Piemonte · Hautes-Alpes · IT / FR · Sammenkoblet skiområde
Skiområdet Via Lattea: varsel per sted
400 kmPublisert lengde for området Området i tall
Kort fortalt
- Rapporter
- 0 av 13 aktuelleRapporttid ubekreftet
- Heisrapporter
- 7 av 8 stederRapporttid ubekreftet
- Sesong
- Planlagt fra 28. nov.1 av 7 steder har meldt datoer
- Varsel
- Mest snø: Sansicario, 14,5 mmAktuell
- Forbindelser
- 7 dokumenterte forbindelser
Via Lattea knytter sammen 8 steder med 400 km løyper ifølge operatøren. 7 av dem har en PisteWindow-side. 13 sektorrapporter vises nedenfor. Ingen er aktuelle: hver er merket som arkivert eller med ubekreftet rapporttid. Tider er lokal tid (Europe/Rome).
Steder i området
| Sted | Rapport | Snø, neste 2 dager | Åpne heiser | Rapportert snødybde |
|---|---|---|---|---|
| Sestriere | Rapporttid ubekreftet | 10,8 mm i 2 400 m | 0 / 18 | Arkivert rapport0 cm Sestriere (2 016 m) |
| Sauze d’Oulx | Rapporttid ubekreftet | 10,8 mm i 2 280 m | 0 / 13 | Arkivert rapport1 cm Lago Pilone (2 280 m) |
| Sansicario | Rapporttid ubekreftet | 14,5 mm i 2 200 m | 0 / 6 | — |
| Cesana | Rapporttid ubekreftet | 8,4 mm i 2 000 m | 0 / 2 | Arkivert rapport6 cm Colle Bercia (2 200 m) |
| Claviere | Rapporttid ubekreftet | 13,3 mm i 2 200 m | 0 / 7 | Arkivert rapport6 cm Colle Bercia (2 200 m) |
| Oulx · Ingen PisteWindow-side for stedet ennå | Ikke tilgjengelig | — | — | — |
| Pragelato | Rapporttid ubekreftet | 5,4 mm i 2 000 m | 0 / 1 | Arkivert rapport0 cm Pragelato – Trampolino a Valle (1 540 m) |
| Montgenèvre | Rapporttid ubekreftet | 14,3 mm i 2 200 m | — | Arkivert rapport70 cm MONTGENEVRE_NIVO (2 134 m) |
De neste to dagene per sted
Snø oppgis som vannmengde i millimeter i stedets varselhøyde, ikke som snødybde. Nedbør, temperaturspenn og høyeste vind gjelder hele lokale døgn; en dag med manglende varseltimer står tom.
| Sted | fre. 6. nov. | lør. 7. nov. |
|---|---|---|
| Sestrierei 2 400 m · Utstedt | Snø 10,3 mmNedbør 10,3 mm · Temperatur −3…−0 °C · Høyeste vind 3 m/s | Snø 0,5 mmNedbør 0,5 mm · Temperatur −5…−2 °C · Høyeste vind 3 m/s |
| Sauze d’Oulxi 2 280 m · Utstedt | Snø 10,8 mmNedbør 10,8 mm · Temperatur −4…−2 °C · Høyeste vind 1 m/s | Snø 0 mmNedbør 0 mm · Temperatur −4…−1 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Sansicarioi 2 200 m · Utstedt | Snø 14,5 mmNedbør 14,5 mm · Temperatur −3…−1 °C · Høyeste vind 1 m/s | Snø 0 mmNedbør 0 mm · Temperatur −3…−0 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Cesanai 2 000 m · Utstedt | Snø 7,6 mmNedbør 11,1 mm · Temperatur −1…3 °C · Høyeste vind 3 m/s | Snø 0,8 mmNedbør 0,8 mm · Temperatur −2…1 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Clavierei 2 200 m · Utstedt | Snø 12,7 mmNedbør 13 mm · Temperatur −2…1 °C · Høyeste vind 3 m/s | Snø 0,6 mmNedbør 0,6 mm · Temperatur −3…−1 °C · Høyeste vind 3 m/s |
| Pragelatoi 2 000 m · Utstedt | Snø 5,4 mmNedbør 6,7 mm · Temperatur −2…−0 °C · Høyeste vind 2 m/s | Snø 0 mmNedbør 0 mm · Temperatur −4…1 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Montgenèvrei 2 200 m · Utstedt | Snø 14,2 mmNedbør 14,2 mm · Temperatur −2…−1 °C · Høyeste vind 3 m/s | Snø 0,1 mmNedbør 0,1 mm · Temperatur −3…0 °C · Høyeste vind 3 m/s |
Slik henger stedene sammen
Claviere – Montgenèvre: Ikke oppgitt; Cesana – Claviere: Ikke oppgitt; Cesana – Sansicario: Ikke oppgitt; Sansicario – Sauze d’Oulx: Ikke oppgitt; Sansicario – Sestriere: Ikke oppgitt; Sauze d’Oulx – Sestriere: Ikke oppgitt; Pragelato – Sestriere: Ikke oppgitt
- Ikke oppgitt
Skisse, ikke et løypekart. Plasseringene følger stedenes koordinater; linjene er heisforbindelser som operatøren eller stedet oppgir. Ingen dokumentert heisforbindelse ennå for Oulx.
Claviere Ikke oppgitt Montgenèvre
99 Golf (løype), Colletto Verde (løype)
Cesana Ikke oppgitt Claviere
Cesana Ikke oppgitt Sansicario
Sansicario Ikke oppgitt Sauze d’Oulx
Sansicario Ikke oppgitt Sestriere
Sauze d’Oulx Ikke oppgitt Sestriere
Pragelato Ikke oppgitt Sestriere
3D-terreng
Det finnes ennå ikke 3D-terreng for dette området.
Heis-, løype- og snørapporter per sektor
Meldinger vises etter sektor. Oversiktene kan overlappe.
Siste innhenting mislyktes
Sestriere
Neste tilgjengelige varselstime: −3,7 °C · 2 400 m · · Utstedt · Kilde
Offisiell sektor SESTRIERE, uten tilgangsanlegg til Pragelato
- Åpne heiser
- Rapporttid ubekreftet0 / 18
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet0 / 81
Målestasjon Sestriere
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Sestriere (2 016 m) · 0 cm Validert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).
Sauze d’Oulx
Neste tilgjengelige varselstime: −2,9 °C · 2 280 m · · Utstedt · Kilde
Offisiell sektor SAUZE D'OULX
- Åpne heiser
- Rapporttid ubekreftet0 / 13
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet0 / 81
Målestasjon Lago Pilone
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Lago Pilone (2 280 m) · 1 cm Validert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).
Sansicario
Neste tilgjengelige varselstime: −2,7 °C · 2 200 m · · Utstedt · Kilde
Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana
- Åpne heiser
- Rapporttid ubekreftet0 / 6
Cesana
Neste tilgjengelige varselstime: −2,2 °C · 2 000 m · · Utstedt · Kilde
Heiser · Cesana access
- Åpne heiser
- Rapporttid ubekreftet0 / 2
Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side, not Cesana bygd
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Colle Bercia (2 200 m) · 6 cm Validert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).
Claviere
Neste tilgjengelige varselstime: −1,1 °C · 2 200 m · · Utstedt · Kilde
Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana
- Åpne heiser
- Rapporttid ubekreftet0 / 7
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet0 / 55
Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side (Cesana Torinese kommune)
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Colle Bercia (2 200 m) · 6 cm Validert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).
Oulx
Ingen heis-, løype- eller snørapport fra stedet ennå.
Pragelato
Neste tilgjengelige varselstime: −1,8 °C · 2 000 m · · Utstedt · Kilde
Pattemouche named items og Pragelato direction
- Åpne heiser
- Rapporttid ubekreftet0 / 1
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet0 / 2
Målestasjon Pragelato – Trampolino a Valle
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Pragelato – Trampolino a Valle (1 540 m) · 0 cm Validert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).
Montgenèvre
Neste tilgjengelige varselstime: −2,4 °C · 2 200 m · · Utstedt · Kilde
Offisiell sektor MONTGENEVRE
Stasjon MONTGENEVRE_NIVO
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- MONTGENEVRE_NIVO (2 134 m) · 70 cm Totalt bakkelag av snø, is og annet materiale.
Spørsmål
Hvor mye snø er ventet i Via Lattea?
Mest snø er ventet i Sansicario: 14,5 mm vannmengde de neste to dagene i 2 200 m. 7 av 7 steder har et fullstendig varsel.
Når starter sesongen i Via Lattea?
Operatørene har meldt datoer for 2026/27 for 1 av 7 steder. Montgenèvre planlegger å åpne først, 28. november 2026; Montgenèvre planlegger å stenge sist, 17. april 2027. Planlagte datoer betyr ikke at heisene er meldt åpne.
Er heisene åpne i Via Lattea?
Det finnes ingen aktuell heisrapport. De siste rapportene er arkivert, så sjekk operatøren før du reiser.
Hvordan henger stedene i Via Lattea sammen?
7 dokumenterte heisforbindelser knytter sammen 7 av de 8 stedene. Skissen og listen ovenfor nevner heisene og kildene.
Kilder
- Området i tall
- Montgenèvre / Digisnow · Offisiell sektor SESTRIERE, uten tilgangsanlegg til Pragelato
- ARPA Piemonte · Målestasjon Sestriere
- Météo-France · Stasjon MONTGENEVRE_NIVO
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com