Piemonte · De italienske Alpene · Italia

Claviere: værmelding og snøvarsel

For Claviere viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 7,1 mm på 1 760 m, 7,8 mm på 2 200 m og 7,8 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde

Meldte forhold for Claviere: Heiser: 0 av 7 åpne (Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 08:25 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 55 åpne (Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 08:25 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Claviere er en grenseby med sin egen skisektor mellom Monti della Luna og Montgenèvre.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 7 åpneOffisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana
Løyper
0 av 55 åpneOffisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Claviere rapporteres innenfor det større området Vialattea. Sjekk lokale åpninger og forbindelser før du reiser.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Claviere

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 0 °C · 2 200 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene ved 1 760 / 2 200 / 2 500 m er høydejusterte modellestimater ved Claviere (44,9388° N, 6,75029° Ø), ikke separate målinger.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Rome · MET Norway

Temperaturvarsel time for time−1,9 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°3°4. nov., 096. nov., 08
Varselverdier time for time
Claviere · 2 200 m · Europe/Rome
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 09:00−1,90,488,53,4
4. nov. 2026, 10:00−20,787,43,7
4. nov. 2026, 11:00−1,80,684,74
4. nov. 2026, 12:00−1,60,781,54,1
4. nov. 2026, 13:00−1,90,8813,7
4. nov. 2026, 14:00−20,781,73,4
4. nov. 2026, 15:00−2,20,682,43
4. nov. 2026, 16:00−2,40,585,32,6
4. nov. 2026, 17:00−2,60,287,52,6
4. nov. 2026, 18:00−2,70,1882,6
4. nov. 2026, 19:00−2,7088,52,6
4. nov. 2026, 20:00−2,7088,92,7
4. nov. 2026, 21:00−2,80,289,42,8
4. nov. 2026, 22:00−2,80,391,13
4. nov. 2026, 23:00−2,60,390,23
5. nov. 2026, 00:00−2,40,389,53
5. nov. 2026, 01:00−2,70,490,73,1
5. nov. 2026, 02:00−2,60,391,13,1
5. nov. 2026, 03:00−2,60,290,83
5. nov. 2026, 04:00−2,5090,12,8
5. nov. 2026, 05:00−2,6089,92,7
5. nov. 2026, 06:00−2,80,290,52,4
5. nov. 2026, 07:00−2,60,390,62,5
5. nov. 2026, 08:00−2,6090,32,4
5. nov. 2026, 09:00−1,8086,42,6
5. nov. 2026, 10:00−1,3086,52,6
5. nov. 2026, 11:00−0,6085,32,8
5. nov. 2026, 12:00−0,2085,42,8
5. nov. 2026, 13:000085,62,8
5. nov. 2026, 14:000,1086,92,7
5. nov. 2026, 15:00−0,20,389,92,6
5. nov. 2026, 16:00−0,70,491,82,4
5. nov. 2026, 17:00−0,90,892,72,5
5. nov. 2026, 18:00−1,10,493,52,7
5. nov. 2026, 19:00−1,10,493,12,9
5. nov. 2026, 20:00−10,592,83,1
5. nov. 2026, 21:00−1,10,8933,2
5. nov. 2026, 22:00−1,10,993,63
5. nov. 2026, 23:00−1,10,893,22,8
6. nov. 2026, 00:00−1,20,792,82,6
6. nov. 2026, 01:00−1,30,493,22,5
6. nov. 2026, 02:00−1,40,592,92,3
6. nov. 2026, 03:00−1,51,893,92,1
6. nov. 2026, 04:00−1,51,394,52
6. nov. 2026, 05:00−1,60,694,62
6. nov. 2026, 06:00−20,395,11,4
6. nov. 2026, 07:00−1,8093,91,6
6. nov. 2026, 08:00−1,7092,91,7
Modellert snøfall · neste 24 timer
7,8 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
33/48 h
Lengste sammenhengende periode
26 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 52 h

3. nov. 2026, 20:18 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Rome

1 760 m0,7°C2 200 m−1,9°C2 500 m−3,7°C0°C · ≈ 1 878 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 1 878 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00

1 760 m

7,1 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 200 m

7,8 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 500 m

7,8 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 760 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
22—Over vurderingsgrensen · −1°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
01—Over vurderingsgrensen · −1°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
2 200 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,7°C
19✓Egnet vær · −3,7°C
20✓Egnet vær · −3,7°C
21✓Egnet vær · −3,7°C
22✓Egnet vær · −3,6°C
23✓Egnet vær · −3,5°C
00✓Egnet vær · −3,3°C
01✓Egnet vær · −3,5°C
02✓Egnet vær · −3,4°C
03✓Egnet vær · −3,4°C
04✓Egnet vær · −3,4°C
05✓Egnet vær · −3,5°C
06✓Egnet vær · −3,7°C
07✓Egnet vær · −3,4°C
2 500 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −5,5°C
19✓Egnet vær · −5,5°C
20✓Egnet vær · −5,4°C
21✓Egnet vær · −5,5°C
22✓Egnet vær · −5,4°C
23✓Egnet vær · −5,3°C
00✓Egnet vær · −5,1°C
01✓Egnet vær · −5,3°C
02✓Egnet vær · −5,2°C
03✓Egnet vær · −5,2°C
04✓Egnet vær · −5,2°C
05✓Egnet vær · −5,3°C
06✓Egnet vær · −5,4°C
07✓Egnet vær · −5,2°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−1,9°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

33 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 26 h

Temperaturvarsel time for time−1,9 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°3°4. nov., 096. nov., 08
2 200 m · Europe/Rome
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−2,8° / −1,6°6,1 mm (15 h)
5. nov. 2026−2,8° / 0,1°7 mm (24 h)
6. nov. 2026−2° / −1,2°5,6 mm (9 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 04:18 · Europe/Rome

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 760 m2 200 m2 500 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 2 200 m · Europe/Rome

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,1 °CTidligere varsel: −1,5 °C
Siste varsel: −1,6 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+0,8 mmTidligere varsel: 17,9 mm
Siste varsel: 18,7 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0,8 mmTidligere varsel: 17,9 mm
Siste varsel: 18,7 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 33 h
Siste varsel: 33 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−1,5 °C−1,6 °C−0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel17,9 mm18,7 mm+0,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert17,9 mm18,7 mm+0,8 mm
Timer med egnet værModellert33 h33 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 760 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 200 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 500 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til CesanaRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:20

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 7

Løypestatus · 0 / 55

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun utvalgte navngitte kilderader. Ikke en fullstendig oversikt over destinasjonen eller nettverket. Utenfor driftsperioden og ikke-gjenkjente tilstander er ukjente.

Heisstatus
  • SG4 SAGNALONGA-BERCIA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • SG4* SAGNALONGA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • SG4 LA COCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • TP BABY · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • SG4* SERRA GRANET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • SG4 GIMONT · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • SG4. COLLETTO VERDE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 91 baby · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 91 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 99 blu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 98 bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 90 media · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 91 bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 99 golf · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 90 bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 90 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 100 bassa blu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 91 tris · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 100 bis blu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Croce Bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Rientro M. Sagnalonga · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Racc. M. Sagnalonga · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 91 var bicere · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Racc. 100 bis - Gimont · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Tappeto Claviere · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 23 Centrale · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 93 bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • variante scoiattolo · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 99 Tris Variante · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 95 bassa bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 22 Debe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 100 alta bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 93 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 100 alta variante · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 93 tris · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 94 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 100 alta tris · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 100 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 95 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 97 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 97 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 90 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • La croce alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 99 tris · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 97 bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 95 var. Gimont · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Gialla § · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 95 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 93 bis 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 93 bis 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 93 bis 3 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 93 bis 4 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 99 bis alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 99 bis bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Racc. Serra Granet - 90 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Racc. 97-95 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Racc. 95 bassa - 97 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 92 Alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 90 alta var. · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 95 bassa tris · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • 100 nera · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
  • Gialla Bis § · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Forbindelser etter retning

De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.

Claviere → Montgenèvre

  • CLAVIERE - MONGINEVRO · Meldt stengt (fermé)

Montgenèvre → Claviere

  • Montgenevre-Claviere (Colletto-Verde) · Meldt stengt (fermé)
Offisiell kilde ↗

ARPA Piemonte · Stasjon Colle Bercia

Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side (Cesana Torinese kommune)Arkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
2. nov. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Colle Bercia (2 200 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).6
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:20

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 7

Løypestatus · 0 / 55

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian

Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:57

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 7

Løypestatus · 0 / 55

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

ARPA Piemonte · Stasjon Colle Bercia

Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side (Cesana Torinese kommune)4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
2. nov. 2026, 08:00
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Colle Bercia (2 200 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height).6
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Claviere?

For Claviere viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 7,1 mm på 1 760 m, 7,8 mm på 2 200 m og 7,8 mm på 2 500 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Claviere?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Claviere. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Claviere?

Heiser: 0 av 7 åpne (Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 08:25 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 55 åpne (Offisiell sektor CLAVIERE, uten tilgangsanlegg til Cesana; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 08:25 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Piemonte · De italienske Alpene · Italia

Bli kjent med fjellet

Skjemaet for Claviere er en original illustrasjon, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.

Varselpunkt
Claviere[2]
Varselpunktets høyde
1 760 m[2]
Skiområde
Vialattea[1]

Før skidagen

Beskriver varselet for Claviere hele området Vialattea?

Nei. Det beregnes for ett punkt (Claviere); forholdene varierer i området.[2]

Er heisene og løypene ved Claviere alltid åpne?

Nei. Sjekk operatørens gjeldende informasjon før reisen.[1]

Er varselet for Claviere en målt snødybde?

Nei. Verdiene for Claviere er modellestimater, ikke observasjoner av snødybde.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Claviere · SkiområdeVialattea
  2. Claviere · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta