Wallis · Zwitserland

Weer en sneeuwverwachting Veysonnaz

Voor Veysonnaz geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 19:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.400 m, 0 mm op 1.800 m en 0,1 mm op 2.200 m in de 24 uur vanaf 5 nov, 02:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting

Gemelde omstandigheden voor Veysonnaz: Liften: Aantal open onbekend · 10 vermeld (Veysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventaris; Infosnow / Nendaz Tourisme; Opgehaald 5 nov, 00:56 · brontijd onbevestigd). Pistes: 0 van 8 open (Veysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventaris; Infosnow / Nendaz Tourisme; Opgehaald 5 nov, 00:56 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie

Veysonnaz is een dorp op ongeveer 1.233 m waarvan de gondel in acht minuten naar 2.121 m stijgt, vlak bij de racepiste Piste de l’Ours. Van de dorpen in Printse is het degene die het sterkst met wedstrijdskiën verbonden is.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Geen actueel bericht
Liften
Aantal open onbekend · 10 vermeldVeysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventaris
Pistes
0 van 8 openVeysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventaris
Sneeuwhoogte
Niet gemeld
Seizoen
Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: Valais Tourism noemt het gebied Veysonnaz met 94,7 km over 39 pistes en 10 installaties. De 220 km van Printse en de 410 km van de 4 Vallées zijn gedeelde totalen die ook Nendaz, Thyon en Verbier omvatten.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Schematisch berglandschap · Veysonnaz

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

-0 – 6 °C · 1.800 m · 5 nov – 7 nov

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 4 nov, 19:00

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

De verwachtingsniveaus 1.400, 1.800 en 2.200 m zijn modelschattingen voor Veysonnaz (46,195814° N, 7,343008° O). Het bergstation van de gondel op 2.121 m ligt tussen de bovenste twee niveaus.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 4 nov 2026, 19:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperatuurverwachting per uur-0,1 °C
Temperatuurverwachting per uur-3°0°8°5 nov, 027 nov, 01
Uurlijkse verwachtingswaarden
Veysonnaz · 1.800 m · Europe/Zurich
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
5 nov 2026, 02:00-0,10722,2
5 nov 2026, 03:000,40682,4
5 nov 2026, 04:000,60671,9
5 nov 2026, 05:000,40671,8
5 nov 2026, 06:000,40672
5 nov 2026, 07:000,50672,1
5 nov 2026, 08:001,10652,4
5 nov 2026, 09:001,60642,7
5 nov 2026, 10:002,10642,1
5 nov 2026, 11:0030651,8
5 nov 2026, 12:004,20661,3
5 nov 2026, 13:0050651,4
5 nov 2026, 14:005,60661,6
5 nov 2026, 15:005,30691,4
5 nov 2026, 16:004,80671,5
5 nov 2026, 17:003,80631,9
5 nov 2026, 18:003,40622
5 nov 2026, 19:003,80631,5
5 nov 2026, 20:003,50661,1
5 nov 2026, 21:002,90692,2
5 nov 2026, 22:003,20671,5
5 nov 2026, 23:003,40671,8
6 nov 2026, 00:003,60681,2
6 nov 2026, 01:003,20,1700,3
6 nov 2026, 02:0030,1740,6
6 nov 2026, 03:002,70,1811,4
6 nov 2026, 04:002,80,1830,8
6 nov 2026, 05:002,60,1890,7
6 nov 2026, 06:002,80840,2
6 nov 2026, 07:002,60870,5
6 nov 2026, 08:002,80870,2
6 nov 2026, 09:002,90910,5
6 nov 2026, 10:003,10920,7
6 nov 2026, 11:003,60930,2
6 nov 2026, 12:003,90910,4
6 nov 2026, 13:003,90940,8
6 nov 2026, 14:003,50950,9
6 nov 2026, 15:003,10,3971,1
6 nov 2026, 16:002,60,9950,4
6 nov 2026, 17:0020,6960,2
6 nov 2026, 18:001,90,1980,8
6 nov 2026, 19:001,80,21000,9
6 nov 2026, 20:001,801000,8
6 nov 2026, 21:001,701000,5
6 nov 2026, 22:001,701000,6
6 nov 2026, 23:001,501000,7
7 nov 2026, 00:001,40,11000,6
7 nov 2026, 01:001,20,11000,5
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
0 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
5/48 h
Langste aaneengesloten periode
3 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: +0,3 °C · 64 h

4 nov 2026, 16:00 → 4 nov 2026, 19:00

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Zurich

1.400 m2,5°C1.800 m-0,1°C2.200 m-2,7°C0°C · ≈ 1.785 m
Geschatte 0 °C-grens: ≈ 1.785 m
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

5 nov, 02:00 → 6 nov, 02:00

1.400 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

1.800 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

2.200 m

0,1 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

1.400 m

0 h · Geschikt weer · 6/6 beoordeelde uren

02—Boven de beoordelingsgrens · 0,1°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 0,3°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 0,4°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 0,2°C
06—Boven de beoordelingsgrens · 0,2°C
07—Boven de beoordelingsgrens · 0,3°C
1.800 m

5 h · Geschikt weer · 6/6 beoordeelde uren

02✓Geschikt weer · -2,3°C
03✓Geschikt weer · -2,1°C
04—Boven de beoordelingsgrens · -2°C
05✓Geschikt weer · -2,2°C
06✓Geschikt weer · -2,2°C
07✓Geschikt weer · -2,1°C
2.200 m

6 h · Geschikt weer · 6/6 beoordeelde uren

02✓Geschikt weer · -4,8°C
03✓Geschikt weer · -4,5°C
04✓Geschikt weer · -4,4°C
05✓Geschikt weer · -4,6°C
06✓Geschikt weer · -4,6°C
07✓Geschikt weer · -4,5°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

-0,1°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

5 / 48 h

Langste koude periode: 3 h

Temperatuurverwachting per uur-0,1 °C
Temperatuurverwachting per uur-3°0°8°5 nov, 027 nov, 01
1.800 m · Europe/Zurich
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
5 nov 2026-0,1° / 5,6°0 mm (22 h)
6 nov 20261,5° / 3,9°2,6 mm (24 h)
7 nov 20261,2° / 1,4°0,2 mm (2 h)

Update van de aanbieder: 4 nov, 19:00 · Opgehaald: 4 nov, 23:18 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Oriëntatie op de berg
1.400 m1.800 m2.200 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief
Bergjournaal

Wat veranderde in de verwachting?

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

0,3°C warmer in de overeenkomstige verwachtingsuren.

Overeenkomstige verwachtingsperiode5 nov 2026, 02:00 — 7 nov 2026, 18:0064 h · 1.800 m · Europe/Zurich

Uren tussen updates van de aanbieder3 h

Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
+0,3 °CEerdere verwachting: 2,1 °C
Nieuwste verwachting: 2,4 °C
Totale neerslagVerwachting
-9,4 mmEerdere verwachting: 14,4 mm
Nieuwste verwachting: 5 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
-2,3 mmEerdere verwachting: 2,6 mm
Nieuwste verwachting: 0,3 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd
+0 hEerdere verwachting: 5 h
Nieuwste verwachting: 5 h
DetailsEerdere verwachtingNieuwste verwachtingVerandering
Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting2,1 °C2,4 °C+0,3 °C
Totale neerslagVerwachting14,4 mm5 mm-9,4 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd2,6 mm0,3 mm-2,3 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd5 h5 h+0 h

Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.

Zo werkt de vergelijking+

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Verwachtingsstatus

1.400 mRecente verwachting4 nov 2026, 19:00
1.800 mRecente verwachting4 nov 2026, 19:00
2.200 mRecente verwachting4 nov 2026, 19:00

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Berichten uit de skigebieden

Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.

Infosnow · Lokale inventaris · Veysonnaz

Veysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventarisBerichttijd onbevestigd

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: — / 10

Pistestatus · 0 / 8

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Broninformatie: Gepubliceerde lokale toegestane lijst; ontbrekende gevraagde records: 0; uitgesloten niet-alpiene records: 0. Voor ontbrekende records wordt geen status afgeleid.

Liftstatus
  • Bambino I · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Bambino II · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Inalpe · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Drus · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Cheminée · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Thyon 2000 · Onbekend · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Tsa · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Les Chottes · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Veysonnaz · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Piste de l'Ours · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
  • Bambino · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Inalpe · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Piste de l'Ours · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Les Mayens · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Les Drus · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Cheminée · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Tsa · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
  • Les Chottes · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Door de exploitant gemelde status; de waarnemingstijd en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Officiële bron ↗

SLF · Station Combatzeline

Station Combatzeline · nearby measurement, outside VeysonnazGearchiveerd bericht

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
1 nov 2026
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Combatzeline (2.203 m) · Gemeten sneeuwhoogteDagelijkse totale sneeuwdekhoogte (HS), mediaan van de gemeten hoogtes. De export geeft de dagrij aan met middernacht UTC.1
Officiële bron ↗
Dagelijks rapportarchief

Dagelijks rapportarchief

Infosnow · Lokale inventaris · Veysonnaz

Veysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventaris5 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: — / 10

Pistestatus · 0 / 8

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Infosnow · Lokale inventaris · Veysonnaz

Veysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventaris4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: — / 10

Pistestatus · 0 / 8

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

Infosnow · Lokale inventaris · Veysonnaz

Veysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventaris3 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
Niet opgegeven

Open volgens bronlijst: — / 10

Pistestatus · 0 / 8

Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht

Officiële bron ↗

SLF · Station Combatzeline

Station Combatzeline · nearby measurement, outside Veysonnaz4 nov 2026

Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.

Opgehaald
Brontijd
1 nov 2026
Door de bron gemelde waarden
Meetlocatiecm
Combatzeline (2.203 m) · Gemeten sneeuwhoogteDagelijkse totale sneeuwdekhoogte (HS), mediaan van de gemeten hoogtes. De export geeft de dagrij aan met middernacht UTC.1
Officiële bron ↗

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Veysonnaz verwacht?

Voor Veysonnaz geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 19:00, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.400 m, 0 mm op 1.800 m en 0,1 mm op 2.200 m in de 24 uur vanaf 5 nov, 02:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Veysonnaz?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Veysonnaz. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Veysonnaz?

Liften: Aantal open onbekend · 10 vermeld (Veysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventaris; Infosnow / Nendaz Tourisme; Opgehaald 5 nov, 00:56 · brontijd onbevestigd). Pistes: 0 van 8 open (Veysonnaz · geretourneerde lokale kaartinventaris; Infosnow / Nendaz Tourisme; Opgehaald 5 nov, 00:56 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Wallis · Zwitserland

Leer de berg kennen

Bij het eindstation van de gondel noemt de exploitant twee sneeuwtuinen, de Piste de l’Ours, de Piste des Mayens, de pistes van Thyon en de verbinding met Siviez. De restaurants La Combyre en Mont-Rouge en de bar Le Tipi liggen langs dezelfde route.

Verwachtingspunt
Veysonnaz[3]
Gondel van Veysonnaz
Bergstation 2.121 m · 8 minuten[2]
Pistes in het gebied (Valais Tourism)
94,7 km · 39 pistes[5]
Piste de l’Ours
FIS-wedstrijden · laatste wereldbeker januari 2004[4]

Voor je skidag

Hoe lang duurt de rit met de gondel van Veysonnaz?

De exploitant noemt acht minuten tot het bergstation op 2.121 m. Het dalstation ligt midden in het dorp; de pagina geeft er geen hoogte voor.[2]

Worden er nog wedstrijden gehouden op de Piste de l’Ours?

Volgens Wikipedia zijn er enkele FIS-ski- en snowboardwedstrijden; de laatste alpine wereldbeker was in januari 2004 en recentere evenementen waren nationaal, voor junioren of lager FIS-niveau. Controleer de kalender van de organisator.[4]

Kan ik van Veysonnaz naar Thyon skiën?

De exploitant noemt de pistes van Thyon en de verbinding met Siviez onder de winterbestemmingen van de gondel. Ook gondels vanuit Veysonnaz en Les Mayens-de-l’Ours ontsluiten het plateau van Thyon.[2]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Printse · 4 Vallées · SkigebiedVeysonnaz Toerisme
  2. Veysonnaz · Lift- en pistestatusVeysonnaz Toerisme
  3. Veysonnaz · Locatie en hoogteGrand Raid BCVS
  4. Veysonnaz · Feiten en gebiedsinformatieWikipedia
  5. Veysonnaz · SkigebiedValais/Wallis Promotion
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo