Vorarlberg · Østerrike

Warth–Schröcken: værmelding og snøvarsel

For Warth–Schröcken viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde

Meldte forhold for Warth–Schröcken: Heiser: 0 av 15 åpne (Warth · Schröcken — Oppført av kilden: heiser; Ski Arlberg; Hentet 4. nov., 10:24 · kildetid ubekreftet). Snødybde: 0 cm (ved Warth (1 478 m); målestasjon; GeoSphere Austria; Hentet 4. nov., 10:25 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Warth ligger på 1 495 m. Warth ligger i distriktet Bregenz og får omtrent 1 931 mm nedbør i året; nabobygda Schröcken ligger på 1 269 m og har i gjennomsnitt 916 cm snøfall i året (1971–2000).

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 15 åpneWarth · Schröcken — Oppført av kilden: heiser
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
0 cmved Warth (1 478 m) · målestasjon
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Auenfeldjet knyttet Warth-Schröcken til Lech Zürs i 2013/14, og Flexenbahn fulgte i 2016/17; sesongen 2026/27 er oppført fra 4. desember 2026 til 11. april 2027. Tallene for Ski Arlberg gjelder hele området, ikke bare Warth; varselet bruker ett bygdepunkt.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Warth–Schröcken

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Åpne skistedets rapport

Warth–Schröcken

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−5 – 9 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 08:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

1 500 / 2 000 / 2 500 m · 47,25817° N, 10,18335° Ø. Høydejusterte modellanslag for ett punkt, ikke målinger fra tre stasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17 · Europe/Vienna · MET Norway

Temperaturvarsel time for time4,8 °C
Temperaturvarsel time for time−7°0°11°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Warth–Schröcken · 2 000 m · Europe/Vienna
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:004,80531,3
4. nov. 2026, 12:005,5050,81,5
4. nov. 2026, 13:006048,71,8
4. nov. 2026, 14:006,1048,81,8
4. nov. 2026, 15:005,5052,42,1
4. nov. 2026, 16:004065,81,4
4. nov. 2026, 17:000,9070,60,8
4. nov. 2026, 18:00−0,3070,61,1
4. nov. 2026, 19:00−1,4071,31,2
4. nov. 2026, 20:00−2,8076,41,3
4. nov. 2026, 21:00−3,8081,51,9
4. nov. 2026, 22:00−3,9082,92,1
4. nov. 2026, 23:00−3,7082,92,2
5. nov. 2026, 00:00−3,6083,32,2
5. nov. 2026, 01:00−3,8083,92,3
5. nov. 2026, 02:00−40852,3
5. nov. 2026, 03:00−4,2085,62,2
5. nov. 2026, 04:00−4,4085,62,2
5. nov. 2026, 05:00−4,5085,52,2
5. nov. 2026, 06:00−4,5085,22,3
5. nov. 2026, 07:00−4,7085,72,2
5. nov. 2026, 08:00−3,1081,32,3
5. nov. 2026, 09:002,2069,32,3
5. nov. 2026, 10:006,2047,91,4
5. nov. 2026, 11:007,70421
5. nov. 2026, 12:008,6040,41,2
5. nov. 2026, 13:008,9041,21,7
5. nov. 2026, 14:008,6044,41,7
5. nov. 2026, 15:007,8050,81,5
5. nov. 2026, 16:005,8070,30,8
5. nov. 2026, 17:003075,10,3
5. nov. 2026, 18:001,7074,50,7
5. nov. 2026, 19:000,7073,10,8
5. nov. 2026, 20:00−0,1072,31
5. nov. 2026, 21:00−0,8071,81,2
5. nov. 2026, 22:00−1071,61,3
5. nov. 2026, 23:00−1071,31,4
6. nov. 2026, 00:00−10711,6
6. nov. 2026, 01:00−1,2071,61,7
6. nov. 2026, 02:00−1,5073,11,6
6. nov. 2026, 03:00−1,6072,81,7
6. nov. 2026, 04:00−1,5070,71,5
6. nov. 2026, 05:00−1,2067,61,4
6. nov. 2026, 06:00−0,9064,51,1
6. nov. 2026, 07:00−0,5061,20,9
6. nov. 2026, 08:001,1059,40,8
6. nov. 2026, 09:004,50550,6
6. nov. 2026, 10:006,5045,10,8
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
28/48 h
Lengste sammenhengende periode
15 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,3 °C · 56 h

4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 08:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Vienna

1 500 m7,8°C2 000 m4,8°C2 500 m1,8°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 500 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 500 m

11 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
21✓Egnet vær · −2,3°C
22✓Egnet vær · −2,3°C
23✓Egnet vær · −2,1°C
00✓Egnet vær · −2°C
01✓Egnet vær · −2,2°C
02✓Egnet vær · −2,3°C
03✓Egnet vær · −2,4°C
04✓Egnet vær · −2,6°C
05✓Egnet vær · −2,7°C
06✓Egnet vær · −2,8°C
07✓Egnet vær · −2,9°C
2 000 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2,6°C
19✓Egnet vær · −3,6°C
20✓Egnet vær · −4,6°C
21✓Egnet vær · −5,2°C
22✓Egnet vær · −5,2°C
23✓Egnet vær · −5°C
00✓Egnet vær · −4,9°C
01✓Egnet vær · −5,1°C
02✓Egnet vær · −5,2°C
03✓Egnet vær · −5,4°C
04✓Egnet vær · −5,6°C
05✓Egnet vær · −5,7°C
06✓Egnet vær · −5,7°C
07✓Egnet vær · −5,8°C
2 500 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −5,4°C
19✓Egnet vær · −6,4°C
20✓Egnet vær · −7,4°C
21✓Egnet vær · −8,1°C
22✓Egnet vær · −8,1°C
23✓Egnet vær · −7,9°C
00✓Egnet vær · −7,8°C
01✓Egnet vær · −8°C
02✓Egnet vær · −8,1°C
03✓Egnet vær · −8,3°C
04✓Egnet vær · −8,5°C
05✓Egnet vær · −8,6°C
06✓Egnet vær · −8,6°C
07✓Egnet vær · −8,8°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,8°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

28 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 15 h

Temperaturvarsel time for time4,8 °C
Temperaturvarsel time for time−7°0°11°4. nov., 116. nov., 10
2 000 m · Europe/Vienna
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−3,9° / 6,1°0 mm (13 h)
5. nov. 2026−4,7° / 8,9°0 mm (24 h)
6. nov. 2026−1,6° / 6,5°0 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:17 · Hentet: 4. nov., 08:18 · Europe/Vienna

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 500 m2 000 m2 500 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,3°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 19:0056 h · 2 000 m · Europe/Vienna

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,3 °CTidligere varsel: 1 °C
Siste varsel: 1,3 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0,8 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert
Utilgjengelig
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1 °C1,3 °C+0,3 °C
Samlet nedbørVærvarsel0 mm0,8 mm+0,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert——Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert——Utilgjengelig

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 500 mNytt varsel4. nov. 2026, 08:17
2 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 08:17
2 500 mNytt varsel4. nov. 2026, 08:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Ski Arlberg · Løyper · Warth

Warth · Schröcken — Oppført av kilden: alpine løyperRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Heisstatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Fra løypearkivet utelatte, separat typede skiruter: 9.

Løypestatus
  • 251 Salober · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 252 Flühli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 253 Ochsakopf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 254 Schöniplätz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 255 Körbersee · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 257 Spielboden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 258 Auenfeld (Anschluss Lech Zürs) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 259 Sunnamahd · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 260 Kuchl · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 261 Kuchl + Körb · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 262 Gamssprung · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 264 Schöniplatz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 266 Wannenkopf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 267 Wartherhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 268 Graueggen · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 269 Dorfabfahrt · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 270 Luchere · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 271 Wartherhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 272 Wartherhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 273 Wartherhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 274 Wartherhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 274 Rennstrecke Wartherhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 275 Kleinhörnle · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 276 Steffisfall · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 280 Holzboden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 281 Holzboden · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 282 Jägeralpe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 283 Walserschuss · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 284 Stapf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 285 Stapf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 286 Jägeralpe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 290 Abfahrt Warth · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 291 Bremstel · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 292 Karhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 293 Karhorn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 294 Hochalpe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Paulis Abenteuerland · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell liste over alpine løyper; observasjonstidspunktet og uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Ski Arlberg · Heiser · Warth

Warth · Schröcken — Oppført av kilden: heiserRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15

Løypestatus · Rapport utilgjengelig

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Heisoversikt oppført av kilden. Observasjonstidspunkt er ikke verifisert.

Heisstatus
  • Dorfbahn Warth · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Hochalpbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Jägeralp-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Karhornbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Kitzeliftle (Übungslift) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Körbliftle · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Kuchlbahn · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Salober-Jet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ski-Schaukel-Falken (Körbersee) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ski-Schaukel-Falken (Spielboden) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Sonnen-Jet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Sonnencruiser · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Steffisalp-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Wannenkopfbahn (Übungslift) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Wartherhorn-Express · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Kildestatus; uinnskrenket offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

GeoSphere · Stasjon Warth

Warth · snødybde ved stasjonenTidsangitt leverandørrapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:20
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Warth (1 478 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Ski Arlberg · Løyper · Warth

Warth · Schröcken — Oppført av kilden: alpine løyper4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Ski Arlberg · Løyper · Warth

Warth · Schröcken — Oppført av kilden: alpine løyper3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Ski Arlberg · Heiser · Warth

Warth · Schröcken — Oppført av kilden: heiser4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Ski Arlberg · Heiser · Warth

Warth · Schröcken — Oppført av kilden: heiser3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 15

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

GeoSphere · Stasjon Warth

Warth · snødybde ved stasjonen4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 10:20
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Warth (1 478 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗

GeoSphere · Stasjon Warth

Warth · snødybde ved stasjonen3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:50
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Warth (1 478 m) · Målt snødybde0
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Warth–Schröcken?

For Warth–Schröcken viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 500 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Vienna). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Warth–Schröcken?

Snødybde: 0 cm (ved Warth (1 478 m); målestasjon; GeoSphere Austria; Hentet 4. nov., 10:25 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Warth–Schröcken?

Heiser: 0 av 15 åpne (Warth · Schröcken — Oppført av kilden: heiser; Ski Arlberg; Hentet 4. nov., 10:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Vorarlberg · Østerrike

Bli kjent med fjellet

Dorfbahn Warth og Steffisalp-Express betjener nybegynnerområder, og Paulis Skiarena am Salober er oppført som nybegynner- og familieområde. Skjematisk illustrasjon, ikke et kart og ikke aktuelle forhold.

Bygdas høyde
1 495 m[4]
Heis fra bygda
Dorfbahn Warth[3]
Varselpunkt
Warth · 47,25817° N, 10,18335° Ø[1]

Før skidagen

Hvilken heis går fra Warth opp til løypene?

Dorfbahn Warth og Steffisalp-Express betjener nybegynnerområder, og Paulis Skiarena am Salober er oppført som nybegynner- og familieområde.[3]

Hvordan henger Warth sammen med Ski Arlberg?

Auenfeldjet knyttet Warth-Schröcken til Lech Zürs i 2013/14, og Flexenbahn fulgte i 2016/17; sesongen 2026/27 er oppført fra 4. desember 2026 til 11. april 2027.[3]

Er varselhøydene for Warth–Schröcken værstasjoner?

Nei. Det er modellestimater justert til ulike høyder ved det samme punktet (Warth · 47,25817° N, 10,18335° Ø).[1]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Warth · Plassering og høydeOpenStreetMap via Mapcarta
  2. Lech Zürs · SkiområdeSki Arlberg
  3. Warth-Schröcken · SkiområdeWarth-Schröcken turisme
  4. Warth · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  5. Schröcken · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo