Hautes-Alpes · Frankrike
Montgenèvre: værmelding og snøvarsel
For Montgenèvre viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 2,6 mm på 1 860 m, 1,8 mm på 2 200 m og 1,8 mm på 2 648 m de neste 24 timene fra 4. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Montgenèvre: Heiser: Antall åpne ukjent · 22 oppført (Offisiell sektor MONTGENEVRE; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 13:58 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 49 oppført (Offisiell sektor MONTGENEVRE; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 13:58 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Montgenèvre er et fransk grensested med forbindelser mot Claviere og større Via Lattea når de er åpne.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 22 oppførtOffisiell sektor MONTGENEVRE
- Løyper
- Antall åpne ukjent · 49 oppførtOffisiell sektor MONTGENEVRE
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Åpner 28. nov. · om 24 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Områdets dekning: Den offisielle oversikten viser Montgenèvre-sektoren separat. Sjekk heiser, løyper og grenseforbindelser før reisen.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Montgenèvre
−3 – 1 °C · 2 200 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 10:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varsler ved 1 860 / 2 200 / 2 648 m er høydejusterte modellanslag ved landsbypunktet (44,9312° N, 6,7218° Ø), ikke separate målinger.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 15:00 | −1,1 | 0,1 | 84 | 5,6 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | −1,4 | 0 | 84 | 5,6 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | −1,9 | 0 | 85 | 5,5 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −2,2 | 0 | 84 | 5,4 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −2,4 | 0 | 85 | 5 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −2,5 | 0 | 88 | 5 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −2,4 | 0 | 88 | 4,9 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −2,2 | 0,2 | 90 | 4,9 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −2,1 | 0 | 87 | 5,3 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −2,3 | 0,3 | 91 | 5 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −2,2 | 0,4 | 90 | 5,9 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −2,1 | 0,1 | 90 | 6 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −2,1 | 0,4 | 91 | 5,2 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −2,2 | 0,2 | 90 | 5,5 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −2,4 | 0 | 93 | 4,4 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −2,4 | 0 | 92 | 4,6 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −2,6 | 0 | 95 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −2,6 | 0 | 98 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | −2,3 | 0 | 99 | 4,2 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | −2 | 0,1 | 99 | 4,3 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | −1,2 | 0 | 96 | 5 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | −0,4 | 0 | 91 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | −0,1 | 0 | 91 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 0,4 | 0 | 86 | 5,1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 0,2 | 0 | 87 | 4,9 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | −0,4 | 0 | 91 | 4,1 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | −0,5 | 0 | 92 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | −0,3 | 0 | 89 | 3,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −0,1 | 0,1 | 89 | 4 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 0,1 | 1,1 | 92 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 0 | 0,9 | 94 | 3,6 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 0 | 1,4 | 94 | 3,8 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 0 | 0,9 | 93 | 4,4 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −0,1 | 0,3 | 94 | 4,3 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −0,2 | 1,4 | 93 | 4,2 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −0,4 | 1,4 | 93 | 4 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −0,7 | 0,4 | 93 | 3,8 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −0,8 | 0,6 | 93 | 3,1 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −1 | 1,8 | 94 | 3,2 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −1 | 1,3 | 94 | 3,1 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −0,8 | 1,9 | 93 | 2,9 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −0,8 | 0,2 | 94 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,8 | 0,1 | 94 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,8 | 0,8 | 96 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | −0,2 | 0,3 | 95 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 0,6 | 0 | 92 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | −0,4 | 0,7 | 99 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 0,4 | 0,7 | 98 | 1,7 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 1,8 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 20/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 20 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−4°C
Vind: 5,6 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:00−1,1°C
Vind: 5,6 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:000,3°C
Vind: 6 m/s · Nedbør: 0,2 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 15:00 → 5. nov., 15:00
1 860 m
2,6 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
1,8 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 648 m
1,8 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−1,1°Mulighet for snøproduksjon
20 / 48 hLengste kuldeperiode: 20 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −2,5° / −1,1° | 0,3 mm (9 h) |
| 5. nov. 2026 | −2,6° / 0,4° | 5,9 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −1° / 0,6° | 11,9 mm (15 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 10:00 · Hentet: 4. nov., 12:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Varselkilden eller beregningen er endret.
Sammenligningsdetaljer
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 12:17
Åpne lagret varsel ↗
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Montgenèvre · scoped operations
Offisiell sektor MONTGENEVRERapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 13:58
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 22
Løypestatus · — / 49
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun utvalgte navngitte kilderader. Ikke en fullstendig oversikt over destinasjonen eller nettverket. Utenfor driftsperioden og ikke-gjenkjente tilstander er ukjente.
Heisstatus
- TK COL · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TSF4 BROUSSET · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TSD4 GONDRANS · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TSF4 PRARIAL · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TSF4 MONTQUITAINE · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TK DURANCE · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TK QUERELAY · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TSF4 CRETE · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TSF4 TREMPLIN · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TSF4 OBSERVATOIRE · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TSF2 ROCHER ROUGE · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TK ALPET · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TMX SERRE THIBAUD · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TK ALP · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TC10 ROCHER DE L AIGLE · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TK CLOT · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TSF4 COL BOEUF · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TK OBELISQUE · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TP LA BUTTE · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TMX CHALMETTES · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TC10 CHALVET · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TC10 FOURNEOUS · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Løypestatus
- Le Lac · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- La Durance · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Obelisque · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- La Crete · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Suffin · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Sagnes · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Bois · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Place des Neiges · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Les Melezes · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Col · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Sentier · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Ch. du Rocher Rouge · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Poussins · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Pre Chare · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Pharo bleue · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Traversee · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Vallon · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Chenaillet · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Citadelle · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Baisses · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Montquitaine · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Alpet · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Reservoir · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Querelay · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Pharo rouge · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Sources · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Doire · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Jauffret · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Chauvet rouge (réservée compétition) · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Marmottes · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Envers · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Chamois · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Combe du Loup · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Office · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Barral · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Club Geant · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Chalvet · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Mandarine · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Pres · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Soureou · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- 3 Fourneous · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Tremplin · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Rhodos · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Observatoire · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Chauvet noire (réservée compétition) · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Trois Scies · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Tetras · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Reserve · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- Chaberton · Ukjent · Kildeinformasjon: Offisiell sektor MONTGENEVRE; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Météo-France · Stasjon Montgenèvre NIVO
Stasjon MONTGENEVRE_NIVOArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 6. apr. 2026, 09:09
| Målested | cm |
|---|---|
| MONTGENEVRE_NIVO (2 134 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 70 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Montgenèvre · scoped operations
Offisiell sektor MONTGENEVRE4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 13:58
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 22
Løypestatus · — / 49
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Montgenèvre · scoped operations
Offisiell sektor MONTGENEVRE3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:57
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 22
Løypestatus · — / 49
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Stasjon Montgenèvre NIVO
Stasjon MONTGENEVRE_NIVO4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 6. apr. 2026, 09:09
| Målested | cm |
|---|---|
| MONTGENEVRE_NIVO (2 134 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 70 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Montgenèvre?
For Montgenèvre viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 2,6 mm på 1 860 m, 1,8 mm på 2 200 m og 1,8 mm på 2 648 m de neste 24 timene fra 4. nov., 15:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Montgenèvre?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Montgenèvre. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Montgenèvre?
Heiser: Antall åpne ukjent · 22 oppført (Offisiell sektor MONTGENEVRE; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 13:58 · kildetid ubekreftet). Løyper: Antall åpne ukjent · 49 oppført (Offisiell sektor MONTGENEVRE; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 4. nov., 13:58 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Skjemaet for Montgenèvre er en original illustrasjon, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.
Før skidagen
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Montgenèvre · SkiområdeMontgenèvre
- Montgenèvre · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo