Wallis · Zwitserland

Weer en sneeuwverwachting Crans-Montana

Voor Crans-Montana geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 8 nov, 13:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.500 m, 0 mm op 2.250 m en 0,1 mm op 2.900 m in de 24 uur vanaf 8 nov, 20:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting

Gemelde omstandigheden voor Crans-Montana: Liften: 0 van 24 open (Crans-Montana Aminona domain · Pistes · operator winter lifts en alpine; Remontées mécaniques de Crans-Montana Aminona (CMA) SA / Spotlio; Opgehaald 8 nov, 19:27 · brontijd onbevestigd). Pistes: 0 van 66 open (Crans-Montana Aminona domain · Pistes · operator winter lifts en alpine; Remontées mécaniques de Crans-Montana Aminona (CMA) SA / Spotlio; Opgehaald 8 nov, 19:27 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie

Crans-Montana ligt in Wallis boven het Rhônedal, waar de dorpen Crans en Montana aan elkaar grenzen. De liften gaan van ongeveer 1.500 m in Crans naar de Pointe de la Plaine Morte op 2.927 m, bij de Plaine Morte-gletsjer.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Gesloten volgens bericht
Liften
0 van 24 openCrans-Montana Aminona domain · Pistes · operator winter lifts en alpine
Pistes
0 van 66 openCrans-Montana Aminona domain · Pistes · operator winter lifts en alpine
Sneeuwhoogte
Niet gemeld
Seizoen
Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: Deze pagina gaat over het skigebied Crans-Montana, uitgebaat door Crans Montana Aminona (CMA). Andere skigebieden in Wallis zijn apart en worden hier niet behandeld; deze verwachting gebruikt één punt bij het dalstation van de gondel in Crans.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Schematisch berglandschap · Crans-Montana

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

-1 – 5 °C · 2.250 m · 8 nov – 10 nov

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 8 nov, 13:00

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

Voor Crans-Montana zijn de waarden op 1.500, 2.250 en 2.900 m op hoogte aangepaste modelverwachtingen op het verwachtingspunt Dalstation van de gondel in Crans, geen waarnemingen of aparte weerstations.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 8 nov 2026, 13:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperatuurverwachting per uur-0,4 °C
Temperatuurverwachting per uur-3°0°7°8 nov, 2010 nov, 19
Uurlijkse verwachtingswaarden
Crans-Montana · 2.250 m · Europe/Zurich
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
8 nov 2026, 20:00-0,40771,6
8 nov 2026, 21:00-0,50771,5
8 nov 2026, 22:00-0,50771,6
8 nov 2026, 23:00-0,70771,7
9 nov 2026, 00:00-0,70771,6
9 nov 2026, 01:00-0,60761,3
9 nov 2026, 02:00-0,50761,4
9 nov 2026, 03:00-0,40761,3
9 nov 2026, 04:00-0,30761,3
9 nov 2026, 05:00-0,10761,3
9 nov 2026, 06:000,20751,3
9 nov 2026, 07:000,40751,4
9 nov 2026, 08:000,60791,3
9 nov 2026, 09:001,40800,5
9 nov 2026, 10:002,10790,6
9 nov 2026, 11:002,50741
9 nov 2026, 12:003,10731
9 nov 2026, 13:003,50731,2
9 nov 2026, 14:003,60791,4
9 nov 2026, 15:003,50761,5
9 nov 2026, 16:003,30721,2
9 nov 2026, 17:0030720,9
9 nov 2026, 18:0030721
9 nov 2026, 19:002,90,1740,6
9 nov 2026, 20:002,60,2791
9 nov 2026, 21:002,50,1841,2
9 nov 2026, 22:002,30,2891,5
9 nov 2026, 23:002,30,2912
10 nov 2026, 00:002,30,1911,9
10 nov 2026, 01:002,40,2912,3
10 nov 2026, 02:002,50,3921,8
10 nov 2026, 03:002,30,8941,6
10 nov 2026, 04:001,91,8931,6
10 nov 2026, 05:001,90,5931,7
10 nov 2026, 06:002,21,2891,8
10 nov 2026, 07:002,10,9912,4
10 nov 2026, 08:002,30,1921,8
10 nov 2026, 09:002,50,8961,1
10 nov 2026, 10:003,70,1941,2
10 nov 2026, 11:0040931,7
10 nov 2026, 12:003,20,1931,1
10 nov 2026, 13:003,70931,3
10 nov 2026, 14:004,40951,3
10 nov 2026, 15:004,70951,2
10 nov 2026, 16:004,70911,2
10 nov 2026, 17:003,80881,4
10 nov 2026, 18:003,40851,7
10 nov 2026, 19:003,10841,8
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
0 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
10/48 h
Langste aaneengesloten periode
10 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: +0,1 °C · 64 h

8 nov 2026, 10:00 → 8 nov 2026, 13:00

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Zurich

1.500 m4°C2.250 m-0,4°C2.900 m-4,6°C0°C · ≈ 2.182 m
Geschatte 0 °C-grens: ≈ 2.182 m
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

8 nov, 20:00 → 9 nov, 20:00

1.500 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.250 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.900 m

0,1 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

1.500 m

0 h · Geschikt weer · 12/12 beoordeelde uren

20—Boven de beoordelingsgrens · 1,7°C
21—Boven de beoordelingsgrens · 1,6°C
22—Boven de beoordelingsgrens · 1,6°C
23—Boven de beoordelingsgrens · 1,5°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 1,3°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 1,2°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 1,4°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 1,4°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 1,6°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 1,8°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 2°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 2,3°C
2.250 m

10 h · Geschikt weer · 12/12 beoordeelde uren

20✓Geschikt weer · -2,3°C
21✓Geschikt weer · -2,4°C
22✓Geschikt weer · -2,4°C
23✓Geschikt weer · -2,5°C
00✓Geschikt weer · -2,5°C
01✓Geschikt weer · -2,5°C
02✓Geschikt weer · -2,4°C
03✓Geschikt weer · -2,3°C
04✓Geschikt weer · -2,2°C
05✓Geschikt weer · -2°C
06—Boven de beoordelingsgrens · -1,8°C
07—Boven de beoordelingsgrens · -1,6°C
2.900 m

12 h · Geschikt weer · 12/12 beoordeelde uren

20✓Geschikt weer · -6,3°C
21✓Geschikt weer · -6,4°C
22✓Geschikt weer · -6,4°C
23✓Geschikt weer · -6,5°C
00✓Geschikt weer · -6,5°C
01✓Geschikt weer · -6,5°C
02✓Geschikt weer · -6,4°C
03✓Geschikt weer · -6,3°C
04✓Geschikt weer · -6,2°C
05✓Geschikt weer · -6°C
06✓Geschikt weer · -5,8°C
07✓Geschikt weer · -5,6°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

-0,4°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

10 / 48 h

Langste koude periode: 10 h

Temperatuurverwachting per uur-0,4 °C
Temperatuurverwachting per uur-3°0°7°8 nov, 2010 nov, 19
2.250 m · Europe/Zurich
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
8 nov 2026-0,7° / -0,4°0 mm (4 h)
9 nov 2026-0,7° / 3,6°0,8 mm (24 h)
10 nov 20261,9° / 4,7°6,9 mm (20 h)

Update van de aanbieder: 8 nov, 13:00 · Opgehaald: 8 nov, 17:17 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Oriëntatie op de berg
1.500 m2.250 m2.900 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief
Bergjournaal

Wat veranderde in de verwachting?

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

0,1°C warmer in de overeenkomstige verwachtingsuren.

Overeenkomstige verwachtingsperiode8 nov 2026, 20:00 — 11 nov 2026, 12:0064 h · 2.250 m · Europe/Zurich

Uren tussen updates van de aanbieder3 h

Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
+0,1 °CEerdere verwachting: 2,3 °C
Nieuwste verwachting: 2,3 °C
Totale neerslagVerwachting
-3 mmEerdere verwachting: 10,7 mm
Nieuwste verwachting: 7,8 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
-0,1 mmEerdere verwachting: 0,2 mm
Nieuwste verwachting: 0 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd
+0 hEerdere verwachting: 10 h
Nieuwste verwachting: 10 h
DetailsEerdere verwachtingNieuwste verwachtingVerandering
Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting2,3 °C2,3 °C+0,1 °C
Totale neerslagVerwachting10,7 mm7,8 mm-3 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd0,2 mm0 mm-0,1 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd10 h10 h+0 h

Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.

Zo werkt de vergelijking+

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Verwachtingsstatus

1.500 mRecente verwachting8 nov 2026, 13:00
2.250 mRecente verwachting8 nov 2026, 13:00
2.900 mRecente verwachting8 nov 2026, 13:00

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Berichten uit de skigebieden

Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.

Crans-Montana · CMA lifts en pistes (Spotlio status feed)

Crans-Montana Aminona domain · Pistes · operator winter lifts en alpineBerichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
8 nov 2026, 19:15

Open volgens bronlijst: 0 / 24

Pistestatus · 0 / 66

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Operator status list. 38 itineraries, freeride lines or other items and 5 summer-only items are not counted. The update time has no stated timezone; individual observation times are not given.

Liftstatus
  • Crans-Merbé-Cry d'Er · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Bellalui · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Chetseron · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Cry d'Er · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Merignou · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Snowpark · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Montana - Arnouva · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Arnouva - Cry d'Er · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Nationale Express · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Zabona · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Verdets · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Barzettes-Marolires-Violettes · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Funitel Violettes-Plaine-Morte · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Cabane de bois (Carl F. Bucherer) · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Lac · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Toula Inférieur · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Toula Supérieur · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Tsa · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Espace découverte · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • SNOW ISLAND Golf 2 · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • SNOW ISLAND Golf Baby · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • SNOW ISLAND Tapis Driving 1 · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • SNOW ISLAND Tapis Driving 2 · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • SNOW ISLAND Tapis Sporting · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
Pistestatus
  • Boulevard · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Chetseron · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Chetseron · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Chetseron · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Chemin des Amoureux · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Les Planches · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Merbé supérieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Merbé inférieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Cry d'Er supérieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Cry d'Er inférieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Chemin des Jeeps supérieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Chemin des Jeeps inférieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Chemin des dames · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Verdets · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Kodak · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Traverse de Corbyre · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Chemin de Montana · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Pas du loup · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Ski Video · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Etoile-Marolires · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Mont-Lachaux · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Mont-Lachaux · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Mont-Lachaux Slalom · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Mérignou · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Brizzly · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Easy Snowpark · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Pro Snowpark · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Bellalui · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Ski Club · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • T2 · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Zabona · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Col du pochet · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Nationale supérieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Nationale intermédiaire · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Nationale inférieure (stade) · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Marmottes · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Nationale 2 · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Charly · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Ancienne Nationale · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Les Caves · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Les Gouilles · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Brigitte supérieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Brigitte inférieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Brigitte Mayen à Cina retour barzettes · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Cabane de bois · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Bovèrèche · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Le Geiger · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Gina · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Barmaz · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Tonossi · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Le Plat · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Kandahar - Le Creux de la Boverèche · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Kandahar · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Le Lac · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • La Tsa · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Petit Bonvin · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Aminona · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Dahu · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Toula Rouge inférieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Toula Rouge supérieure · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Les Taules · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Toula Noire · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Dérupe · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Ploumachit · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • Colombire · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
  • SNOW ISLAND Golf · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Operator-listed state; observation time has no stated timezone and public access is not separately verified.
Officiële bron ↗

Crans-Montana · SLF Montana study plot snow depth

Station MontanaGearchiveerd bericht

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
26 okt 2026, 07:00
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Montana (1.590 m) · Gemeten sneeuwhoogteHandmatig gemeten totale sneeuwhoogte op de grond (HS) in centimeters.0
Officiële bron ↗
Dagelijks rapportarchief

Dagelijks rapportarchief

Crans-Montana · CMA lifts en pistes (Spotlio status feed)

Crans-Montana Aminona domain · Pistes · operator winter lifts en alpine8 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
8 nov 2026, 19:15

Open volgens bronlijst: 0 / 24

Pistestatus · 0 / 66

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Crans-Montana · SLF Montana study plot snow depth

Station Montana8 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
26 okt 2026, 07:00
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Montana (1.590 m) · Gemeten sneeuwhoogteHandmatig gemeten totale sneeuwhoogte op de grond (HS) in centimeters.0
Officiële bron ↗

Nieuws uit het skigebied

Al het nieuws over dit skigebied

Nog geen nieuws voor Crans-Montana. Berichten verschijnen alleen uit bronnen met een vastgelegde basis voor hergebruik, en voor dit skigebied is die er niet. Laatste liftbericht: 8 november 2026, 19:27 UTC+1.

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Crans-Montana verwacht?

Voor Crans-Montana geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 8 nov, 13:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.500 m, 0 mm op 2.250 m en 0,1 mm op 2.900 m in de 24 uur vanaf 8 nov, 20:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Crans-Montana ?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Crans-Montana. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Crans-Montana ?

Liften: 0 van 24 open (Crans-Montana Aminona domain · Pistes · operator winter lifts en alpine; Remontées mécaniques de Crans-Montana Aminona (CMA) SA / Spotlio; Opgehaald 8 nov, 19:27 · brontijd onbevestigd). Pistes: 0 van 66 open (Crans-Montana Aminona domain · Pistes · operator winter lifts en alpine; Remontées mécaniques de Crans-Montana Aminona (CMA) SA / Spotlio; Opgehaald 8 nov, 19:27 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Wallis · Zwitserland

Leer de berg kennen

De gondels Crans-Merbé-Cry d’Er en Montana-Arnouva bedienen de lagere hellingen, en de Funitel Violettes-Plaine-Morte gaat omhoog naar de Plaine Morte-gletsjer. Schematische afbeelding, geen kaart en geen actuele omstandigheden.

Hoogste punt
2.927 m[6]
Pistes
Ongeveer 140 km[6]
Verwachtingspunt
Dalstation van de gondel in Crans[2]

Voor je skidag

Wanneer kun je skiën in Crans-Montana?

De statuspagina van de exploitant, geraadpleegd op 8 november 2026, vermeldde de winterliften en -pistes als gesloten. De officiële lift- en pistestatus laat zien wat er op een bepaalde dag open is.[4]

Gaat deze pagina over andere skigebieden in Wallis?

Nee. Ze gaat alleen over de liften van Crans-Montana die door CMA worden uitgebaat. Naburige skigebieden in Wallis hebben eigen liften en eigen omstandigheden.[1]

Waar komen de liftstatus en sneeuwhoogte op deze pagina vandaan?

De lift- en pistestatus komt van de officiële statuspagina van de exploitant. De sneeuwhoogte komt van het SLF-meetveld in Montana op 1.590 m, een handmatige meting in het dorp; ze zegt niets over de sneeuw hoger op de berg of op de gletsjer.[4][5]

Zijn de verwachtingen op 1.500, 2.250 en 2.900 m voor Crans-Montana waarnemingen?

Nee. Het zijn modelwaarden, aangepast aan 1.500, 2.250 en 2.900 m en berekend op één representatief punt (Dalstation van de gondel in Crans).[2]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Crans Montana Aminona (CMA) · SkigebiedCrans Montana Aminona (CMA)
  2. OpenStreetMap contributors · Locatie en hoogteOpenStreetMap bijdragers
  3. Crans Montana Aminona (CMA) · PistekaartCrans Montana Aminona (CMA)
  4. Crans Montana Aminona (CMA) · Lift- en pistestatusCrans Montana Aminona (CMA)
  5. WSL Institute for Snow and Avalanche Research SLF · Berichtgegevens en meetlocatiesWSL Institute for Snow en Avalanche Research SLF
  6. Wikipedia · Feiten en gebiedsinformatieWikipedia
  7. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo