Aostadalen · Italia
Valtournenche: værmelding og snøvarsel
For Valtournenche viser varselet fra MET Norway og Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00 – 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 524 m, 3,9 mm på 2 200 m og 3,9 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde
Meldte forhold for Valtournenche: Heiser: 0 av 8 åpne (IT · Valtournenche · SkiLife · Drift ifølge kilden; SkiLife; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 23 åpne (IT · Valtournenche · SkiLife · Drift ifølge kilden; SkiLife; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon
Valtournenche er den gamle dallandsbyen på den italienske siden, på rundt 1 524 m i øvre Valtournenche-dal. Breuil-Cervinia, høyfjellsstedet de fleste skiløpere mener med Cervinia, er en grend i samme kommune og ligger mer enn 500 m høyere.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.
- Heiser
- 0 av 8 åpneIT · Valtournenche · SkiLife · Drift ifølge kilden
- Løyper
- 0 av 23 åpneIT · Valtournenche · SkiLife · Drift ifølge kilden
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Varselet gjelder landsbypunktet, ikke Breuil-Cervinia eller det felles området Cervino Ski Paradise. Operatørens Cervinia-side publiserer heis- og løypekart for Matterhorn-området, og Cervinia har her sin egen side for høyfjellsstedet.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Valtournenche
−3 – 1 °C · 2 200 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 1 524, 2 200 og 3 000 m er modellestimater for landsbypunktet (45,87698° N, 7,62279° Ø), ikke målinger. Heisen til Testa Grigia på 3 480 m og Plateau Rosa på omtrent 3 500 m ligger over det øverste nivået.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | −1,5 | 0 | 97 | 0,5 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | −1,4 | 0,1 | 99 | 1,1 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | −1,5 | 0,2 | 100 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | −1,4 | 0,2 | 100 | 2,3 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | −1,7 | 0,5 | 100 | 2,3 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | −1,9 | 0,5 | 100 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | −2,1 | 0,3 | 100 | 1 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −2,2 | 0,3 | 100 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −2,3 | 0,2 | 98 | 0,5 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −2,4 | 0,1 | 97 | 0,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −2,5 | 0,1 | 98 | 0,3 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −2,3 | 0,1 | 91 | 1 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −2,5 | 0 | 92 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −2,6 | 0,1 | 93 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −2,5 | 0,1 | 93 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −2,4 | 0,2 | 93 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −2,6 | 0,2 | 94 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −2,5 | 0,1 | 93 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −2,5 | 0,1 | 96 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −2,5 | 0,1 | 94 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −2,4 | 0,1 | 91 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −1,6 | 0,1 | 88 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | −0,9 | 0,1 | 97 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | −0,6 | 0,1 | 97 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 0 | 0 | 99 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 0,6 | 0 | 98 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 0,8 | 0 | 99 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 0,8 | 0 | 94 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 0,7 | 0 | 92 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 0,3 | 0 | 90 | 1 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 0 | 0 | 76 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 0 | 0 | 77 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −0,5 | 0 | 80 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −0,7 | 0 | 85 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0 | 0 | 81 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,5 | 0 | 84 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,2 | 0 | 77 | 2,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 0 | 0 | 72 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,1 | 0 | 76 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −1,1 | 0,1 | 96 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,9 | 0,5 | 92 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,8 | 0,5 | 94 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −0,8 | 0,6 | 96 | 1 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −0,9 | 0,5 | 96 | 1 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −1 | 0,6 | 95 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −1,1 | 0,5 | 95 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,5 | 0,3 | 95 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,3 | 0,2 | 92 | 0,3 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 3,9 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 19/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 16 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0 · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Rome
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−6,7°C
Vind: 0,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:00−1,5°C
Vind: 0,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 07:001,6°C
Vind: 2,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
1 524 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
3,9 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
3 000 m
3,9 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−1,5°Mulighet for snøproduksjon
19 / 48 hLengste kuldeperiode: 16 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −2,5° / −1,4° | 2,6 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | −2,6° / 0,8° | 1,3 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,1° / 0,1° | 3,8 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 09:17 · Europe/Rome
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Valtournenche Murailles
Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.
Ingen lagret rapport. Se den offisielle kilden.
SkiLife · Valtournenche snow report
Valtournenche · Snørapport Salette og baseArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 03-11-2026 16:46
| Målested | cm |
|---|---|
| Salette (2 245 m) · Rapportert snødybdeSnømengde rapportert av SkiLife for stedet. Observasjonstidspunkt og målemetode er ubekreftet. | 15 |
| Valtournenche base (1 524 m) · Rapportert snødybdeSnømengde rapportert av SkiLife for stedet. Observasjonstidspunkt og målemetode er ubekreftet. | 10 |
SkiLife · Drift · Valtournenche
IT · Valtournenche · SkiLife · Drift ifølge kildenRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 09:36
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 8
Løypestatus · 0 / 23
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun navngitte lokale elementer oppført av kilden; gjeldende tilgang og fullstendig oversikt er ikke verifisert.
Heisstatus
- B - Buffalo · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- C - Segg. Becca d'Aran · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- D - Desert · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- D - Salette · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- E - Segg. La Motta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- F - Segg. Bec Carre · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- G - Segg. DuCol · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- H - SG h GRAN SOMETTA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Løypestatus
- 1 R BLANCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 10 DU COL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 11 GRAN SOMETTA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 12 GRAN LAGO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 14 TUNNEL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 15 E NOUSSAN · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 15A SIGARI · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 16 GRAN COLLET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 18 PARCO GIOCHI · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 1A CHATEAU · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 1BIS TRECAR · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 2 CAMPETTO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 20 SKI CROSS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 3 CROTS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 4 MOTTA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 5 CANESTRINI · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 5A CANESTRINI BIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 6 CANALINO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 7 100 FONTAINE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 8 ROISETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 8A BECCA D'ARAN · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 8BIS SALETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 9 BARACON · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Forbindelser etter retning
De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.
Valtournenche → Cervinia-Valtournenche
- Cervinia-Valtournenche · Meldt stengt
Zermatt / Cervinia · publiserte sektorer
Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.
IT · Valtournenche · ingen heisoversikt levertArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
SkiLife · Valtournenche snow report
Valtournenche · Snørapport Salette og base4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 03-11-2026 16:46
| Målested | cm |
|---|---|
| Salette (2 245 m) · Rapportert snødybdeSnømengde rapportert av SkiLife for stedet. Observasjonstidspunkt og målemetode er ubekreftet. | 15 |
| Valtournenche base (1 524 m) · Rapportert snødybdeSnømengde rapportert av SkiLife for stedet. Observasjonstidspunkt og målemetode er ubekreftet. | 10 |
SkiLife · Drift · Valtournenche
IT · Valtournenche · SkiLife · Drift ifølge kilden4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 09:36
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 8
Løypestatus · 0 / 23
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SkiLife · Drift · Valtournenche
IT · Valtournenche · SkiLife · Drift ifølge kilden3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 16:46
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 8
Løypestatus · 0 / 23
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Zermatt / Cervinia · publiserte sektorer
IT · Valtournenche · ingen heisoversikt levert4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Zermatt / Cervinia · publiserte sektorer
IT · Valtournenche · ingen heisoversikt levert3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Valtournenche?
For Valtournenche viser varselet fra MET Norway og Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00 – 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 524 m, 3,9 mm på 2 200 m og 3,9 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Valtournenche?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Valtournenche. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Valtournenche?
Heiser: 0 av 8 åpne (IT · Valtournenche · SkiLife · Drift ifølge kilden; SkiLife; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 23 åpne (IT · Valtournenche · SkiLife · Drift ifølge kilden; SkiLife; Hentet 4. nov., 10:08 · kildetid ubekreftet). Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Ifølge Wikipedia ligger skiområdet i Breuil-Cervinia mellom 2 050 og 3 500 m, med taubanen Breuil–Plan Maison på 2 555 m og en heis til Testa Grigia på 3 480 m. Stedet deler skiområde med Zermatt via Plateau Rosa-breen og når en del av Valtournenche-området via Cime Bianche-passet.
Før skidagen
Er Valtournenche det samme som Cervinia?
Nei. Valtournenche er kommunens landsby på rundt 1 524 m. Breuil-Cervinia, på 2 050 m, er en grend i samme kommune og basen for det meste skikjøringen i høyden. Bruk denne siden for landsbyen og Cervinia-siden for stedet.[5][4]
Kan jeg stå på ski fra Valtournenche til Zermatt?
Stedet Breuil-Cervinia deler skiområde med Zermatt via Plateau Rosa-breen. Ifølge Wikipedia virker forbindelsen når været tillater det og de italienske heisene er åpne. Den starter fra høyfjellsstedet, ikke fra landsbyen.[5]
Hvor finner jeg det offisielle italienske løypekartet?
Operatørens side tilbyr en PDF med navnet Slopes and ski lifts in the Matterhorn area og reklamerer for appen Cervino Ski Paradise til løypesøk og vær. Adressen er Località Bardoney i Breuil Cervinia.[3]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Valtournenche · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Valtournenche · Plassering og høydeAostadalen Turisme
- Valtournenche · SkiområdeCervino S.p.A.
- Valtournenche · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Breuil-Cervinia · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo