Piemonte · De italienske Alpene · Italia
Cesana: værmelding og snøvarsel
For Cesana viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 350 m, 4,2 mm på 2 000 m og 4,2 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 5. nov., 12:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde
Meldte forhold for Cesana: Heiser: 0 av 2 åpne (Heiser · Cesana access; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 5. nov., 11:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Cesana Torinese er en innfallsport i øvre Susadalen mot Monti della Luna og Sansicario.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 2 åpneHeiser · Cesana access
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Cesana har adkomstheiser mot Claviere og Sansicario; alpine løypeforhold tilhører disse tilknyttede sektorene. Den publiserte tavlen har ingen egen løypeseksjon for Cesana. Colle Bercia gir nærliggende fjellkontekst, ikke en måling i landsbyen.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Cesana
−2 – 1 °C · 2 000 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 07:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varslene ved 1 350 / 2 000 / 2 400 m er høydejusterte modellestimater ved Cesana Torinese (44,95244° N, 6,79067° Ø), ikke separate målinger.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 5. nov. 2026, 07:00 · Europe/Rome · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 12:00 | −1,1 | 0,1 | 100 | 3,2 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | −1,3 | 1,5 | 100 | 3,5 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | −0,7 | 0,2 | 100 | 3,8 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | −0,8 | 0 | 100 | 3,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | −0,9 | 0 | 100 | 3,1 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | −1,1 | 0,1 | 100 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | −1,2 | 0 | 100 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −1,4 | 0,6 | 100 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −1,3 | 0,1 | 100 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −1,2 | 0 | 100 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −1,1 | 0 | 100 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −1 | 0 | 100 | 3 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −1,1 | 0,1 | 100 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −1,2 | 0,1 | 100 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −1,4 | 0,7 | 100 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −1,5 | 0,6 | 100 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −1,5 | 0,1 | 100 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −1,5 | 0 | 100 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −1,4 | 0 | 100 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −1,5 | 0 | 100 | 1 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −1,2 | 0 | 96 | 1 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | −0,8 | 0 | 97 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | −0,3 | 0 | 98 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 0,2 | 0 | 97 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 0,8 | 0 | 95 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 1 | 0 | 95 | 2,1 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 1 | 0,2 | 99 | 2,4 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 1,1 | 0,4 | 99 | 2,2 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 0,6 | 2,1 | 99 | 2,6 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 0 | 2,9 | 100 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | −0,2 | 2,5 | 99 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | 0 | 1,2 | 98 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | 0 | 2,5 | 99 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | −0,4 | 1,3 | 99 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | −0,4 | 0,2 | 97 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | −0,4 | 0 | 96 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | −0,4 | 0 | 89 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | −0,6 | 0 | 87 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 02:00 | −0,6 | 0 | 89 | 0,2 |
| 7. nov. 2026, 03:00 | −1,4 | 0 | 92 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 04:00 | −1 | 0 | 86 | 1,1 |
| 7. nov. 2026, 05:00 | −1,1 | 0 | 92 | 0,7 |
| 7. nov. 2026, 06:00 | −1,2 | 0 | 92 | 0,8 |
| 7. nov. 2026, 07:00 | −1,3 | 0 | 93 | 0,6 |
| 7. nov. 2026, 08:00 | −1,2 | 0 | 98 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 09:00 | −1,1 | 0 | 100 | 1 |
| 7. nov. 2026, 10:00 | −0,9 | 0 | 100 | 1,3 |
| 7. nov. 2026, 11:00 | −0,4 | 0 | 99 | 1,5 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 4,2 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 2/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 2 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 65 h
5. nov. 2026, 01:00 → 5. nov. 2026, 07:00
Varselarkiv
- 5. nov. 2026, 07:00 · 2 000 m
- 5. nov. 2026, 01:00 · 2 000 m
- 4. nov. 2026, 22:00 · 2 000 m
- 4. nov. 2026, 16:00 · 2 000 m
- 4. nov. 2026, 10:00 · 2 000 m
- 4. nov. 2026, 07:00 · 2 000 m
- 4. nov. 2026, 02:17 · 2 000 m
- 3. nov. 2026, 20:17 · 2 000 m
- 3. nov. 2026, 14:17 · 2 000 m
- 3. nov. 2026, 14:17 · 2 000 m
- 3. nov. 2026, 14:17 · 2 000 m
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Rome
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−3,7°C
Vind: 3,2 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 07:00−1,1°C
Vind: 3,2 m/s · Nedbør: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 07:003,6°C
Vind: 1,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 07:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 12:00 → 6. nov., 12:00
1 350 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 000 m
4,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 400 m
4,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
−1,1°Mulighet for snøproduksjon
2 / 48 hLengste kuldeperiode: 2 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | −1,4° / −0,7° | 2,6 mm (12 h) |
| 6. nov. 2026 | −1,5° / 1,1° | 14,9 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | −1,4° / −0,4° | 0 mm (12 h) |
Leverandørens oppdatering: 5. nov., 07:00 · Hentet: 5. nov., 10:18 · Europe/Rome
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 12:00 — 8. nov. 2026, 05:0065 h · 2 000 m · Europe/Rome
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,1 °CTidligere varsel: −0,6 °C
Siste varsel: −0,7 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +4,9 mmTidligere varsel: 12,6 mm
Siste varsel: 17,5 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +2,7 mmTidligere varsel: 8,9 mm
Siste varsel: 11,6 mm - Timer med egnet værModellert
- −1 hTidligere varsel: 6 h
Siste varsel: 5 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −0,6 °C | −0,7 °C | −0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 12,6 mm | 17,5 mm | +4,9 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 8,9 mm | 11,6 mm | +2,7 mm |
| Timer med egnet værModellert | 6 h | 5 h | −1 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00
Hentet: 5. nov. 2026, 05:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 5. nov. 2026, 07:00
Hentet: 5. nov. 2026, 10:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian
Heiser · Cesana accessRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 11:04
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 2
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun utvalgte navngitte kilderader. Ikke en fullstendig oversikt over destinasjonen eller nettverket. Utenfor driftsperioden og ikke-gjenkjente tilstander er ukjente.
Heisstatus
- SG2 RAFUYEL · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Heiser · Cesana access; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
- TC8* CESANA SKI LODGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Heiser · Cesana access; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
Forbindelser etter retning
De oppførte delene er bare delvis informasjon og bekrefter verken gjennomfart eller aktuell offentlig tilgang.
Cesana → Claviere
- CESANA - CLAVIERE · Meldt stengt (fermé)
Cesana → Sansicario
- CESANA - SANSICARIO · Meldt stengt (fermé)
ARPA Piemonte · Stasjon Colle Bercia
Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side, not Cesana bygdArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 08:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Colle Bercia (2 200 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height). | 8 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian
Heiser · Cesana access5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 11:04
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 2
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian
Heiser · Cesana access4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 23:50
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 2
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Montgenèvre · Drift, avgrenset til Italian
Heiser · Cesana access3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:57
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 2
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗ARPA Piemonte · Stasjon Colle Bercia
Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side, not Cesana bygd5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 08:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Colle Bercia (2 200 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height). | 8 |
ARPA Piemonte · Stasjon Colle Bercia
Stasjon Colle Bercia · Montiluna/Claviere side, not Cesana bygd4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 2. nov. 2026, 08:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Colle Bercia (2 200 m) · Målt snødybdeValidert snødybde på bakken i centimeter (validated_snow_height). | 6 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Cesana?
For Cesana viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 350 m, 4,2 mm på 2 000 m og 4,2 mm på 2 400 m de neste 24 timene fra 5. nov., 12:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Rome). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Cesana?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Cesana. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Cesana?
Heiser: 0 av 2 åpne (Heiser · Cesana access; Montgenèvre / Digisnow; Hentet 5. nov., 11:08 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Skjemaet for Cesana er en original illustrasjon, ikke et kart eller en visning av dagens forhold.
Før skidagen
Beskriver varselet for Cesana hele området Vialattea?
Nei. Det beregnes for ett punkt (Cesana Torinese); forholdene varierer i området.[2]
Finnes det en preparert løype tilbake til Cesana sentrum?
En preparert retur til landsbyen er ikke verifisert. Kommunens rapport skiller den vedlikeholdte ruten til stolheisens dalstasjon ved Palo 10 fra den videre offpisteruten til Cesana.[5][4][3]
Er varselet for Cesana en målt snødybde?
Nei. Verdiene for Cesana er modellestimater, ikke observasjoner av snødybde.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Cesana · SkiområdeVialattea
- Cesana Torinese · Plassering og høydeOpenStreetMap / Mapcarta
- Montgenèvre · Cesana · Heis- og løypestatusMontgenèvre
- Regione Piemonte · Claviere · Sansicario · Områdets avgrensningRegione Piemonte
- Comune di Cesana Torinese · Palo 10 · Områdets avgrensningComune di Cesana Torinese
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo