Granada · Andalusië · Spanje

Weer en sneeuwverwachting Sierra Nevada

Voor Sierra Nevada geeft de verwachting van Open-Meteo · DWD ICON, uitgegeven 8 nov, 16:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 2.100 m, 0 mm op 2.683 m en 0,3 mm op 3.300 m in de 24 uur vanaf 8 nov, 23:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Madrid). Bron van de verwachting

PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Sierra Nevada en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. Officiële skigebiedinformatie

De Sierra Nevada is het skigebied Pradollano in de bergen boven Granada. De liften gaan van ongeveer 2.100 m in het dorp tot 3.300 m bij de Veleta, en op de pistes staan geen bomen.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Geen actueel bericht
Liften
Niet gemeld
Pistes
Niet gemeld
Sneeuwhoogte
Niet gemeld
Seizoen
Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: Deze pagina behandelt het skigebied Sierra Nevada van Cetursa Sierra Nevada, met Pradollano als centrum. De stad Granada, de wandelroutes in het nationale park en andere Spaanse skigebieden zijn aparte onderwerpen; de voorspelling gebruikt één punt bij het dalstation van de gondel Al-Ándalus.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Geen recente lokale berichten

Schematisch berglandschap · Sierra Nevada

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

4 – 9 °C · 2.683 m · 8 nov – 10 nov

Open-Meteo · DWD ICON · Uitgegeven 8 nov, 16:00

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

Voor de Sierra Nevada zijn de waarden op 2.100, 2.683 en 3.300 m op hoogte gecorrigeerde modelvoorspellingen op het voorspellingspunt dalstation van de gondel Al-Ándalus, geen waarnemingen en geen aparte weerstations.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 8 nov 2026, 16:00 · Europe/Madrid · Open-Meteo · DWD ICON

Temperatuurverwachting per uur7,1 °C
Temperatuurverwachting per uur-2°0°11°8 nov, 2310 nov, 22
Uurlijkse verwachtingswaarden
Sierra Nevada · 2.683 m · Europe/Madrid
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
8 nov 2026, 23:007,10654,7
9 nov 2026, 00:006,80,5706,4
9 nov 2026, 01:006,81,7797
9 nov 2026, 02:006,90,4797,7
9 nov 2026, 03:007,10798,2
9 nov 2026, 04:006,90,1807,5
9 nov 2026, 05:0070787,8
9 nov 2026, 06:006,51,2896,7
9 nov 2026, 07:006,73,8957,9
9 nov 2026, 08:006,92956,9
9 nov 2026, 09:006,95,2956,2
9 nov 2026, 10:007,30,4847,2
9 nov 2026, 11:007,50,1847,3
9 nov 2026, 12:0080767,9
9 nov 2026, 13:008,30697,6
9 nov 2026, 14:008,50707,1
9 nov 2026, 15:008,60686,4
9 nov 2026, 16:0080726,6
9 nov 2026, 17:007,20756,3
9 nov 2026, 18:006,20776,7
9 nov 2026, 19:005,50817,1
9 nov 2026, 20:005,10807,2
9 nov 2026, 21:0050807,3
9 nov 2026, 22:004,80787
9 nov 2026, 23:004,50786,8
10 nov 2026, 00:0040786,4
10 nov 2026, 01:003,80746,2
10 nov 2026, 02:003,90666
10 nov 2026, 03:003,90585,6
10 nov 2026, 04:003,90635,6
10 nov 2026, 05:004,10615,4
10 nov 2026, 06:004,10645,1
10 nov 2026, 07:004,10614,7
10 nov 2026, 08:004,10594,3
10 nov 2026, 09:004,80614,2
10 nov 2026, 10:006,20614,2
10 nov 2026, 11:007,40564,4
10 nov 2026, 12:008,10534,3
10 nov 2026, 13:008,60554,4
10 nov 2026, 14:008,80524,5
10 nov 2026, 15:008,40554,4
10 nov 2026, 16:007,80534,5
10 nov 2026, 17:0070584,4
10 nov 2026, 18:005,80654,3
10 nov 2026, 19:004,80804,3
10 nov 2026, 20:004,50844,1
10 nov 2026, 21:004,50884
10 nov 2026, 22:004,50893,9
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
0 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
0/48 h
Langste aaneengesloten periode
0 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: +0,2 °C · 62 h

8 nov 2026, 10:00 → 8 nov 2026, 16:00

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: Open-Meteo · DWD ICON · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Madrid

2.100 m9°C2.683 m7,1°C3.300 m3°C
Geen 0 °C-doorgang tussen beschikbare hoogtes
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

8 nov, 23:00 → 9 nov, 23:00

2.100 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.683 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

3.300 m

0,3 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

2.100 m

0 h · Geschikt weer · 9/9 beoordeelde uren

23—Boven de beoordelingsgrens · 4,9°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 5,2°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 5,7°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 5,6°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 5,7°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 5,6°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 5,7°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 6,2°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 6,8°C
2.683 m

0 h · Geschikt weer · 9/9 beoordeelde uren

23—Boven de beoordelingsgrens · 3,8°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 4°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 4,8°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 4,9°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 5,1°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 5°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 4,9°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 5,4°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 6,1°C
3.300 m

0 h · Geschikt weer · 9/9 beoordeelde uren

23—Boven de beoordelingsgrens · 0,1°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 0,3°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 0,9°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 0,9°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 1,1°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 1,1°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 1,1°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 1,4°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 2,2°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

7,1°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

0 / 48 h

Langste koude periode: 0 h

Temperatuurverwachting per uur7,1 °C
Temperatuurverwachting per uur-2°0°11°8 nov, 2310 nov, 22
2.683 m · Europe/Madrid
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
8 nov 20267,1° / 7,1°0 mm (1 h)
9 nov 20264,5° / 8,6°15,4 mm (24 h)
10 nov 20263,8° / 8,8°0 mm (23 h)

Update van de aanbieder: 8 nov, 16:00 · Opgehaald: 8 nov, 18:17 · Europe/Madrid

Open-Meteo · DWD ICON ↗
Oriëntatie op de berg
2.100 m2.683 m3.300 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief
Bergjournaal

Wat veranderde in de verwachting?

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

0,2°C warmer in de overeenkomstige verwachtingsuren.

Overeenkomstige verwachtingsperiode8 nov 2026, 23:00 — 11 nov 2026, 13:0062 h · 2.683 m · Europe/Madrid

Uren tussen updates van de aanbieder6 h

Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
+0,2 °CEerdere verwachting: 5,7 °C
Nieuwste verwachting: 5,9 °C
Totale neerslagVerwachting
+2 mmEerdere verwachting: 13,4 mm
Nieuwste verwachting: 15,4 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
+0 mmEerdere verwachting: 0 mm
Nieuwste verwachting: 0 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd
+0 hEerdere verwachting: 0 h
Nieuwste verwachting: 0 h
DetailsEerdere verwachtingNieuwste verwachtingVerandering
Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting5,7 °C5,9 °C+0,2 °C
Totale neerslagVerwachting13,4 mm15,4 mm+2 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd0 mm0 mm+0 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd0 h0 h+0 h

Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.

Zo werkt de vergelijking+

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Verwachtingsstatus

2.100 mRecente verwachting8 nov 2026, 16:00
2.683 mRecente verwachting8 nov 2026, 16:00
3.300 mRecente verwachting8 nov 2026, 16:00

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Geen opgeslagen bericht voor deze bestemming.

Nieuws uit het skigebied

Al het nieuws over dit skigebied

Er is nog geen nieuwsbron voor dit skigebied.

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Sierra Nevada verwacht?

Voor Sierra Nevada geeft de verwachting van Open-Meteo · DWD ICON, uitgegeven 8 nov, 16:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 2.100 m, 0 mm op 2.683 m en 0,3 mm op 3.300 m in de 24 uur vanaf 8 nov, 23:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Madrid). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Sierra Nevada ?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Sierra Nevada. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Sierra Nevada ?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Sierra Nevada. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Granada · Andalusië · Spanje

Leer de berg kennen

Pradollano ligt aan de voet van open, boomloze hellingen. Twee gondels, Al-Ándalus en Borreguiles, brengen skiërs naar het plateau van Borreguiles, waar stoel- en sleepliften verdergaan richting de kant van de Veleta. Schematische afbeelding, geen kaart en geen actuele omstandigheden.

Hoogte van de liften
2.100–3.300 m[6]
Pistes
Meer dan 112 km · opgave van de exploitant[1]
Voorspellingspunt
Dalstation van de gondel Al-Ándalus[2]

Voor je skidag

Waar wordt de voorspelling voor de Sierra Nevada gemaakt?

Bij het dalstation van de gondel Al-Ándalus in Pradollano. De waarde op 2.683 m komt overeen met het bergstation van de gondel Borreguiles, en 3.300 m is het gepubliceerde hoogste punt van het skigebied.[2][5][6]

Is de lift- en pistestatus op deze pagina live?

De exploitant publiceert die in zijn officiële sneeuwrapport, hier gelinkt. Buiten het seizoen toont het rapport het gebied als gesloten; bekijk het met de eigen tijdstempel voordat je reist.[4]

Waar zie ik de pistes?

De pistekaart van de exploitant, hier gelinkt, toont zones en rondes. De exploitant noemt meer dan 112 km piste.[3][1]

Geldt deze pagina voor het hele gebergte Sierra Nevada?

Nee. Ze gaat alleen over het skigebied Pradollano. De rest van het gebergte, de stad Granada en de wandelroutes vallen buiten deze voorspelling.[1]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Cetursa Sierra Nevada · SkigebiedCetursa Sierra Nevada
  2. OpenStreetMap contributors · Locatie en hoogteOpenStreetMap bijdragers
  3. Cetursa Sierra Nevada · PistekaartCetursa Sierra Nevada
  4. Cetursa Sierra Nevada · Lift- en pistestatusCetursa Sierra Nevada
  5. OpenStreetMap contributors · Locatie en hoogteOpenStreetMap bijdragers
  6. Wikipedia · Feiten en gebiedsinformatieWikipedia
  7. Open-Meteo · DWD ICONOpen-Meteo