Savoie · Franse Alpen · Frankrijk
Weer en sneeuwverwachting Val Thorens
Voor Val Thorens geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 5 nov, 01:00, een modelmatige sneeuwval van 0,1 mm op 2.300 m, 0,1 mm op 2.700 m en 0,1 mm op 3.200 m in de 24 uur vanaf 5 nov, 06:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Paris). Bron van de verwachting
Gemelde omstandigheden voor Val Thorens: Liften: Als gesloten gemeld (Val Thorens; Les 3 Vallées; Opgehaald 5 nov, 05:22 · brontijd onbevestigd). Pistes: Als gesloten gemeld (Val Thorens; Les 3 Vallées; Opgehaald 5 nov, 05:22 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie
Val Thorens ligt op 2.300 m in een open alpiene kom, met een compact dorp onder rotsachtige bergkammen en brede hogere hellingen. Vergelijk de verwachting voor het dorp met twee hogere niveaus voordat je kiest waar je gaat skiën.
Vandaag in het kort
Uit de officiële berichten die PisteWindow heeft opgehaald. Elke waarde houdt haar eigen gebied en tijd.
- Liften
- Als gesloten gemeldVal Thorens
- Pistes
- Als gesloten gemeldVal Thorens
- Sneeuwhoogte
- Niet gemeld
- Seizoen
- Opent 21 nov · over 16 dagenSeizoensdata van de exploitant · Gecontroleerd 3 nov 2026
Gebiedsdekking: Deze verwachting geldt voor Val Thorens. Het gepubliceerde skigebied van 150 km omvat ook Orelle; de 600 km betreft het grotere Les 3 Vallées. De berichten op deze pagina behouden het bronlabel Val Thorens. Het precieze bereik van de Orelle-liften in deze berichten is nog niet geverifieerd.
Jouw winterbeeld
Actueel overzicht
De sneeuw onder je ski’s.
Sneeuwbedekking, preparatie en oppervlak van de geprepareerde pistes.
-5 – 1 °C · 2.700 m · 5 nov – 7 nov
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Uitgegeven 5 nov, 01:00
Bronnen en methode
Lokale berichten beschrijven waargenomen omstandigheden. De weersverwachting staat apart en stelt geen pistekwaliteit of sneeuwbedekking vast.
De illustratie verbindt de drie weergaven. Ze is schematisch, geen routekaart of afbeelding van het actuele sneeuwdek.
De verwachtingen op 2.300, 2.700 en 3.200 m zijn hoogteaangepaste modelwaarden op één representatieve locatie in Val Thorens, geen drie weerstations. De waarde op 3.200 m is geen afzonderlijke verwachting voor Cime Caron of Orelle. Voor het gezamenlijke skigebied Val Thorens–Orelle is 3.230 m als hoogste skihoogte gepubliceerd.
De berg, uur voor uur
Vergelijk de komende 48 uur op representatieve hoogtes.
Volledige verwachting · Beschikbare verwachtingsuren: 48/48
Uitgegeven: 5 nov 2026, 01:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Uurlijkse verwachtingswaarden
| Lokale tijd | Temperatuur °C | Neerslag mm | Luchtvochtigheid % | Wind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5 nov 2026, 06:00 | -2,3 | 0,1 | 71 | 13,8 |
| 5 nov 2026, 07:00 | -1,7 | 0 | 66 | 11,4 |
| 5 nov 2026, 08:00 | -1,6 | 0 | 64 | 11,3 |
| 5 nov 2026, 09:00 | -0,7 | 0 | 62 | 11 |
| 5 nov 2026, 10:00 | 0 | 0 | 62 | 10,1 |
| 5 nov 2026, 11:00 | 0,5 | 0 | 62 | 9,6 |
| 5 nov 2026, 12:00 | 1 | 0 | 63 | 8,5 |
| 5 nov 2026, 13:00 | 1,4 | 0 | 63 | 8,1 |
| 5 nov 2026, 14:00 | 1,2 | 0 | 66 | 8,6 |
| 5 nov 2026, 15:00 | 1,2 | 0 | 67 | 8,8 |
| 5 nov 2026, 16:00 | 0,9 | 0 | 67 | 7,7 |
| 5 nov 2026, 17:00 | 0 | 0 | 71 | 6,6 |
| 5 nov 2026, 18:00 | -1 | 0 | 77 | 6,2 |
| 5 nov 2026, 19:00 | -1,1 | 0 | 76 | 7 |
| 5 nov 2026, 20:00 | -1,2 | 0 | 77 | 6,8 |
| 5 nov 2026, 21:00 | -1,4 | 0 | 79 | 5,8 |
| 5 nov 2026, 22:00 | -1,4 | 0 | 77 | 4,1 |
| 5 nov 2026, 23:00 | -1,5 | 0 | 78 | 3 |
| 6 nov 2026, 00:00 | -1,6 | 0 | 79 | 2,5 |
| 6 nov 2026, 01:00 | -1,5 | 0 | 77 | 2,8 |
| 6 nov 2026, 02:00 | -1,3 | 0 | 74 | 2,6 |
| 6 nov 2026, 03:00 | -1,2 | 0 | 70 | 2 |
| 6 nov 2026, 04:00 | -1,5 | 0 | 72 | 1,5 |
| 6 nov 2026, 05:00 | -1,8 | 0 | 73 | 1,6 |
| 6 nov 2026, 06:00 | -2 | 0 | 74 | 1,3 |
| 6 nov 2026, 07:00 | -2,4 | 0 | 80 | 0,4 |
| 6 nov 2026, 08:00 | -2,7 | 0 | 82 | 0,8 |
| 6 nov 2026, 09:00 | -2,3 | 0 | 82 | 1,2 |
| 6 nov 2026, 10:00 | -1,1 | 0 | 81 | 0,7 |
| 6 nov 2026, 11:00 | -0,5 | 0 | 80 | 0,5 |
| 6 nov 2026, 12:00 | 0 | 0 | 78 | 0,4 |
| 6 nov 2026, 13:00 | -0,1 | 0 | 85 | 0,6 |
| 6 nov 2026, 14:00 | -1 | 0,1 | 93 | 0,8 |
| 6 nov 2026, 15:00 | -1,5 | 0,1 | 98 | 1,1 |
| 6 nov 2026, 16:00 | -2 | 0,2 | 100 | 1,8 |
| 6 nov 2026, 17:00 | -2,4 | 0,4 | 100 | 1,6 |
| 6 nov 2026, 18:00 | -3 | 0,5 | 100 | 1,7 |
| 6 nov 2026, 19:00 | -3,4 | 0,9 | 99 | 1,3 |
| 6 nov 2026, 20:00 | -3,7 | 1,4 | 99 | 1,2 |
| 6 nov 2026, 21:00 | -4,1 | 1,3 | 99 | 0,6 |
| 6 nov 2026, 22:00 | -4,5 | 0,3 | 98 | 0,4 |
| 6 nov 2026, 23:00 | -4,5 | 0,1 | 92 | 0,6 |
| 7 nov 2026, 00:00 | -4,6 | 0,2 | 88 | 1,2 |
| 7 nov 2026, 01:00 | -4,9 | 0,1 | 87 | 1,5 |
| 7 nov 2026, 02:00 | -4,8 | 0 | 87 | 0,9 |
| 7 nov 2026, 03:00 | -4,5 | 0 | 88 | 1,5 |
| 7 nov 2026, 04:00 | -5,2 | 0 | 81 | 2,3 |
| 7 nov 2026, 05:00 | -5,1 | 0 | 78 | 2,1 |
- Gemodelleerde sneeuwval · komende 24 uur
- 0,1 mm waterequivalent
- Uren met natteboltemperatuur ≤ −2 °C
- 39/48 h
- Langste aaneengesloten periode
- 19 h
Water in gemodelleerde sneeuwval, geen centimeters verse sneeuw of gemeten sneeuwhoogte. Vereist 24 volledige uren.
Weer voor sneeuwproductie
Alleen een weerbeoordeling. Apparatuur, watertoevoer en daadwerkelijke werking van sneeuwkanonnen worden niet gemeten. De nattebolbenadering is niet gecorrigeerd voor luchtdruk op hoogte.
Stull (2011)Zo veranderde de verwachting
Temperatuurverandering in overeenkomstige verwachtingsuren: +0,2 °C · 65 h
4 nov 2026, 19:00 → 5 nov 2026, 01:00
Verwachtingsarchief
Verken een sneeuwwaterscenario
Vul een aangenomen beginhoeveelheid sneeuwwater in. Dit is een experimenteel massabalansscenario, geen gemeten sneeuwhoogte, pistegereedheid of seizoensverwachting.
Seizoensvooruitzicht
Een bestemmingsspecifiek seizoensvooruitzicht is hier niet beschikbaar. Kortetermijnweer voorspelt niet de hele winter.
Berggegevens per uur
Eén berg. Verschillende omstandigheden.
Volg de verwachting van het dorp tot hoog op de berg.
Europe/Paris
Berekening
Lineaire interpolatie tussen verwachte temperaturen. Een inversie kan meerdere lijnen geven. De regen-sneeuwgrens kan afwijken.
-5,5°C
Wind: 13,8 m/s · Neerslag: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 5 nov, 01:00-2,3°C
Wind: 13,8 m/s · Neerslag: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 5 nov, 01:000,1°C
Wind: 13,4 m/s · Neerslag: 0,1 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Verwachting uitgegeven: 5 nov, 01:00Schematisch hoogteprofiel. Verwachtingen voor één lokale modellocatie, aangepast aan de hoogte.
Verwachte sneeuwval
Water-equivalent van de verwachte sneeuwval.
5 nov, 06:00 → 6 nov, 06:00
2.300 m
0,1 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
2.700 m
0,1 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
3.200 m
0,1 mm waterequivalentGemodelleerd · Dekking: 24/24 h
Weer voor sneeuwproductie vannacht
Vannacht · 18:00–08:00 lokale tijd.
2 h · Geschikt weer · 2/2 beoordeelde uren
2 h · Geschikt weer · 2/2 beoordeelde uren
2 h · Geschikt weer · 2/2 beoordeelde uren
✓ Geschikt weer · — Boven de beoordelingsgrens · ? Niet beschikbaar
Berekening voor sneeuwproductie
Resterende volledige uren tussen 18:00 en 08:00 lokale tijd. Stull-nattebolbeoordeling bij ≤ −2 °C; geschikt weer bevestigt geen productie. Zie de beperkingen van de methode hieronder.
Vooruitblik op korte termijn
Uurlijkse verwachting, aangepast aan de hoogte.
Luchttemperatuur
-2,3°Weerkansen voor sneeuwproductie
39 / 48 hLangste koude periode: 19 h
| Reisdatums | Luchttemperatuur °C | Neerslag mm |
|---|---|---|
| 5 nov 2026 | -2,3° / 1,4° | 0,1 mm (18 h) |
| 6 nov 2026 | -4,5° / 0° | 5,3 mm (24 h) |
| 7 nov 2026 | -5,2° / -4,5° | 0,3 mm (6 h) |
Update van de aanbieder: 5 nov, 01:00 · Opgehaald: 5 nov, 04:18 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Schematisch hoogteprofiel
Zo berekenen we dit
Natteboltemperatuur: benadering van Stull (2011) nabij zeeniveau. Luchtdruk in de Alpen en zeer koude, droge omstandigheden beperken de nauwkeurigheid. Potentiële uren gebruiken een grens van −2 °C; apparatuur, water en operationele beslissingen zijn onbekend. De sneeuwbalans gebruikt neerslagverdeling volgens natteboltemperatuur en een instelbare graaddagfactor voor smelt. Niet gekalibreerd onderzoeksmodel.
Stull (2011) ↗Verken een sneeuwbalansscenario
Scenario voor sneeuwbalans
Bekijk een sneeuwbalans met je eigen beginwaarde.
Illustratieve waterbalans, geen sneeuwhoogte of indicatie van pistepreparatie. Er wordt geen kunstsneeuw toegevoegd. Straling, windtransport en preparatie zijn niet meegenomen.
Conceptuele sneeuwlagen. Dikte is illustratief, niet gemeten.
Verwachtingsarchief
Wat veranderde in de verwachting?
Vergelijk updates voor dezelfde uren en hoogte.
0,2°C warmer in de overeenkomstige verwachtingsuren.
Overeenkomstige verwachtingsperiode5 nov 2026, 06:00 — 7 nov 2026, 23:0065 h · 2.700 m · Europe/Paris
Uren tussen updates van de aanbieder6 h
- Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting
- +0,2 °CEerdere verwachting: -2,3 °C
Nieuwste verwachting: -2,1 °C - Totale neerslagVerwachting
- -12,5 mmEerdere verwachting: 18,2 mm
Nieuwste verwachting: 5,7 mm - Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd
- -12,5 mmEerdere verwachting: 18,2 mm
Nieuwste verwachting: 5,7 mm - Uren met geschikt weerGemodelleerd
- -4 hEerdere verwachting: 60 h
Nieuwste verwachting: 56 h
| Details | Eerdere verwachting | Nieuwste verwachting | Verandering |
|---|---|---|---|
| Gemiddelde luchttemperatuurVerwachting | -2,3 °C | -2,1 °C | +0,2 °C |
| Totale neerslagVerwachting | 18,2 mm | 5,7 mm | -12,5 mm |
| Vaste neerslag · mm waterGemodelleerd | 18,2 mm | 5,7 mm | -12,5 mm |
| Uren met geschikt weerGemodelleerd | 60 h | 56 h | -4 h |
Gemodelleerde sneeuwval als water-equivalent en uren met weer dat geschikt is voor sneeuwproductie.
Uitgegeven: 4 nov 2026, 19:00
Opgehaald: 4 nov 2026, 23:18
snow-0.1.0
Open opgeslagen verwachting ↗Uitgegeven: 5 nov 2026, 01:00
Opgehaald: 5 nov 2026, 04:18
snow-0.1.0
Open opgeslagen verwachting ↗Zo werkt de vergelijking+
De dagvergelijking kiest de opgeslagen uitgifte die het dichtst bij 24 uur eerder ligt (binnen 6 uur); de weekvergelijking gebruikt 7 dagen (binnen 12 uur). Minstens zes opeenvolgende toekomstige uren moeten overeenkomen. Bron en modelversie moeten gelijk zijn. De vergelijking beschrijft veranderingen in die verwachtingsperiode.
Deze weergave gebruikt één verwachting. Kansverwachtingen en historische nauwkeurigheidsmetingen zijn niet beschikbaar.
Verwachtingsstatus
Sneeuw en liften
Officiële skigebiedinformatieBerichten uit de skigebieden
Officiële bronberichten voor gebieden met minstens 30 km pistes. Elke sector behoudt zijn eigen bereik.
Les 3 Vallées
Val ThorensBerichttijd onbevestigd
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Open volgens bronlijst: Als gesloten gemeld
Pistestatus · Als gesloten gemeld
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Val ThorensBericht niet beschikbaar
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 5 nov 2026
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Météo-France · Les 3 Vallées stations
Station VAL THORENSGearchiveerd bericht
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 3 mei 2026, 09:22
| Meetlocatie | cm |
|---|---|
| VAL THORENS (2.283 m) · Gemeten sneeuwhoogteTotale grondlaag van sneeuw, ijs en ander materiaal. | 105 |
Dagelijks rapportarchief
Dagelijks rapportarchief
Les 3 Vallées
Val Thorens5 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Open volgens bronlijst: Als gesloten gemeld
Pistestatus · Als gesloten gemeld
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Val Thorens5 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 5 nov 2026
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Les 3 Vallées
Val Thorens4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Open volgens bronlijst: Als gesloten gemeld
Pistestatus · Als gesloten gemeld
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Val Thorens4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 4 nov 2026
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Les 3 Vallées
Val Thorens3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- Niet opgegeven
Open volgens bronlijst: Als gesloten gemeld
Pistestatus · Als gesloten gemeld
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Val Thorens3 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 3 nov 2026
Geen bevestigde actuele sneeuwhoogte in dit bericht
Officiële bron ↗Météo-France · Les 3 Vallées stations
Station VAL THORENS4 nov 2026
Opgeslagen bronwaarden bevestigen geen actuele omstandigheden of liftwerking.
- Opgehaald
- Brontijd
- 3 mei 2026, 09:22
| Meetlocatie | cm |
|---|---|
| VAL THORENS (2.283 m) · Gemeten sneeuwhoogteTotale grondlaag van sneeuw, ijs en ander materiaal. | 105 |
Vragen over sneeuw en liften
Hoeveel sneeuw wordt er in Val Thorens verwacht?
Voor Val Thorens geeft de verwachting van Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, uitgegeven 5 nov, 01:00, een modelmatige sneeuwval van 0,1 mm op 2.300 m, 0,1 mm op 2.700 m en 0,1 mm op 3.200 m in de 24 uur vanaf 5 nov, 06:00. De waarden zijn millimeters water-equivalent (smeltwater), geen centimeters verse sneeuw en geen sneeuwhoogte. Alle tijden zijn lokaal (Europe/Paris). Bron van de verwachting ↗
Hoeveel sneeuw ligt er in Val Thorens?
PisteWindow heeft geen actueel bericht over de sneeuwhoogte in Val Thorens. Verwachtingswaarden zijn modelmatige sneeuwval, geen sneeuwhoogte. Officiële skigebiedinformatie ↗
Welke liften zijn open in Val Thorens?
Liften: Als gesloten gemeld (Val Thorens; Les 3 Vallées; Opgehaald 5 nov, 05:22 · brontijd onbevestigd). Pistes: Als gesloten gemeld (Val Thorens; Les 3 Vallées; Opgehaald 5 nov, 05:22 · brontijd onbevestigd). Officiële skigebiedinformatie ↗
Wat is het verschil tussen sneeuwval en sneeuwhoogte?
Sneeuwval is de sneeuw die in een periode valt. Sneeuwhoogte is de totale laag op de grond en hangt ook af van eerdere sneeuw, smelt en inklinking. De verwachting van PisteWindow toont modelmatige sneeuwval als millimeters water-equivalent, geen hoogte.
De interactieve atlas is hier niet beschikbaar.
Er is geen lokaal bergjournaal voor deze bestemming.
Leer de berg kennen
Open sneeuwhellingen omringen een dicht, trapsgewijs gebouwd dorp onder rotsachtige bergkammen. De illustratie combineert deze lokale kenmerken in een eigen schematisch landschap; ze toont geen werkelijke pistes, posities van bergtoppen of de route naar Orelle. Gebruik de officiële kaart voor oriëntatie.
Voor je skidag
Heeft Val Thorens 150 of 600 km pistes?
De 150 km beschrijft het verbonden skigebied Val Thorens–Orelle. De 600 km hoort bij het grotere Les 3 Vallées. Geen van beide cijfers geldt alleen voor Val Thorens. Controleer de officiële kaart en het bereik van je skipas als je buiten het lokale gebied wilt skiën.[1][2]
Omvatten de liftberichten voor Val Thorens ook Orelle?
Het regionale bericht groepeert Val Thorens en Orelle, maar Les 3 Vallées publiceert ook afzonderlijke berichten per bestemming. Uit de beschikbare pagina voor Val Thorens blijkt niet of en welke liften in Orelle zijn inbegrepen. PisteWindow behoudt daarom het bronlabel Val Thorens en behandelt het niet als een geverifieerd liftaantal voor het hele gebied van 150 km.[3][8]
Kan ik de openingskaart gebruiken om mijn terugweg uit een ander dal te plannen?
Controleer vóór vertrek het officiële bericht en de sluitingstijden van de verbindingen. Val Thorens waarschuwt dat de kaart buiten bedrijfstijden verwachte openingen toont. Een geplande opening bevestigt niet dat een lift nu draait. Ook een bericht zonder geverifieerd waarnemingstijdstip bevestigt geen actuele toegang.[5][3]
Is een sneeuwvalwaarde hetzelfde als de sneeuwhoogte in Val Thorens?
Nee. Sneeuwval en totale sneeuwhoogte meten verschillende zaken. De weerpagina van Les 3 Vallées onderscheidt sneeuwval van de datum van de laatste sneeuwval en vermeldt een paginaupdate. Eerdere sneeuwval is niet de sneeuwhoogte van vandaag. De paginaupdate bevestigt ook niet wanneer elke waarde is gemeten. PisteWindow toont alleen een sneeuwhoogte als de bron die uitdrukkelijk zo noemt.[4]
Waar kunnen beginners starten in Val Thorens?
De officiële gids noemt twee Easy Rider-gebieden, waaronder een zone bij de transportbanden Castor en Pollux. Kies met de beginnersgids en de actuele kaart een geschikt ontmoetingspunt. Controleer welke liften en pistes in bedrijf zijn voordat je naar een ander bergdeel gaat.[6][2][3]
Bestemmingsbronnen
PisteWindow · Gecontroleerd
- Val Thorens–Orelle · SkigebiedVal Thorens toeristenbureau
- Val Thorens–Orelle · Les 3 Vallées · PistekaartenVal Thorens toeristenbureau
- Val Thorens · Lift- en pistestatusLes 3 Vallées
- Val Thorens · SneeuwberichtLes 3 Vallées
- Val Thorens · Praktische informatieVal Thorens toeristenbureau
- Val Thorens · Easy Rider · BeginnersgebiedenVal Thorens toeristenbureau
- Orelle–Val Thorens · Locatie en hoogteOrelle lift exploitant
- Les 3 Vallées · Regionaal lift- en pisteberichtLes 3 Vallées
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo