Zuid-Tirol · Italië
Weer en sneeuwverwachting Selva di Val Gardena
Voor Selva di Val Gardena geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 06:21, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.550 m, 0,1 mm op 2.000 m en 0,2 mm op 2.500 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 09:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Selva di Val Gardena en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. Officiële skigebiedinformatie
Selva di Val Gardena, Sëlva in het Ladinisch, is een dorp in het Val Gardena (Gröden) in Zuid-Tirol, op ongeveer 1.563 m. Zoekers typen Val Gardena; het verwachtingspunt is het dorp Selva, buur van Santa Cristina.
Vandaag in het kort
Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.
- Liften
- Niet gemeld
- Pistes
- Niet gemeld
- Sneeuwhoogte
- Niet gemeld
- Seizoen
- Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Gebiedsdekking: Selva is een toegang tot de Sella Ronda, die door meerdere dalen en exploitanten loopt. Regionale totalen zijn geen inventaris van Selva, en deze pagina kan niet bevestigen dat een richting van de ronde of een afzonderlijke lift rijdt.
Jouw winterbeeld
Actueel overzicht
De sneeuw onder je ski’s.
Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.
Selva di Val Gardena
-5 – 6 °C · 2.000 m · 4 nov – 6 nov
MET Norway · Uitgegeven 4 nov, 06:21
Bronnen en methode
Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.
De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.
De niveaus 1.550, 2.000 en 2.500 m zijn modelschattingen voor het dorp Selva, geen metingen. Het laagste niveau ligt dicht bij de dorpshoogte van 1.563 m en de start van de Saslong op 2.249 m ligt tussen het middelste en bovenste niveau.
De berg, uur voor uur
Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.
Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48
Uitgegeven: 4 nov 2026, 06:21 · Europe/Rome · MET Norway
Uurlijkse verwachtingswaarden
| Lokale tijd | Temperatuur °C | Neerslag mm | Luchtvochtigheid % | Wind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4 nov 2026, 09:00 | 1 | 0 | 82,7 | 1,2 |
| 4 nov 2026, 10:00 | 2,3 | 0 | 73,3 | 1,8 |
| 4 nov 2026, 11:00 | 2,4 | 0 | 73,6 | 1,8 |
| 4 nov 2026, 12:00 | 2,6 | 0,2 | 73 | 1,8 |
| 4 nov 2026, 13:00 | 2,9 | 0 | 70,7 | 1,8 |
| 4 nov 2026, 14:00 | 2,9 | 0 | 69,9 | 1,7 |
| 4 nov 2026, 15:00 | 2,8 | 0 | 68,5 | 1,5 |
| 4 nov 2026, 16:00 | 2,2 | 0 | 72,9 | 1,3 |
| 4 nov 2026, 17:00 | 0,4 | 0 | 83,7 | 0,8 |
| 4 nov 2026, 18:00 | -1,1 | 0 | 87,6 | 0,6 |
| 4 nov 2026, 19:00 | -1,5 | 0 | 89,4 | 0,7 |
| 4 nov 2026, 20:00 | -1,8 | 0 | 90,1 | 0,8 |
| 4 nov 2026, 21:00 | -2,7 | 0 | 91,8 | 0,9 |
| 4 nov 2026, 22:00 | -3,7 | 0 | 95,5 | 1,2 |
| 4 nov 2026, 23:00 | -4 | 0 | 96 | 1,6 |
| 5 nov 2026, 00:00 | -4,1 | 0 | 94,8 | 1,7 |
| 5 nov 2026, 01:00 | -4,3 | 0 | 95,5 | 1,5 |
| 5 nov 2026, 02:00 | -4,5 | 0 | 95,8 | 1,1 |
| 5 nov 2026, 03:00 | -4,6 | 0 | 95,9 | 0,9 |
| 5 nov 2026, 04:00 | -5 | 0 | 96,9 | 0,9 |
| 5 nov 2026, 05:00 | -5,3 | 0 | 96,8 | 0,9 |
| 5 nov 2026, 06:00 | -5 | 0 | 96,9 | 0,9 |
| 5 nov 2026, 07:00 | -4,9 | 0 | 96,3 | 0,8 |
| 5 nov 2026, 08:00 | -2,7 | 0 | 89,7 | 0,9 |
| 5 nov 2026, 09:00 | 1,2 | 0 | 73,5 | 0,6 |
| 5 nov 2026, 10:00 | 2,7 | 0 | 65,4 | 0,9 |
| 5 nov 2026, 11:00 | 4 | 0 | 59,9 | 1 |
| 5 nov 2026, 12:00 | 5 | 0 | 57,2 | 1,1 |
| 5 nov 2026, 13:00 | 5,6 | 0 | 56,3 | 1,2 |
| 5 nov 2026, 14:00 | 5,8 | 0 | 56,3 | 1,3 |
| 5 nov 2026, 15:00 | 5,4 | 0 | 58,2 | 1,2 |
| 5 nov 2026, 16:00 | 3,7 | 0 | 70,5 | 0,7 |
| 5 nov 2026, 17:00 | 1 | 0 | 75,8 | 0,2 |
| 5 nov 2026, 18:00 | -0,1 | 0 | 80,3 | 0,4 |
| 5 nov 2026, 19:00 | -0,8 | 0 | 81,5 | 0,5 |
| 5 nov 2026, 20:00 | -1 | 0 | 81,7 | 0,5 |
| 5 nov 2026, 21:00 | -1,2 | 0 | 82,3 | 0,7 |
| 5 nov 2026, 22:00 | -1,3 | 0 | 82 | 0,8 |
| 5 nov 2026, 23:00 | -1,3 | 0 | 80,3 | 0,8 |
| 6 nov 2026, 00:00 | -1,1 | 0 | 78,2 | 0,6 |
| 6 nov 2026, 01:00 | -1 | 0 | 76,4 | 0,6 |
| 6 nov 2026, 02:00 | -1,1 | 0 | 75,2 | 0,7 |
| 6 nov 2026, 03:00 | -1 | 0 | 73,3 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 04:00 | -0,8 | 0 | 72,1 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 05:00 | -0,8 | 0 | 71,6 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 06:00 | -0,8 | 0 | 71,4 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 07:00 | -0,8 | 0 | 71,5 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 08:00 | 0,8 | 0 | 69,8 | 0,5 |
- Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
- 0,1 mm waterequivalent
- Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
- 28/48 h
- Langste aaneengesloten periode
- 15 h
Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.
Weer voor sneeuwproductie
Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.
Stull (2011)Zo veranderde de verwachting
Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: 0 °C · 58 h
4 nov 2026, 02:17 → 4 nov 2026, 06:21
Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario
Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.
Seizoensvooruitzicht
Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.
Bron: MET Norway · CC BY 4.0
Berggegevens per uur
Eén berg. Verschillende omstandigheden.
Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.
Europe/Rome
Berekening
Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.
-2,4°C
Wind: 1,2 m/s · Neerslag: 0 mm/h
MET Norway · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 06:211°C
Wind: 1,2 m/s · Neerslag: 0 mm/h
MET Norway · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 06:213,3°C
Wind: 1,2 m/s · Neerslag: 0 mm/h
MET Norway · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 06:21Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.
Verwachte sneeuwval
Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.
4 nov, 09:00 → 5 nov, 09:00
1.550 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.000 m
0,1 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.500 m
0,2 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
Weer voor sneeuwproductie vannacht
Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.
9 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar
Berekening voor sneeuwproductie
Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.
Vooruitblik op korte termijn
Uurlijkse verwachting van MET Norway, aangepast aan de hoogte.
Luchttemperatuur
1°Weerkansen voor sneeuwproductie
28 / 48 hLangste koude periode: 15 h
| Reisdatums | Luchttemperatuur °C | Neerslag mm |
|---|---|---|
| 4 nov 2026 | -4° / 2,9° | 0,2 mm (15 h) |
| 5 nov 2026 | -5,3° / 5,8° | 0 mm (24 h) |
| 6 nov 2026 | -1,1° / 0,8° | 0 mm (9 h) |
Update van de aanbieder: 4 nov, 06:21 · Opgehaald: 4 nov, 07:18 · Europe/Rome
MET Norway ↗Schematisch hoogteprofiel
Zo berekenen we dit
Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.
Stull (2011) ↗Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario voor sneeuwbalans
Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.
Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.
Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.
Verwachtingsarchief
Wat veranderde in de verwachting?
Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.
De gemiddelde temperatuur is onveranderd bij de getoonde precisie.
Overeenkomstige verwachtingsperiode4 nov 2026, 09:00 — 6 nov 2026, 19:0058 h · 2.000 m · Europe/Rome
Uren tussen updates van de aanbieder4,1 h
- Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
- +0 °CEerdere verwachting: 0,6 °C
Nieuwste verwachting: 0,6 °C - Totale neerslagVerwachting
- +0 mmEerdere verwachting: 0,2 mm
Nieuwste verwachting: 0,2 mm - Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
- +0 mmEerdere verwachting: 0,1 mm
Nieuwste verwachting: 0,1 mm - Uren met geschikt weerGemodelleerd
- +0 hEerdere verwachting: 28 h
Nieuwste verwachting: 28 h
| Details | Eerdere verwachting | Nieuwste verwachting | Verandering |
|---|---|---|---|
| Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting | 0,6 °C | 0,6 °C | +0 °C |
| Totale neerslagVerwachting | 0,2 mm | 0,2 mm | +0 mm |
| Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd | 0,1 mm | 0,1 mm | +0 mm |
| Uren met geschikt weerGemodelleerd | 28 h | 28 h | +0 h |
Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.
Uitgegeven: 4 nov 2026, 02:17
Opgehaald: 4 nov 2026, 02:18
snow-0.1.0
Open opgeslagen verwachting ↗Uitgegeven: 4 nov 2026, 06:21
Opgehaald: 4 nov 2026, 07:18
snow-0.1.0
Open opgeslagen verwachting ↗Zo werkt de vergelijking+
De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.
Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.
Verwachtingsstatus
Sneeuw en liften
Officiële skigebiedinformatieBerichten uit de skigebieden
Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.
Sellaronda · Gecontroleerd: lokale voorbeelden en circuitrichtingen
Selva · Dantercepies · Selectie: voorbeeldenBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Pistestatus · Bericht niet beschikbaar
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Alleen geselecteerde lokale voorbeelden, geen volledige inventaris. Waarnemingstijd per item en toegang zijn niet geverifieerd.
Liftstatus
- Dantercepies I · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de bron vermelde liftstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
- Dantercepies II · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de bron vermelde liftstatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Selva · Dantercepies · Selectie: pisteBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Liftstatus · Bericht niet beschikbaar
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Slechts één geselecteerde piste, geen lokaal totaal. Waarnemingstijd per item en toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
- Dantercepies - Selva · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de bron vermelde pistestatus; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Sellaronda · Circuit clockwiseBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 04.11.2026, 08:35
Pistestatus · Bericht niet beschikbaar
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Circuitstatus volgens de bron, geen lokaal totaal van liften. De update heeft geen tijdzone en verifieert niet elk traject.
Liftstatus
- Sellaronda clock'wise · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Rij van het circuit in de bron; de update heeft geen geverifieerde tijdzone of betekenis van de waarneming.
Sellaronda · Circuit counterclockwiseBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 13.05.2026, 17:26
Pistestatus · Bericht niet beschikbaar
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Circuitstatus volgens de bron, geen lokaal totaal van liften. De update heeft geen tijdzone en verifieert niet elk traject.
Liftstatus
- Sellaronda counter clock'wise · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Rij van het circuit in de bron; de update heeft geen geverifieerde tijdzone of betekenis van de waarneming.
Dagelijks rapportarchief
Dagelijks rapportarchief
Sellaronda · Gecontroleerd: lokale voorbeelden en circuitrichtingen
Selva · Dantercepies · Selectie: voorbeelden4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Selva · Dantercepies · Selectie: piste4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Sellaronda · Circuit clockwise4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 04.11.2026, 08:35
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Sellaronda · Circuit counterclockwise4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 13.05.2026, 17:26
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Sellaronda · Gecontroleerd: lokale voorbeelden en circuitrichtingen
Selva · Dantercepies · Selectie: voorbeelden3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Selva · Dantercepies · Selectie: piste3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Sellaronda · Circuit clockwise3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 03.11.2026, 23:50
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Sellaronda · Circuit counterclockwise3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 13.05.2026, 17:26
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Vragen over sneeuw en liften
Hoeveel sneeuw wordt er in Selva di Val Gardena verwacht?
Voor Selva di Val Gardena geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 06:21, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.550 m, 0,1 mm op 2.000 m en 0,2 mm op 2.500 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 09:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Rome). Bron van de verwachting ↗
Hoeveel sneeuw ligt er in Selva di Val Gardena?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Selva di Val Gardena. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗
Welke liften zijn open in Selva di Val Gardena?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Selva di Val Gardena. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗
Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?
Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.
De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.
Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.
Leer de berg kennen
Net boven het Val Gardena, onder de Langkofel, is de Saslong sinds februari 1969 gastheer van de wereldbeker-afdaling. Ze is 3,446 km lang, van 2.249 naar 1.410 m, met een gemiddelde helling van 13,8 graden, en beroemd om de drie Kamelenbulten.
Voor je skidag
Is Selva hetzelfde als Val Gardena?
Selva (Sëlva) is een dorp in het Val Gardena en grenst aan Santa Cristina. Het dal is groter dan het dorp, en onze verwachting geldt alleen voor het punt in Selva op ongeveer 1.563 m.[5]
Wat is de Saslong?
De wereldbeker-afdalingspiste boven het Val Gardena: 3,446 km, 839 m hoogteverschil, van 2.249 m naar 1.410 m, maximale helling 29,6 graden. De Kamelenbulten zijn het bekendste deel, met een recordsprong van 88 m in 2003.[6]
Bestemmingsbronnen
PisteWindow · Gecontroleerd
- Sellaronda · SkigebiedDolomiti Superski
- Selva di Val Gardena · Locatie en hoogteOpenStreetMap / Mapcarta
- Sellaronda · PistekaartDolomiti Superski
- Sellaronda · Lift- en pistestatusDolomiti Superski
- Selva di Val Gardena · Locatie en hoogteWikipedia
- Saslong · Feiten en gebiedsinformatieWikipedia