Savoie · Franske Alpene · Frankrike
Les Arcs: værmelding og snøvarsel
For Les Arcs viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 040 m og 0 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Les Arcs: Heiser: 0 av 18 åpne (ARC 2000 · Oppført av kilden: alpin sektor; Official operator / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Les Arcs reiser seg over Bourg-Saint-Maurice i fire stasjoner, Arc 1600, 1800, 1950 og 2000, med de gamle sidedalene Peisey-Vallandry og Villaroger ytterst.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 18 åpneARC 2000 · Oppført av kilden: alpin sektor
- ARC 1600 · Oppført av kilden: alpin sektor 0 av 10 åpne
- ARC 1800 · Oppført av kilden: alpin sektor 0 av 10 åpne
- VILLAROGER · Oppført av kilden: alpin sektor 0 av 4 åpne
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselpunktet ligger på 2 040 m, mellom Arc 1950 og Arc 2000. Arc 1600 ligger 440 m lavere, og toppen av Aiguille Rouge er ikke dette punktet, så les heis- og løypenavn og ikke bare været.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Les Arcs
−1 – 5 °C · 2 040 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Trinnet 1 600 m tilsvarer omtrent Arc 1600, 2 040 m Arc 1950–2000 og 3 000 m de høye heisene; de er modellestimater for ett referansepunkt (45,573333° N, 6,826667° Ø), ikke stasjonsmålinger.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 2,1 | 0 | 61,3 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 2,6 | 0 | 53,9 | 3,8 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 2,7 | 0 | 52,1 | 3,6 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 2,8 | 0 | 52,2 | 3,7 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 2,4 | 0 | 54,7 | 3,7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 1,6 | 0 | 58,5 | 3,5 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 0,3 | 0 | 67,1 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −0,6 | 0 | 75,4 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −0,6 | 0 | 76 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,7 | 0 | 76,2 | 3,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −1,1 | 0 | 79,4 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1 | 0 | 80,8 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −0,7 | 0 | 80,9 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −0,8 | 0 | 82,6 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −0,3 | 0 | 80,3 | 3,7 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −0,2 | 0 | 79,5 | 3,6 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −0,9 | 0 | 82,2 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −1 | 0 | 82,8 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −1,4 | 0 | 84,2 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −1,2 | 0 | 83,6 | 3 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −1,4 | 0 | 84,2 | 3 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −0,5 | 0 | 81,4 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1,3 | 0 | 72,1 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,7 | 0 | 66,6 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 3,6 | 0 | 62,9 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 4,1 | 0 | 61,8 | 3,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 4,9 | 0 | 59,6 | 3,3 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 5 | 0 | 59,8 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 4,4 | 0 | 62,4 | 3 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 3,7 | 0 | 65,6 | 3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2,3 | 0 | 73,6 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 1,8 | 0,1 | 78,6 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,1 | 0,6 | 84,6 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,8 | 0,3 | 88,1 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0,7 | 0 | 89,2 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0,6 | 0,3 | 89,2 | 3 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0,6 | 2,7 | 89,3 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0,2 | 0,2 | 90,2 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,3 | 0 | 91,5 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 0 | 0,2 | 91,4 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 0,1 | 0,1 | 91,8 | 2,3 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,2 | 0,5 | 92,4 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0 | 0,8 | 93,4 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,1 | 0,6 | 94,7 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,4 | 0,2 | 94,3 | 2 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0 | 0 | 91 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 1,3 | 0 | 82,7 | 2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 2,3 | 0 | 76,9 | 1,7 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 14/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 8 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 50 h
4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−3,9°C
Vind: 3,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:172,1°C
Vind: 3,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:174,5°C
Vind: 3,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
1 600 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 040 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
3 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
2,1°Mulighet for snøproduksjon
14 / 48 hLengste kuldeperiode: 8 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −1,1° / 2,8° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | −1,4° / 5° | 4 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,4° / 2,3° | 2,6 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:17 · Europe/Paris
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 13:0050 h · 2 040 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,2 °CTidligere varsel: 0,8 °C
Siste varsel: 1 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +1,3 mmTidligere varsel: 5,3 mm
Siste varsel: 6,6 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,8 mmTidligere varsel: 4,2 mm
Siste varsel: 5 mm - Timer med egnet værModellert
- −1 hTidligere varsel: 15 h
Siste varsel: 14 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 0,8 °C | 1 °C | +0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 5,3 mm | 6,6 mm | +1,3 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 4,2 mm | 5 mm | +0,8 mm |
| Timer med egnet værModellert | 15 h | 14 h | −1 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 00:17
Hentet: 4. nov. 2026, 01:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 06:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry
ARC 1600 · Oppført av kilden: alpin sektorRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Alpin oversikt oppført av kilden. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- FUNICULAIRE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ARPETTE. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CACHETTE. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MONT BLANC. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CLOCHERET. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COMBETTES. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MILLERETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- SNOWPARK · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TOMMELET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VEZAILLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
ARC 1800 · Oppført av kilden: alpin sektorRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Alpin oversikt oppført av kilden. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- DAHU · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TRANSARC 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TRANSARC 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VILLARDS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CARRELEY. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VAGERE. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CHARMETTOGER. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- JARDIN ALPIN · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 1ere GLISSE 1800 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 1ers VIRAGES 1800 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
ARC 2000 · Oppført av kilden: alpin sektorRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 18
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Alpin oversikt oppført av kilden. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- AIGUILLE ROUGE.. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VARET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ARCABULLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PRE ST ESPRIT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- BOIS DE L'OURS. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- COMBORCIERE. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- MARMOTTES. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PLAGNETTES. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRAND COL. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LANCHETTES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ST JACQUES. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- LAC DES COMBES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- RHODOS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ELDORADOR. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- ETERLOU · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- FLAMME OLYMPIQUE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PLAN VERT. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CABRIOLET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
VILLAROGER · Oppført av kilden: alpin sektorRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 4
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Alpin oversikt oppført av kilden. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- VILLAROGER. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- DROSET. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- RHONAZ. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- AZURE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Météo-France · Paradiski NIVO stations
Stasjon Les ArcsArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 23. apr. 2026, 14:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Arcs (2 040 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 115 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry
ARC 1600 · Oppført av kilden: alpin sektor4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗ARC 1800 · Oppført av kilden: alpin sektor4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗ARC 2000 · Oppført av kilden: alpin sektor4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 18
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗VILLAROGER · Oppført av kilden: alpin sektor4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 4
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry
ARC 1600 · Oppført av kilden: alpin sektor3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗ARC 1800 · Oppført av kilden: alpin sektor3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗ARC 2000 · Oppført av kilden: alpin sektor3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 18
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗VILLAROGER · Oppført av kilden: alpin sektor3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 4
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Paradiski NIVO stations
Stasjon Les Arcs4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 23. apr. 2026, 14:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Les Arcs (2 040 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 115 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Les Arcs?
For Les Arcs viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 02:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 600 m, 0 mm på 2 040 m og 0 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Les Arcs?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Les Arcs. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Les Arcs?
Heiser: 0 av 18 åpne (ARC 2000 · Oppført av kilden: alpin sektor; Official operator / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
En enkelt nedfart fra Aiguille Rouge til Villaroger faller omtrent 2 026 m på 7 km og viser hvor langt terrenget strekker seg under stasjonene. Tegningen er skjematisk, ikke et løypekart.
Før skidagen
Kan jeg komme til Les Arcs med tog?
Togene stopper i Bourg-Saint-Maurice, og en kabelbane forbinder stasjonen med Arc 1600 på omtrent 7 minutter. Sjekk kabelbanens egen rutetabell; den er ikke en del av skivarselet.[4]
Er Villaroger eller Peisey-Vallandry det samme som Arc 1800?
Nei. Villaroger ligger rundt 1 200 m på nordsiden og er avhengig av kunstsnø mye av sesongen, mens Vanoise Express går fra Peisey-Vallandry. Varselet på 2 040 m beskriver ingen av stedene.[4]
Hvor aktuell er snødybden på 115 cm?
Det er en arkivverdi fra 23. april 2026 fra Météo-Frances stasjon og viser hvordan sesongen sluttet, ikke dagens snødybde. Sammenlign datoen før du trekker konklusjoner.[3]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Les Arcs · SkiområdeLes Arcs turistkontor
- Les Arcs · Heis- og løypestatusLes Arcs operatør
- Météo-France · Les Arcs · SnørapportMétéo-France
- Les Arcs · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo