Savoie · Frankrijk
Weer en sneeuwverwachting Val Cenis
Voor Val Cenis geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 8 nov, 10:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.450 m, 0 mm op 2.100 m en 0 mm op 2.740 m in de 24 uur vanaf 8 nov, 15:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Paris). Bron van de verwachting
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Val Cenis en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. Officiële skigebiedinformatie
Val Cenis is een skigebied in de Haute-Maurienne in het departement Savoie, Frankrijk. Liften en pistes liggen tussen ongeveer 1.200 m en 2.740 m.
Vandaag in het kort
Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.
- Liften
- Niet gemeld
- Pistes
- Niet gemeld
- Sneeuwhoogte
- Niet gemeld
- Seizoen
- Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Gebiedsdekking: Deze pagina behandelt the Val Cenis ski area (Lanslevillard, Lanslebourg, Termignon). De verwachting gebruikt één punt bij het dalstation Vieux Moulin; andere skigebieden vallen erbuiten.
Jouw winterbeeld
Actueel overzicht
Geen recente lokale berichten
De sneeuw onder je ski’s.
Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.
Val Cenis
-1 – 4 °C · 2.100 m · 8 nov – 10 nov
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 8 nov, 10:00
Bronnen en methode
Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.
De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.
Voor Val Cenis zijn de waarden op 1.450, 2.100 en 2.740 m op hoogte aangepaste modelverwachtingen op het verwachtingspunt dalstation Vieux Moulin, geen waarnemingen of aparte weerstations.
De berg, uur voor uur
Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.
Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48
Uitgegeven: 8 nov 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Uurlijkse verwachtingswaarden
| Lokale tijd | Temperatuur °C | Neerslag mm | Luchtvochtigheid % | Wind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 8 nov 2026, 15:00 | 1,4 | 0 | 70 | 2,8 |
| 8 nov 2026, 16:00 | 1,3 | 0 | 75 | 2,4 |
| 8 nov 2026, 17:00 | 1,2 | 0 | 76 | 2 |
| 8 nov 2026, 18:00 | 0,9 | 0 | 76 | 1,4 |
| 8 nov 2026, 19:00 | 1,2 | 0 | 73 | 1,1 |
| 8 nov 2026, 20:00 | 0,2 | 0 | 75 | 0,6 |
| 8 nov 2026, 21:00 | 0,3 | 0 | 78 | 2,2 |
| 8 nov 2026, 22:00 | 0,3 | 0 | 79 | 1,1 |
| 8 nov 2026, 23:00 | -0,4 | 0 | 80 | 0,3 |
| 9 nov 2026, 00:00 | -0,7 | 0 | 81 | 0,3 |
| 9 nov 2026, 01:00 | -0,5 | 0 | 79 | 0,6 |
| 9 nov 2026, 02:00 | -0,6 | 0 | 81 | 0,3 |
| 9 nov 2026, 03:00 | -0,5 | 0 | 79 | 1 |
| 9 nov 2026, 04:00 | -0,3 | 0 | 77 | 1,2 |
| 9 nov 2026, 05:00 | 0,1 | 0 | 76 | 1,2 |
| 9 nov 2026, 06:00 | 0,3 | 0 | 75 | 1,3 |
| 9 nov 2026, 07:00 | 0,5 | 0 | 74 | 1,5 |
| 9 nov 2026, 08:00 | 0,9 | 0 | 71 | 1,8 |
| 9 nov 2026, 09:00 | 1,5 | 0 | 71 | 1,5 |
| 9 nov 2026, 10:00 | 1,6 | 0 | 76 | 3 |
| 9 nov 2026, 11:00 | 2,2 | 0 | 78 | 3,5 |
| 9 nov 2026, 12:00 | 2,7 | 0 | 77 | 4,1 |
| 9 nov 2026, 13:00 | 3,3 | 0 | 78 | 4,3 |
| 9 nov 2026, 14:00 | 3,2 | 0 | 81 | 4,4 |
| 9 nov 2026, 15:00 | 3 | 0 | 83 | 4,3 |
| 9 nov 2026, 16:00 | 2,7 | 0,1 | 84 | 4,3 |
| 9 nov 2026, 17:00 | 2,6 | 0 | 86 | 4,4 |
| 9 nov 2026, 18:00 | 2,7 | 0,1 | 85 | 3,6 |
| 9 nov 2026, 19:00 | 3 | 0 | 85 | 2,8 |
| 9 nov 2026, 20:00 | 3 | 0 | 86 | 2,3 |
| 9 nov 2026, 21:00 | 3,1 | 0 | 86 | 2,3 |
| 9 nov 2026, 22:00 | 3,2 | 0,2 | 86 | 2 |
| 9 nov 2026, 23:00 | 3,3 | 0,2 | 85 | 1,8 |
| 10 nov 2026, 00:00 | 3,3 | 0,1 | 85 | 2,2 |
| 10 nov 2026, 01:00 | 3,2 | 0,5 | 87 | 2,1 |
| 10 nov 2026, 02:00 | 3,5 | 0,4 | 86 | 1,9 |
| 10 nov 2026, 03:00 | 3,4 | 0,9 | 87 | 1,1 |
| 10 nov 2026, 04:00 | 3,2 | 1 | 88 | 1,1 |
| 10 nov 2026, 05:00 | 3,4 | 0,3 | 89 | 0,9 |
| 10 nov 2026, 06:00 | 3,6 | 0 | 88 | 1 |
| 10 nov 2026, 07:00 | 3,5 | 0 | 89 | 0,8 |
| 10 nov 2026, 08:00 | 3,6 | 0 | 88 | 0,5 |
| 10 nov 2026, 09:00 | 3,8 | 0,4 | 87 | 0,2 |
| 10 nov 2026, 10:00 | 3,5 | 3 | 93 | 0,4 |
| 10 nov 2026, 11:00 | 2,9 | 4,1 | 95 | 1 |
| 10 nov 2026, 12:00 | 3 | 1,8 | 100 | 1,7 |
| 10 nov 2026, 13:00 | 2,9 | 2,2 | 100 | 1,4 |
| 10 nov 2026, 14:00 | 2,6 | 1,4 | 100 | 1,6 |
- Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
- 0 mm waterequivalent
- Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
- 6/48 h
- Langste aaneengesloten periode
- 6 h
Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.
Weer voor sneeuwproductie
Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.
Stull (2011)Zo veranderde de verwachting
Nog geen vergelijkbare verwachtingsgeschiedenis.
Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario
Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.
Seizoensvooruitzicht
Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.
Berggegevens per uur
Eén berg. Verschillende omstandigheden.
Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.
Europe/Paris
Berekening
Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.
-2,7°C
Wind: 2,8 m/s · Neerslag: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 8 nov, 10:001,4°C
Wind: 2,8 m/s · Neerslag: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 8 nov, 10:005,9°C
Wind: 3 m/s · Neerslag: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 8 nov, 10:00Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.
Verwachte sneeuwval
Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.
8 nov, 15:00 → 9 nov, 15:00
1.450 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.100 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.740 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
Weer voor sneeuwproductie vannacht
Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.
0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
6 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar
Berekening voor sneeuwproductie
Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.
Vooruitblik op korte termijn
Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.
Luchttemperatuur
1,4°Weerkansen voor sneeuwproductie
6 / 48 hLangste koude periode: 6 h
| Reisdatums | Luchttemperatuur °C | Neerslag mm |
|---|---|---|
| 8 nov 2026 | -0,4° / 1,4° | 0 mm (9 h) |
| 9 nov 2026 | -0,7° / 3,3° | 0,7 mm (24 h) |
| 10 nov 2026 | 2,6° / 3,8° | 16,1 mm (15 h) |
Update van de aanbieder: 8 nov, 10:00 · Opgehaald: 8 nov, 13:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Schematisch hoogteprofiel
Zo berekenen we dit
Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.
Stull (2011) ↗Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario voor sneeuwbalans
Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.
Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.
Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.
Verwachtingsarchief
Wat veranderde in de verwachting?
Geen eerdere verwachting voor deze vergelijking.
Vergelijkingsdetails
Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.
Uitgegeven: 8 nov 2026, 10:00 · Opgehaald: 8 nov 2026, 13:17
Open opgeslagen verwachting ↗
De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.
Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.
Sneeuw en liften
Officiële skigebiedinformatieGeen opgeslagen bericht voor deze bestemming.
Nieuws uit het skigebied
Al het nieuws over dit skigebiedNog geen nieuws voor Val Cenis. Berichten verschijnen alleen uit bronnen met een vastgelegde basis voor hergebruik, en voor dit skigebied is die er niet.
Vragen over sneeuw en liften
Hoeveel sneeuw wordt er in Val Cenis verwacht?
Voor Val Cenis geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 8 nov, 10:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.450 m, 0 mm op 2.100 m en 0 mm op 2.740 m in de 24 uur vanaf 8 nov, 15:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Paris). Bron van de verwachting ↗
Hoeveel sneeuw ligt er in Val Cenis ?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Val Cenis. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗
Welke liften zijn open in Val Cenis ?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Val Cenis. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗
Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?
Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.
De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.
Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.
Leer de berg kennen
Plaatsen en sectoren in de bronnen: Lanslebourg, Lanslevillard, Termignon, Sollières-Sardières, Bramans. Schematische afbeelding, geen kaart en geen actuele omstandigheden.
Voor je skidag
Is Val Cenis nu open?
Deze pagina toont nog geen lift- en pistestatus voor dit skigebied, omdat er op 8 november 2026 geen leesbare officiële bron beschikbaar was. Gebruik de officiële website voor de actuele exploitatie.[1]
Waar komen de omstandigheden op deze pagina vandaan?
De sneeuwhoogte komt van het dagelijkse Météo-France-station La Berche (2 101 m). Deze pagina toont geen live liftstatus.[3]
Behandelt deze pagina heel Val Cenis?
Ze behandelt de dorpen Lanslevillard, Lanslebourg en Termignon van Val Cenis met één verwachtingspunt in Lanslevillard. De omstandigheden kunnen per dorp en sector verschillen.[4][2]
Zijn de verwachtingen op 1.450, 2.100 en 2.740 m voor Val Cenis waarnemingen?
Nee. Het zijn modelwaarden die op deze hoogtes zijn aangepast en op één representatief punt zijn berekend (dalstation Vieux Moulin).[2]
Bestemmingsbronnen
PisteWindow · Gecontroleerd
- Wikipedia · SkigebiedWikipedia
- OpenStreetMap · Locatie en hoogteOpenStreetMap bijdragers
- Météo-France · SneeuwberichtMétéo-France
- Wikipedia · Feiten en gebiedsinformatieWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo