Valais · Sveits

Nendaz: værmelding og snøvarsel

For Nendaz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 400 m, 0,2 mm på 2 203 m og 0,4 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for Nendaz: Heiser: Antall åpne ukjent · 15 oppført (Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 5. nov., 08:58 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 21 oppført (Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 5. nov., 08:58 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Nendaz brer seg utover et platå på rundt 1 300 til 1 500 m i midtre Valais, og gondolbanen Tracouet er stedets egen vei opp til 4 Vallées. Høyere opp ligger Siviez, der operatøren fører heisene Siviez–Plan du Fou og Tortin.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 15 oppførtNendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent
Løyper
Antall åpne ukjent · 21 oppførtNendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: De 220 km for Printse dekker Nendaz, Veysonnaz og Thyon samlet, og de 410 km for 4 Vallées legger til Verbier. Liverapporten har ingen egen sektor for Nendaz, så totalene beskriver aldri Nendaz alene.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Nendaz

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−2 – 4 °C · 2 203 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 04:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Høydene 1 400, 2 203 og 2 500 m er modellestimater for Combatzeline (46,143184° N, 7,335297° Ø), SLF-stasjonen som brukes som varselpunkt. Toppen av Siviez–Plan du Fou på 2 430 m ligger mellom det midtre og det øverste nivået.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 04:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time0,6 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°6°5. nov., 107. nov., 09
Varselverdier time for time
Nendaz · 2 203 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 10:000,60680,6
5. nov. 2026, 11:001,80661
5. nov. 2026, 12:002,90641
5. nov. 2026, 13:003,30631,3
5. nov. 2026, 14:003,60631,7
5. nov. 2026, 15:003,70681,5
5. nov. 2026, 16:003,40700,9
5. nov. 2026, 17:002,70770,2
5. nov. 2026, 18:001,90800,1
5. nov. 2026, 19:001,80780,4
5. nov. 2026, 20:001,30761,5
5. nov. 2026, 21:001,20790,8
5. nov. 2026, 22:0010810,6
5. nov. 2026, 23:000,90820,5
6. nov. 2026, 00:001,20800,6
6. nov. 2026, 01:001,10790,6
6. nov. 2026, 02:0010790,7
6. nov. 2026, 03:001,10780,4
6. nov. 2026, 04:000,60,1870,9
6. nov. 2026, 05:000,60,2890,9
6. nov. 2026, 06:000,20930,1
6. nov. 2026, 07:0000920,3
6. nov. 2026, 08:000,30890,4
6. nov. 2026, 09:000,60900,5
6. nov. 2026, 10:000,60930,2
6. nov. 2026, 11:001,40920,5
6. nov. 2026, 12:001,50951
6. nov. 2026, 13:001,70911,3
6. nov. 2026, 14:001,40891,2
6. nov. 2026, 15:000,70920,8
6. nov. 2026, 16:00−0,30,51000,5
6. nov. 2026, 17:00−0,30,7990,7
6. nov. 2026, 18:00−0,40,51000,8
6. nov. 2026, 19:00−0,401000,5
6. nov. 2026, 20:00−0,501000,6
6. nov. 2026, 21:00−0,60,11000,7
6. nov. 2026, 22:00−0,80,61000,6
6. nov. 2026, 23:00−0,90,5990,5
7. nov. 2026, 00:00−1,10,2990,8
7. nov. 2026, 01:00−1,20,2990,3
7. nov. 2026, 02:00−1,20,1980,1
7. nov. 2026, 03:00−1,10980,4
7. nov. 2026, 04:00−1,401000,3
7. nov. 2026, 05:00−1,401000,2
7. nov. 2026, 06:00−1,401000,5
7. nov. 2026, 07:00−1,50,11000,3
7. nov. 2026, 08:00−1,10960,1
7. nov. 2026, 09:00−1,20990,6
Modellert snøfall · neste 24 timer
0,2 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 65 h

5. nov. 2026, 01:00 → 5. nov. 2026, 04:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 400 m7,2°C2 203 m0,6°C2 500 m−1,2°C0°C · ≈ 2 302 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 302 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 10:00 → 6. nov., 10:00

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 203 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

0,4 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,4°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
21—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
22—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
23—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,7°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
2 203 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
2 500 m

12 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
20✓Egnet vær · −2,1°C
21✓Egnet vær · −2,4°C
22✓Egnet vær · −2,4°C
23✓Egnet vær · −2,4°C
00✓Egnet vær · −2,4°C
01✓Egnet vær · −2,2°C
02✓Egnet vær · −2,3°C
03✓Egnet vær · −2,4°C
04✓Egnet vær · −2,1°C
05✓Egnet vær · −2,1°C
06✓Egnet vær · −2,2°C
07✓Egnet vær · −2,3°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

0,6°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time0,6 °C
Temperaturvarsel time for time−4°0°6°5. nov., 107. nov., 09
2 203 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 20260,6° / 3,7°0 mm (14 h)
6. nov. 2026−0,9° / 1,7°3,2 mm (24 h)
7. nov. 2026−1,5° / −1,1°0,6 mm (10 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 04:00 · Hentet: 5. nov., 08:17 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 400 m2 203 m2 500 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 10:00 — 8. nov. 2026, 03:0065 h · 2 203 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: 0,1 °C
Siste varsel: 0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−2,3 mmTidligere varsel: 6,1 mm
Siste varsel: 3,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−1,3 mmTidligere varsel: 4,4 mm
Siste varsel: 3,1 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 8 h
Siste varsel: 8 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel0,1 °C0,1 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel6,1 mm3,8 mm−2,3 mm
Fast nedbør · mm vannModellert4,4 mm3,1 mm−1,3 mm
Timer med egnet værModellert8 h8 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 400 mNytt varsel5. nov. 2026, 04:00
2 203 mNytt varsel5. nov. 2026, 04:00
2 500 mNytt varsel5. nov. 2026, 04:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Infosnow · Lokal oversikt · Nendaz

Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absentRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 15

Løypestatus · — / 21

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Publisert lokal positivliste; manglende forespurte poster: 6; utelatte ikke-alpine poster: 2. For manglende poster utledes ingen status.

Heisstatus
  • Alpage · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tapis de Tracouet · Ukjent · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • La Dent · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Jean-Pierre · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Greppon Blanc 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Greppon Blanc 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Aviation · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Prarion - Plan du Fou · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Combatseline · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Siviez - Plan du Fou · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tortin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tracouet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tapis de Siviez · Ukjent · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Prarion-Tracouet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tapis du lac · Ukjent · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Petite Jean-Pierre · Ukjent · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • La Dent · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L'Alpage · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tortin-Siviez · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tapis roulant Tracouet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Baby-lift Siviez · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tracouet - Hte Nendaz par Alpage · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tracouet - bas de piste · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Variante Pracondu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Greppon Blanc 1 & 2, partie inférieure · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Grande Jean-Pierre · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • La Nationale · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • La Meina · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Combatseline · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Plan du Fou - Siviez · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tracouet - Prarion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Greppon Blanc piste de liaison · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Novelly · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Greppon Blanc 1 & 2, partie supérieure · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Greppon Blanc 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Plan du Fou – Prarion · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Status rapportert av operatøren; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Combatzeline

Stasjon CombatzelineArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Combatzeline (2 203 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.1
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Infosnow · Lokal oversikt · Nendaz

Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 15

Løypestatus · — / 21

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Infosnow · Lokal oversikt · Nendaz

Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 15

Løypestatus · — / 21

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Infosnow · Lokal oversikt · Nendaz

Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 15

Løypestatus · — / 21

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Combatzeline

Stasjon Combatzeline5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Combatzeline (2 203 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.1
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Combatzeline

Stasjon Combatzeline4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Combatzeline (2 203 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.1
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Nendaz?

For Nendaz viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 400 m, 0,2 mm på 2 203 m og 0,4 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Nendaz?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Nendaz. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Nendaz?

Heiser: Antall åpne ukjent · 15 oppført (Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 5. nov., 08:58 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 21 oppført (Nendaz · returnert lokal kartoversikt · 6 requested records absent; Infosnow / Nendaz Tourisme; Hentet 5. nov., 08:58 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Valais · Sveits

Bli kjent med fjellet

Gondolbanen Tracouet har kabiner for tolv personer og tar 2 400 personer i timen; den ble bygget i 1992 og fornyet i 2011. Tracouet beskrives som et mindre område for nybegynnere, knyttet til Siviez-området, og restauranten åpner samtidig med banen.

Varselpunkt
Combatzeline[3]
Gondolbanen Tracouet
12 per kabin · 2 400 i timen · bygget 1992[2]
Stedets platå
1 300–1 500 m[4]
Topp Siviez–Plan du Fou
2 430 m[4]

Før skidagen

Hvor starter gondolbanen Tracouet?

I Nendaz. Den knytter stedet til 4 Vallées-området, med tolv passasjerer per kabin og oppgitt kapasitet på 2 400 i timen. Åpningstider og status står i liverapporten.[2]

Hvilke steder deler Printse-tallet på 220 km?

Nendaz, Veysonnaz og Thyon. Verbier kommer først med i den større totalen på 410 km for 4 Vallées, så ingen av tallene beskriver Nendaz alene.[1]

Hvor høyt går heisen til Plan du Fou?

Wikipedia oppgir toppen av taubanen Siviez–Plan du Fou til 2 430 m. Det er over nivået 2 203 m og under 2 500 m, så vurder været der oppe ut fra begge.[4][3]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Printse · 4 Vallées · SkiområdeVeysonnaz Turisme
  2. Nendaz · Heis- og løypestatusNendaz Turisme
  3. SLF · Combatzeline · Plassering og høydeSLF
  4. Haute-Nendaz · Fakta og områdeinformasjonWikipedia
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo