Tarentaise · Savoie · Frankrike
Brides-les-Bains: værmelding og snøvarsel
For Brides-les-Bains viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 610 m de neste 24 timene fra 4. nov., 16:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Brides-les-Bains: Heiser: 0 av 42 åpne (Méribel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 15:37 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 91 åpne (Méribel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 15:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Brides-les-Bains er en dalby med gondolforbindelse via Olympe mot Méribel.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 42 åpneMéribel
- Brides-les-Bains · Olympe 1 0 av 1 åpne
- Løyper
- 0 av 91 åpneMéribel
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Åpner 5. des. · om 31 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Områdets dekning: Olympe 1 går fra landsbyen; løypene på det offisielle kartet ligger i Méribel. De 600 km gjelder hele Les 3 Vallées, ikke et eget løypetilbud i Brides.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
5 – 18 °C · 610 m · 4. nov. – 6. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 10:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varselet gjelder gondolens dalstasjonspunkt på 610 m. Det er modellert vær, ikke en stasjonsmåling eller et varsel ved et skisted i Méribel.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 16:00 | 13 | 0 | 44 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 9 | 0 | 65 | 0,8 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 7,5 | 0 | 60 | 0,9 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 6,7 | 0 | 62 | 1 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 6,1 | 0 | 64 | 0,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 6,1 | 0 | 63 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 5 | 0 | 66 | 0,7 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 5,3 | 0 | 64 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 4,7 | 0 | 66 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 4,6 | 0 | 69 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 5,7 | 0 | 66 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 6,5 | 0 | 63 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 7,7 | 0 | 59 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 7,1 | 0 | 58 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 5,4 | 0 | 66 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 5,2 | 0 | 66 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 5,5 | 0 | 65 | 0,5 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 6,7 | 0 | 64 | 0,2 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 10,8 | 0 | 47 | 0,3 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 14,6 | 0 | 36 | 1 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 16,8 | 0 | 33 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 17,7 | 0 | 34 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 18,1 | 0 | 35 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 18 | 0 | 36 | 2 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 15,5 | 0 | 42 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 11,8 | 0 | 58 | 0,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 9,3 | 0 | 63 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 8,6 | 0 | 65 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 9,3 | 0 | 62 | 1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 9,2 | 0 | 62 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 7,8 | 0 | 71 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 8,5 | 0,2 | 70 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 7,9 | 0,7 | 79 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 7,8 | 0,1 | 79 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 8 | 0,6 | 81 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 7,1 | 0,3 | 89 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 7,3 | 0 | 84 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 7,7 | 0,1 | 82 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 6,3 | 0,4 | 91 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 6,1 | 0 | 94 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 6 | 0,3 | 97 | 0,1 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 6,7 | 1 | 97 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 8,4 | 1,3 | 93 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 9,9 | 0,7 | 93 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 10,4 | 0,1 | 93 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 10,1 | 0,1 | 92 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 9,6 | 0,9 | 93 | 1 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 9,3 | 1,4 | 96 | 0,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,6 °C · 65 h
4. nov. 2026, 07:00 → 4. nov. 2026, 10:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
13°C
Vind: 0,7 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 4. nov., 10:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 16:00 → 5. nov., 16:00
610 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
13°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 5° / 13° | 0 mm (8 h) |
| 5. nov. 2026 | 4,6° / 18,1° | 0,2 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 6° / 10,4° | 8 mm (16 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 10:00 · Hentet: 4. nov., 14:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,6°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 16:00 — 7. nov. 2026, 09:0065 h · 610 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,6 °CTidligere varsel: 8,7 °C
Siste varsel: 8,1 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +12,5 mmTidligere varsel: 3 mm
Siste varsel: 15,5 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 8,7 °C | 8,1 °C | −0,6 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 3 mm | 15,5 mm | +12,5 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00
Hentet: 4. nov. 2026, 09:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 10:00
Hentet: 4. nov. 2026, 14:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Les 3 Vallées
Brides-les-Bains · Olympe 1Rapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 1Utenfor driftsperioden: 1
Løypestatus · Rapport utilgjengelig
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun den navngitte avgangen Olympe 1 fra bygda vises. Andre Olympe-seksjoner og løyper er ikke tatt med. Lavsesong er ikke en verifisert gjeldende stenging, og kilden oppgir ikke observasjonstidspunkt per element.
Heisstatus
- Olympe 1 · Utenfor driftsperioden · Kildeinformasjon: Heis fra landsbyen oppført av kilden; gjeldende offentlig tilgang og observasjonstidspunktet for elementet er ikke verifisert.
MéribelRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 42
Løypestatus · 0 / 91
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Les 3 Vallées stations
Stasjon Méribel · skiing context above Brides-les-BainsArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 17. apr. 2026, 13:40
| Målested | cm |
|---|---|
| Meribel Mottaret (1 700 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 56 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Les 3 Vallées
Brides-les-Bains · Olympe 14. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 1Utenfor driftsperioden: 1
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Méribel4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 42
Løypestatus · 0 / 91
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les 3 Vallées
Brides-les-Bains · Olympe 13. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 1Utenfor driftsperioden: 1
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Méribel3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 42
Løypestatus · 0 / 91
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Les 3 Vallées stations
Stasjon Méribel · skiing context above Brides-les-Bains4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 17. apr. 2026, 13:40
| Målested | cm |
|---|---|
| Meribel Mottaret (1 700 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 56 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Brides-les-Bains?
For Brides-les-Bains viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 10:00, modellert snøfall på 0 mm på 610 m de neste 24 timene fra 4. nov., 16:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Brides-les-Bains?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Brides-les-Bains. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Brides-les-Bains?
Heiser: 0 av 42 åpne (Méribel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 15:37 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 91 åpne (Méribel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 15:37 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Den originale skjematiske illustrasjonen viser en dalby og en gondol mot skiområdet. Den er verken et kart eller en visning av aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvordan kommer jeg til Méribel fra Brides-les-Bains?
Olympe-gondolen forbinder landsbyen med skiområdet ved Méribel. Sjekk driften på alle nødvendige strekninger før avreise; kartet bekrefter ikke åpning.[1][4]
Ligger løypene som er oppført i Brides-les-Bains?
Det offisielle kartet viser løyper i Méribel. Rapporten for Brides omfatter anlegg i Méribel, så totalen er ikke en egen oversikt for landsbyen.[2][4]
Måler værrapporten snø i landsbyen?
Den undersøkte rapporten nevner Méribel Centre og Mont Vallon, ikke Brides. Den oppga ingen målt snødybde; snøfall er ikke snødybde.[5]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Olympe · Tilgangsvilkår for skikjøringMairie de Brides-les-Bains
- Brides-les-Bains · Méribel · LøypekartMéribel Tourisme
- Les 3 Vallées · Fakta og områdeinformasjonBrides-les-Bains Tourisme
- Brides-les-Bains · Olympe · Heis- og løypestatusLes 3 Vallées
- Méribel · Vær-, heis- og løyperapportLes 3 Vallées
- Olympe · Plassering og høydeStudio Arch
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo