Graubünden · Zwitserland
Weer en sneeuwverwachting Disentis
Voor Disentis geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 13:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.200 m, 0 mm op 1.900 m en 0 mm op 2.500 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 16:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Disentis en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. Officiële skigebiedinformatie
Disentis/Mustér is het dalstadje aan de Rijnkant van het gebied met drie dorpen, gebouwd rond een benedictijnenabdij en een spoorknooppunt op ongeveer 1.130 m. Het skiën begint hier met een kabelbaan naar Caischavedra, niet vanuit een hooggelegen plateaudorp.
Vandaag in het kort
Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.
- Liften
- Niet gemeld
- Pistes
- Niet gemeld
- Sneeuwhoogte
- Niet gemeld
- Seizoen
- Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Gebiedsdekking: De liftentabel van de exploitant wordt gedeeld met Andermatt en Sedrun, dus liften van Disentis moeten op naam worden herkend: de kabelbaan Disentis–Caischavedra, de stoeliften Caischavedra–Gendusas en Gendusas–Lai Alv, Lai Alv–Péz Ault, Gendusas–Dadens, Palius en de loopband van Caischavedra.
Jouw winterbeeld
Actueel overzicht
De sneeuw onder je ski’s.
Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.
Disentis
0 – 6 °C · 1.900 m · 4 nov – 6 nov
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 4 nov, 13:00
Bronnen en methode
Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.
De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.
De niveaus 1.200, 1.900 en 2.500 m zijn modelschattingen voor het dalstation van Caischavedra, geen metingen. Het laagste niveau ligt ongeveer 70 m boven het treinstation van het stadje op 1.130 m.
De berg, uur voor uur
Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.
Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48
Uitgegeven: 4 nov 2026, 13:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Uurlijkse verwachtingswaarden
| Lokale tijd | Temperatuur °C | Neerslag mm | Luchtvochtigheid % | Wind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4 nov 2026, 16:00 | 2 | 0 | 72 | 1,4 |
| 4 nov 2026, 17:00 | 1,4 | 0 | 75 | 0,7 |
| 4 nov 2026, 18:00 | 0,7 | 0 | 79 | 2,7 |
| 4 nov 2026, 19:00 | 1,1 | 0 | 77 | 1,9 |
| 4 nov 2026, 20:00 | 1,1 | 0 | 74 | 1,2 |
| 4 nov 2026, 21:00 | 0,5 | 0 | 78 | 0,7 |
| 4 nov 2026, 22:00 | 0,9 | 0 | 74 | 0,7 |
| 4 nov 2026, 23:00 | 0,5 | 0 | 76 | 1,1 |
| 5 nov 2026, 00:00 | 0,4 | 0 | 76 | 1,1 |
| 5 nov 2026, 01:00 | 0,5 | 0 | 75 | 1,3 |
| 5 nov 2026, 02:00 | 0,7 | 0 | 74 | 2,3 |
| 5 nov 2026, 03:00 | 0,5 | 0 | 73 | 2,7 |
| 5 nov 2026, 04:00 | 0,5 | 0 | 73 | 2,6 |
| 5 nov 2026, 05:00 | 0,5 | 0 | 73 | 2,7 |
| 5 nov 2026, 06:00 | 0,5 | 0 | 74 | 2,8 |
| 5 nov 2026, 07:00 | 0,6 | 0 | 75 | 3 |
| 5 nov 2026, 08:00 | 0,9 | 0 | 73 | 2,6 |
| 5 nov 2026, 09:00 | 3,5 | 0 | 67 | 0,7 |
| 5 nov 2026, 10:00 | 4,4 | 0 | 66 | 1 |
| 5 nov 2026, 11:00 | 5,7 | 0 | 61 | 1,8 |
| 5 nov 2026, 12:00 | 6,2 | 0 | 62 | 2,6 |
| 5 nov 2026, 13:00 | 6,4 | 0 | 61 | 2,6 |
| 5 nov 2026, 14:00 | 6,4 | 0 | 61 | 2,1 |
| 5 nov 2026, 15:00 | 5,8 | 0 | 65 | 1,4 |
| 5 nov 2026, 16:00 | 5,1 | 0 | 66 | 0,4 |
| 5 nov 2026, 17:00 | 3,9 | 0 | 68 | 1 |
| 5 nov 2026, 18:00 | 3,5 | 0 | 65 | 1,7 |
| 5 nov 2026, 19:00 | 3,2 | 0 | 67 | 1,8 |
| 5 nov 2026, 20:00 | 2,8 | 0 | 67 | 1,8 |
| 5 nov 2026, 21:00 | 2,5 | 0 | 68 | 2,1 |
| 5 nov 2026, 22:00 | 2,3 | 0 | 68 | 2,2 |
| 5 nov 2026, 23:00 | 1,9 | 0 | 71 | 2,4 |
| 6 nov 2026, 00:00 | 1,9 | 0 | 71 | 2,4 |
| 6 nov 2026, 01:00 | 1,9 | 0 | 71 | 2,4 |
| 6 nov 2026, 02:00 | 1,9 | 0 | 71 | 2,4 |
| 6 nov 2026, 03:00 | 1,9 | 0 | 71 | 2,4 |
| 6 nov 2026, 04:00 | 2,1 | 0 | 71 | 2,2 |
| 6 nov 2026, 05:00 | 2,3 | 0 | 70 | 2,2 |
| 6 nov 2026, 06:00 | 2,5 | 0 | 69 | 2,2 |
| 6 nov 2026, 07:00 | 2,3 | 0 | 69 | 2,2 |
| 6 nov 2026, 08:00 | 2,7 | 0 | 70 | 2,2 |
| 6 nov 2026, 09:00 | 4,1 | 0 | 70 | 1,2 |
| 6 nov 2026, 10:00 | 5,1 | 0 | 62 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 11:00 | 5,6 | 0 | 62 | 0,2 |
| 6 nov 2026, 12:00 | 5,5 | 0 | 67 | 0,6 |
| 6 nov 2026, 13:00 | 5,2 | 0 | 72 | 1 |
| 6 nov 2026, 14:00 | 4,3 | 0,1 | 80 | 1,1 |
| 6 nov 2026, 15:00 | 3,7 | 0,1 | 84 | 1,6 |
- Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
- 0 mm waterequivalent
- Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Langste aaneengesloten periode
- 0 h
Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.
Weer voor sneeuwproductie
Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.
Stull (2011)Zo veranderde de verwachting
Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: -0,2 °C · 66 h
4 nov 2026, 07:00 → 4 nov 2026, 13:00
Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario
Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.
Seizoensvooruitzicht
Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.
Berggegevens per uur
Eén berg. Verschillende omstandigheden.
Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.
Europe/Zurich
Berekening
Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.
-1,9°C
Wind: 1,4 m/s · Neerslag: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 13:002°C
Wind: 1,4 m/s · Neerslag: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 13:006,4°C
Wind: 1,4 m/s · Neerslag: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 13:00Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.
Verwachte sneeuwval
Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.
4 nov, 16:00 → 5 nov, 16:00
1.200 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
1.900 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.500 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
Weer voor sneeuwproductie vannacht
Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.
0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar
Berekening voor sneeuwproductie
Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.
Vooruitblik op korte termijn
Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.
Luchttemperatuur
2°Weerkansen voor sneeuwproductie
0 / 48 hLangste koude periode: 0 h
| Reisdatums | Luchttemperatuur °C | Neerslag mm |
|---|---|---|
| 4 nov 2026 | 0,5° / 2° | 0 mm (8 h) |
| 5 nov 2026 | 0,4° / 6,4° | 0 mm (24 h) |
| 6 nov 2026 | 1,9° / 5,6° | 0,2 mm (16 h) |
Update van de aanbieder: 4 nov, 13:00 · Opgehaald: 4 nov, 15:17 · Europe/Zurich
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Schematisch hoogteprofiel
Zo berekenen we dit
Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.
Stull (2011) ↗Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario voor sneeuwbalans
Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.
Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.
Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.
Verwachtingsarchief
Wat veranderde in de verwachting?
Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.
0,2°C kouder in de overeenkomstige verwachtingsuren.
Overeenkomstige verwachtingsperiode4 nov 2026, 16:00 — 7 nov 2026, 10:0066 h · 1.900 m · Europe/Zurich
Uren tussen updates van de aanbieder6 h
- Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
- -0,2 °CEerdere verwachting: 2,4 °C
Nieuwste verwachting: 2,2 °C - Totale neerslagVerwachting
- -1,3 mmEerdere verwachting: 3,2 mm
Nieuwste verwachting: 1,9 mm - Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
- -1,8 mmEerdere verwachting: 2,7 mm
Nieuwste verwachting: 0,9 mm - Uren met geschikt weerGemodelleerd
- +0 hEerdere verwachting: 0 h
Nieuwste verwachting: 0 h
| Details | Eerdere verwachting | Nieuwste verwachting | Verandering |
|---|---|---|---|
| Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting | 2,4 °C | 2,2 °C | -0,2 °C |
| Totale neerslagVerwachting | 3,2 mm | 1,9 mm | -1,3 mm |
| Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd | 2,7 mm | 0,9 mm | -1,8 mm |
| Uren met geschikt weerGemodelleerd | 0 h | 0 h | +0 h |
Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.
Uitgegeven: 4 nov 2026, 07:00
Opgehaald: 4 nov 2026, 10:17
snow-0.1.0
Open opgeslagen verwachting ↗Uitgegeven: 4 nov 2026, 13:00
Opgehaald: 4 nov 2026, 15:17
snow-0.1.0
Open opgeslagen verwachting ↗Zo werkt de vergelijking+
De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.
Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.
Verwachtingsstatus
Sneeuw en liften
Officiële skigebiedinformatieBerichten uit de skigebieden
Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.
Andermatt–Sedrun–Disentis · Gecontroleerd: voorbeelden
Disentis · Caischavedra · Selectie (onvolledig): voorbeeldenBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 14:02
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Alleen geselecteerde voorbeelden, geen volledige inventaris of lokaal totaal. De update van de bron heeft geen tijdzone. Waarnemingstijd per item en toegang zijn niet geverifieerd.
Liftstatus
- Disentis - Caischavedra · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Bronstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
- 125 Cuolm da Vi · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Bronstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
- 132 Val Segnas · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Bronstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
- 130 La Val · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Bronstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Dagelijks rapportarchief
Dagelijks rapportarchief
Andermatt–Sedrun–Disentis · Gecontroleerd: voorbeelden
Disentis · Caischavedra · Selectie (onvolledig): voorbeelden4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 14:02
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Andermatt–Sedrun–Disentis · Gecontroleerd: voorbeelden
Disentis · Caischavedra · Selectie (onvolledig): voorbeelden3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 3 nov 2026, 23:02
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Vragen over sneeuw en liften
Hoeveel sneeuw wordt er in Disentis verwacht?
Voor Disentis geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 13:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.200 m, 0 mm op 1.900 m en 0 mm op 2.500 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 16:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting ↗
Hoeveel sneeuw ligt er in Disentis?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Disentis. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗
Welke liften zijn open in Disentis?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Disentis. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗
Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?
Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.
De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.
Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.
Leer de berg kennen
Volgens Wikipedia werd de benedictijnenabdij rond 720 gesticht en dateert het huidige complex uit 1696 tot 1712. De Lukmanierweg sluit in Disentis aan op de Oberalpweg, en op het station komen de Furka-Oberalp-lijn en de lijn Reichenau-Tamins–Disentis/Mustér samen.
Voor je skidag
Is Disentis hetzelfde als Mustér?
Ja. Disentis/Mustér is de officiële dubbele naam; Mustér is de Reto-Romaanse vorm, in het Sursilvan, de officiële taal van de gemeente. Volgens Wikipedia sprak in 2000 75,3 % Reto-Romaans.[5]
Hoe kom ik van Sedrun of Andermatt naar Disentis?
Over de weg via de Oberalppas, die in Disentis aansluit op de Lukmanierweg, of met de Furka-Oberalp-lijn, die aansluit op de lijn Reichenau-Tamins–Disentis/Mustér. Controleer seizoensafsluitingen voordat je rijdt.[5]
Wat betekent het verwachtingspunt Caischavedra voor mijn dag?
Het is het dalstation van de kabelbaan Disentis–Caischavedra, dus de eerste twee niveaus beschrijven het stadje en de middenberg. De tabel van de exploitant noemt de stoeliften erboven zonder hoogtes; bovengrenzen staan op de pistekaart.[2][5][4]
Bestemmingsbronnen
PisteWindow · Gecontroleerd
- Andermatt–Sedrun–Disentis · SkigebiedAndermatt–Sedrun–Disentis
- Disentis · Locatie en hoogteGraubünden Toerisme
- Andermatt–Sedrun–Disentis · PistekaartAndermatt–Sedrun–Disentis
- Andermatt–Sedrun–Disentis · Lift- en pistestatusAndermatt–Sedrun–Disentis
- Disentis · Locatie en hoogteWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo