Wallis · Zwitserland
Weer en sneeuwverwachting Val-d’Illiez
Voor Val-d’Illiez geeft de verwachting van MET Norway en Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 07:00 – 4 nov, 08:17, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.660 m, 0 mm op 2.022 m en 0 mm op 2.250 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 13:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften, pistes of sneeuwhoogte voor Val-d’Illiez en toont alleen de verwachting. Raadpleeg voor de stand van vandaag de officiële pagina van het skigebied. Officiële skigebiedinformatie
Les Crosets en Champoussin zijn naburige dorpen in de gemeente Val-d’Illiez.
Vandaag in het kort
Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.
- Liften
- Niet gemeld
- Pistes
- Niet gemeld
- Sneeuwhoogte
- Niet gemeld
- Seizoen
- Opent 28 nov · over 24 dagenSeizoensdata van de exploitant · Gecontroleerd 4 nov 2026
Gebiedsdekking: De geselecteerde kaartobjecten bestrijken slechts een deel van het lokale skigebied, niet de hele Portes du Soleil.
Jouw winterbeeld
Actueel overzicht
De sneeuw onder je ski’s.
Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.
Val-d’Illiez
0 – 7 °C · 2.022 m · 4 nov – 6 nov
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 4 nov, 07:00
Bronnen en methode
Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.
De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.
Verwachtingen zijn modelwaarden op één punt, aangepast aan verschillende hoogtes, geen sneeuwmetingen.
De berg, uur voor uur
Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.
Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48
Uitgegeven: 4 nov 2026, 07:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Uurlijkse verwachtingswaarden
| Lokale tijd | Temperatuur °C | Neerslag mm | Luchtvochtigheid % | Wind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4 nov 2026, 13:00 | 3,2 | 0 | 67 | 1,7 |
| 4 nov 2026, 14:00 | 3,4 | 0 | 71 | 1,7 |
| 4 nov 2026, 15:00 | 3,1 | 0 | 70 | 1,8 |
| 4 nov 2026, 16:00 | 2,5 | 0 | 66 | 1,3 |
| 4 nov 2026, 17:00 | 1,7 | 0 | 69 | 0,9 |
| 4 nov 2026, 18:00 | 1,1 | 0 | 75 | 1,3 |
| 4 nov 2026, 19:00 | 1 | 0 | 74 | 1,6 |
| 4 nov 2026, 20:00 | 0,9 | 0 | 71 | 1,6 |
| 4 nov 2026, 21:00 | 0,9 | 0 | 68 | 1,7 |
| 4 nov 2026, 22:00 | 1 | 0 | 64 | 1,9 |
| 4 nov 2026, 23:00 | 1,1 | 0 | 62 | 1,8 |
| 5 nov 2026, 00:00 | 1,4 | 0 | 59 | 2,1 |
| 5 nov 2026, 01:00 | 1,6 | 0 | 58 | 2 |
| 5 nov 2026, 02:00 | 1,8 | 0 | 58 | 1,9 |
| 5 nov 2026, 03:00 | 1,8 | 0 | 60 | 1,9 |
| 5 nov 2026, 04:00 | 1,8 | 0 | 61 | 2,2 |
| 5 nov 2026, 05:00 | 2 | 0 | 57 | 1,9 |
| 5 nov 2026, 06:00 | 2 | 0 | 60 | 1,8 |
| 5 nov 2026, 07:00 | 1,9 | 0 | 60 | 1,6 |
| 5 nov 2026, 08:00 | 2,2 | 0 | 59 | 1,3 |
| 5 nov 2026, 09:00 | 3,6 | 0 | 57 | 1,7 |
| 5 nov 2026, 10:00 | 4,6 | 0 | 53 | 1,7 |
| 5 nov 2026, 11:00 | 5,4 | 0 | 62 | 1,9 |
| 5 nov 2026, 12:00 | 6,2 | 0 | 57 | 1,7 |
| 5 nov 2026, 13:00 | 6,8 | 0 | 53 | 1,5 |
| 5 nov 2026, 14:00 | 6,6 | 0 | 64 | 1,2 |
| 5 nov 2026, 15:00 | 6 | 0 | 74 | 1,3 |
| 5 nov 2026, 16:00 | 5,2 | 0 | 70 | 1 |
| 5 nov 2026, 17:00 | 4,2 | 0 | 68 | 1 |
| 5 nov 2026, 18:00 | 3,7 | 0 | 63 | 1,1 |
| 5 nov 2026, 19:00 | 3,5 | 0 | 66 | 0,9 |
| 5 nov 2026, 20:00 | 3,5 | 0 | 67 | 1,4 |
| 5 nov 2026, 21:00 | 3,8 | 0 | 65 | 0,7 |
| 5 nov 2026, 22:00 | 3,1 | 0 | 66 | 0,8 |
| 5 nov 2026, 23:00 | 2,9 | 0 | 68 | 1,2 |
| 6 nov 2026, 00:00 | 2,9 | 0 | 67 | 1,4 |
| 6 nov 2026, 01:00 | 2,3 | 0 | 72 | 1,5 |
| 6 nov 2026, 02:00 | 2,2 | 0 | 71 | 1 |
| 6 nov 2026, 03:00 | 1,8 | 0 | 73 | 1 |
| 6 nov 2026, 04:00 | 1,5 | 0 | 74 | 1,9 |
| 6 nov 2026, 05:00 | 0,9 | 0 | 89 | 1,1 |
| 6 nov 2026, 06:00 | 0,9 | 0 | 95 | 1,5 |
| 6 nov 2026, 07:00 | 0 | 1,5 | 98 | 1,4 |
| 6 nov 2026, 08:00 | 0,1 | 1,9 | 98 | 1,6 |
| 6 nov 2026, 09:00 | 0,5 | 1,3 | 97 | 1,5 |
| 6 nov 2026, 10:00 | 1,4 | 0,7 | 94 | 1,4 |
| 6 nov 2026, 11:00 | 2,7 | 0,3 | 91 | 1,2 |
| 6 nov 2026, 12:00 | 3 | 0 | 91 | 1,6 |
- Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
- 0 mm waterequivalent
- Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Langste aaneengesloten periode
- 0 h
Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.
Weer voor sneeuwproductie
Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.
Stull (2011)Zo veranderde de verwachting
Nog geen vergelijkbare verwachtingsgeschiedenis.
Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario
Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.
Seizoensvooruitzicht
Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.
Bron: MET Norway · CC BY 4.0 · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0
Berggegevens per uur
Eén berg. Verschillende omstandigheden.
Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.
Europe/Zurich
Berekening
Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.
1,7°C
Wind: 1,7 m/s · Neerslag: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 07:003,2°C
Wind: 1,7 m/s · Neerslag: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 07:006,3°C
Wind: 1,8 m/s · Neerslag: 0 mm/h
MET Norway · Verwachting uitgegeven: 4 nov, 08:17Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.
Verwachte sneeuwval
Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.
4 nov, 13:00 → 5 nov, 13:00
1.660 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.022 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.250 m
0 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
Weer voor sneeuwproductie vannacht
Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.
7 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
0 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
14 h · Geschikt weer · 14/14 beoordeelde uren
✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar
Berekening voor sneeuwproductie
Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.
Vooruitblik op korte termijn
Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.
Luchttemperatuur
3,2°Weerkansen voor sneeuwproductie
0 / 48 hLangste koude periode: 0 h
| Reisdatums | Luchttemperatuur °C | Neerslag mm |
|---|---|---|
| 4 nov 2026 | 0,9° / 3,4° | 0 mm (11 h) |
| 5 nov 2026 | 1,4° / 6,8° | 0 mm (24 h) |
| 6 nov 2026 | 0° / 3° | 5,7 mm (13 h) |
Update van de aanbieder: 4 nov, 07:00 · Opgehaald: 4 nov, 09:17 · Europe/Zurich
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Schematisch hoogteprofiel
Zo berekenen we dit
Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.
Stull (2011) ↗Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario voor sneeuwbalans
Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.
Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.
Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.
Verwachtingsarchief
Wat veranderde in de verwachting?
De verwachtingsbron of berekening is veranderd.
Vergelijkingsdetails
Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.
Uitgegeven: 4 nov 2026, 07:00 · Opgehaald: 4 nov 2026, 09:17
Open opgeslagen verwachting ↗
De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.
Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.
Sneeuw en liften
Officiële skigebiedinformatieBerichten uit de skigebieden
Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.
Intermaps · Bedrijf van geselecteerde plaatsen in Portes du Soleil
Les Crosets en Champoussin — aan de hand van de kaart gecontroleerde selectie liften en pistesBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 12:11
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Broninformatie: Gedeeltelijke, aan de hand van de kaart gecontroleerde inventaris; gecontroleerde records die in dit antwoord ontbreken: 0. Voor ontbrekende records wordt geen bedrijfsstatus afgeleid.
Liftstatus
- Crosets · Als gesloten gemeld · Broninformatie: Aan de hand van de kaart gecontroleerd item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
- Champeys · Onbekend · Broninformatie: Aan de hand van de kaart gecontroleerd item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
- Derrière-Pertuis · Onbekend · Broninformatie: Aan de hand van de kaart gecontroleerd item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
Pistestatus
- Champeys · Onbekend · Broninformatie: Aan de hand van de kaart gecontroleerd item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
- Pertuis · Onbekend · Broninformatie: Aan de hand van de kaart gecontroleerd item; de waarnemingstijd van het item en de openbare toegang zijn niet geverifieerd.
SLF · Station Les Collines
Station Les CollinesGearchiveerd bericht
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 1 nov 2026
| Meetlocatie | cm |
|---|---|
| Les Collines (2.022 m) · Gemeten sneeuwhoogteDagelijkse totale sneeuwdekhoogte (HS), mediaan van de gemeten hoogtes. De export geeft de dagrij aan met middernacht UTC. | 2 |
Dagelijks rapportarchief
Dagelijks rapportarchief
Intermaps · Bedrijf van geselecteerde plaatsen in Portes du Soleil
Les Crosets en Champoussin — aan de hand van de kaart gecontroleerde selectie liften en pistes4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026, 12:11
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Intermaps · Bedrijf van geselecteerde plaatsen in Portes du Soleil
Les Crosets en Champoussin — aan de hand van de kaart gecontroleerde selectie liften en pistes3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 3 nov 2026, 23:57
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗SLF · Station Les Collines
Station Les Collines4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 1 nov 2026
| Meetlocatie | cm |
|---|---|
| Les Collines (2.022 m) · Gemeten sneeuwhoogteDagelijkse totale sneeuwdekhoogte (HS), mediaan van de gemeten hoogtes. De export geeft de dagrij aan met middernacht UTC. | 2 |
Vragen over sneeuw en liften
Hoeveel sneeuw wordt er in Val-d’Illiez verwacht?
Voor Val-d’Illiez geeft de verwachting van MET Norway en Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 4 nov, 07:00 – 4 nov, 08:17, een modelmatige sneeuwval van 0 mm op 1.660 m, 0 mm op 2.022 m en 0 mm op 2.250 m in de 24 uur vanaf 4 nov, 13:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Zurich). Bron van de verwachting ↗
Hoeveel sneeuw ligt er in Val-d’Illiez?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Val-d’Illiez. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗
Welke liften zijn open in Val-d’Illiez?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over liften of pistes in Val-d’Illiez. Open liften en pistes worden niet uit de verwachting afgeleid. Officiële skigebiedinformatie ↗
Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?
Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.
De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.
Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.
Leer de berg kennen
Deze illustratie is schematisch en geen kaart of weergave van actuele omstandigheden.
Voor je skidag
Liggen beide dorpen in dezelfde gemeente?
Ja, beide liggen in Val-d’Illiez.[1]
Omvat het bericht alle liften en pistes?
Nee, de gecontroleerde kaartobjecten vormen een gedeeltelijke selectie.[3]
Is verwachte sneeuwval een meting van de sneeuwhoogte?
Nee, verwachte sneeuwval en gemeten sneeuwhoogte zijn verschillende dingen.[2]
Bestemmingsbronnen
PisteWindow · Gecontroleerd
- Les Crosets · Champoussin · SkigebiedPortes du Soleil
- SLF · Les Collines · Locatie en hoogteSLF
- Les Crosets · Champoussin · PistekaartPortes du Soleil
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo