Piemonte · De italienske Alpene · Italia
Sansicario: værmelding og snøvarsel
For Sansicario viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 1,7 mm på 1 688 m, 1,3 mm på 2 200 m og 1,3 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 4. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde
Meldte forhold for Sansicario: Heiser: 0 av 6 åpne (Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 21:24 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 48 oppført (Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 21:24 · kildetid ubekreftet). Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon
Sansicario er et reisemål i skiområdet Vialattea. Landsbyen ligger på et platå i skråningene av Monte Fraiteve.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
Siste oppdatering mislyktes. Verdiene kommer fra en tidligere henting.
- Heiser
- 0 av 6 åpneOffisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana
- Løyper
- Antall åpne ukjent · 48 oppførtOffisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Sansicario rapporteres innenfor det større området Vialattea. Sjekk lokale åpninger og forbindelser før du reiser.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Sansicario
−3 – −0 °C · 2 200 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 13:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varslene ved 1 688 / 2 200 / 2 600 m er høydejusterte modellestimater ved San Sicario Alto (44,96766° N, 6,81463° Ø), ikke separate målinger.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 22:00 | −3,2 | 0 | 94 | 0,9 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −2,7 | 0,1 | 96 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −2,5 | 0,3 | 95 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −2,3 | 0,2 | 91 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −2,3 | 0,1 | 90 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −2 | 0,2 | 86 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −1,6 | 0,1 | 82 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −1,9 | 0,1 | 85 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −2,1 | 0 | 85 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −2,6 | 0 | 90 | 1 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −2,6 | 0 | 93 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | −2,5 | 0 | 94 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | −2,1 | 0 | 98 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | −1,8 | 0 | 100 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | −1,4 | 0 | 100 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | −1 | 0 | 99 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | −0,4 | 0 | 96 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | −0,2 | 0 | 94 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | −0,5 | 0 | 96 | 1 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | −1,2 | 0 | 99 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | −1,6 | 0,1 | 100 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −1,7 | 0,1 | 100 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −1,4 | 0 | 96 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −1,2 | 0 | 94 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −0,9 | 0 | 93 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −0,9 | 0 | 92 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −1,1 | 0,1 | 95 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −1,2 | 0,1 | 97 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −1,3 | 0,2 | 97 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −1,3 | 0,1 | 96 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −1,4 | 0 | 95 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −1,4 | 0 | 95 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −1,4 | 0,5 | 94 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −1,5 | 0,5 | 96 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −1,6 | 0,8 | 95 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −1,5 | 4 | 94 | 1 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −1,6 | 0,9 | 96 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | −1,2 | 0,5 | 95 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | −1,3 | 0 | 98 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | −0,6 | 0 | 95 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | −0,8 | 0 | 100 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | −1,1 | 0,1 | 100 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | −1,3 | 0,6 | 99 | 1 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | −1,4 | 1,5 | 100 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | −1,4 | 1,9 | 100 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | −1,8 | 1,9 | 100 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | −2,1 | 1,2 | 99 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | −2,1 | 0,5 | 99 | 1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 1,3 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 19/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 13 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 62 h
4. nov. 2026, 10:00 → 4. nov. 2026, 13:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Rome
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−5,8°C
Vind: 0,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:00−3,2°C
Vind: 0,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:00−0,9°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 13:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 22:00 → 5. nov., 22:00
1 688 m
1,7 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
1,3 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 600 m
1,3 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
10 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
10 h · Egnet vær · 10/10 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−3,2°Mulighet for snøproduksjon
19 / 48 hLengste kuldeperiode: 13 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −3,2° / −2,7° | 0,1 mm (2 h) |
| 5. nov. 2026 | −2,6° / −0,2° | 1,2 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −2,1° / −0,6° | 15,4 mm (22 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 13:00 · Hentet: 4. nov., 17:18 · Europe/Rome
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 22:00 — 7. nov. 2026, 12:0062 h · 2 200 m · Europe/Rome
Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: −1,9 °C
Siste varsel: −1,7 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +0,6 mmTidligere varsel: 16,8 mm
Siste varsel: 17,4 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,7 mmTidligere varsel: 16,7 mm
Siste varsel: 17,4 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 33 h
Siste varsel: 33 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −1,9 °C | −1,7 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 16,8 mm | 17,4 mm | +0,6 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 16,7 mm | 17,4 mm | +0,7 mm |
| Timer med egnet værModellert | 33 h | 33 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00
Hentet: 4. nov. 2026, 12:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00
Hentet: 4. nov. 2026, 17:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Montgenèvre · Sestriere, Sauze og Sansicario sectors
Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til CesanaRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 21:24
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 6
Løypestatus · — / 48
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun utvalgte navngitte kilderader. Ikke en fullstendig oversikt over destinasjonen eller nettverket. Utenfor driftsperioden og ikke-gjenkjente tilstander er ukjente.
Heisstatus
- SC FRAITEVE SX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- SG4 BABY SANSICARIO · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- SC FRAITEVE DX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- SG4* ROCCIA ROTONDA · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TP FRAITEVE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- SG4* SKI LODGE SELLETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Løypestatus
- 21 bassa blu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 70 media · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Olympic Centre bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 70 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Puffi alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Baby · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Olimp. bassa blu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Puffi bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 70 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Variante baby · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 70 bassa bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 71 bassa blu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Olympic Centre alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 79 § stadio · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 72 § stadio · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 79 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 81 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 19 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 72 media · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 19 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 21 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 78 bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Olimp. media · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 79 media · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 72 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Olimp. alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 21 media · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Olimp. bassa rossa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 79 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 71 bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 71 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 76 · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 81 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 72 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 21 rossa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 21 bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 71 Bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Racc. 21-olimpica · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Racc. Chalmette · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 82 alta · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 82 bassa · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 82 bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Var. 79 bassa 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Var. 79 bassa 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 78 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 76 § · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 74 § · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 21 nera · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Via Lattea Sansicario Snow
Siste henting mislyktes. Lagrede rapporter nedenfor er historiske.
Ingen lagret rapport. Se den offisielle kilden.
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Montgenèvre · Sestriere, Sauze og Sansicario sectors
Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 21:24
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 6
Løypestatus · — / 48
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Montgenèvre · Sestriere, Sauze og Sansicario sectors
Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:57
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 6
Løypestatus · — / 48
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Sansicario?
For Sansicario viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 1,7 mm på 1 688 m, 1,3 mm på 2 200 m og 1,3 mm på 2 600 m de neste 24 timene fra 4. nov., 22:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Sansicario?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Sansicario. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Sansicario?
Heiser: 0 av 6 åpne (Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 21:24 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 48 oppført (Offisiell sektor SANSICARIO, uten tilgangsanlegg til Cesana; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 21:24 · kildetid ubekreftet). Den siste oppdateringen mislyktes; verdiene stammer fra en tidligere henting. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Skjemaet for Sansicario er en original illustrasjon, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.
Før skidagen
Beskriver varselet for Sansicario hele området Vialattea?
Nei. Det beregnes for ett punkt (San Sicario Alto); forholdene varierer i området.[2]
Er heisene og løypene ved Sansicario alltid åpne?
Nei. Sjekk operatørens gjeldende informasjon før reisen.[1]
Er varselet for Sansicario en målt snødybde?
Nei. Verdiene for Sansicario er modellestimater, ikke observasjoner av snødybde.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Sansicario · SkiområdeVialattea
- San Sicario Alto · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo