Maurienne · Savoie · Frankrijk

Weer en sneeuwverwachting Saint-Jean-d’Arves

Voor Saint-Jean-d’Arves geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 13:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.600 m, 0 mm op 2.000 m en 0 mm op 2.400 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 18:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Paris). Bron van de verwachting

Gemelde omstandigheden voor Saint-Jean-d’Arves: Liften: Aantal open onbekend · 5 vermeld (SAINT JEAN D'ARVES · Volgens de bron vermeld: liften en afdalingspistes op de kaart (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Opgehaald 4 nov, 17:23 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie

Saint-Jean-d’Arves is een verspreide berggemeente met het hoofddorp La Tour en 22 gehuchten; het skiën gebeurt vanuit La Chal, ongeveer 1.600 m, boven het Arvan-dal.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Geen actueel bericht
Liften
Aantal open onbekend · 5 vermeldSAINT JEAN D'ARVES · Volgens de bron vermeld: liften en afdalingspistes op de kaart (Le Corbier)
Pistes
Niet gemeld
Sneeuwhoogte
Niet gemeld
Seizoen
Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: Het verwachtingspunt is La Chal, niet het hoofddorp La Tour en niet de andere gehuchten. Saint-Sorlin-d’Arves is een apart oord in hetzelfde dal, ook al dragen beide de naam Arves.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Schematisch berglandschap · Saint-Jean-d’Arves

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Open het skigebiedbericht

Saint-Jean-d’Arves

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

-1 – 7 °C · 2.000 m · 4 nov – 6 nov

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 4 nov, 13:00

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

De waarden op 1.600, 2.000 en 2.400 m zijn modelschattingen voor het punt La Chal; het eigen bereik van de gemeente, van 1.009 tot 3.514 m, laat zien hoeveel hoger het terrein reikt dan elk daarvan.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 4 nov 2026, 13:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperatuurverwachting per uur0,2 °C
Temperatuurverwachting per uur-3°0°9°4 nov, 186 nov, 17
Uurlijkse verwachtingswaarden
Saint-Jean-d’Arves · 2.000 m · Europe/Paris
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
4 nov 2026, 18:000,20723,2
4 nov 2026, 19:00-0,40713,7
4 nov 2026, 20:00-0,30713,2
4 nov 2026, 21:00-0,40723,7
4 nov 2026, 22:00-0,10692,6
4 nov 2026, 23:000,20642,2
5 nov 2026, 00:000,20662,6
5 nov 2026, 01:00-0,30744,1
5 nov 2026, 02:000,40682,7
5 nov 2026, 03:000,20712,8
5 nov 2026, 04:00-0,10743,5
5 nov 2026, 05:000,10733,2
5 nov 2026, 06:000,10723,6
5 nov 2026, 07:000,50693
5 nov 2026, 08:001,50642,1
5 nov 2026, 09:003,50581,5
5 nov 2026, 10:004,80601,3
5 nov 2026, 11:005,80561,7
5 nov 2026, 12:006,40542,6
5 nov 2026, 13:006,90542,8
5 nov 2026, 14:006,90543
5 nov 2026, 15:006,30573
5 nov 2026, 16:005,30613,3
5 nov 2026, 17:004,20643,1
5 nov 2026, 18:003,10713,5
5 nov 2026, 19:002,70723,5
5 nov 2026, 20:002,40722,6
5 nov 2026, 21:002,20721,8
5 nov 2026, 22:002,10731,2
5 nov 2026, 23:001,90740,4
6 nov 2026, 00:001,90750,3
6 nov 2026, 01:001,80760,7
6 nov 2026, 02:001,80781,1
6 nov 2026, 03:001,50801,5
6 nov 2026, 04:001,50800,8
6 nov 2026, 05:001,10840,2
6 nov 2026, 06:0010860,8
6 nov 2026, 07:00-0,21,1960,7
6 nov 2026, 08:00-0,53,5980,5
6 nov 2026, 09:00-0,41,6980,2
6 nov 2026, 10:000,30,6970,5
6 nov 2026, 11:000,21,1970,9
6 nov 2026, 12:00-0,62,3991
6 nov 2026, 13:00-0,11,2980,5
6 nov 2026, 14:000,60,8961,1
6 nov 2026, 15:000,90,4910,4
6 nov 2026, 16:000,60,2950,6
6 nov 2026, 17:000,30,21001,5
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
0 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
13/48 h
Langste aaneengesloten periode
13 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: -0,2 °C · 66 h

4 nov 2026, 10:00 → 4 nov 2026, 13:00

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Paris

1.600 m2,4°C2.000 m0,2°C2.400 m-2,4°C0°C · ≈ 2.031 m
Geschatte 0 °C-grens: ≈ 2.031 m
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

4 nov, 18:00 → 5 nov, 18:00

1.600 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.000 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.400 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

1.600 m

0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · -0,2°C
19—Boven de beoordelingsgrens · -0,8°C
20—Boven de beoordelingsgrens · -1,2°C
21—Boven de beoordelingsgrens · -1,2°C
22—Boven de beoordelingsgrens · -1,5°C
23—Boven de beoordelingsgrens · -1,6°C
00—Boven de beoordelingsgrens · -1,5°C
01—Boven de beoordelingsgrens · -1°C
02—Boven de beoordelingsgrens · -1,2°C
03—Boven de beoordelingsgrens · -1°C
04—Boven de beoordelingsgrens · -1°C
05—Boven de beoordelingsgrens · -0,8°C
06—Boven de beoordelingsgrens · -0,9°C
07—Boven de beoordelingsgrens · -1,1°C
2.000 m

13 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18✓Geschikt weer · -2°C
19✓Geschikt weer · -2,7°C
20✓Geschikt weer · -2,6°C
21✓Geschikt weer · -2,6°C
22✓Geschikt weer · -2,5°C
23✓Geschikt weer · -2,5°C
00✓Geschikt weer · -2,4°C
01✓Geschikt weer · -2,4°C
02✓Geschikt weer · -2,1°C
03✓Geschikt weer · -2,1°C
04✓Geschikt weer · -2,2°C
05✓Geschikt weer · -2,1°C
06✓Geschikt weer · -2,1°C
07—Boven de beoordelingsgrens · -2°C
2.400 m

14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18✓Geschikt weer · -4,5°C
19✓Geschikt weer · -5,1°C
20✓Geschikt weer · -5°C
21✓Geschikt weer · -5°C
22✓Geschikt weer · -4,9°C
23✓Geschikt weer · -4,9°C
00✓Geschikt weer · -4,8°C
01✓Geschikt weer · -4,8°C
02✓Geschikt weer · -4,5°C
03✓Geschikt weer · -4,5°C
04✓Geschikt weer · -4,6°C
05✓Geschikt weer · -4,5°C
06✓Geschikt weer · -4,6°C
07✓Geschikt weer · -4,4°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

0,2°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

13 / 48 h

Langste koude periode: 13 h

Temperatuurverwachting per uur0,2 °C
Temperatuurverwachting per uur-3°0°9°4 nov, 186 nov, 17
2.000 m · Europe/Paris
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
4 nov 2026-0,4° / 0,2°0 mm (6 h)
5 nov 2026-0,3° / 6,9°0 mm (24 h)
6 nov 2026-0,6° / 1,9°13 mm (18 h)

Update van de aanbieder: 4 nov, 13:00 · Opgehaald: 4 nov, 17:18 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Oriëntatie op de berg
1.600 m2.000 m2.400 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief
Bergjournaal

Wat veranderde in de verwachting?

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

0,2°C kouder in de overeenkomstige verwachtingsuren.

Overeenkomstige verwachtingsperiode4 nov 2026, 18:00 — 7 nov 2026, 12:0066 h · 2.000 m · Europe/Paris

Uren tussen updates van de aanbieder3 h

Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
-0,2 °CEerdere verwachting: 1,2 °C
Nieuwste verwachting: 1 °C
Totale neerslagVerwachting
-6,6 mmEerdere verwachting: 20,6 mm
Nieuwste verwachting: 14 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
-4,9 mmEerdere verwachting: 15,7 mm
Nieuwste verwachting: 10,9 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd
-2 hEerdere verwachting: 15 h
Nieuwste verwachting: 13 h
DetailsEerdere verwachtingNieuwste verwachtingVerandering
Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting1,2 °C1 °C-0,2 °C
Totale neerslagVerwachting20,6 mm14 mm-6,6 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd15,7 mm10,9 mm-4,9 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd15 h13 h-2 h

Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.

Zo werkt de vergelijking+

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Verwachtingsstatus

1.600 mRecente verwachting4 nov 2026, 13:00
2.000 mRecente verwachting4 nov 2026, 13:00
2.400 mRecente verwachting4 nov 2026, 13:00

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Berichten uit de skigebieden

Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.

Les Sybelles · Bedrijf, beperkt tot local

SAINT JEAN D'ARVES · Volgens de bron vermeld: liften en afdalingspistes op de kaart (Le Corbier)Berichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: — / 5Buiten bedrijfsperiode: 5

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Alleen door de bron vermelde items van lokale sectoren. De bronstatus heeft geen waarnemingstijd en openbare toegang is niet geverifieerd.

Liftstatus
  • 21-TSD CHARVIN EXPRESS · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • 18-TK DE L ALPAGE · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • 22-TK BABY LA CHAL · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • 23-TK PRAZ CHARVIN · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • 24-TAPIS DU CROE · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
Pistestatus
  • ESPACE DEBUTANT SJA · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • L'ESCARGOT · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • LE RENARD · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • MILOUCH · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • LA BLEUE · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • LE LAIT · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • LE LIEVRE · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • LE CHARDON BAS · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
  • LES CHALETS · Buiten bedrijfsperiode · Broninformatie: Bronstatus; zonder waarnemingstijd; openbare toegang is niet geverifieerd.
Officiële bron ↗

Météo-France · Dagstations Saint-Jean en Saint-Sorlin

Saint-Jean-d’Arves · Station ST JEAN D'ARVES_SAPCGearchiveerd bericht

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
1 nov 2026
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Saint-Jean-d’Arves (1.573 m) · Gemeten sneeuwhoogte0
Officiële bron ↗
Dagelijks rapportarchief

Dagelijks rapportarchief

Les Sybelles · Bedrijf, beperkt tot local

SAINT JEAN D'ARVES · Volgens de bron vermeld: liften en afdalingspistes op de kaart (Le Corbier)4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: — / 5Buiten bedrijfsperiode: 5

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Les Sybelles · Bedrijf, beperkt tot local

SAINT JEAN D'ARVES · Volgens de bron vermeld: liften en afdalingspistes op de kaart (Le Corbier)3 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: — / 5Buiten bedrijfsperiode: 5

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Météo-France · Dagstations Saint-Jean en Saint-Sorlin

Saint-Jean-d’Arves · Station ST JEAN D'ARVES_SAPC4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
1 nov 2026
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Saint-Jean-d’Arves (1.573 m) · Gemeten sneeuwhoogte0
Officiële bron ↗

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Saint-Jean-d’Arves verwacht?

Voor Saint-Jean-d’Arves geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 13:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.600 m, 0 mm op 2.000 m en 0 mm op 2.400 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 18:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Paris). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Saint-Jean-d’Arves?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Saint-Jean-d’Arves. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Saint-Jean-d’Arves?

Liften: Aantal open onbekend · 5 vermeld (SAINT JEAN D'ARVES · Volgens de bron vermeld: liften en afdalingspistes op de kaart (Le Corbier); Les Sybelles · Lumiplay; Opgehaald 4 nov, 17:23 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Maurienne · Savoie · Frankrijk

Leer de berg kennen

De gemeente stijgt van 1.009 m tot 3.514 m, ver boven de pistes, die Wikipedia tussen ongeveer 1.550 en 2.620 m plaatst. De tekening is schematisch, geen pistekaart, en de aantallen pistes en liften verschillen per bron.

Verwachtingspunt
La Chal · 1.600 m[2]
Hoofddorp
La Tour[5]
Gehuchten in de gemeente
22[5]
Hoogtebereik van de gemeente
1.009–3.514 m[5]

Voor je skidag

Van waaruit ski ik in Saint-Jean-d’Arves?

Vanuit La Chal, de skibasis die als verwachtingspunt dient, op ongeveer 1.600 m. Het hoofddorp La Tour en de andere gehuchten liggen lager en hebben niet dezelfde sneeuw of liftbereikbaarheid.[5][2]

Waarom spreken bronnen elkaar tegen over de pistecijfers van Saint-Jean-d’Arves?

Het Wikipedia-artikel noemt 34 pistes op 90 km in de infobox maar 138 pistes op 310 km in de tekst, omdat het tweede paar heel Les Sybelles telt. Deze pagina citeert geen van beide als eigen inventaris van het oord.[5]

Bevestigt een openingsbericht dat een lift in Saint-Jean-d’Arves draait?

Het liftbericht van Les Sybelles is de bron om te lezen, altijd met de updatetijd. Een gesloten verbinding tussen dalen kan skiërs van La Chal in een kleiner gebied laten dan de kaart suggereert.[3]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Saint-Jean-d’Arves · Feiten en gebiedsinformatieMaurienne Tourisme
  2. La Chal · Locatie en hoogteMaurienne Tourisme
  3. Les Sybelles · Lift- en pistestatusLes Sybelles
  4. Les Sybelles · SkigebiedMaurienne Tourisme
  5. Saint-Jean-d’Arves · Feiten en gebiedsinformatieWikipédia
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo