Savoie · Frankrike
Peisey-Vallandry: værmelding og snøvarsel
For Peisey-Vallandry viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 568 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 300 m de neste 24 timene fra 5. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Peisey-Vallandry: Heiser: 0 av 10 åpne (PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor; Official operator / Lumiplan; Hentet 5. nov., 08:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Start i Vallandry og sjekk forbindelsene mot Les Arcs og La Plagne.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 10 åpnePEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Åpner 12. des. · om 37 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Områdets dekning: Punktvarselet ligger i Vallandry. Tallet 425 km gjelder det sammenhengende skiområdet Paradiski, ikke Peisey-Vallandry alene. Alpin- og langrennsområdene er separate.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Peisey-Vallandry
−1 – 6 °C · 2 000 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 04:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Modellverdier på 1 568, 2 000 og 2 300 m bruker punktet ved turistkontoret i Vallandry (45,554073° N, 6,762214° Ø). De er høydejusterte varsler, ikke målinger eller separate stasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 5. nov. 2026, 04:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 09:00 | 1,2 | 0 | 64 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 2,7 | 0 | 69 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 4,5 | 0 | 73 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 5,6 | 0 | 65 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 5,9 | 0 | 70 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 6 | 0 | 68 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 5,7 | 0 | 70 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 5,5 | 0 | 72 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 4,9 | 0 | 74 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 3,3 | 0 | 72 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 3 | 0 | 68 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,6 | 0 | 69 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 2,4 | 0 | 70 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 2,4 | 0 | 70 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 2,7 | 0 | 70 | 1 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 2,1 | 0 | 71 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 2 | 0 | 72 | 1 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 2,1 | 0 | 71 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 1,5 | 0 | 74 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 2,2 | 0 | 69 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 1,7 | 0 | 71 | 1 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 1,4 | 0 | 72 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 1,2 | 0 | 72 | 1 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0,8 | 0 | 75 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 0,6 | 0 | 78 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 0,8 | 0 | 81 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 2,4 | 0 | 77 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 3,8 | 0 | 71 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 4,6 | 0 | 69 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 4,6 | 0 | 70 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 3,8 | 0 | 81 | 1 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 2,3 | 0,1 | 93 | 1 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 1,3 | 0,2 | 97 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | 0,7 | 0,2 | 98 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | 0,6 | 0,1 | 98 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | 0,2 | 0,1 | 100 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | −0,3 | 0,3 | 99 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | −0,3 | 0,5 | 99 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | −0,4 | 0,9 | 99 | 0,2 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | −0,4 | 0,8 | 97 | 0,8 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | −0,4 | 0,2 | 96 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 02:00 | −0,3 | 0 | 97 | 0,3 |
| 7. nov. 2026, 03:00 | −0,1 | 0,1 | 97 | 0,6 |
| 7. nov. 2026, 04:00 | −0,5 | 0 | 100 | 0,8 |
| 7. nov. 2026, 05:00 | 0,1 | 0 | 91 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 06:00 | −0,1 | 0 | 87 | 0,6 |
| 7. nov. 2026, 07:00 | −0,4 | 0 | 86 | 0,9 |
| 7. nov. 2026, 08:00 | −0,6 | 0 | 90 | 1,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,3 °C · 66 h
5. nov. 2026, 01:00 → 5. nov. 2026, 04:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−0,7°C
Vind: 2,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 04:001,2°C
Vind: 2,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 04:005,8°C
Vind: 0,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 04:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 09:00 → 6. nov., 09:00
1 568 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 300 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
8 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
1,2°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | 1,2° / 6° | 0 mm (15 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,4° / 4,6° | 2,4 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | −0,6° / 0,1° | 1,1 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 5. nov., 04:00 · Hentet: 5. nov., 08:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,3°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 09:00 — 8. nov. 2026, 03:0066 h · 2 000 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,3 °CTidligere varsel: 1,5 °C
Siste varsel: 1,8 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −6,5 mmTidligere varsel: 10 mm
Siste varsel: 3,5 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- −2,6 mmTidligere varsel: 5 mm
Siste varsel: 2,4 mm - Timer med egnet værModellert
- +1 hTidligere varsel: 5 h
Siste varsel: 6 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 1,5 °C | 1,8 °C | +0,3 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 10 mm | 3,5 mm | −6,5 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 5 mm | 2,4 mm | −2,6 mm |
| Timer med egnet værModellert | 5 h | 6 h | +1 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00
Hentet: 5. nov. 2026, 03:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 5. nov. 2026, 04:00
Hentet: 5. nov. 2026, 08:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry
PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektorRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Alpin oversikt oppført av kilden. Observasjonstidspunkt og tilgang er ikke verifisert.
Heisstatus
- TELEVILLAGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- VALLANDRY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- DERBY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- GRIZZLY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PEISEY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 2300 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- PARCHEY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 1ER VIRAGES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- CABRI. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 1ERE GLISSE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry
PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry
PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Lumiplan · Les Arcs og Peisey-Vallandry
PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 10
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Peisey-Vallandry?
For Peisey-Vallandry viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 568 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 300 m de neste 24 timene fra 5. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Peisey-Vallandry?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Peisey-Vallandry. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Peisey-Vallandry?
Heiser: 0 av 10 åpne (PEISEY-VALLANDRY · Oppført av kilden: alpin sektor; Official operator / Lumiplan; Hentet 5. nov., 08:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Den skjematiske illustrasjonen viser en skogkledd fjellside og en kabelforbindelse. Den er verken løypekart eller et bilde av aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvordan er Peisey-Vallandry forbundet med La Plagne?
Vanoise Express forbinder områdene. Sjekk den offisielle rapporten for forbindelsen og returen før du drar.[1][3]
Gjelder 425 km bare Peisey-Vallandry?
Nei. Turistkontoret oppgir 425 km for det sammenhengende skiområdet Paradiski.[1]
Beskriver varselet hver løype?
Nei. Det modellerer ett punkt i Vallandry på ulike høyder; vind og vær varierer i terrenget.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Peisey-Vallandry · SkiområdeOffice de Tourisme de Peisey-Vallandry
- Vallandry · Plassering og høydeOffice de Tourisme de Peisey-Vallandry via Cirkwi
- Les Arcs · Peisey-Vallandry · Heis- og løypestatusLumiplan / Les Arcs–Peisey-Vallandry
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo