Valais · De sveitsiske Alpene · Sveits

La Tzoumaz: værmelding og snøvarsel

For La Tzoumaz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 510 m, 0,1 mm på 2 000 m og 0,2 mm på 2 354 m de neste 24 timene fra 5. nov., 02:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for La Tzoumaz: Heiser: 0 av 7 åpne (Kildens sektor: La Tzoumaz; Verbier 4Vallées; Hentet 5. nov., 01:11 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 13 åpne (Kildens sektor: La Tzoumaz; Verbier 4Vallées; Hentet 5. nov., 01:11 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

La Tzoumaz er et sveitsisk reisemål i 4 Vallées.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
0 av 7 åpneKildens sektor: La Tzoumaz
Løyper
0 av 13 åpneKildens sektor: La Tzoumaz
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Åpner 5. des. · om 30 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Den offisielle liverapporten viser sektoren La Tzoumaz – Savoleyres separat; sjekk åpninger og forbindelser før reisen.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · La Tzoumaz

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 5 °C · 2 000 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 19:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene ved 1 510 / 2 000 / 2 354 m er høydejusterte modellestimater ved La Tzoumaz · Rue Centrale 28 (46,1439695° N, 7,233527° Ø), ikke separate målinger.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 19:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time−1 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°7°5. nov., 027. nov., 01
Varselverdier time for time
La Tzoumaz · 2 000 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 02:00−10761,9
5. nov. 2026, 03:00−0,70751,9
5. nov. 2026, 04:00−0,80761,7
5. nov. 2026, 05:00−0,90761,9
5. nov. 2026, 06:00−0,80761,9
5. nov. 2026, 07:00−0,50741,7
5. nov. 2026, 08:00−0,40752
5. nov. 2026, 09:000,80720,7
5. nov. 2026, 10:002,40690,5
5. nov. 2026, 11:003,80620,7
5. nov. 2026, 12:004,30610,9
5. nov. 2026, 13:004,70610,8
5. nov. 2026, 14:0050630,7
5. nov. 2026, 15:004,80640,3
5. nov. 2026, 16:003,90720,2
5. nov. 2026, 17:002,80740,4
5. nov. 2026, 18:002,10720,9
5. nov. 2026, 19:001,90721,3
5. nov. 2026, 20:001,60771,6
5. nov. 2026, 21:0020741
5. nov. 2026, 22:001,90740,7
5. nov. 2026, 23:0020740,5
6. nov. 2026, 00:001,90,1751
6. nov. 2026, 01:001,60,1811,2
6. nov. 2026, 02:001,90,1780,8
6. nov. 2026, 03:0020,2821
6. nov. 2026, 04:002,30,3871,5
6. nov. 2026, 05:002,30,3921,5
6. nov. 2026, 06:002,20911,3
6. nov. 2026, 07:002,10911,4
6. nov. 2026, 08:002,10901,7
6. nov. 2026, 09:002,70911,3
6. nov. 2026, 10:003,30831,9
6. nov. 2026, 11:003,10862,1
6. nov. 2026, 12:002,40,1912
6. nov. 2026, 13:001,90,6952,1
6. nov. 2026, 14:0011,5962,3
6. nov. 2026, 15:001,41971,8
6. nov. 2026, 16:000,70,5982,1
6. nov. 2026, 17:000,31,4971,9
6. nov. 2026, 18:000,10,8971,4
6. nov. 2026, 19:0000,9971,1
6. nov. 2026, 20:00−0,10,8970,6
6. nov. 2026, 21:00−0,31,2980,8
6. nov. 2026, 22:00−0,41,5980,9
6. nov. 2026, 23:00−0,51,5971
7. nov. 2026, 00:00−0,61,2970,9
7. nov. 2026, 01:00−0,70,7970,9
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,1 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
7/48 h
Lengste sammenhengende periode
7 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 62 h

4. nov. 2026, 13:00 → 4. nov. 2026, 19:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 510 m2,2°C2 000 m−1°C2 354 m−3,3°C0°C · ≈ 1 847 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 847 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 02:00 → 6. nov., 02:00

1 510 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

0,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 354 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 510 m

0 h · Egnet vær · 6/6 vurderte timer

02—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
2 000 m

6 h · Egnet vær · 6/6 vurderte timer

02✓Egnet vær · −2,9°C
03✓Egnet vær · −2,7°C
04✓Egnet vær · −2,7°C
05✓Egnet vær · −2,8°C
06✓Egnet vær · −2,7°C
07✓Egnet vær · −2,6°C
2 354 m

6 h · Egnet vær · 6/6 vurderte timer

02✓Egnet vær · −5,1°C
03✓Egnet vær · −4,9°C
04✓Egnet vær · −4,9°C
05✓Egnet vær · −5°C
06✓Egnet vær · −4,9°C
07✓Egnet vær · −4,7°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−1°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

7 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 7 h

Temperaturvarsel time for time−1 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°7°5. nov., 027. nov., 01
2 000 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 2026−1° / 5°0 mm (22 h)
6. nov. 2026−0,5° / 3,3°12,8 mm (24 h)
7. nov. 2026−0,7° / −0,6°1,9 mm (2 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 19:00 · Hentet: 4. nov., 21:18 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 510 m2 000 m2 354 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 02:00 — 7. nov. 2026, 16:0062 h · 2 000 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,1 °CTidligere varsel: 1,1 °C
Siste varsel: 1 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0,2 mmTidligere varsel: 17,3 mm
Siste varsel: 17,5 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0,2 mmTidligere varsel: 11,3 mm
Siste varsel: 11,5 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 7 h
Siste varsel: 7 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1,1 °C1 °C−0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel17,3 mm17,5 mm+0,2 mm
Fast nedbør · mm vannModellert11,3 mm11,5 mm+0,2 mm
Timer med egnet værModellert7 h7 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 510 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00
2 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00
2 354 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Televerbier · named winter sectors

Kildens sektor: La TzoumazRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 01:10

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 7

Løypestatus · 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Sektoroversikt rapportert av leverandøren. Tilgang og gjeldende status er ikke verifisert.

Heisstatus
  • Tapis Tzoumaz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • La Tzoumaz-Savoleyres · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Etablons · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Taillay · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Nord · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Tournelle · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Piguet Galland (Télémixte Planards-Savoleyres) · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
Løypestatus
  • Combe du Nord · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Croix de coeur - Planards · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Cœur inférieur · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Cœur supérieur · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Etablons · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Planards · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Planards-Carrefour · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Planards-Esserts · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Route du Marteau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Saxon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Sud · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Taillay · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
  • Tournelle · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av kilden; tilgang og driftsforhold er ikke uavhengig verifisert.
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Lac des Vaux

Stasjon Lac des Vaux · Sektor nearby measurement, outside the La TzoumazArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Lac des Vaux (2 550 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.6
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Televerbier · named winter sectors

Kildens sektor: La Tzoumaz5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 01:10

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 7

Løypestatus · 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Televerbier · named winter sectors

Kildens sektor: La Tzoumaz4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 23:50

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 7

Løypestatus · 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Televerbier · named winter sectors

Kildens sektor: La Tzoumaz3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:55

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 7

Løypestatus · 0 / 13

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Lac des Vaux

Stasjon Lac des Vaux · Sektor nearby measurement, outside the La Tzoumaz4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Lac des Vaux (2 550 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.6
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i La Tzoumaz?

For La Tzoumaz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 510 m, 0,1 mm på 2 000 m og 0,2 mm på 2 354 m de neste 24 timene fra 5. nov., 02:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i La Tzoumaz?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i La Tzoumaz. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i La Tzoumaz?

Heiser: 0 av 7 åpne (Kildens sektor: La Tzoumaz; Verbier 4Vallées; Hentet 5. nov., 01:11 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 13 åpne (Kildens sektor: La Tzoumaz; Verbier 4Vallées; Hentet 5. nov., 01:11 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Valais · De sveitsiske Alpene · Sveits

Bli kjent med fjellet

Skjemaet for La Tzoumaz er en original illustrasjon, ikke et kart eller en visning av aktuelle forhold.

Varselpunkt
La Tzoumaz · Rue Centrale 28[2]
Skiområde
4 Vallées[1]
Rapportsektor
La Tzoumaz – Savoleyres[1]

Før skidagen

Dekker rapporten for La Tzoumaz hele området 4 Vallées?

Operatøren lister sektorer hver for seg, og La Tzoumaz er en av dem. Sjekk relevant sektor og forbindelser før du reiser.[1]

Er heisene og løypene ved La Tzoumaz alltid åpne?

Nei. Se gjeldende status i den offisielle liverapporten.[1]

Er varselet for La Tzoumaz en målt snødybde?

Nei. Verdiene for La Tzoumaz er modellestimater, ikke observasjoner av snødybde.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. La Tzoumaz · Heis- og løypestatusVerbier 4Vallées
  2. La Tzoumaz · Plassering og høydePapill’on
  3. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo