Valais · Sveits
Zermatt: værmelding og snøvarsel
For Zermatt viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 608 m, 0 mm på 2 200 m og 0 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde
Meldte forhold for Zermatt: Heiser: 0 av 8 åpne (CH · Matterhorn Glacier Paradise – Schwarzsee · Oppført av kilden: heiser; Zermatt Bergbahnen; Hentet 4. nov., 20:54 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 30 cm (ved Matterhorn Glacier Paradise; skistedets rapport; Zermatt Bergbahnen; Hentet 4. nov., 20:54 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Zermatt er den bilfrie sveitsiske landsbyen ved foten av Matterhorn og den sveitsiske enden av det den italienske operatøren markedsfører som Cervino Ski Paradise. Varselet gjelder landsbypunktet; breen og den italienske siden ligger mye høyere og lenger unna.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 8 åpneCH · Matterhorn Glacier Paradise – Schwarzsee · Oppført av kilden: heiser
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- 30 cmved Matterhorn Glacier Paradise · skistedets rapport
- Sesong
- Sesong 1. nov. – 2. maiOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Områdets dekning: Operatørens Zermatt-side fører opp fem skiområder: Matterhorn Glacier Paradise–Schwarzsee, Sunnegga–Rothorn, Gornergrat, Breuil-Cervinia og Valtournenche. De to siste er italienske og har egne sider; ingen av de fem er en landsbyvarsel.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Zermatt
−2 – 5 °C · 2 200 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 16:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Nivåene 1 608, 2 200 og 3 000 m er modellestimater for landsbypunktet (46,019985° N, 7,748632° Ø), ikke målinger. Klein Matterhorn på 3 883 m ligger langt over det øverste nivået, så breforhold krever operatørens egen rapport.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 16:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1,5 | 0 | 69 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −1,6 | 0 | 69 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −1,5 | 0 | 67 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −1,1 | 0 | 65 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −1,4 | 0 | 67 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −1,5 | 0 | 69 | 3 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −1,4 | 0 | 68 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −1,5 | 0 | 69 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −1,3 | 0 | 68 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −1,2 | 0 | 67 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −1 | 0 | 68 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | −0,4 | 0 | 67 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 1,6 | 0 | 64 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 2,8 | 0 | 61 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 4,1 | 0 | 58 | 1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 4,7 | 0 | 57 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 4,9 | 0 | 61 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 5 | 0 | 61 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 4,5 | 0 | 63 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 2,9 | 0 | 65 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 2,2 | 0 | 66 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 1,5 | 0 | 69 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 1,4 | 0 | 66 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 1,3 | 0 | 66 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 1,2 | 0 | 69 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,2 | 0 | 71 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,9 | 0 | 70 | 2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 1,7 | 0 | 73 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,6 | 0 | 77 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 1,1 | 0,5 | 89 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 0,8 | 1,1 | 91 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 0,8 | 1 | 91 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 0,9 | 0,4 | 88 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 0,8 | 0,1 | 85 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 1 | 0 | 82 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 1,6 | 0 | 81 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 2 | 0,1 | 84 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 2,2 | 0,1 | 87 | 1 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 2,1 | 0 | 91 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 1,7 | 0 | 98 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 0,4 | 1,4 | 98 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 0,6 | 0,8 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 0,3 | 0,6 | 100 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | −0,2 | 0,1 | 100 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | −0,6 | 0,4 | 100 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | −0,8 | 0,5 | 100 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | −0,8 | 0,3 | 100 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | −0,8 | 0,1 | 100 | 0,5 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 12/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 12 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0 °C · 64 h
4. nov. 2026, 10:00 → 4. nov. 2026, 16:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−5°C
Vind: 0,8 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 16:00−1,5°C
Vind: 2,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 16:001°C
Vind: 1,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 16:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 22:00 → 5. nov., 22:00
1 608 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
3 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
10 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
10 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−1,5°Mulighet for snøproduksjon
12 / 48 hLengste kuldeperiode: 12 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −1,6° / −1,5° | 0 mm (2 h) |
| 5. nov. 2026 | −1,5° / 5° | 0 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −0,8° / 2,2° | 7,5 mm (22 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 16:00 · Hentet: 4. nov., 19:17 · Europe/Zurich
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 22:00 — 7. nov. 2026, 14:0064 h · 2 200 m · Europe/Zurich
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 0,3 °C
Siste varsel: 0,3 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +5,3 mmTidligere varsel: 6,7 mm
Siste varsel: 12 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +2,8 mmTidligere varsel: 5,5 mm
Siste varsel: 8,4 mm - Timer med egnet værModellert
- −1 hTidligere varsel: 20 h
Siste varsel: 19 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 0,3 °C | 0,3 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 6,7 mm | 12 mm | +5,3 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 5,5 mm | 8,4 mm | +2,8 mm |
| Timer med egnet værModellert | 20 h | 19 h | −1 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00
Hentet: 4. nov. 2026, 14:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 16:00
Hentet: 4. nov. 2026, 19:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Zermatt / Cervinia · publiserte sektorer
CH · Matterhorn Glacier Paradise – Schwarzsee · Oppført av kilden: heiserRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 20:50
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 8
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun heiser i denne sektoren oppført av kilden. Ingen grenseoverskridende total.
Heisstatus
- Zermatt - Furi (Pendelbahn) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Furi - Trockener Steg (Pendelbahn) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Matterhorn Glacier Ride I · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Matterhorn Glacier Ride II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Furggsattel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Plateau Rosa 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Plateau Rosa 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Plateau Rosa 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- 85.2 Matterhorn Glacier Paradise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 72 Furggsattel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 73 Gandegg · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 80 Testa Grigia · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 83 Plateau Rosa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 84 Ventina Glacier · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 85.1 Matterhorn Glacier Paradise · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 88 Testa II · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
- 87 Verbindungspiste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
CH · Sunnegga - Rothorn · ingen heisoversikt levertRapport utilgjengelig
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 20:50
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗CH · Gornergrat · ingen heisoversikt levertRapport utilgjengelig
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗CH · Zermatt publiserte snødybdestederRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 20:50
| Målested | cm |
|---|---|
| Matterhorn Glacier Paradise · Rapportert snødybdeKilden oppgir en samlet oppdatering uten bekreftet tidssone. Måletidspunktet på dette stedet er ikke oppgitt. | 30 |
| Zermatt · Rapportert snødybdeKilden oppgir en samlet oppdatering uten bekreftet tidssone. Måletidspunktet på dette stedet er ikke oppgitt. | 2 |
SLF · Zermatt study plot
Zermatt study plot 4ZE0Arkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 07:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Zermatt (1 600 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter ved SLF-forsøksfeltet 4ZE0. Observasjonen gjelder bare lokalt ved stasjonen. | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Zermatt / Cervinia · publiserte sektorer
CH · Matterhorn Glacier Paradise – Schwarzsee · Oppført av kilden: heiser4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 20:50
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 8
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗CH · Sunnegga - Rothorn · ingen heisoversikt levert4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 20:50
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗CH · Gornergrat · ingen heisoversikt levert4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗CH · Zermatt publiserte snødybdesteder4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 20:50
| Målested | cm |
|---|---|
| Matterhorn Glacier Paradise · Rapportert snødybdeKilden oppgir en samlet oppdatering uten bekreftet tidssone. Måletidspunktet på dette stedet er ikke oppgitt. | 30 |
| Zermatt · Rapportert snødybdeKilden oppgir en samlet oppdatering uten bekreftet tidssone. Måletidspunktet på dette stedet er ikke oppgitt. | 2 |
Zermatt / Cervinia · publiserte sektorer
CH · Matterhorn Glacier Paradise – Schwarzsee · Oppført av kilden: heiser3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:50
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 8
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗CH · Sunnegga - Rothorn · ingen heisoversikt levert3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:50
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗CH · Gornergrat · ingen heisoversikt levert3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗CH · Zermatt publiserte snødybdesteder3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:50
| Målested | cm |
|---|---|
| Matterhorn Glacier Paradise · Rapportert snødybdeKilden oppgir en samlet oppdatering uten bekreftet tidssone. Måletidspunktet på dette stedet er ikke oppgitt. | 30 |
| Zermatt · Rapportert snødybdeKilden oppgir en samlet oppdatering uten bekreftet tidssone. Måletidspunktet på dette stedet er ikke oppgitt. | 2 |
SLF · Zermatt study plot
Zermatt study plot 4ZE04. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 07:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Zermatt (1 600 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter ved SLF-forsøksfeltet 4ZE0. Observasjonen gjelder bare lokalt ved stasjonen. | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Zermatt?
For Zermatt viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 16:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 608 m, 0 mm på 2 200 m og 0 mm på 3 000 m de neste 24 timene fra 4. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Zermatt?
Snødybde: 30 cm (ved Matterhorn Glacier Paradise; skistedets rapport; Zermatt Bergbahnen; Hentet 4. nov., 20:54 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Zermatt?
Heiser: 0 av 8 åpne (CH · Matterhorn Glacier Paradise – Schwarzsee · Oppført av kilden: heiser; Zermatt Bergbahnen; Hentet 4. nov., 20:54 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Biler med forbrenningsmotor er ikke tillatt i Zermatt, og de fleste gjester ankommer med tannhjulsbane fra Täsch. Gornergratbanen bruker rundt 29 minutter til 3 089 m, og taubanen til Klein Matterhorn når 3 883 m. Zermatt er også vestlig endestasjon for Glacier Express.
Før skidagen
Kan jeg kjøre bil til Zermatt?
Nei. Landsbyen er en sone uten biler med forbrenningsmotor, og nesten alle kjøretøy der er batteridrevne. De fleste gjester tar tannhjulsbanen fra Täsch, som Wikipedia kaller Zermatt-shuttlen.[4]
Hvilke skiområder fører Zermatts operatør opp?
Matterhorn Glacier Paradise–Schwarzsee, Sunnegga–Rothorn og Gornergrat på sveitsisk side, samt Breuil-Cervinia og Valtournenche på italiensk. Ifølge siden er Zermatt og Cervinia knyttet sammen til fots og på ski.[3]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Zermatt · Plassering og høydeGeoNames
- Zermatt · Plassering og høydeGemeinde Zermatt
- Zermatt · SkiområdeZermatt Bergbahnen
- Zermatt · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo