Dalarna · Zweden

Weer en sneeuwverwachting Stöten

Voor Stöten geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 06:30, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 438 m, 0 mm op 634 m en 0 mm op 830 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 11:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Stockholm). Bron van de verwachting

PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Stöten en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. Officiële skigebiedinformatie

Plan je dag tussen Soltorget en Skidtorget met de verwachting per hoogte en bekijk daarna het bericht van de exploitant.

Plan je reis

Vandaag in het kort

Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.

Geen actueel bericht
Liften
Niet gemeld
Pistes
Niet gemeld
Sneeuwhoogte
Niet gemeld
Seizoen
Seizoensdata nog niet gecontroleerd
Alle berichten en bronnen

Gebiedsdekking: Deze pagina gaat over het verbonden alpiene gebied van Stöten. SkiStars Sälen-sectoren, langlaufloipes en andere activiteiten staan apart.

Jouw winterbeeld

Actueel overzicht

Geen recente lokale berichten

Schematisch berglandschap · Stöten

De sneeuw onder je ski’s.

Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.

Het weer vooruit
Verwachting beschikbaar

-3 – 5 °C · 634 m · 4 nov – 6 nov

MET Norway · Uitgegeven 4 nov, 06:30

Bekijk de bergverwachting
Bronnen en methode

Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.

De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.

De verwachtingen op 438, 634 en 830 m zijn hoogteaangepaste modelwaarden op één referentiepunt in Stöten, geen drie weerstations of bevestigde stationshoogtes.

De berg, uur voor uur

Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.

Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48

Uitgegeven: 4 nov 2026, 06:30 · Europe/Stockholm · MET Norway

Temperatuurverwachting per uur2,6 °C
Temperatuurverwachting per uur-6°0°7°4 nov, 116 nov, 10
Uurlijkse verwachtingswaarden
Stöten · 634 m · Europe/Stockholm
Lokale tijdTemperatuur °CNeerslag mmLuchtvochtigheid %Wind m/s
4 nov 2026, 11:002,60901,5
4 nov 2026, 12:004,1086,21,7
4 nov 2026, 13:004,7082,61,5
4 nov 2026, 14:004,5083,31,5
4 nov 2026, 15:003,5084,42
4 nov 2026, 16:002,2089,62,1
4 nov 2026, 17:001,4093,42,2
4 nov 2026, 18:001,40932,5
4 nov 2026, 19:001,4093,52,4
4 nov 2026, 20:001,2094,21,9
4 nov 2026, 21:001,1092,72,3
4 nov 2026, 22:001092,92,2
4 nov 2026, 23:000,9092,32,2
5 nov 2026, 00:000,8091,91,8
5 nov 2026, 01:000,6092,51,8
5 nov 2026, 02:000,8092,42,5
5 nov 2026, 03:000,90932,2
5 nov 2026, 04:000,8092,92,1
5 nov 2026, 05:000,1092,61,2
5 nov 2026, 06:00-0,2093,71,2
5 nov 2026, 07:00-0,5094,11,3
5 nov 2026, 08:00-0,4094,20,9
5 nov 2026, 09:000,3094,30,7
5 nov 2026, 10:001,8093,90,8
5 nov 2026, 11:003,2090,80,7
5 nov 2026, 12:004,2087,10,7
5 nov 2026, 13:004,6085,21,1
5 nov 2026, 14:004,7080,62
5 nov 2026, 15:003,7081,81,2
5 nov 2026, 16:002088,20,8
5 nov 2026, 17:000,9091,51,6
5 nov 2026, 18:001,2088,72
5 nov 2026, 19:000,9088,11,7
5 nov 2026, 20:000,3089,11,3
5 nov 2026, 21:000089,61,6
5 nov 2026, 22:000,1088,32,5
5 nov 2026, 23:000,1088,33,1
6 nov 2026, 00:00-0,2089,52,3
6 nov 2026, 01:00-0,9091,31,3
6 nov 2026, 02:00-1,6092,21
6 nov 2026, 03:00-2,2091,11,3
6 nov 2026, 04:00-2,8090,31,2
6 nov 2026, 05:00-3090,10,9
6 nov 2026, 06:00-3,2090,41,2
6 nov 2026, 07:00-3,3089,12
6 nov 2026, 08:00-30892,2
6 nov 2026, 09:00-1,7086,12,6
6 nov 2026, 10:000,20802,9
Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
0 mm waterequivalent
Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
8/48 h
Langste aaneengesloten periode
8 h

Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.

Weer voor sneeuwproductie

Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.

Stull (2011)

Zo veranderde de verwachting

Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: -0,1 °C · 44 h

4 nov 2026, 01:29 → 4 nov 2026, 06:30

Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario

Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.

Seizoensvooruitzicht

Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.

Bron: MET Norway · CC BY 4.0

Berggegevens per uur
Verwachting / Hoogte

Eén berg. Verschillende omstandigheden.

Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.

Europe/Stockholm

438 m3,4°C634 m2,6°C830 m1,1°C
Geen 0 °C-doorgang tussen beschikbare hoogtes
Berekening

Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.

Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.

Gemodelleerd

Verwachte sneeuwval

Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.

4 nov, 11:00 → 5 nov, 11:00

438 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

634 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

830 m

0 mm waterequivalent

Gemodelleerd · Dekking: 24/24 h

Gemodelleerd

Weer voor sneeuwproductie vannacht

Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.

438 m

0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · 1,5°C
19—Boven de beoordelingsgrens · 1,5°C
20—Boven de beoordelingsgrens · 1,4°C
21—Boven de beoordelingsgrens · 1,2°C
22—Boven de beoordelingsgrens · 1,1°C
23—Boven de beoordelingsgrens · 0,9°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 0,8°C
01—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 0,8°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 1°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 0,9°C
05—Boven de beoordelingsgrens · 0,2°C
06—Boven de beoordelingsgrens · -0°C
07—Boven de beoordelingsgrens · -0,3°C
634 m

0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
19—Boven de beoordelingsgrens · 0,7°C
20—Boven de beoordelingsgrens · 0,6°C
21—Boven de beoordelingsgrens · 0,4°C
22—Boven de beoordelingsgrens · 0,3°C
23—Boven de beoordelingsgrens · 0,1°C
00—Boven de beoordelingsgrens · 0°C
01—Boven de beoordelingsgrens · -0,1°C
02—Boven de beoordelingsgrens · 0°C
03—Boven de beoordelingsgrens · 0,2°C
04—Boven de beoordelingsgrens · 0,1°C
05—Boven de beoordelingsgrens · -0,6°C
06—Boven de beoordelingsgrens · -0,8°C
07—Boven de beoordelingsgrens · -1,1°C
830 m

3 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren

18—Boven de beoordelingsgrens · -0,8°C
19—Boven de beoordelingsgrens · -0,8°C
20—Boven de beoordelingsgrens · -0,9°C
21—Boven de beoordelingsgrens · -1,1°C
22—Boven de beoordelingsgrens · -1,2°C
23—Boven de beoordelingsgrens · -1,3°C
00—Boven de beoordelingsgrens · -1,5°C
01—Boven de beoordelingsgrens · -1,6°C
02—Boven de beoordelingsgrens · -1,4°C
03—Boven de beoordelingsgrens · -1,3°C
04—Boven de beoordelingsgrens · -1,4°C
05✓Geschikt weer · -2,1°C
06✓Geschikt weer · -2,3°C
07✓Geschikt weer · -2,6°C

✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar

Berekening voor sneeuwproductie

Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.

Op de berg

Vooruitblik op korte termijn

Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.

Verwachting

Luchttemperatuur

2,6°
Gemodelleerd

Weerkansen voor sneeuwproductie

8 / 48 h

Langste koude periode: 8 h

Temperatuurverwachting per uur2,6 °C
Temperatuurverwachting per uur-6°0°7°4 nov, 116 nov, 10
634 m · Europe/Stockholm
ReisdatumsLuchttemperatuur °CNeerslag mm
4 nov 20260,9° / 4,7°0 mm (13 h)
5 nov 2026-0,5° / 4,7°0 mm (24 h)
6 nov 2026-3,3° / 0,2°0 mm (11 h)

Update van de aanbieder: 4 nov, 06:30 · Opgehaald: 4 nov, 07:18 · Europe/Stockholm

MET Norway ↗
Oriëntatie op de berg
438 m634 m830 m

Schematisch hoogteprofiel

Zo berekenen we dit

Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.

Stull (2011) ↗
Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario

Scenario voor sneeuwbalans

Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.

Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.

Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.

Verwachtingsarchief
Bergjournaal

Wat veranderde in de verwachting?

Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.

0,1°C kouder in de overeenkomstige verwachtingsuren.

Overeenkomstige verwachtingsperiode4 nov 2026, 11:00 — 6 nov 2026, 07:0044 h · 634 m · Europe/Stockholm

Uren tussen updates van de aanbieder5 h

Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
-0,1 °CEerdere verwachting: 1,1 °C
Nieuwste verwachting: 1,1 °C
Totale neerslagVerwachting
+0 mmEerdere verwachting: 0 mm
Nieuwste verwachting: 0 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
+0 mmEerdere verwachting: 0 mm
Nieuwste verwachting: 0 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd
-1 hEerdere verwachting: 6 h
Nieuwste verwachting: 5 h
DetailsEerdere verwachtingNieuwste verwachtingVerandering
Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting1,1 °C1,1 °C-0,1 °C
Totale neerslagVerwachting0 mm0 mm+0 mm
Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd0 mm0 mm+0 mm
Uren met geschikt weerGemodelleerd6 h5 h-1 h

Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.

Zo werkt de vergelijking+

De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.

Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.

Verwachtingsstatus

438 mRecente verwachting4 nov 2026, 06:30
634 mRecente verwachting4 nov 2026, 06:30
830 mRecente verwachting4 nov 2026, 06:30

Sneeuw en liften

Officiële skigebiedinformatie

Geen opgeslagen bericht voor deze bestemming.

Vragen over sneeuw en liften

Hoeveel sneeuw wordt er in Stöten verwacht?

Voor Stöten geeft de verwachting van MET Norway, uitgegeven 4 nov, 06:30, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 438 m, 0 mm op 634 m en 0 mm op 830 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 11:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Stockholm). Bron van de verwachting ↗

Hoeveel sneeuw ligt er in Stöten?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Stöten. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗

Welke liften zijn open in Stöten?

PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Stöten. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗

Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?

Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.

De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.

Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.

Dalarna · Zweden

Leer de berg kennen

De kaart van de exploitant toont het alpiene netwerk van Stöten. Gebruik die voor pistes en verbindingen; de illustratie is schematisch.

Alpien terrein volgens exploitant
42,5 km · bericht van exploitant[1]
Aanbod volgens exploitant
50 pistes · 23 liften[1]
Aangekondigd seizoen 2026/27
10 december–11 april[4]
Hoogtes van de verwachting
438–830 m · modelwaarden[5][6]

Voor je skidag

Geldt deze verwachting voor heel Sälen?

Nee. Ze gebruikt één referentiepunt voor Stöten. SkiStars Sälen-sectoren hebben eigen verwachtingen en berichten nodig.[3][2]

Waar controleer ik open pistes en liften?

Bekijk het officiële bericht van Stöten. PisteWindow heeft voor dit gebied nog geen geverifieerde bedrijfsgegevens.[1]

Wat betekenen de verwachtingshoogtes?

Ze vergelijken modelweer op drie gevraagde hoogtes op dezelfde locatie. Het zijn geen afzonderlijke metingen of verwachtingen voor elke piste.[6][5]

Is de sneeuwhoogte in het bericht gelijk aan verwachte sneeuwval?

Nee. Het bericht onderscheidt sneeuwhoogte op en buiten de piste. Meetmomenten en methoden zijn niet bevestigd; verwachte neerslag is een andere grootheid.[1][6]

Bestemmingsbronnen

PisteWindow · Gecontroleerd

  1. Stöten · Weer-, lift- en pisteberichtStöten
  2. Stöten · PistekaartStöten
  3. Stöten · Visit Dalarna · GebiedsafbakeningVisit Dalarna
  4. Stöten · Openingstijden en toegangStöten
  5. Stöten · Skiresort · Locatie en hoogteSkiresort.at
  6. Open-Meteo · MET NordicOpen-Meteo