-2,4087,41,2
5 nov 2026, 19:00-2,4086,10,9
5 nov 2026, 20:00-30,185,21,1
5 nov 2026, 21:00-2,5084,71,1
5 nov 2026, 22:00-2,1083,31,1
5 nov 2026, 23:00-1,80,382,41
6 nov 2026, 00:00-1,30,482,81
6 nov 2026, 01:00-1,30,585,50,9
6 nov 2026, 02:00-10,286,40,9
6 nov 2026, 03:00-10,187,70,9
6 nov 2026, 04:00-1088,40,9
6 nov 2026, 05:00-1,10,389,51
6 nov 2026, 06:00-1,30,392,10,9
6 nov 2026, 07:00-1,70,193,20,8
6 nov 2026, 08:00-1,3091,81
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
2,5 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
42/48 h
Langste aaneengesloten periode
26 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: +0 °C · 52 h

3 nov 2026, 20:17 → 4 nov 2026, 02:17

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: MET Norway · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Rome

1.600 m1,5°C2.200 m-2,1°C2.700 m-5,1°C0°C · ≈ 1.850 m
Geschatte 0 °C-grens: ≈ 1.850 m
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

4 nov, 09:00 → 5 nov, 09:00

1.600 m

0,4 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.200 m

2,5 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.700 m

2,5 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

1.600 m

0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · 0,3°C
19—Boven de beoordelingsgrens · 0,2°C
20—Boven de beoordelingsgrens · -0,1°C
21—Boven de beoordelingsgrens · -0,2°C
22—Boven de beoordelingsgrens · -0,2°C
23—Boven de beoordelingsgrens · -0,3°C
00—Boven de beoordelingsgrens · -0,2°C
01—Boven de beoordelingsgrens · -0,1°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 0,1°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 0,1°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 0°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 0,2°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 0,4°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 0,2°C
2.200 m

14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18✓Geschikt weer · -3,3°C
19✓Geschikt weer · -3,4°C
20✓Geschikt weer · -3,6°C
21✓Geschikt weer · -3,8°C
22✓Geschikt weer · -3,7°C
23✓Geschikt weer · -3,8°C
00✓Geschikt weer · -3,7°C
01✓Geschikt weer · -3,6°C
02✓Geschikt weer · -3,4°C
03✓Geschikt weer · -3,5°C
04✓Geschikt weer · -3,5°C
05✓Geschikt weer · -3,3°C
06✓Geschikt weer · -3,1°C
07✓Geschikt weer · -3,3°C
2.700 m

14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18✓Geschikt weer · -6,3°C
19✓Geschikt weer · -6,4°C
20✓Geschikt weer · -6,6°C
21✓Geschikt weer · -6,7°C
22✓Geschikt weer · -6,6°C
23✓Geschikt weer · -6,8°C
00✓Geschikt weer · -6,6°C
01✓Geschikt weer · -6,6°C
02✓Geschikt weer · -6,4°C
03✓Geschikt weer · -6,4°C
04✓Geschikt weer · -6,5°C
05✓Geschikt weer · -6,3°C
06✓Geschikt weer · -6,1°C
07✓Geschikt weer · -6,3°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting van MET Norway, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

-2,1°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

42 / 48 h

Langste koude periode: 26 h

Temperatuurverwachting per uur-2,1 °C
Temperatuurverwachting per uur-5°0°4°4 nov, 096 nov, 08
2.200 m · Europe/Rome
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
4 nov 2026-2,8° / -1,7°2,5 mm (15 h)
5 nov 2026-3° / 1,1°0,4 mm (24 h)
6 nov 2026-1,7° / -1°1,9 mm (9 h)

Update van de aanbieder: 4 nov, 02:17 · Opgehaald: 4 nov, 04:18 · Europe/Rome

MET Norway ↗
Oriëntatie op de berg
1.600 m2.200 m2.700 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief
Bergjournaal

Wat veranderde in de verwachting?

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

De gemiddelde temperatuur is onveranderd bij de getoonde precisie.

Overeenkomstige verwachtingsperiode4 nov 2026, 09:00 — 6 nov 2026, 13:0052 h · 2.200 m · Europe/Rome

Uren tussen updates van de aanbieder6 h

Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
+0 °CEerdere verwachting: -1,6 °C
Nieuwste verwachting: -1,5 °C
Totale neerslagVerwachting
-0,9 mmEerdere verwachting: 5,7 mm
Nieuwste verwachting: 4,8 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
-0,9 mmEerdere verwachting: 5,7 mm
Nieuwste verwachting: 4,8 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd
+5 hEerdere verwachting: 37 h
Nieuwste verwachting: 42 h
DetailsEerdere verwachtingNieuwste verwachtingVerandering
Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting-1,6 °C-1,5 °C+0 °C
Totale neerslagVerwachting5,7 mm4,8 mm-0,9 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd5,7 mm4,8 mm-0,9 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd37 h42 h+5 h

Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.

Zo werkt de vergelijking+

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Verwachtingsstatus

1.600 mRecente verwachting4 nov 2026, 02:17
2.200 mRecente verwachting4 nov 2026, 02:17
2.700 mRecente verwachting4 nov 2026, 02:17

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Berichten uit de skigebieden

Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.

Monterosa Aventine

De laatste ophaalactie mislukte. Opgeslagen berichten hieronder zijn historisch.

Geen opgeslagen bericht. Bekijk de officiële bron.

Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen

Champoluc–Frachey · Ayas · Gecontroleerd: voorbeeldenBerichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Alleen geselecteerde voorbeelden, geen lokaal totaal. Waarnemingstijd en openbare toegang zijn niet geverifieerd. Een open lift bewijst geen toegang om te skiën.

Liftstatus
  • CHAMPOLUC-CREST · Gemeld als open · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • FRACHEY-ALPE CIARCERIO · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • BETTAFORCA · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
  • DEL BOSCO · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Officiële bron ↗
COLLE BETTAFORCA · Apart vermeld: verbindingBerichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Pistestatus · Bericht niet beschikbaar

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Alleen verbindingsmarkering van de bron. Trajecten per richting, waarnemingstijd en doorgaande route zijn niet geverifieerd.

Liftstatus
  • COLLE BETTAFORCA · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Alleen bronmarkering; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Officiële bron ↗
Dagelijks rapportarchief

Dagelijks rapportarchief

Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen

Champoluc–Frachey · Ayas · Gecontroleerd: voorbeelden4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗
COLLE BETTAFORCA · Apart vermeld: verbinding4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Monterosa Ski · Gecontroleerd: voorbeelden uit het dal en verbindingen

Champoluc–Frachey · Ayas · Gecontroleerd: voorbeelden3 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗
COLLE BETTAFORCA · Apart vermeld: verbinding3 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Champoluc–Frachey verwacht?

Voor Champoluc–Frachey geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 02:17, een modelmatige sneeuwval van 0,4 mm op 1.600 m, 2,5 mm op 2.200 m en 2,5 mm op 2.700 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 09:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Champoluc–Frachey?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Champoluc–Frachey. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Champoluc–Frachey?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Champoluc–Frachey. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Aostavallei · Italië

Leer de berg kennen

Boven het dorp, naar het oosten, ligt Plan du Crest op 1.975 m, te bereiken met de kabelbaan vanuit het centrum; de exploitant noemt de gondel Champoluc–Crest met winterdienstregeling. De Bätt-pas op 2.676 m, het hoogste punt aan Ayaszijde, opent de weg naar het Lysdal en Gressoney-La-Trinité.

Verwachtingspunt
Dorp Champoluc[2]
Dorpshoogte
1.568 m · bovenste Ayasdal[5]
Plan du Crest
1.975 m · kabelbaan vanuit het centrum[5][4]
Bätt-pas
2.676 m · verbinding met het Lysdal[5]

Voor je skidag

Welke lift begint midden in Champoluc?

De kabelbaan Champoluc–Crest, een gondel die de exploitant met eigen winterdienstregeling noemt, brengt je vanuit het dorpscentrum naar Plan du Crest op 1.975 m. Kijk op de realtimepagina of die rijdt.[5]

Wat is het verschil tussen Champoluc, Ayas en Antagnod?

Ayas is de gemeente. Champoluc is het bekendste dorp, en Antagnod, waar het gemeentehuis staat, en Saint-Jacques-des-Allemands zijn de andere twee hoofddorpen. Het bovenste dal werd door Walsers bewoond en heet nog steeds het Kanton der Duitsers.[5]

Kan ik van Champoluc naar Gressoney skiën?

Volgens Wikipedia zijn alleen Champoluc, Gressoney-La-Trinité en Alagna rechtstreeks door liften en pistes verbonden, en verbindt de Bätt-pas het Ayasdal met het Lysdal. Harde wind kan de verbindingen sluiten.[6][5]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Monterosa Ski · SkigebiedVisit Monterosa
  2. Champoluc–Frachey · Locatie en hoogteOpenStreetMap / Mapcarta
  3. Monterosa Ski · PistekaartVisit Monterosa
  4. Monterosa Ski · Lift- en pistestatusVisit Monterosa
  5. Champoluc · Locatie en hoogteWikipedia
  6. Monterosa Ski · SkigebiedWikipedia